بهترین ارز دیجیتال ارزان برای سرمایه گذاری ۲۰۲۲

36 دقیقه زمان مطالعه
بهترین ارز دیجیتال ارزان برای سرمایه گذاری 2022

بهترین ارز دیجیتال ارزان برای سرمایه گذاری ۲۰۲۲

اگر شما هم قصد سرمایه گذاری بر روی ارزهای دیجیتال را دارید، تا انتهای این مطلب همراه ما باشید. با پیشرفت روز افزون تکنولوژی، بستر بلاکچین نیز توسعه یافته و با ارائه ارزهای دیجیتال گوناگون توانسته جای خود را در بازار‌های مالی تثبیت کند. در حال حاضر ارز‌های دیجیتال بسیار زیادی در این بازار وجود دارند که هر یک از آنها قیمت مشخصی داشته و از اعتبار و ارزش مشخصی برخوردارند.

علاوه بر رمز ارز‌های شاخصی از قبیل ارز دیجیتال بیت کوین و اتریوم، تعداد بسیار زیادی رمز ارز بی‌ ارزش و فاقد اعتبار نیز وجود دارند که به واسطه قیمت بسیار پایین خود، سرمایه‌گذارانی که سرمایه کمی را در اختیار دارند را جذب خود کرده و سرمایه آن‌ها را از بین می‌برند.

در این مقاله قصد بررسی بهترین ارز دیجیتال ارزان را که پتانسیل سرمایه‌گذاری بالایی دارد را داریم تا شما بتوانید با حداقل میزان سرمایه، بهترین ها را خریداری کرده و بعد از مدت زمانی سود خوبی را بدست بیاورید.

معیارهای انتخاب بهترین ارز آینده دار و ارزان دیجیتال برای سرمایه گذاری

لازم به ذکر است که سرمایه گذاری بلند مدت در بازار ارزهای دیجیتال تفاوت اساسی با سرمایه گذاری روی دارائی‌های دیگر ندارد. مهم‌ترین معیار هنگام سرمایه گذاری میزان تولید ارزش است.

ارزش تولید شده در یک کسب و کار سوددهی یا ضرردهی یک سرمایه گذاری را در بلند مدت مشخص می‌کند. قیمت دارائی‌ها نیز در بلند مدت پیرو ارزش آن دارائی هستند. پس می توان گفت بهترین ارزهای دیجیتال برای سرمایه گذاری آنهایی هستند که بیشترین توان را برای تولید ارزش دارند. عواملی که تولید ارزش می‌کنند موارد ذیل هستند:

۱. بررسی سهم بازار

ابتدا باید دید ارز دیجیتال انتخابی چند درصد از حجم کل بازار را به خودش اختصاص داده است، هر چه قدر که درصد بیشتری از کل بازار را در اختیار داشته باشد نشان دهنده اعتبار و سلطه آن بر بازار است. شما می بایست حتما پروژه انتخابی را با پروژه های رقیب که در یک راستا فعالیت می کنند مقایسه کنید.

۲. بررسی مزیت و کاربرد ارز دیجیتال

چه دلایلی باعث جذب کاربران بیشتر می شود و چه دلایل و کاربرد هایی وجود دارد که باعث می شود سرمایه گذاران بیشتری سمت این پروژه جذب شوند، میزان کاربردی بودن نسبت به پروژه های رقیب که باید توسط شما مورد بررسی قرار بگیرد.

۳. بررسی حجم تراکنش ها

هر چه میزان معاملات و تراکنش های آن رمز ارز بیشتر باشد نشان دهنده پر کاربرد بودن آن ارز و همچنین برنامه های خوب جهت آینده این رمز ارز است و می تواند دلیل خوبی برای سرمایه گذاری بر روی آن رمز ارز باشد؛ البته باید در طی زمان میزان معاملات مورد بررسی قرار داد. همچنین می توانید از طریق وبسایت coinmarketcap.com رتبه و میزان معاملات را بررسی کنید.

۴. بررسی اهداف

شما باید در نظر بگیرید که این پروژه چه مقدار بر روی اهداف و قول های گذشته خود پایبند بوده و چه برنامه ها و اهدافی برای آینده در نظر گرفته است و میزان هماهنگی اهداف از پیش تعیین شده با توانایی تیم آن رمز ارز مورد بررسی قرار گیرد تا بتوانید در مورد رسیدن آن ارز به اهداف و جذب سرمایه گذاران بیشتر پیش بینی کنید.

۵. اخبار مربوط به بازار

یکی دیگر از مهمترین عوامل تاثیر گذار بر بازار های ارز دیجیتال اخبار است، اخبار حول ارز دیجیتال می تواند بر بزرگترین رمز ارزهای بازار نیز تاثیر بگذارد و در روند رشد و نزول آن ها نقش بسزایی داشته باشد، وجود اخبار خوب در مورد پروژه و اهداف حول آن می تواند یکی از گزینه های تاثیر گذار برای سرمایه گذاران باشد.

بهترین ارز دیجیتال ارزان برای سرمایه گذاری 2022

ارز دیجیتال ریپل (Ripple)

ریپل (Ripple) یکی از محبوب‌ترین رمز ارزهای موجود است و جایگاه ویژه ای را توانسته میان سرمایه گذاران داشته باشد و به همین دلیل می توان آن را می توان به عنوان یکی از بهترین انواع ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری در نظر گرفت.

بر اساس گزارش‌های کوین مارکت کپ ریپل  (Ripple) سومین رمز ارز با ارزش بالای جهانی است که بر اساس سقف بازار ساخته شده است. در واقع به عنوان یکی از بهترین ارز‌ های دیجیتال ارزان قیمت باید به ریپل  (Ripple) اشاره کنیم که اخیرا در بین سرمایه‌ گذاران حرفه‌ای و آماتور محبوبیت بسیار زیادی پیدا کرده است.

در حال حاضر ریپل (Ripple) بزرگترین پروژه‌ ارز دیجیتال دنیا است که آینده درخشانی برای آن پیش‌بینی می‌ شود. در حال حاضر رمز ارز ریپل (Ripple) جزو ارز‌های دیجیتال شاخص و با ارزش به حساب می‌ آید که علیرغم قیمت پایین، سرمایه‌ گذاران بسیار زیادی را به خود اختصاص داده است.

شایان ذکر است که این پروژه بنیه و پایه قوی دارد و به این سادگی از میدان خارج نخواهد شد. در نتیجه شما می‌ توانید با یک بررسی بلند مدت، بخشی از سرمایه خود را به خرید این ارز اختصاص دهید. بر اساس پیش‌بینی‌های صورت گرفته، انتظار می‌رود آینده ریپل (Ripple) در ماه‌های باقی مانده از سال 2022 روند صعودی را دنبال کند.

با توجه به بررسی های انجام شده، انتظار می رود ارزش ریپل (Ripple) تا ماه‌های انتهایی سال، روند صعودی اما ملایم خود را حفظ کند و از مرز 0.51 دلار فراتر رود. این روند صعودی تا ماه اکتبر ادامه خواهد داشت و دو ماه باقی‌مانده از سال با همان شیب ملایم صعودی، کاهش یابد و در انتهای سال به رقم 0.49 دلار برسد.

آینده ریپل (Ripple) نقاط روشن بسیاری در خود دارد که علاوه بر ابزار مناسبی برای انجام تراکنش می‌توان از آن به عنوان بستر مناسبی برای سرمایه‌گذاری استفاده نمود. علاوه بر همه‌ی این‌ها جهان تکنولوژی به سمت استفاده هرچه بیشتر از ارزهای دیجیتال که هم سرعت بیشتر و هم کارمزد تراکنش کمتری دارند، پیش می‌رود.

به هر حال آینده ریپل (Ripple) قطع به یقیین، روند مثبتی خواهد داشت. پس می توان ارز ریپل را یک ارز دیجیتال ارزان با سوددهی بالا در نظر گرفت.

بهترین ارز دیجیتال ارزان برای سرمایه گذاری 2022

ارز دیجیتال کاردانو (ADA)

ارز دیجیتال کاردانو (ADA) در سال 2015 توسط چارلز هاسکینسون یکی از هم بنیان گذاران اتریوم ساخته شده است. هدف کاردانو (ADA) ایجاد پلتفرمی برای تبدیل جهان به یک جای بهتر است. شبکه کاردانو (ADA) از مکانیزم اثبات سهام استفاده می کند که نسبت به اثبات کار امن تر، سریع تر و ارزان تر است.

مطلب مهمی که درباره ارز کاردانو (ADA) باید به آن توجه داشته باشید، وجود الگوریتم Pos به جایPow  است. در واقع الگوریتم PoS اعتبار سنج‌ها را با ماینر‌ها جایگزین می‌ کند.

بر این اساس الزامی به وجود دستگاه‌های قدرتمند برای پردازش‌های عظیم به منظور استخراج این رمز ارز از بین رفته است. رمز ارز کاردانو (ADA) با وجود قیمت نسبتا پایین خود، در دسته با ارزش‌ ترین ارز‌های دیجیتال ارزان قیمت قرار می‌گیرد.

پیش بینی قیمت کاردانو تا سال 2028 بهترین ارز دیجیتال ارزان برای سرمایه گذاری 2022

شایان ذکر است که امروزه حدود ۱۰۰ شرکت بزرگ و معتبر ارز کاردانو (ADA) را جایگزین اتریوم کردند که این موضوع بسیار حائز اهمیت است؛ چرا که به واسطه این سیستم می‌ توان در معاملات مختلف تصفیه‌های نظیر به نظیر انجام داد.

بر اساس بررسی هاس صورت گرفته و افت شدید قیمت کاردانو (ADA) در چند ماه گذشته، اکنون فرصت خوبی برای خرید این ارز دیجیتال در کف قیمت فراهم شده است.

پس اگر قصد خرید یک دارایی مطمئن برای سرمایه گذاری بلند مدت چندساله را دارید کاردانو (ADA) بهترین ارز دیجیتال ارزان پیش روی شما است. اما دقن داشته باشید برای تصمیم گیری نهایی باید شرایط لحظه ای بازار و تحلیل های کوتاه مدت و بنیادی را نیز در نظر گرفت.

اتریوم در بهترین ارز دیجیتال ارزان برای سرمایه گذاری 2022

اتریوم (ETH)

اتریوم (ETH) در لیست بهترین و آینده دار ترین ارزهای دیجیتال برای سرمایه گذاری پس از بیت کوین (BTC) است. اتریوم (ETH) یک پلتفرم نرم افزاری غیر متمرکز است که امکان ساخت یا قرارداد هوشمند و اپلیکیشن غیر متمرکز (دی اپ – DApp) را امکان‌ پذیر می‌ کند.

هدف اتریوم (ETH) ساخت مجموعه غیر متمرکزی از محصولات مالی است که هر کسی در سراسر دنیا بدون توجه به ملیت، قومیت یا اعتقادات مذهبی، قادر به استفاده آزادانه باشد. این ویژگی اتریوم (ETH) کاربردهای آن را برای ساکنین برخی از کشورها که زیرساخت مالی دولتی مناسبی ندارند و خواهان دسترسی به حساب‌های بانکی، وام، بیمه یا انواع مختلفی از محصولات مالی هستند، مناسب‌ تر می‌ کند.

به بیان دیگر بیت کوین (BTC) فقط یک شبکه برای تبادلات مالی است، اما اتریوم (ETH) یک اکوسیستم کاربردی محسوب می‌ شود. ظهور اتریوم (ETH) باعث شد به پتانسیل و کاربردهای باورنکردنی فناوری بلاک چین پی ببریم.

در حال حاضر مارکت دامیننس آن حدود ۱۸ درصد است و پشت سر بیت کوین (BTC) و با اختلاف از بقیه رقبا بیشترین سرمایه در گردش را دارد. در واقع همین به دلیل است که استقبال بی نظیری از خرید اتریوم می شود.

می توان گفت کارشناسان و مهندسان حوزه بلاک چین و ارز دیجیتال عقیده دارند بهترین و آینده دار ترین ارز دیجیتال اتریوم است، به طوری که در آینده نزدیک جایگاه بیت کوین (BTC) را نیز تصاحب خواهد کرد. با در نظر گرفتن مسیری که این اکوسیستم تا امروز پیش گرفته و در حال حاضر نیز دنبال می‌ کند، می‌توان نسبت به این پیش‌بینی خوش بین ماند.

اتریوم (ETH) در سال 2022 الگوریتم اثبات کار خود را به اثبات سهام (Proof of Stake) تغییر داد تا بتواند با مصرف انرژی بسیار کمتر، تراکنش‌های بیشتری را در واحد زمان پردازش کند. بر اساس این الگوریتم مشترکین با سهام‌گذاری یا همان استیکینگ ارز دیجیتال اتریوم (ETH)، امنیت شبکه را تامین می‌ کنند و سپس همانند سود بانکی، به این افراد پاداش داده می‌شود.

بد نیست بدانید اتریوم (ETH) در حالی با اختلاف از بقیه رقبا در رتبه دوم با ارزش‌ترین ارزهای دیجیتال قرار گرفت که اکنون مقیاس‌ پذیری بسیار ضعیفی دارد. این شبکه در هر ثانیه به طور متوسط فقط 25 تراکنش را پردازش می‌کند.

اما بعد از مهاجرت به الگوریتم اثبات سهام و راه‌اندازی پروژه‌ اتریوم (ETH) باید گفت 2.0 این تعداد به 100 هزار عدد در ثانیه خواهد رسید. فقط تصور کنید چه تعداد توسعه‌دهنده شروع به ساخت اپلیکیشن روی آن خواهند کرد و چه حجم سرمایه‌ای به بازار رمز ارز اتریوم (ETH) سرازیر می‌شود.

فایل کوین در بهترین ارز دیجیتال ارزان برای سرمایه گذاری 2022

فایل کوین (FIL)

فایل کوین (FIL) یکی از کاربردی‌ترین، جسورانه‌ترین و پیچیده‌ترین بلاکچین‌های موجود در جهان است. فایل کوین (FIL) بر اساس ایده‌ای بسیار نوآورانه و با اهدافی بلند پروازانه ایجاد شده است.اکثر کارشناسان معتقدند که اگر تیم توسعه دهنده فایل کوین  (FIL) بتواند ایده‌های خود را عملی کند، انقلابی بزرگ در عرصه داده‌ها ایجاد خواهد کرد.

پروژه فایل کوین (FIL) به کاربران خود این امکان را می‌دهد تا پرونده‌های مهم خود را با قیمت‌های رقابتی ذخیره کنند و هر موقع که خواستند آنها را بازیابی نمایند.

پروژه فایل کوین  (FIL)یک بلاکچین همتا به همتا است که برای ذخیره اطلاعات به دور از خطرات هک یا سانسور طراحی شده است. کاربرانی که به فضای ذخیره‌ سازی نیاز دارند، از فایل کوین (FIL) برای نگهداری امن داده خود استفاده می‌کنند.

برای اجاره‌کنندگان فضا این کار چند مزیت دارد. نخست این که فایل‌های شما به چند بخش تقسیم شده و هر تکه در گوشه‌ای از شبکه غیر متمرکز فایل کوین (FIL) نگهداری می‌ شود.

به این ترتیب نگرانی از بابت حریم خصوصی نخواهید داشت. این نحوه کار را با آپلود مستقیم و کامل یک فایل روی یک سرور متمرکز مقایسه کنید. ممکن است فایل در صورت هک شدن سرور در اختیار هکرها قرار بگیرد، یا خود شرکت ارائه‌ دهنده سرویس از آن سو استفاده کند.

مزیت بزرگ دیگر که سبب می‌شود فایل کوین (FIL) یعنی رمز ارز اختصاصی این شبکه در زمره بهترین و آینده دار ترین ارزهای دیجیتال قرار بگیرد کاهش هزینه‌ها است. سرویس کلاد آمازون اس 3 را به عنوان نمونه در نظر بگیرید.

به منظور استفاده از خدمات این پلتفرم، به ازای هر ترابایت فضا باید ماهیانه ۲۵ دلار پرداخت کنید. فایل کوین (FIL) می‌تواند هزینه استفاده از همین اندازه فضای ذخیره سازی را به 2 دلار در ماه کاهش بدهد.

برای پرداخت هزینه استفاده از سرویس‌های این پلتفرم نیازمند خرید فایل کوین هستید. پس می توان ارز فایل کوین را یک ارز دیجیتال ارزان با سوددهی بالا در نظر گرفت.

بایننس کوین یا bnb در بهترین ارز دیجیتال ارزان برای سرمایه گذاری 2022

بایننس کوین (BNB)

صرافی بایننس کوین (BNB) در حال حاضر با اختلاف از رقبا، بزرگترین صرافی رمز ارزی دنیا از نظر حجم معاملات روزانه است. بایننس کوین (BNB) به مرور زمان از یک صرافی ساده به یک اکوسیستم بزرگ تبدیل شد، به طوری که اکنون در دو بلاک چین آن، بایننس چین و بایننس اسمارت چین، بی‌شمار توکن ایجاد شده است و روزانه تراکنش‌های زیادی پردازش می‌شوند.

طبیعی است یک مجموعه به این بزرگی ارز دیجیتال اختصاصی خود را داشته باشد. عظمت مجموعه پلتفرم‌های Binance سبب می‌شود رمز ارز آن یعنی بایننس کوین (BNB) را نیز جزو بهترین و آینده دار ترین ارزهای دیجیتال بدانیم.

بایننس کوین (BNB) ابتدا یک توکن مبتنی بر استاندارد ERC20 بر بستر اتریوم بود. اما پس از راه‌اندازی بلاک چین اختصاصی بایننس تبدیل به کوین اختصاصی بایننس چین و بایننس اسمارت چین شد.

Binance کاربردهای متعددی برای آن تعریف کرده است؛ پرداخت کارمزد تراکنش‌ها در صرافی اصلی (متمرکز) و صرافی غیر متمرکز بایننس، پرداخت کارمزد انجام تراکنش بر بستر بایننس چین (BEP2) و بایننس اسمارت چین (BEP20)، انجام خریدهای آنلاین مثلا با استفاده از بایننس کارت یا بایننس پی و چند کاربرد دیگر سبب شده BNB جزو پنج ارز دیجیتال دارای بیشترین سرمایه در گردش باشد.

در پلتفرم خرید و فروش  Binance، اگر بایننس کوین (BNB) نداشته باشید، کارمزد مبادله از همان ارز در حال خرید کم می‌شود. تصور کنید در حال خرید یک عدد اتریوم در این صرافی هستید، اما به خاطر کسر شدن کارمزد در نهایت مقداری اعشاری (مثلا 0.998) واحد دریافت کنید! این کمی حساب و کتاب شما را بهم خواهد ریخت!

اما اگر در کیف پول خود کمی بایننس کوین داشته باشید، کارمزد از موجودی آن کسر می‌شود. همچنین در صورتی که به جای سایر رمز ارزها مبادلات خود را با بایننس کوین (BNB) انجام بدهید، مشمول پرداخت نصف کارمزد متداول خواهد شد.

در انتهای هر فصل بایننس کوین (BNB) یک برنامه توکن سوزی دارد. در این فرآیند مقداری BNB توسط خود صرافی از بازار خریداری شده و از بین می‌رود. هدف، کاهش تعداد کوین‌های در گردش و افزایش قیمت بایننس کوین است. این دلایل سبب امیدواری بسیاری به خرید بایننس کوین شده است. ما نیز آن را جزو بهترین و آینده دار ترین ارزهای دیجیتال می‌دانیم.

ترون یا trx در بهترین ارز دیجیتال ارزان برای سرمایه گذاری 2022

ارز دیجیتال ترون (Tron)

ارز دیجیتال ترون (Tron) یک سیستم ‌عامل مبتنی بر بلاکچین است که می‌توان روی آن اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز ایجاد نمود و محتوای رسانه‌ای به اشتراک گذاشت.

ارز دیجیتال ترون (Tron) یک ارز دیجیتال ارزان و آینده دار با قیمت زیر یک دلار است و ظرفیت بسیار بالایی برای رشد و پیشرفت در سال‌های آینده دارد. ارز دیجیتال ترون (Tron) نزدیک به 1 میلیارد کاربر فعال در سراسر جهان دارد و یکی از بزرگ‌ ترین جوامع آنلاین محسوب می شود.

تحلیل ارز دیجیتال ترون (Tron) در آینده نشان می دهد احتمال رسیدن به سطح 0.1 دلار تا پایان سال میلادی وجود دارد. نزدیک به 1 میلیارد کاربر فعال در سراسر جهان دارد. پس سرمایه‌گذاری بر روی این ارز دیجیتال ارزان، تصمیم معقول و منطقی به نظر می‌آید و می‌توانید آن را به عنوان یکی از انتخاب های اصلی خود را در نظر بگیرید. پس می توان ارز ترون (Tron) را یک ارز دیجیتال ارزان با سوددهی بالا در نظر گرفت.

ارز دیجیتال فانتوم (FTM)

ارز دیجیتال فانتوم (FTM)

ارز دیجیتال فانتوم (FTM) یکی از جاه‌ طلبانه‌ ترین و پیشروترین پروژه‌های بلاکچینی حال حاضر در دنیا است. ممکن است در نگاه اول این رمز ارز صرفا یک پلتفرم به منظور ایجاد قرارداد‌های هوشمند تحت بستر‌های اپلیکیشن غیر متمرکز به حساب بیاید که شبیه به رقبایی از قبیل اتریوم است؛ اما باید بدانید که یکی از اهداف اصلی ارز فانتوم (FTM) فراهم‌سازی بستر مناسبی جهت ایجاد و اجرا انواع قرارداد‌های هوشمند در سراسر جهان است. با توجه به سرعت قابل توجه 300 هزار تراکنش در ثانیه، حاصل شدن چنین ایده‌ای دور از انتظار نیست.

سرعت تراکنش ارز دیجیتال فانتوم (FTM) در مقایسه با سرعت پردازش تراکنش‌ های اتریوم که 65 هزار عدد در ثانیه است، بسیار قابل توجه باشد. به طور کلی این ارز دیجیتال ارزان با وجود قیمت پایین خود، یکی از رقبای اصلی و سرسخت اتریوم محسوب می گردد.

بررسی اینکه آیا توکن فانتوم (FTM) یک سرمایه گذاری خوب برای شما است یا خیر بستگی به شرایط شما دارد. ارزهای رمزنگاری شده دارایی‌های بسیار نوسانی هستند که آنها را نسبت به سایر اشکال سرمایه‌گذاری پرخطرتر می‌کند. قبل از سرمایه گذاری باید سطح ریسکی را که آماده پذیرش آن هستید ارزیابی کنید. هرگز نباید پولی را سرمایه گذاری کنید که توانایی از دست دادن آن را ندارید.

با توجه به حرکات تاریخی قیمت، سایت ها پیش بینی می کنند که قیمت فانتوم (FTM) افزایش خواهد یافت. اینکه آیا به این پیش‌بینی‌ها اعتقاد دارید، تصمیمی است که فقط خودتان می‌توانید بگیرید. مثل همیشه، باید توجه داشته باشید که عملکرد قیمت گذشته تضمینی برای بازدهی آینده نیست و هرگز نباید بدون آگاهی و مدیریت ریسک سرمایه گذاری کنید.

اما به طور کلی با توجه به ویژگی های منحصر به فرد این پروژه آینده ای درخشان در سال ۲۰۲۲ خواهد داشت. پس می توان ارز فانتوم (FTM) را یک ارز دیجیتال ارزان با سوددهی بالا در نظر گرفت.

ارز دیجیتال استلار (Stellar)

ارز دیجیتال استلار (Stellar)

استلار (Stellar) در سال 2015 راه اندازی شد و یک شبکه بلاک چین منبع باز برای پرداخت و معاملات ارزهای دیجیتال است. در واقع هدف اصلی ایجاد شبکه ارز استلار (Stellar) آن است که همه سیستم های مالی جهان با یکدیگر متحد شوند تا روی یک شبکه انتخابی واحد فعالیت کنند.

با پیشرفت روز افزون تکنولوژی باید گفت قدرت مطلق سیستم Stellar با ورود هر شرکت و توسعه دهنده جدید به سیستم گسترش می یابد. استلار (Stellar) سیستمی است که فاقد دستور یا قدرت متمرکز می باشد با این وجود هر 5 ثانیه یکبار به طور خودکار به روز می شود.

این بدان معناست که هیچ فردی نمی تواند سیستم را قطع کند و مانع عملکرد آن شود و یا اعداد را به طور مخفیانه بر اساس میل خود تغییر دهد. این ارز فراز و نشیب هایی داشته است اما این پروژه هرگز با شکست مواجه نشده است و همیشه برای صعود راه تازه ای پیدا می کند.

بر اساس بررسی های صورت گرفته پیش بینی می شود استلار تا پایان سال ۲۰۲۲ به قیمت ۰.۹ دلار برسد. از سوی دیگر بالاترین حد پیش بینی شده برای این ارز ممکن است در حدود ۰.۹۵ دلار باشد و اگر روند نزولی باشد، پایین ترین سطح ممکن ۰.۸۵ دلار است.

ارز دیجیتال ارزان استلار(Xlm) با توجه به پتانسیل بالایی که دارد می تواند به صورت پی در پی سطوح مقاومتی خود را بشکند و رشد داشته باشد.

با توجه به شرایط بازار اگر بیت کوین بدون دردسر به روند خود ادامه دهد، مطمئنا بر تمام الت کوین های رو به رشد تاثیر خواهد گذاشت.

شایان ذکر است که اگر استلار (Stellar) به روند خود در مسیر درست ادامه دهد، بعید نیست که به یکی از پنج سکه برتر بازار دیجیتال تبدیل شود و زودتر از حد انتظار به 5 دلار برسد. پس سرمایه‌گذاری بر روی این ارز دیجیتال ارزان، تصمیم معقول و منطقی به نظر می‌آید و می‌توانید آن را به عنوان یکی از انتخاب های اصلی خود را در نظر بگیرید.

آواکس (AVAX)

آواکس (AVAX)

آولانچ (AVAX) یک پلتفرم متن باز و مناسب برای ایجاد برنامه های غیرمتمرکز مالی می باشد که توسعه دهندگان آن می توانند برنامه های قابل اعتماد، قدرتمند، با امنیت بالا ایجاد کنند و همچنین می توانند به ایجاد شبکه های بلاک چین سفارشی، مطابق قوانین پیچیده بپردازند.

شبکه اصلی آولانچ (AVAX) در اصل متشکل از سه بلاک چین با نام‌های X-Chain ،C-Chain و P-Chain است. این ساختار شکل متفاوتی در مقایسه با دیگر پروژه‌های رمز ارزی دارد و از جمله دلایل بالا بودن حجم خرید ارز آولانچ (AVAX) و تبدیل آن به یکی از بهترین ارزهای دیجیتال آینده دار بوده است.

X-Chain برای مدیریت دارایی‌ها استفاده می‌شود و از پروتکل اجماع آوالانچ استفاده می‌کند. C-Chain برای ساخت قراردادهای هوشمند است. P-Chain به منظور هماهنگ نگه داشتن ولیدیتورها (اعتبارسنج‌ها، بررسی‌کنندگان تراکنش‌ها) کاربرد دارد. گفتنی است دو بلاک چین آخر از پروتکل اجماع Snowman استفاده می‌کنند.

نحوه کار پروتکل اجماع آولانچ (AVAX) این است که همه نودها را به طور موازی و همزمان با یکدیگر مشغول فعالیت نگه می‌دارد. به این ترتیب هر یک قادر به بررسی تاییدیه‌های سایر گره‌ها خواهد بود. پس از این که به طور تصادفی نمونه‌ گیری‌ های مکرر انجام شد، یک تراکنش ثبت نهایی می‌شود.

شاید تصور کنید این نحوه کار، سرعت پردازش تراکنش‌ها در آولانچ (AVAX) را کاهش می‌دهد، اما بد نیست بدانید مقیاس‌ پذیری بالای این اکوسیستم مثال‌زدنی است؛ آولانچ (AVAX) در هر ثانیه می‌تواند بالای 6 هزار تراکنش را پردازش نماید. برای مقایسه این تعداد اکنون در بیت کوین (BTC) و اتریوم(ETH) (به طور متوسط) 7 عدد و 25 عدد است.

چین لینک  (ChainLink)

چین لینک  (ChainLink) از طریق شبکه‌ای غیر متمرکز از اوراکل‌های ساخته‌شده روی اتریوم، اطلاعات دنیای واقعی ما را گرفته و به داخل قراردادهای هوشمند روی بلاک چین منتقل می‌کند.

در واقع چین لینک  (ChainLink) نتورکی غیر متمرکز از اوراکل‌هاست که اطلاعات دنیای واقعی را به داخل قراردادهای هوشمند منتقل می‌کند. ارز دیجیتال محلی شبکه چین لینک LINK نام دارد که برای پرداخت کارمزد تعامل با قراردادهای هوشمند و پاداش‌دهی به نودهای اوراکل‌ها استفاده می‌شود.

پس از راه‌اندازی چین لینک  (ChainLink)با قیمت 0.1263 دلار در سال 2017، قیمت این رمز ارز در سال 2021 به 52.88 دلار رسید که یک رشد 41 هزار درصدی را طی این چهار سال نشان می‌دهد. با توجه به قابلیت و پتاسیل‌های این شبکه رمز ارزی، خرید چین لینک می‌تواند جز انتخاب‌های شما در لیست بهترین و آینده دارترین ارز دیجیتال ارزان در سال‌های پیش رو باشد.

ارز دیجیتال شیبا (SHIBA)

ارز دیجیتال شیبا (SHIBA)

در اواخر سال ۲۰۲۰ ارز دیجیتال شیبا (SHIBA) راه اندازی شد و یکی از محبوب‌ترین و با ارزش‌ترین ارزهای میم در دنیای رمز ارز محسوب می شود. این ارز دیجیتال ارزان، لقب قاتل نهایی دوج کوین (DOGE) را از آن خود کرد.

در اکتبر سال ۲۰۲۱ ارز دیجیتال شیبا (SHIBA) توانست رشد 10 برابری قیمت را تجربه نماید و ارزش بازار خود را به 35 میلیارد دلار برساند. سال پیش همراه با رشد ده برابری، ارز دیجیتال شیبا (SHIBA) در بین تمام ارز‌های دیجیتال جهان در رتبه دهم قرار گرفت.

انتظار نداریم که به ‌زودی باز هم حرکت مشابه حرکت قبلی از این ارز شاهد باشیم. اما از آنجایی‌ که بسیاری از اقدامات قیمت آن ناشی از هیاهو و عملکرد بازار ارزهای دیجیتال است، ما آن را بهترین ارز دیجیتال ارزان برای خرید در بازار فعلی و قبل از رشد بعدی بازار ارزهای دیجیتال می‌دانیم.

تجزیه‌ و تحلیل ما و بررسی های صورت گرفته از سوی جامعه بزرگ‌تر ارزهای دیجیتال نشان دهنده این است که که قیمت ارز دیجیتال شیبا (SHIBA) روند صعودی خود را حفظ خواهد کرد.

پس می توان گفت اگر این ارز رشد زیادی داشته باشد، سرمایه شما نیز بسیار افزایش خواهد یافت و بالعکس؛ اگر سقوط کند سرمایه قابل توجهی را از دست نخواهید داد. باید بدانید که این ارز از سوی جریان نقدینگی مشخصی پشتیبانی نمی‌شود و صرفا به جهت خرید و فروش می‌تواند سود خوبی را برای سرمایه‌گذار به ارمغان بیاورد.

پس می توان نتیجه گرفت که رمز ارز شیبا (SHIBA) همچنان گزینه مهم و قابل توجهی برای سرمایه‌گذاری به حساب می‌آید و ممکن است هر نوسان قیمتی در آینده برای این ارز دیجیتال ارزان وجود داشته باشد. به صورت کلی رمز ارز شیبا (SHIBA) را می توان یک ارز دیجیتال ارزان با سوددهی بالا در نظر گرفت.

سولانا (SOL)

سولانا (SOL)

سولانا (SOL) که به‌ عنوان اولین بلاک چین در مقیاس وب ساخته شده، یک سیستم اثبات تاریخچه  مبتنی بر تلرانس خطای بیزانس عملی (Practical Byzantine Fault Tolerance) یا به‌طور خلاصه PBFT است، که در مارس 2020 راه‌اندازی شد.

اصول فعالیت سولانا (SOL) بر این اساس است که تعداد نودهای مخرب، باید کمتر از یک سوم تمام نودهای سیستم باشد تا شبکه امن تر باشد. به خاطر وجود چنین مدل اجماع دوگانه مبتکرانه‌ای، سولانا (SOL) از سوی هر دوی تریدرهای خرد و نهادی مورد استقبال قرار گرفته است.

در دسترس قرار دادن امور مالی غیر متمرکز در یک مقیاس بزرگ یکی از اهداف سولانا (SOL) است. می‌توان در مقیاسی گسترده روی سولانا (SOL) اپلیکیشن‌های غیر متمرکز (دی اپ) توسعه داد. قیمت سولانا (SOL) در نوامبر سال 2021 سقف تاریخی خود را در قیمت 259 دلار ثبت کرد.

سولانا (SOL) به کاربرانش این وعده را داده که هیچ‌گاه با افزایش کارمزد مواجه نخواهند شد. سولانا (SOL) به گونه‌ای طراحی شده است تا در کنار تضمین مقیاس پذیری و سرعت پردازش بالا، هزینه تراکنش‌ها پایین بماند. به خاطر همین ویژگی هاست که سولانا (SOL) را در لیست انتخاب بهترین ارزهای دیجیتال آینده دار برای سرمایه گذاری قرار داده‌ایم.

ارز دیجیتال دوج کوین (DOGE)

ارز دیجیتال دوج کوین (DOGE)

ارز دیجیتال دوج کوین (DOGE) یکی از ارز‌های دیجیتال نسبتاً قدیمی است که کمی پس از بیت کوین متولد شد. اتریوم یک رمز ارز همتا به همتای منبع باز است که در ابتدا به عنوان یک میم کوین یا به عبارتی یک رمز ارز کم ارزش شناخته می‌شد.

این ارز دیجیتال ارزان در اوایل سال ۲۰۲۱ رشد قابل توجهی داشت و بعد از یک افزایش قیمت بی‌سابقه، توانست قیمت خود را در یک حد مشخص تثبیت نماید. لوگو این ارز دیجیتال تصویری از یک سگ شیبا (SHIBA) است و در واقع گفته می شود که شیبا (SHIBA) از روی این ارز ساخته شده است.

این ارز دیجیتال ارزان با پشتیبانی و حمایت افراد سرشناس و مشهوری مانند ایلان ماسک، یک رشد ۵۰۰ درصدی را در اوایل سال ۲۰۲۱ تجربه نمود. بر اساس همین حمایت ها بود که ارز دیجیتال دوج کوین (DOGE) در سال گذشته به یکی از محبوب‌ترین رمز ارز‌های موجود در بازار تبدیل گشت و در حال حاضر نیز در رده ارز‌های دیجیتالی از قبیل بیت کوین و اتریوم قرار می‌گیرد.

ایلان ماسک دوج کوین (DOGE) را به عنوان محبوب‌ ترین ارز دیجیتال خود معرفی کرده و همین موضوع سبب شده تا محبوبیت دوج در جهان همچنان در حال افزایش باشد.

پیش‌بینی می‌شود که دوج کوین (DOGE) آینده درخشانی داشته باشد و ما دوباره بتوانیم شاهد افزایش قیمت دوج کوین (DOGE) و رشد چشم‌گیر آن باشیم. پس سرمایه‌گذاری بر روی این ارز دیجیتال ارزان، تصمیم معقول و منطقی به نظر می‌آید و می‌توانید آن را به عنوان یکی از انتخاب های اصلی خود را در نظر بگیرید. پس می توان ارز دوج کوین (DOGE) را یک ارز دیجیتال ارزان با سوددهی بالا در نظر گرفت.

یونی سواپ (UNI)

یونی سواپ (UNI)

یونی سواپ (UNI) یکی از بزرگ‌ترین صرافی غیرمتمرکز و یکی از بهترین ارزهای دیجیتال برای سرمایه‌گذاری در بازه زمانی طولانی‌ مدت می باشد. ارز دیجیتال یونی سواپ (UNI) در سال 2018 راه‌اندازی شد، به‌عنوان یکی از معدود DEX هایی است که نام مستعار آن برای تمامی سرمایه‌گذاران ثابت‌ شده است.

در دنیای امروزه بیشتر معامله‌گران و سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال به دنبال پلتفرم‌هایی هستند که سطحی از حریم خصوصی را برای تراکنش‌های آنلاین خود فراهم کنند، یونی سواپ (UNI) بهترین ارز دیجیتال ارزان است و به خاطر همین ویژگی انتظار می رود میزان کاربران آن افزایش پیدا کند.

ارز یونی سواپ (UNI) در پایان سه‌ ماهه دوم سال 2022، نظر 3.9 میلیون سرمایه گذار را جلب خود کرد و بیش از 1.1 تریلیون دلار معامله شد. پس میتوان گفت که سرمایه‌گذاری بر روی این ارز دیجیتال ارزان، تصمیم معقول و منطقی است و شما می‌توانید آن را به عنوان یکی از انتخاب های اصلی خود در نظر بگیرید. پس می توان ارز یونی سواپ (UNI) را یک ارز دیجیتال ارزان با سوددهی بالا در نظر گرفت.

پس کدام ارز ارزان دیجیتال برای سرمایه گذاری مناسب است؟

بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری در سال ۲۰۲۲ ارزی است که بر اساس یک هدف و بنیان اقتصادی مستحکم ایجاد شده باشد که بتواند پایداری و ماندگاری خودش را در بازار ارز دیجیتال حفظ کند چرا که ارزهای زیادی در بازار ارز دیجیتال وارد شده ‌اند که تحت یک هیجان موقتی سودهای کوتاه مدت داشته ‌اند اما در سرمایه گذاری بلند مدت باعث متضرر شدن بسیاری از معامله‌ گران بوده اند.

بر اساس مطالبی که در بالا ذکر شد می توان گفت ارزهای دیجیتال ارزان هنوز به اوج خود دست نیافته و در موقعیتی کاملا مناسب برای سرمایه‌گذاری قرار دارند. می‌توانید اطمینان داشته باشید که در آینده‌ای نه چندان دور، این رمز ارزها سود قابل توجهی را برای دارندگان خود، به ارمغان خواهند آورد.

ارز دیجیتال دوج کوین (DOGE) یک ارز دیجیتال ارزان موفق است که قیمتی زیر 1 دلار داشته و در بازه زمانی یک هفته‌ای، نزدیک به 400 درصد رشد داشته است. پس می توان نتیجه گرفت که ارزهای دیجیتال ارزان نیز، به دلیل اینکه تاکنون مورد ارزیابی قرار نگرفته‌اند، ظرفیت کافی برای رشد را دارا هستند.

در نهایت باید بگوییم کسی نمی‌تواند تعیین کند که کدام ارز دیجیتال ارزان در سال 2022 حالت صعودی و انفجاری خواهد داشت. اما بر اساس مطالبی که در بالا ذکر شد و بررسی های صورت گرفته، ارزهای پیشنهاد شده از سوی ما در سال 2022 روند صعودی خوب و قابل‌ توجه ای داشته باشند.

این مقاله را به اشتراک بگذارید
پیام بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *