آموزش ارز دیجیتال | دوره آموزش رمزارز | بهترین دوره ارز دیجیتال

57 دقیقه زمان مطالعه
آموزش ارز دیجیتال

خیلی وقته که عاشق دنیای هیجان انگیز ارزهای دیجیتال هستم. در طول مطالعاتم با ضعفهایی در منابع فارسی زبان مواجه شدم. پس تصمیم گرفتم مرجعی به روز را برای این موضوع ایجاد کنم

عناوین مقاله

به سوالات شما پاسخ میدهیم

اگر پس از تماشای کامل دوره آموزش ارز دیجیتال به جواب سوالاتی که دغدغه ذهنی شماست نرسیدید، ما به سوالات شما در صورتی که سوال پر تکرار باشد پاسخ می دهیم

ویژگی های دوره آموزش ارز دیجیتال نعیم حشم بان

جامع و کامل

جامع و کامل

به جرات کامل ترین و جامع ترین آموزش ارز دیجیتال

پرسش و پاسخ

پرسش و پاسخ

پاسخ به سوالات متداول کاربران بعد از تماشای دوره و خواندن مقاله در قالب آپدیت و بروزرسانی دوره

فیلم

فیلم

ساخت و آموزش ارز دیجیتال به صورت فیلم و به صورت تصویری جهت روشنگری و درک عمیق ارز دیجیتال

به زبان ساده

به زبان ساده

آموزش ارز دیجیتال ساخته شده به ساده ترین زبان ممکن و قابل فهم ساخته شده است

درخواست معرفی و بررسی

معرفی و بررسی

معرفی و بررسی ارزهای دیجیتال، صرافی ها و والت های ارز دیجیتال و اضافه شدن به دوره ( آپدیت )

 پادکست

پادکست

ارائه پادکست آموزش ارز دیجیتال در ادامه دوره و به صورت آپدیت و بروزرسانی

 

به شما سیگنال نمیدهم، به شما آموزش میدهم از قبل همه چیز را بدانید

ما به شما سیگنال نمیدهیم

فیلم دوره آموزش ارز دیجیتال

فیلم دوره آموزش ارز دیجیتال

آموزش ارز دیجیتال – آموزش بیت کوین

این دوره آموزشی که از صفر تا صد آموزش ارز دیجیتال و آموزش بیت کوین را در خود گنجانده است و به مرور زمان تکمیل می شود، یکی از کامل ترین و اصولی ترین دوره های آموزشی ارز دیجیتال است که شما را از گذراندن در هر دوره حضوری و غیر حضوری بی نیاز می سازد.

اول از همه قول میدم در آینده ای نه چندان دور متوجه میشی که تمام گفته های این صفحه به واقعیت میپیونده و اگر یه تجربیات و علمی که در اختیار شما قرار میدم اهمیت ندید در خطر از دست دادن تمام دارایی خودتون توی این بازار وحشی قرار میگیرید

ابتدا کمی در مورد دوره می نویسم و سپس مقاله آموزش ارز دیجیتال در ادامه توضیحات دوره…

بهترین راه این است که این مقاله را به عنوان پیش نیاز کامل بخوانید و سپس فیلم دوره آموزش ارز دیجیتال که در همین صفحه از سایت cryptoraz.com قرار داده ام را ببینید.

این دوره آموزشی صرفا متخص کسانی است که دید سرمایه گذاری دارند و از هرگونه چالش و استرس خرید و فروش دائمی ارز دیجیتال گریزان هستند.

اگر نیاز به خرید و فروش دائمی ارز دیجیتال دارید و قصد یک شبه پولدار شدن را دارید، می توانید دوره های آموزش تکنیکال را از اساتید بورس و فارکس دنبال کنید و بدون علم و آگاهی مختص ارزهای دیجیتال از ابتدا اقدام به خرید و فروش نمایید. تمامی آموزش های تکنیکال ( بر اساس چارت ) در آپارات و یوتیوب به وفور و به صورت در دسترس عموم است.

پس اگر به دنبال یک شبه میلیادر شدن هستید این دوره آموزش ارز دیجیتال برای شما کاربردی نخواهد بود.

شرکت در این دوره غیر حضوری است و صرفا به صورت فیلم و پادکست می باشد.

به شما قول می دهم این دوره پربارتر از هر دوره آموزش رمزارز در سطح ایران است ( زیرا تمام دوره های ایرانی و اکثر دوره های خارجی را دیده ام )

در این آموزش سعی کرده ام با ساده ترین زبان ممکن و به دور از تخصص، ارز دیجیتال را آموزش دهم ولی این گویای این مسئله نیست که در این صنعت متخصص نیستم. به همین دلیل اگر سوال های پیچیده و تخصصی داشتید پس از دیدن فیلم های دوره و خواندن این مقاله در انتهای همین نوشته سوالات خود را بپرسید تا در اسرع وقت پاسخگوی شما باشم.

حال برویم سراغ ارز دیجیتال و مقاله ای که برای شما به زبان ساده نوشته ام

آموزش ارز دیجیتال با نعیم حشم بان
آموزش ارز دیجیتال با نعیم حشم بان

کمی درباره نعیم حشم بان و دلیل ساخت دوره

یکی از مباحث داغ این روزهای ایران و دنیا، ارز دیجیتال ( کریپتوکارنسی ) هست. سرمایه گذاری در ارز دیجیتال یکی از پر سودترین سرمایه گذاری های حال حاضر دنیاست.

سرمایه گذاری ای که در طول ۱۲ سال گذشته نشان داده است که از هر نوع سرمایه گذاری سود دلنشین تری دارد. حتی از سرمایه گذاری در صنعت ساختمان، بورس، فارکس و … هم پرسودتر بوده و هست.

اما برای ورود به این دنیای پر ریسک و پر سود، باید آموزش ارز دیجیتال اولویت کار قرار گیرد.

در ابتدا اجازه دهید کمی در مورد خودم بگویم تا با من و ذهنیات من در مورد ارز دیجیتال آشنا شوید و به آنجایی برسیم که چرا دوره آموزش ارز دیجیتال را ساختم ؟!

من نعیم حشم بان هستم، مشاور و مدرس در حوزه ارز دیجیتال و رمزارزها.

مدت هاست درگیر مطالعه و بررسی بازار ارز دیجیتال و سرمایه گذاری در آن هستم و دوره های آموزشی بسیار زیادی در ایران و خارج از ایران دیده ام.

از آموزش های پسرک خوش قلب طراح سایت در ایران که آموزش ارز دیجیتال میداد تا دوره های آموزش ارز دیجیتال پروفسور دانشگاه MIT امریکا

خوشحالم با راهنمایی های بنده حقیر تا امروز افراد بسیار زیادی به سودهای کلانی رسیده اند. اما بی پرده بگویم فقط کسانی که گوش کرده و عمل کرده اند پولشان چند برابر شده است.

به دروغ های تبلیغاتی مدرس ها و مدعیان آموزش ارز دیجیتال توجه نکنید و نگذارید داخل ذهن شما نفوذ کنند و به شما وعده دهند که با خرید و فروش می توانید راه یکساله را یک شبه بروید

معمولا کسانی که دوره آموزشی می سازند تا به شما بگویند چطور بخرید و چطور بفروشید و یا اینکه برای عضویت در کانال سیگنال ما هزینه بدهید، در اکثر مواقع از روی خیر خواهی نیست و بیشتر برای این است که از طریق فروش آموزش ارز دیجیتال به شما پول بیشتری کسب کنند

خرید و فروش دائمی ارزهای دیجیتال یا هر خرید و فروش دیگری نیازمند صرف زمان و رصد دائمی بازار مالی است

اگر این دوستان عزیز واقعا در این حد حرفه ای بودند قطعا پولی که از خرید و فروش خود بدست می آوردند بسیار بیشتر از آن بود که زمان بگذارند و برای من و شما دوره آموزشی بسازند

حال اینکه بعضی ها واقعا دلشان به حال مردم میسوزد چیزی است متفاوت.

اگر من برای شما دوره آموزش ارز دیجیتال ساخته ام چندین دلیل داشته است

دیدگاه شخص نعیم حشم بان دیدگاه خرید و فروش یا اصطلاحا ترید نیست و زمان برای خرید و فروش صرف نمیکند

اگر ارز دیجیتالی خریده ام مطمئن بوده ام که رشد چند صد درصدی و چند هزار درصدی داشته و خواهد داشت و آن را فقط نگهداری ( هولد ) کرده ام و تشخیص پتانسیل ارزهای هولدم مهم ترین قسمت کارم بوده است

با پولی ارز دیجیتال خریده ام که هیچ ضعفی در آن نداشته ام و هیچوقت لازم نیست که برای گذران زندگی سعی کنم آن را یک شبه چند برابر کنم و یا حتی آن را نقد کنم ( توصیه ام به شما هم همین است، هرچند مبلغ ناچیز و کمی سرمایه گذاری کنید )

از طرفی شغل هایی دارم که به آن ها میبالم و در درآمد قابل قبولی از شغل های خودم دارم

برای مثال یک شرکت تجهیزات پزشکی و بزرگترین فروشگاه آنلاین تجهیزات پزشکی کشور به آدرس sedanmed.ir را دارم که تخصصی ترین فروشگاه تجهیزات پزشکی کشور و برند اول ایران است.

اکثر مشتریان ما هم سازمان ها و ارگان های بزرگ کشور از سازمان امداد و نجات و هلال احمر و سازمان ملل و شرکت نفت و پتروشیمی ها و بیمارستان های معتبر گرفته تا بیماران داخل منزل

شرکت دیجیتال مارکتینگی دارم که افتخار مارکتینگ شرکت ها، موسسات آموزشی، رستوران ها، کلینیک ها و اصناف مختلف را دارم.

از طرفی متخصص سئوی سایت ها ( رتبه دار کردن سایت در گوگل ) هستم و سایت ها و مشاغل زیادی بوده اند که الان برندهای برتر ایران هستند.

اینکه میدیدم مردم عزیز راهی اشتباه را برای سود بردن ار صنعت ارز دیجیتال انتخاب کرده اند و راه اشتباهی می روند باعث شد در این زمینه اقدام به ساخت دوره آموزش ارز دیجیتال بنمایم

بیت کوین

مقاله آموزش ارز دیجیتال و بیت کوین

سعی کرده ام این مقاله را با زبان بسیار ساده و روان بنویسم تا ارز دیجیتال را به صورت ساده و بنیادی فرا بگیرید.

بهترین راه این است که این مقاله را برای پیش نیاز کامل بخوانید و سپس فیلم دوره آموزش ارز دیجیتال که در همین صفحه از سایت cryptoraz.com قرار داده ام را ببینید.

شاید در ابتدا ساده و مبتدی به نظر برسد ولی برای اینکه به صورت حرفه ای آموزش  ببینید لازم است که ابتدا یک دید کلی و دید از بالا پیدا کنیم و سپس به مسائل ریز و جزئیات آن بپردازیم

کسانی بوده اند که با نعیم حشم بان آموزش ارز دیجیتال دیده اند و قرار بوده که به سودهای خوبی برسند اما وای از طمع، وای از راه اشتباه.

دوستی داشتم که همیشه از قول مادرش میگفت :

طمع سه سوراه دارد، اگر از اولی و دومی نیفتی از سومی حتما میفتی پس خوب مراقب باش.

آیا من طمع کرده ام ؟

بله بسیااااار زیاد. حتی با اینکه دوره های آموزش استاد عزیزم ( پروفسور دانشگاه MIT )  خلاف این رو از من میخواست.

نتیجه چه شد ؟ ضررهای زیاد و متوالی

اما آیا الان هم ضرر میکنم ؟ اگر دروغ بگویم نه ولی اگر بخواهیم صداقت داشته باشیم باید بگویم که بله ضرر هم میدهم ولی شاید چند روز در ضرر بمانم و سپس رشد عالی

خب پس کسی که طمع دارد چه می شود ؟ به دنبال استادی بهتر از بنده که به او راه سریع تر نشان دهد.

نتیجه چه می شود ؟ باید از کسانی پرسید که نصف راه را با من رفته اند و نصف راه را با استادی که راه سریعتری بهشان نشان داده است.

یقینا ورود به هر صنعتی برای سرمایه گذاری نیازمند افزایش علم و دانش ابتدایی در این مسیر هست.

اما چرا باید در مورد ارز دیجیتال آموزش دید ؟

همانطور که در بالا اشاره کردم این صنعت پر سود و در عین حال پر ریسک است. برای مثال در حالی که دارم این مقاله را در سایت بارگذاری میکنم حدود ۱۱ هزار رمز ارز در دنیا ساخته شده است و مردم می توانند در آن ها سرمایه گذاری کنند.

حال آنکه حداقل فقط ۲۰۰ ارز دیجیتال واقعا کاربردی هستند که مانند ۲۰۰ استارتاپ عمل می کنند و از این ۲۰۰ رمز ارز و استارتاپ قطعا برخی از آن ها با شکست مواجه می شوند.

برای اینکه بدانیم بر روی کدام پروژه سرمایه گذاری کنیم باید آموزش ارز دیجیتال ببینیم.

همانطور که میدانیم تمام ارزهای دیجیتال به نوعی دارای یک پروژه در پشت پرده خود هستند که این پروژه ها در اصل، برای بهبود اوضاع این صنعت انقلابی هستند.

باید ارز دیجیتال را آموزش ببینیم تا بدانیم کدام یک از این پروژه ها یا رمزارزها واقعا به نقطه اوج خود می رسند و کدام ها صرفا یک نوع کلاهبرداری هستند برای خالی کردن جیب مردمی که هیچ آموزشی ندیده اند.

آموزش ارز دیجیتال به عنوان فوندانسیون این صنعت به کار می رود.

قول میدهم اگر آموزش نبینید در این راه متحمل ضررهای سنگینی می شوید.

سردرگم خواهید شد و بعد از اینکه ضرر دادید چشم بسته به هر آموزنده ای و هر آموزش ارز دیجیتالی چنگ خواهید زد غافل از اینکه هر شخصی استراتژی خاص خودش را به شما میقبولاند و باز هم قول میدهم که با این آموزش ها کار به هیچ جایی نخواهید برد.

سوال مهم این است که چرا ؟

چون ضرر داده اید و برای جبران ضرر ( مانند قمار ) دنبال برگرداندن ضرر خود در کمترین زمان ممکن خواهید بود اما باید بدانید که در ارز دیجیتال هیچ راه میانبری وجود ندارد و اگر هم راه میانبری باشد قطعا نوعی قمار است.

در این قسمت از آموزش ارز دیجیتال می خواهم کمی در مورد مفهموم ارز دیجیتال توضیح بدهم.قبل از هرچیزی بهتر از ابتدا ویدیوی زیر را مشاهده کنید تا کمی آشنایی ابتدایی پیدا کنید

به وجود آمدن ارز دیجیتال

چرا ارز دیجیتال به وجود آمد ؟

چه بخواهیم و چه نخواهیم پول زیاد قدرت می آورد و قدرت زیاد فساد می آورد.

حدود ۳۰ سال پیش به ذهن افرادی این موضوع خطور کرد که چقدر خوب میشد اگر همیشه پولمان دست خودمان باشد و هر وقت خواستیم و هر مقداری خواستیم با ساده ترین روش ها از حساب خود به هر حسابی در هر کجای دنیا واریز کنیم بدون اینکه لازم باشد هزینه کارمزد زیادی پرداخت کنیم یا جوابگوی این موضوع باشیم که چرا میخواهیم از حسابمان پول خارج کنیم.

این عده از افراد که در بالا گفته شد، معتقد بودند که اگر پولمان در دستان خودمان باشد و نیازی به گذاشتن آن پول در بانک نباشد پس حتما ما به بانک قدرت مضاعف برای فساد نمیدهیم.

دقیقا همین فدرتمندی بانک ها در سال ۲۰۰۸ میلادی در امریکا باعث به وجود آمدن فسادهای زیادی شد. فسادهایی که زندگی مردم را تحت الشعاع قرار داد و حتی نمی توانستند پول های خود را از بانک برداشت کنند.

اما چرا پولی که با زحمت بدست آورده ایم را نتوانیم هروقت که خواستیم استفاده یا جابجا کنیم ؟

در آن زمان خیلی ها تصمیم گرفتند به جای بانک، پولهایشان را در بالش های خود نگهداری کنند و حداقل اصطلاحا این پول ها زیر سرشان بود و خیالشان راحت از اینکه کسی نمی تواند مانع دسترسی آن ها به پولهایشان شود.

اما چرا در آن سال ها این اتفاق نیفتاد ؟

چون بانک ها علاوه بر اینکه پول شما را نگهداری می کنند، آن ها را وام میدهند و تا قسمتی از آن پول را ( مثلا تا ۲۰۰ میلیون تومان ) بیمه هم میکنند و در کنار این کارها حسابداری پول های شما را هم انجام می دهند.

مثلا اگر شما از ۱۰ میلیون ۱ میلیون پول برای کسی واریز میکنید بانک حسابداری حساب شما را انجام می دهد و هم شما و هم بانک میدانید که ۹ میلیون پول در حساب شما هست.

ارز دیجیتال بدون واسطه بانک یا حسابداری نمیتوانست این کار را انجام دهد تا اینکه شخصی به نام مستعار ساتوشی ناکوموتو با استفاده از تکنولوژی بلاکچین، بیت کوین را به وجود آورد که البته رابطه بین بلاکچین و بیت کوین مثل رابطه مرغ و تخم مرغ هست که کدام اول به وجود آمده است ؟؟!!

ارز دیجیتال به وجود آمد تا انسان ها را از وابستگی به بانک ها و یا کسانی که پول های ما را نگهداری میکنند بی نیاز کنند. همزمان با اینکه حسابداری پول های ما هم به وسیله ارز دیجیتال و کدهای نوشته شده در بلاکچین انجام می شود.

در فیلم آموزش ارز دیجیتال که توسط خودم تهیه شده بسیار طولانی از پول سنتی به ارز دیجیتال رسیده ام که چگونه این مسیر طی شد. پیشنهاد میکنم قبل از هر آموزش ارز دیجیتالی که میخواهید ببینید، حتی اگر آموزش دهنده من نبودم، این قسمت از آموزش ارز دیجیتال نعیم حشم بان رو ببینید.

باز هم برای اینکه درک عمیقی از ارز دیجیتال پیدا کنید و به این ایمان برسید که یکی از بهترین سرمایه گذاری های دنیاست، پیشنهاد میکنم فیلم آموزش ارز دیجیتال من را ببینید.

حالا به یک مسئله میرسیم که ذهن مردم بسیاری را درگیر کرده است.

تفاوت بیت کوین و بلاکچین

تفاوت بین بیت کوین و بلاکچین چیست ؟

این مورد را با یک مثال ساده توضیح میدهم. ابتدا که اینترنت به وجود آمد، صرفا یک شبکه انتقال اطلاعات برای وزارت دفاع امریکا بود.

پس از مدتی تصمیم بر این شد که مردم عادی هم بتوانند به جای نامه نوشتن به یکدیگر، از اینترنت استفاده کنند.

یعنی اینترنت در بین مردم با ایمیل ظهور پیدا کرد. اینترنت برای مردم زمانی کاربردی شد که توانستند با استفاده از اینترنت برای یکدیگر به جای نوشتن نامه ، ایمیل ارسال کنند.

در حال حاضر با گسترش تلکنولوژی و با فراگیر شدن اینترنت انتقال دیتا، تماس های تصویری، صوت، فیلم و … از طریق اینترنت فراهم شد.

اگر ما بیت کوین را همان ایمیل در نظر بگیریم ، برای استفاده از آن به یک بستری از تکنولوژی نیاز داریم. دقیقا همانطور که از ایمیل بر روی بستر اینترنت و با تکنولوژی اینترنت کاربردی شد، بیت کوین هم با استفاده از تکنولوژی بلاکچین کاربردی شد.

درک عمیق تر :

بیت کوین = ایمیل

اینترنت = بلاکچین

زمانی که اینترنت به وجود آمد بسیاری فکرش را هم نمیکردند که انقدر گسترش پیدا کند و تمام وجهات زندگی ما را در بر بگیرد.

دقیقا این اتفاق برای بلاکچین هم در حال رخ دادن است و به عبارتی بلاکچین انقلابی جدید در عرصه تکنولوژی است.

مبحث درک بلاکچین و نحوه کار آن بسیار پیچیده است ولی یکی از ضروری ترین مواردی است که برای سرمایه گذاری در ارز دیجیتال مورد نیاز است.

در دوره آموزش ارز دیجیتال خودم سعی کرده ام تا حدی بلاکچین را واضح توضیح دهم ولی اگر بخواهم در مورد بلاکچین و نوع کار آن صحبت کنم باید بیش از ۱۰ ساعت نحوه کار آن را توضیح دهم.

بسیاری می گویند که همانطور که ما برای استفاده از واتس اپ، لازم نیست که بدانیم اینترنت چگونه کار میکند، برای سرمایه گذاری در ارز دیجیتال هم لازم نیست که بدانیم بلاکچین چگونه کار میکند.

اما این یک قیاس مع الفارق است به این دلیل که ما از واتس اپ استفاده کاربردی میکنیم و هزینه ای ندارد ولی باز هم تبعات بدی برای ما می تواند داشته باشد.

برای مثال می دانیم که برخی از این شبکه های اجتماعی اطلاعات کامل مکانی ما و سن و اسم ما و همچنین شماره های ما و تصاویر و اطلاعات ما را در اختیار دارند و هر زمانی می توانند در ازای پول اطلاعات ما را بفروشند.

ولی در مورد خرید یا فروش یا سرمایه گذاری در ارز دیجیتال لازم است که شما در مورد بلاکچین بدانید چون شما میخواهید در ارز دیجیتال سرمایه گذاری کنید و در آن پول تزریق کنید نه اینکه صرفا یک استفاده کننده از بلاکچین بدون هزینه باشید.

در آموزش ارز دیجیتال نعیم حشم بان به توضیح قابل فهم بلاکچین پرداخته ام اما اگر سوالی برای شما پیش آمد می توانید زیر همین مقاله سوالات خود را مطرح کنید تا در حد توان و علم خود به آن پاسخ دهم.

و اما بیت کوین چیست ؟!

بیت کوین چیست ؟

بیت کوین یک نوع پول دیجیتال است که در واقع یک سری ردیف های معاملاتی ثبت شده در دفتر کل بلاکچین است. ( مبحث گسترده است ولی به صورت ساده در فیلم آموزش ارز دیجیتال به آن پرداخته ام )

همانطور که ما پولمان را تبدیل به کالا یا ارز یا طلا میکنیم و آن ها ارزش دارند، می توانیم پول خود را تبدیل به بیت کوین کنیم و از آن برای خرید کالا یا هر چیزی که در ازای بیت کوین به ما پرداخت کنند از آن استفاده کنیم.

همچنین با استفاده از بیت کوین که یک نوع پول دیجیتال است ما میتوانیم برای هر شخصی در هر کجای جهان و فقط با استفاده از یک گوشی موبایل یا تبلت یا کامپیوتر و لپ تاپ آن را ارسال کنیم و آن شخص هم اگر لازم دانست بیت کوین خود را به ارز رایج محل زندگی خود تغییر دهد.

خرید و فروش بیت کوین به چند روش امکان پذیر است:

۱- خرید یا فروش به شخص به صورت مستقیم

مثلا من بیت کوینم را به شما میفروشم و از شما در ازایش پول رایج مکان زندگی خود را می گیرم

۲- خرید از صرافی ها که به صورت آنلاین رواج پیدا کرده اند.

مثل خرید از صرافی بایننس

راه و روش های مختلفی برای خرید بیت کوین یا ارز دیجیتال وجود دارد که در اینجا به همین اکتفا میکنیم چون عموم مردم از همین روش ها استفاده می کنند.

در قسمت بعدی آموزش ارز دیجیتال به مبحث آلت کوین میپردازیم.

آلت کوین چیست ؟

آلت کوین چیست ؟

به هر ارز دیجیتالی به جز بیت کوین، آلت کوین می گویند.

بیت کوین پادشاه ارزهای دیجتال و اولین رمز ارزی است که ساخته شد

پس به هر ارز دیجیتالی به جز بیت کوین، آلت کوین یا کوین ( سکه ) جایگزین می گویند.

منظورشان این است که این ارزها جایگزین بیت کوین هستند که در حال حاضر حتی اسم مضحکی هست.

یعنی در حال حاضر ۱۱ هزار آلت کوین داریم که می توانند جایگزین بیت کوین باشند. من شخصا بعید میدانم که هنوز ارز دیجیتالی حتی به بیت کوین هم نزدیک شده باشد ولی اگر روزی بین تمام ارزهای دیجیتال یکی قرار باشد جایگزین بیت کوین باشد آن ارز چیزی نیست جز کاردانو و این یک پیشنهاد برای خرید نیست.

به بیت کوین طلای دیجیتال می گویند. همانطور که میدانید ما فلزات گرانبهاتر از طلا بسیار داریم ولی مردم دنیا به دلایلی روی طلا سرمایه گذاری می کنند.

در بین ارزهای دیجیتال، رمزارزهایی هستند که از بیت کوین قیمت بالاتری دارند ولی هیچوقت نمی توانند مثل طلای دیجیتال ( بیت کوین باشند )

ارزهای دیجیتال چگونه به وجود می آیند ؟

ارز دیجیتال چگونه به وجود می آید ؟

بیت کوین از طریق استخراج به دست می آید. در ویدیو آموزش رایگان ارزهای دیجیتال خودم راجع به ماینینگ یا استخراج ارز دیجیتال صحبت کردم و حتی نحوه استخراج و  به دست آوردن بیت کوین و ارزهای دیجتال توسط استخراج را توضیح داده ام.

البته به صورت کامل توضیح ندادم زیرا مبحث گسترده ای است.

اما استخراج به چه معنی است ؟

برای اینکه بدانید استخراج چگونه صورت می پذیرد باید بدانید بلاکچین چگونه کار می کند ؟

در ویدیو آمورش ارز دیجیتال تقریبا ملموس و قابل فهم با زبان ساده سعی کرده ام توضیح دهم.

اینکه ماینر یا استخراج کننده کیست ؟

بیت کوین چگونه استخراج می شود ؟

منفعت ماینر چیست ؟

ماینر از کجا و به چه شکل بیت کوین به دست می آورد و …

استخراج ارز دیجیتال مانند استخراج طلا نیاز به معدنچی و بیل و کلنگ ندارد.

استخراج ارز دیجیتال در اصل حل یکسری معماهای ریاضی است که معدنچی ( ماینر ) این معماها را حل کرده و در ازای حل این معماها که باعث امنیت و بقای بیشتر شبکه بیت کوین می شود و همچنین کمک به نقل و انتقالات ارزهای دیجیتال در شبکه میشود، پاداش دریافت می کند که این پاراش به صورت بیت کوین است.

ماینر یا استخراج کننده بیت کوین یا ارز دیجیتال هم از خود شبکه ارز دیجیتالی که در آن در حال استخراج است پاداش دریافت میکند و هم کارمزد انتقالات درون شبکه را دریافت می کند.

اما اینکه آیا همه استخراج ها یا طرق بدست آوردن ارزهای دیجیتال مشابه بیت کوین است ؟

خیر مطلقا اینطور نیست.

هر ارز دیجیتالی می تواند روش منحصر بفرد خودش را داشته باشید.

مثلا روش استخراج بیت کوین به وسیله الگوریتم اثبات کار صورت می گیرد.

اتریوم به وسیله الگوریتم اثبات سهام و اثبات کار به استخراج کننده های خود پاداش می دهد.

البته این مبحث کمی پیچیده است ولی قطعا در آپدیت های بعدی اگر سوالات متداول شما کاربران در این مورد زیاد باشد برای آن ویدیو خواهم ساخت.

مبحث بعدی که باید در مورد آن بدانید کیف پول ارز دیجیتال است

امنیت ارز دیجیتال

آیا ارز دیجیتال امنیت دارد ؟

یکی از دغدغه های اصلی مردم این است که چطور می شود به ارز دیجیتال اطمینان کرد ؟

ارز دیجیتال چطور از بین می رود ؟

آیا ارز دیجیتال هک می شود ؟

آیا می توان ارز دیجیتال را دزدید ؟

باز هم مثل خیلی از موارد بالا در مورد امنیت ارز دیجیتال به طور مفصل تر از بقیه مباحث در همین ویدیو آموزش ارز دیجیتال صحبت کرده ام و به اکثر سوالات بالا پاسخ داده ام

اما به طور مختصر هم اینجا پاسخ می دهم و پیشنهاد میدهم برای درک بهتر این موضوع حتما فیلم آموزش ارز دیجیتال را کامل مشاهده کنید.

یکی از مهمترین سوالات :

ارز دیجیتال چگونه از بین می رود ؟

من در این قسمت اگر از ارز دیجیتال نام میبرم منظورم همان بیت کوین و شبکه اش هست.

ارزهای دیجیتال کلاهبردار یا ضعیفی داریم که می توانند هک و دزدی شوند.

پس در این قسمت از مقاله منظور من از ارز دیجیتال همان بیت کوین است.

اگر بخواهیم روی کاغذ و به صورت تئوری به این موضوع بپردازیم قطعا ارز دیجیتال هم مانند خیلی چیزهای دیگر که احتمال ازبین رفتن آن وجود دارد از بین میرود.

اما فقط روی کاغذ

ولی آیا یک روز ارز دیجیتال از بین می رود ؟

در طی ۱۲ سال گذشته ارز دیجیتال هر روز بزرگ و بزرگتر شده است و شرکت های عظیم و معتبر دنیا به نوعی در آن سرمایه گذاری کرده اند.

این میزان از توجه به ارز دیجیتال باعث می شود به راحتی از بین نرود ولی اینکه از بین می رود یا نه ؟! جوابش این است که هرچیزی می تواند از بین برود.

در فیلم آموزش ارز دیجیتال خود به این موضوع اشاره کرده ام که زمانی که مردم ارتش هیلتر را میدیده اند میگفتند فقط خدا می تواند همچین چیزی را از بین ببرد.

اینکه خدا این ارتش را از بین برد یا نه به کنار ولی دیدیم که توسط کشورهای دیگر از بین رفت

حال اینکه بیت کوین و ارز دیجیتال هم مانند بسیاری از چیزهایی که روزی در دنیا وجود داشته اند و دیگر وجود ندارند، یک حقیقت غیر قابل انکار است.

گویا بگوییم دایناسورها چون بزرگ و عظیم بوده اند پس هیچوقت نباید منقرض میشدند ولی شدند

آیا ارز دیجیتال هک می شود ؟

این مورد را با ذکر جزئیات در دوره آموزش ارز دیجیتالی که فیلمش را در سایت گذاشته ام کامل توضیح داده ام.

این هم دقیقا در تئوری و روی کاغذ و با توجه به گفته های بعضی از اساتید ممکن است. ولی در عمل برای هر ساعت حمله به شبکه بیت کوین ( توجه کنید که اینجا فقط در مورد شبکه بیت کوین که از امنیت بسیار بالایی برخوردار است صحبت می کنم ) هزینه و تجهیزات بسیار زیادی نیاز است که حتی اگر پولش توسط دولت ها تامین شود تهیه تجهیزات آن کاری دشوار و پیچیده است.

اما چرا دولت ها مقابله نمی کنند ؟

در ابتدا سعی بر این بود که این پروژه در نطفه خفه شود. تا جایی که روزی یک شخص ایرانی الاصل به سازنده بیت کوین پیشنهاد داد که برای در امان ماندن از دولت ها و حکومت ها پنهان شود.

چرا ؟ چون اگر آن روزهای ابتدایی سازنده بیت کوین خود را نشان میداد قطعا برای اینکه این پروژه بزرگ و موفق نشود تمام شبکه آن را با اجبار سازنده آن و به راحتی از بین می بردند

اما چرا الان مقابله نمی کنند ؟

چون بعدها دولت های مختلف متوجه شدند که بلاکچینی که بیت کوین به وسیله آن عملیاتی شده است یک تکنولوژی بکر است و انقلابی در تکنولوژی آینده است.

پس من به شما قول میدهم هر دولتی که با آن همراه شود یکی از بهترین اقدامات پیش روی خود را انجام داده است.

سوال بعدی که دغدغه ذهن مردم است، امکان دزدیده شدن ارز دیجیتال هایشان است که آیا ارز دیجیتال دزدیده می شود ؟

این مورد دقیقا مثل این است که بگوییم آیا پول های ما را میدزدند یا نه ؟

خب اگر پول هایتان داخل کیف پولتان باشد و کیف پولتان را بدزدند پس پول های شما را دزدیده اند ( یاد جمله های استاد خیابانی افتادم &#۱۲۸۵۷۸; )

اما در ارز دیجیتال وقتی می توانند پول های داخل کیف ( والت ) شما را بدزدند که به کیف پول شما نفوذ کنند

هر کیف پول اختصاصی دارای رمزی است که فقط و فقط خود شما باید آن را داشته باشید

اگر کیف پول شما را بدزدند و یا اطلاعات کاملِ نفوذ به آن را داشته باشند می توانند ارز دیجیتال شما را خارج کنند

اما اگر مثلا کیف پول سخت افزاری شما را بدزدند ولی رمزهای ورود شما را نداشته باشند نمیتوانند رمزارزهای شما را خارج کنند.

از طرفی چون رمزارزهای شما در کیف پولی است که این کیف پول ها روی بلاکچین ذخیره شده اند شما می توانید با کمک رمزها و کلمات خاص ( سید – Seed ) که اصطلاحا به آن ها کلید خصوصی یا ( پرایوت کی – Private Key ) گفته می شود کیف پول خودتان و ارزدیجیتال های خود را در یک کیف پول جدید بازیابی کنید.

پس حتما کیف پول اختصاصی امنی را برای خودتان انتخاب کنید.

در این دوره ارز دیجیتال که ساخته ام و در آپدیت های بعدی آن که در همین سایت و در اینستاگرام من به آیدی @naeem_hashamban وجود دارد، اضافه خواهد شد و می توانید در این دوره ارز دیجیتال آن ها را مشاهده نمایید.

در کمی بالاتر توضیح دادم که یک راه خرید و فروش ارزهای دیجیتال استفاده از صرافی های ارز دیجیتال است.

صرافی ارز دیجیتال

صرافی ارز دیجیتال

صرافی های ارزهای دیجیتال را جدا از اینکه ایرانی باشند یا خارجی می توانیم به دو دسته تقسیم کنیم :

۱- صرافی متمرکز

۲- صرافی غیر متمرکز

در دوره آموزش ارز دیجیتال نعیم حشم بان به این مورد مفصل نپرداخته ام ولی در آپدیت هایی که برای این دوره در نظر گرفته ام کامل و به طور مفصل توضیح میدهم و نحوه خرید و فروش و آموزش استفاده از صرافی متمرکز و غیر متمرکز را به شما آموزش خواهم داد.

اما برویم سراغ معرفی صرافی ها

صرافی متمرکز

معمولا صرافی متمرکز به صرافی ای گفته می شود که سیستم عامل آن توسط یک شرکت ساخته شده باشد ، همچنان مالکش آن شرکت باشد و در حال توسعه آن باشد

این نوع صرافی معمولا قوانین سفت و سختی دارند که در اصل دولت های پشت این صرافی ها آن ها را مجبور به رعایت آن ها میکنند و امان از روزی که آن ها از درخواست دولت های خود سر باز زنند

معمولا صرافی های دفاتر مختلفی در کشورهای مختلف دارند و باید برای فعالیت در کشورهای مختلف قوانین دولت ها را رعایت کنند

توجیه این نوع صرافی ها برای قوانین سختی که وضع میکنند این است که نمیخواهند پولشویی توسط ارزهای دیجیتال رواج پیدا کند و سرمایه مردم باید در امنیت باشد که خب قطعا قانونگذاری بهتر از بی قانونی است

اما این مورد با تفکر پشت ارزهای دیجیتال و بالاخص بیت کوین که سازنده آن در نظر داشت متفاوت است

زیرا یکی از دلایل به وجود آمدن بیت کوین ناشناس بودن آن بود

از نمونه های صرافی متمرکز می توان به تمام صرافی های ایرانی مثل اکسیر و نوبیتکس و تترلند و اوکی اکس و … اشاره کرد

صرافی های متمرکز خارجی هم کم نیستند و می توان به بایننس، کوینکس، کوکوین، کوین بیس و … اشاره کرد

البته برخی از این صرافی های متمرکز زیر مجموعه هایی از صرافی عای غیر متمرکز دارند.

مثل بایننس دکس که صرافی غیر متمرکز بایننس است

صرافی غیر متمرکز

این نوع صرافی ها معمولا دارای سرور مشخص و اختصاصی در شرکت خاصی نیستند

شرکت های سازنده آن ها تمام امتیاز آن را در دست ندارند و صرفا توسعه دهنده آن ها هستند

این نوع صرافی ها به تازگی به وجود آمده اند و اول راه خود هستند ولی با استقبال بسیار زیادی مواجه شده اند

اگر این صرافی های در هاست ها یا سرورهای  اختصاصی بلاکچینی خود بودند می‌توانستند زیر بار قوانین وضع شده کشورها و دولت‌های مختلف نروند

در حال حاضر اگر صرافی های غیر‌متمرکز زیر بار قوانین وضع شده نروند در نهایت سرورهای آنها ( مثلا آمازون امریکا ) جلوی فعالیت آن ها را می گیرند و یا در خوشبینانه ترین حالت دسترسی کشورهایی مثل ایران که تحریم هستند را به این صرافی ها میبندند

برای اطلاعات بیشتر این مقاله را بخوانید

نمونه های زیادی از این دست صرافی ها وجود دارد

مثل bybit، pancacke swap, uniswap, 1inch و …

قیمت ارز دیجتیال

چک کردن قیمت ارزهای دیجیتال از روش های مختلفی صورت می پذیرد

از طریق گوگل، یاهو، اپلیکیشن های موبایلی ، افزونه های مرورگرهای کامپیوتر و …

یکی از پر رونق ترین اپلیکیشن های مشاهده قیمت ارز دیجیتال به صورت لحظه ای ، برنامه tradingview است

این مورد را در دوره آموزش ارز دیجیتال نگفته ام ولی در آپدیت ها نحوه استفاده از این ابزارها و ماژول های آن را حتما آموزش خواهم داد

تحلیل ارز دیجیتال

تحلیل ارز دیجیتال

به طور عمده دو نوع تحلیل ارز دیجیتال وجود دارد

۱- تحلیل تکنیکال

۲- تحلیل فاندامنتال

به صورت خلاصه آن ها را بررسی کنیم. البته که در فیلم آموزش ارز دیجیتال کمی مفصل تر در مورد آن ها توضیح داده ام و بهتر است برای اینکه با دیدگاه سرمایه گذاری وارد دنیای ارز دیجیتال شوید، این ویدیو و قسمتی که در مورد تحلیل ارزهای دیجیتال است را عمیقا درک کنید

قبل از توضیح انواع تحلیل ها باید این موضوع را بگویم که همیشه این توصیه را گوشه ذهن خود نگه دارید :

 1. هیچوقت به نظرات کسی از جمله خود من ( نعیم حشم بان ) تکیه نکنید
 2. همیشه استراتژی خود را داشته باشید
 3. آموزش ببینید، علمتان را افزایش دهید و با توجه به علم خود اقدام به سرمایه گذاری کنید.

استفاده از نظرات دیگران مشابه این است که خودتان یک تفنگ به شخص مقابل بدهید و به او بگویید که یک تیر به پای شما شلیک کند.

تحلیل تکنیکال چیست ؟

تحلیل تکنیکال روی چارت قیمتی ارز دیجیتال صورت می گیرد و در واقع نوعی رفتارشناسی قیمت ارز دیجیتال است که به وسیله ابزارها و اندیکاتورهای چارت صورت می گیرد.

بسیاری هستند که با نگاهی ساده به یک چارت در میابند که آینده قیمتی آن چه خواهد شد ولی این میسر نیست مگر با تجربه های بسیار زیاد

دیدگاه من که بسیار به آن علاقه مندم و به آن ایمان و اعتقاد دارم، دیدگاه سرمایه گذاری است، نه خرید و فروش دائمی

به این معنی که به جای آنکه هزینه و زمان برای آموزش دیدن صرف کنید و پس از آن از زمان زندگی کردن خود بزنید و بر روی خرید و فروش ارز دیجیتال صرف کنید، بهتر است ارزهای دیجیتالی که پتانسیل بالایی دارند را بخرید و در کیف پول خود بگذارید و از زندگی خود لذت ببرید.

پس تقاضا دارم برای اینکه سود بیشتری ببرید از راهی که اساتید ارز دیجیتال مشتاق آن هستند نروید.

خرید و فروش ارز دیجیتال و ورود به کانال های سیگنال آن ها که همگی و بیشترشان یک کپی از کانال های رایگان تلگرامی که در سرتاسر اینترنت هستند و با چند کلمه سرچ انگلیسی به راحتی به آن ها می رسید ( رویا نخرید )

ویدیو آموزش ارز دیجیتال را ببینید تا به عمق این مساله خرید و فروش پی ببرید.

اما آیا من ضرر کرده ام ؟ بله. ولی آیا آموزش دیده بودم و ضرر کردم ؟ بله. چون هیچوقت نمی شود قطعی به این نتیجه رسید که اقدام بعدی سرمایه گذاران بزرگ آن ارز دیجیتال چیست ؟

ولی قطعا می توان توقع رشد قیمتی ارز دیجیتال پر پتانسیل را داشت.

از زمانی که کاردانو ADA بسیار قیمت کمی داشت و زیر 3 سنت بود به همه میگفتم کاردانو بخرید و پولتان را در آن سرمایه گذاری کنید.

کاردانو تا به امروز حتی کاربردی هم نشده و پروژه کاربردی آن لانچ نشده ولی در حال حاضر قیمت آن به بالای ۲ دلار رسیده است یعنی حدود ۷۰ برابر در عرض یکسال گذشته

چرا ؟ چون ایمان داشتم که آموزش های ارز دیجیتالی که دیده ام به من این قدرت را داده تا تشخیص درست بدهم و روی آن پافشاری کنم و حالا در صدد این هستم که این آموزش ها را به شما منتقل کنم

جالب اینجاست که با اینکه تا امروز ۷۰ برابر شده است من منتظر قیمت ۱۰ دلاری آن هستم. پس شما هرچقدر هم در سال گذشته خرید و فروش میکردید نمیتوانستید پول خود را ۷۰ برابر کنید مگر اینکه روزانه یک درصد مشخصی سود به دست می آوردید ( سود مرکب ) حتی در روزهای ریزشی بازار.

حال آنکه منتظرم پس از کاربردی شدن پروژه کاردانو، این ارز دیجیتال زیبا جای اتریوم را در دنیای خودش بگیرد. اما فراموش نکنید این صرفا یک مثال بود و توصیه ای برای سرمایه گذاری نیست.

تحلیل فاندامنتال

تحلیل فاندامنتال چیست ؟

تحلیل فاندامنتال یعنی تحلیل بنیادی پروژه یا ارز دیجیتالی که قصد سرمایه گذاری بر روی آن را دارید.

در این تحلیل باید مسائل بسیار زیادی را مد نظر قرار داد که من در آینده یک ویدیو بسیار طولانی برای آن خواهم ساخت.

در حال حاضر در همین دوره آموزش ارز دیجیتال خود زیاد به آن نپرداخته ام ولی یک توضیح مختصر ارائه کرده ام.

چه زمانی میتوانیم یک تحلیلگر فاندامنتال خوب باشیم ؟ زمانی که نحوه کارکرد بلاکچین و ارزهای دیجیتال را عمیقا درک کنیم.

تحلیل فاندامنتال بهتر است یا تکنیکال ؟ من این قول را به شما میدهم که بهترین تریدرهای دنیا هم اگر علم کاملی بر روی ارز دیجیتال نداشته باشند یک روزی به یک مشکل جدی میخورند و ضرر می کنند.

به همین دلیل همیشه میگویم دنباله روی چارتیست هایی که صرفا در بازار بورس و فارکس بوده اند نباشید. معمولا این اساتید هیچ سر رشته ای از ارز دیجیتال ندارند و قطعا روزی که ارز دیجیتال مورد نظر کلاهبرداری باشد در کمتر از یکساعت تمام سرمایه آن ها و دنباله روی آن ها دود خواهد شد.

برای مثال بسیاری از تریدرها هستند که صرفا چون چارت را میدانند هر ارزی را که ببینند پتانسیل رشد قیمتی دارد میخرند ولی وای از روزی که آن ارز در کمتر از ۳ ساعت ۷۰ درصد ریزش قیمتی داشته باشد چون واقعا ارز دیجیتال دارای فاندامنتال خوبی نبوده است

حتی اگر استاپ لاس هم قرار دهند ولی شاید استاپ لاسشان عمل نکند و ضرر کنند

در فیلم آموزش ارز دیجیتال به برخی پارامترهای مهم تحلیل فاندامنتال اشاره کرده ام ولی در آپدیت های بعدی توضیحات کاملتری ارائه خواهم داد

برخی از پارامترهای مهم ارز دیجیتال خوب که باید مورد بررسی قرار گیرند :

 • ارز دیجیتال باید مبتنی بر بلاکچین باشد
 • باید در بلاکچین راه حلی ارائه کند که خلاقانه و برای بهبود کاری در بلاکچین باشد
 • سازنده های آن نباید اشراف کامل بر ارز دیجیتال مورد نظر داشته باشند که بتوانند آن را دستکاری کنند
 • ارز دیجیتال نباید متمرکز و منحصر به تصمیمات شخص یا عده ای و یا شرکت و دولت خاصی باشد
 • ارز دیجیتال خوب نباید در عرضه کوین یا توکن های خود افراط کند و مثلا مقدار زیادی را برای خود نگه دارد
 • شرکت نباید برای توسعه دهنده های ارز دیجیتال مورد نظر تعداد زیادی توکن یا کوین برای دستمزد اختصاص دهد
 • توکنومیک ( اقتصاد توکنی ) بهتر را رعایت کند : برای مثال اگر کلا ۱ میلیون توکن قرار است صادر شود نباید ۵۰۰ هزار توکن را با قیمت کمتر پیش فروش کند
 • شرکت سازنده نقشه راهی که در ابتدا ارائه می کند را بدون بدقولی های مکرر پیش ببرد
 • قیمت پیش فروش آن در ICO ( در قسمت های بعد در رابطه با ICO توضیح خواهم داد ) نباید فاصله بسیار زیادی با قیمت قابل عرضه در صرافی داشته باشد
 • باید سرمایه گذاران ( VC ) های یک ارز دیجیتال قبل از خرید و سرمایه گذاری مشخص باشد
 • سازنده های ارزهای دیجتال باید کاملا شناخته شده باشند و قبلا رزومه عالی داشته باشند ( البته که ارزهایی وجود دارد که سازنده های آن ها هنوز مشخص نیستند ولی عالی عمل کرده اند، مثل بیت کوین ، مونرو ، زی کش و … )
 • زمان ارائه ICO و زمان شروع فروش در صرافی ها باید در نظر گرفته شد
 • تعداد کوین یا سکه در گردش بهتر از محدود باشد چون در آینده باعث ایجاد تورم می شود که این مورد را در دوره آموزش ارز دیجیتال کاملا توضیح داده ام ( البته اگر محدود نباشد روش هایی مانند توکن سوزی وجود  دارد که تورم کنترل می شود )

در مورد توکن سوزی در فیلم آموزش ارز دیجیتال صحبتی نکرده ام ولی در آینده در قالب آپدیت به دوره اضافه خواهم کرد

 • قابل استخراج بودن و یا قابل سهام گذاری بودن نیز یکی از مواردی است که باید در نظر گرفته شود و باید بدانیم این ارز دیجیتال به چه صورت به دست می آید.
 • سازنده قبلا بهتر است در وایت پپر ارز دیجیتال خود نحوه ساز و کار و مزایا و معایت و ریسک های پروژه ارز دیحیتال خود را شرح داده باشید

وایت پیپر چیست ؟

وایت پیپر در اصل یک پروپوزال است از دلیل ، نحوه ساخت، ریسک ها، مزایا و معایب ارز دیجیتالی که قرار است ساخته شود که این وایت پیپر را سازنده آن قبل  از ارائه ارز دیجیتال خود ابتدا در اختیار سرمایه گذاران قرار میدهد تا به وسیله آن بتواند سرمایه لازم جهت پیشبرد اهداف خود را تامین کند

این را در نظر داشته باشید که هر ارز دیجیتالی که وایت پیپر خوبی داشته باشد الزاما نمیتواند آینده درخشانی داشته باشد، حتی اگر سرمایه گذاران خوبی جذب کرده باشد

دقیقا مانند استارتاپ هایی که همه روزه به وجود می آیند و از هر ۱۰ استارتاپ ۸ مورد از آنها شکست میخورند.

موارد بسیار زیادی در مورد بررسی فاندامنتال ارزهای دیجیتال وجود دارد که در اینجا به برخی از آن ها اشاره کردم.

ولی در ادامه دوره آموزش ارز دیجیتال حتما بروزرسانی های بزرگی برایش منتشر خواهم کرد.

کسب درآمد از ارز دیجیتال

انواع روش های کسب درآمد ارز دیجیتال

راه و روش های بسیار زیادی برای کسب درآمد از ارز دیجیتال وجود دارد که به برخی از آن ها در زیر اشاره میکنم :

۱- خرید و نگهداری ارز دیجیتال ( هولد )

۲- خرید و فروش ارز دیجیتال ( ترید )

۳- استخراج یا استیکینگ ارز دیجیتال

۴- تاسیس صرافی یا اکسچنج ارز دیجیتال

موارد بالا از متداول ترین راه های کسب درآمد از ارز دیجیتال است ولی راه های بسیار دیگری وجود دارد که شما می توانید ارز دیجیتال به دست بیاورید.

برای مثال :

۱- کسب ارز دیجیتال در بازی ها

۲- سایت های فاست که در ازای بازدید از سایت یا کلیک روی آگهی ها به شما ارز دیجیتال می دهند

۳- درآمد از معرفی و بازاریابی ارزهای دیجیتال و یا صرافی های مختلف

۴- فروش محصولات به وسیله ارز دیجیتال

۵- پرداخت وام و …

در مورد راه های کسب درآمد از ارز دیجیتال در همین دوره آموزش ارز دیجیتال بسیار کم و کوتاه سخن گفته ام ولی در آپدیت های بعدی اگر درخواست شما عزیزان زیاد باشد حتما برای آن ها دوره های آموزشی خواهم ساخت

چگونه پروژه های کلاهبرداری ارزهای دیجتال را تشخیص بدهیم ؟

همانطور که در بالاتر اشاره کردم راه های بسیاری وجود دارد که ما بتوانیم تشخیص دهیم ارز دیجیتالی کلاهبرداری است یا خیر ؟

نمی شود ۱۰۰% از پروژه های کلاهبرداری آگاه شد اما با دیدن آموزش ارز دیجیتال و افزایش سطح علم و آگاهی خود  قطعا به نقطه ای می رسیم که حداقل 90 تا 95% پروژه های کلاهبرداری را تشخیص دهیم و از سرمایه گذاری در آن ها خودداری کنیم. هرچند که از دوستان و آشنایان استاتید بشنویم که یک شبه با سرمایه گذاری در فلان ارز دیجیتال به ثروت رسیده اند

این را قول میدهم اگر شما در بحث فاندامنتال و درک عمیق ارزهای دیجیتال حرفه ای شوید کسی نمیتواند سر شما کلاه بگذارد.

یک سوالی که بسیاری از دوستان و مردم از من میپرسند این است که بهترین صرافی چیست ؟

در حال حاضر بهترین صرافی خارجی صرافی بایننس است که در چندین کشور دنیا دفتر کار دارد ولی به دلیل اینکه متمرکز است و ایران هم تحریم است امکان کار کردن در آن بسیار سخت و دشوار است.

اما در بین صرافی های ایرانی شخصا به این معتقدم که صرافی اکسیر بهترین صرافی ایران است. که لینک آن را همینجا می گذارم.

لینک صرافی اکسیر ( جهت ورود به صرافی کلیک کنید )

خب یک سوال دیگر :

چه زمانی برای خرید ارز دیجیتال مناسب است ؟

در حقیقت به خاطر ندارم که در دوره آموزش ارز دیجیتال که ساخته ام در مورد این موضوع صحبت کرده یا نه ؟

ولی خلاصه اش میکنم

به شما قول میدهم هر زمانی که شما پولتان را آماده خرید ارز دیجیتال کنید، در کوتاه مدت زمان بهتری به وجود می آید که می توانید ارز دیجیتال مورد نیاز خود را ارزانتر تهیه کنید.

منظورم این است که از روزی که پول خود را برای تهیه ارز دیجیتال در صرافی بردید، یکسال منتظر نمانید تا قیمت پایین بیاید.

ولی اگر بازار دارای هیجانات بسیار بود به شما قول میدهم که هیجانات میخوابد، قیمت پایین می آید و زمان مناسب برای ورود شما فراهم می شود.

اما بعضی ها دنبالش چالش هستند. همان لحظه از ترس اینکه از بازار جا بمانند سریعا خرید می کنند و پس از آن قیمت کاهش می یابد، میترسند و در همان قیمت کم میفروشند.

پس لطفا صبور باشید و بدون علم و آگاهی خرید نکنید.

در دوره ارز دیجیتال نعیم حشم بان این بحث ها را گفته ام ولی بهترین نقطه ورود و خرید ارزهای دیجیتال با تحلیل های تکنیکال و آنچین قابل درک است. که این ها هم دنیای خودشان را دارند و می توانید از دوستان و اساتید حرفه ای کمک بگیرید

اما آیا من شخصا میدانم ؟ بله میدانم ولی توان آموزش به شما دوستان عزیز را ندارم چون بسیار هستند اساتیدی که سا لها روی چارت های مالی کار کرده اند

اما آیا چارت های مالی بورس و فارکس و ارز دیجیتال همگی یکی هستند ؟ قطعا خیر

نوسان های ارز دیجیتال شدیدتر و همیشه غافلگیر کننده تر بوده است ولی می توان حدودی حدس زد که چه خواهد شد و بهترین نقطه ورود کجا خواهد بود.

 

این مقاله را به اشتراک بگذارید
نظرات 34
 • در همین مقاله در موردش صحبت کردم که سکه یا همون کوین در اصل به ارز دیجیتال خاصی گفته میشه که بلاکچین خودش رو داره و روی بستر بلاکچینی که خودش ساخته داره کار میکنه ( مثل اتریوم ) ولی توکن یک نوع ارز دیجیتال هست که شرکت توسعه دهنده اش بلاکچین مخصوص خودش رو نساخته و از بلاکچین های دیگه استفاده میکنه. مثل توکن تتر که از بلاکچین اتریوم یا ترون استفاده میکنه
  این هم در نظر داشته باشید که یک توکن صرفا فقط روی یک شبکه از بلاکچین فعالیت نمیکنه. دقیقا مثل همون تتر که گفتم روی بلاکچین اتریوم و ترون یا سولانا فعال هست.
  برای ملموس شدنش اینطوری بگم: اگر بلاکچین رو خونه در نظر بگیریم، سکه یا کوین میشه بچه صاحبخونه ( اگر توی اون خونه زندگی کنه )، توکن میشه مستاجر غریبه ای که توی اون خونه زندگی میکنه
  باز هم اگر سوالی دارید بپرسید

 • سلام دوست عزیز
  شما میگید هولد کردن بهتر از ترید کردنه ؟
  ولی من کسانی رو میشناسم که تریدرای خوبی هستن و درآمد خیلی خوبی دارن و اصلا اعتقاد ندارم ارز دیجیتال رو باید هولد کرد

 • سلام بر شما
  دوست عزیز من مطلقا مخالف ترید کردن نیستم و بنده هم دیدم تریدرای قدرتمندی که میتونن پشت دست نهنگ های بازار بازی کنن و سقف و کف رو به خوبی تشخیص بدن ولی شاید از هر صد نفر یک نفر بتونه به این قدرت باشه که باز از نظر تعداد قطعا مقلطه کردم و ممکنه بعضی دوستان فکر کنن میتونن جزو اون یک نفر باشن
  من بسیاری از افراد رو دیدم که حتی بدون آموزش ارز دیجیتال هولد میکنن و ضرر میکنن
  پس قطعا ضرر هم در هولد کردن وجود داره هم در ترید ولی ضرره ترید قطعا بیشتر از هولد با آموزش هست
  من بیشتر با فیوچرز مخالفم که مشابه یک قمار بی منطق هست و بسیاری از افراد پولشون رو از دست میدن

 • ببخشید اگر میشه این سوال من رو جواب بدید خیلس مهمه
  من یه کلیپ آموزش ارز دیجیتال دیدم که کارشناسش میگفت در آینده نزدیک بیت کوین به خاطر آسیب به محیط زیست از بین میره
  به نظر شما حرفشون صحت داره ؟

 • سلام دوست عزیز
  دوره حدود ۲۰ تا ۲۵ ساعت خواهد بود که در حال حاضر از یکسال و نیم گذشته در حال ضبط هستیم و به صورت فصل به فصل در سایت منتشر میشه
  قسمتی از آموزش به صورت برنامه نویسی شده روی سایت خواهد بود و درگیر زیربناسازی سایت هستیم
  به امید خدا قبل از سال جدید دوره آموزشی رونمایی میشه
  یقین دارم که قوی ترین و بهترین دوره آموزش ارز دیجیتال ایران خواهد بود. البته برای دوستانی که صرفا میخوان بدون ریسک و بهترین سرمایه گذاری ارز دیجیتال رو با علم کامل انجام بدن و نیازی به سیگنال خرید و فروش یا ترید روزانه یا دائمی نداشته باشن
  اینطور بگم که این دوره صرفا برای کسانی ساخته شده که در ابتدا میخوان به بهترین شکل ارز دیجیتال رو یاد بگیرن و در ادامه مشغله زندگی داشته باشن و نخوان زندگی خودشون رو صرف ترید ( خرید و فروش ) کنن و صرفا میخوان با امنیت کامل ارزش پولشون رو در بدبینانه ترین حالت حفظ، و در خوشبینانه ترین حالت چندین برابر کنن
  آموزش میبینن که در ۴ سال با بررسی علمی ارزها و خرید آگاهانه آن ها به قدری به ارزش پولشون اضافه کنن که ۱۰ درصد بالای جامعه تریدرها به این اندازه رشد میکنن

 • بنده اصلا چنین عقیده ای ندارم و کاملا برعکس معتقدم که بیت کوین همیشه و تا ابد جایگاه خودش رو حفظ میکنه مثل طلا
  درسته که ما فلزهای بسیار گرانبهاتر از طلا داریم ( درست مثل رودیوم و روتنیوم ) اما همیشه طلا جایگاه خودش رو داشته و محبوبیت خودش رو حفظ کرده
  اینکه بیت کوین برای محیط زیست خطر داره و باعث گرما میشه به کنار ولی قطعا علم هم ثابت نمیمونه و هر روز تکنولوژی جدیدتری میاد که کریپتوهای امثال بیت کوین رو با اون دستگاه خاص ماین کنن و انرژی کمتری مصرف بشه
  پس به عقیده من بیت کوین علاوه بر اینکه از بین نمیره، هر روز هم قوی تر و قدرتمندتر میشه

 • سلام
  لطفا بفرمایید که ارز دیجیتال web3 چی هست ؟
  من متن آموزش شما رو خوندم ولی چیزی از این داخلش ننوشته بودید

 • سلام دوست عزیز
  سوال خوبی بود
  اول باید کمی در مورد وب ۱ و وب ۲ بدونیم تا به وب ۳ برسیم
  web1 در اصل به ابتدایی ترین وبسایت های استاتیک اینترنتی گفته میشد که از سال ۱۹۹۱ تا سال ۲۰۰۴ بیشتر مورد استفاده قرار میگرفت. در اون زمان بیشتر افراد در اینترنت اصطلاحا مشتری بودند و دخل و تصرفی در محتواهای اینترنتی نداشتن و به اصطلاح تولید کننده نبودن
  web2 هم در حوالی سال ۲۰۰۴ ساخته شد و به نوعی شبکه های اجتماعی امروزی و سایت های داینامیک به وسیله اون به وجود اومدن که تا به امروز هم وجود دارن و بیشتر متمرکز هستند روی پلتفرم های شرکت های بزرگی مثل فیسبوک ( متا ) یا گوگل و یا شرکت های دیگه
  web 3.0 هم در اصل یه اسم بود که بعد از به وجود اومدم ارز دیجیتال و در سال ۲۰۱۴ توسط یکی از بنیانگذاران اتریوم به نام gavin wood نامگذاری شد
  توی سال ۲۰۲۱ هم که این اصطلاح خیلی فراگیر شد ولی فعلا تعریف خیلی خاصی نداره و بیشتر برای خالی کردن جیب افرادی استفاده میشه که علم و اطلاعات کافی از ارز دیجیتال ندارن
  البته داستان زیادی داره مثلا میگن که وب ۳ بر عکس وب ۲ که روی سرورهای خاصی از شرکت های خاصی وجود داره قراره غیر متمرکز بشن مثل ارز دیجیتال و امنیت بیشتری پیدا میکنن که خب، این خیلی موضوع جالب و وسوسه کننده ایه برای سرمایه گذاری
  اما مردم عادت دارن رو هر چیزی که ترند میشه ریسک میکنن و ترجیح میدن بدون علم وارد این قضیه بشن
  مثل سرمایه گذاری روی میم کوین ها که هیچ ارزشی نداشتن و باعث شده تا امروز تعداد کمی به صورت شانسی پولدار و تعداد بسیار زیادی داراییهاشون به حتی یک دهم نزول پیدا کنه
  امیدوارم تقریبا تونسته باشم جواب شما دوست عزیز رو بدم

 • سلام دوست عزیز
  به نظرم kda پروژه بسیار قدرتمندی به لحاظ فاندامتال و تیم پشتش هست و بعید نیست که جا پای بزرگانی مثل solana و avax بذاره
  همیشه گفتم که این ها بر اساس نظریات شخص بنده و بنا بر تحقیقات شخصی منه و توصیه خرید یا فروش شما دوستان نیست

 • سلام
  آموزش خرید و فروش ارز دیجیتال رو قطعا در دوره آموزشی خواهیم داشت ولی ترید روزانه یا ترید دائمی رو به هیچ وجه در این دوره نخواهیم داشت
  این دوره آموزش ارز دیجیتال بیشتر برای کسانی است که دغدغه ترید کردن دارن و بیشتر به دنبال سرمایه گذاری در بهترین پروژه های ارز دیجیتال دنیا هستن

 • شما که میگید من به فکر مردم هستم و بقیه فقط می‌خوان با فروختن آموزش پولدار شوند و…و من صد تا شغل دارم و وضعم خیلی خوبه، خودت هم داری همون کارو می‌کنی ابتدا رایگان و بعد ۲۵ساعت با مبلغ خیلی خیلی ناچیز میلیونی

 • سلام
  در ابتدا بهتون حق میدم که به آموزش دهنده ها بدبین باشید چون خودم به اکثرشون بدبین هستن
  مورد بعدی اینه که بنده به هیچ وجه با تمامی آموزش دهنده ها مشکل ندارم و عرض کردم که مشکل بنده با سیگنال فروش ها هست
  کسانی که به شما میگن چی بخرید یا چی نخرید. کی بخرید و کی بفروشید.
  مورد بعدی اینه که چرا فکر کردید منی که زمان بسیار زیادی رو صرف کردم این علم رو به دست آوردم و قراره انتقال بدم باید رایگان اینکار رو انجام بدم تا آخر عمرم ؟ حتی شما برای تحصیل در ابتدایی که مدرسه دولتی رفتید و رایگان بود، معلمش از سمت دولت پول دریافت میکنه
  مورد آخر اینکه شما مختار هستید برای به دست آوردن علم هزینه کنید یا اینکه بدون علم وارد این صنعت بشید
  متاسفانه خیلی از افراد فکر میکنند که از روی چارت و به راحتی میتونن بدون آموزش دیدن پول به دست بیارن و حتی فکر میکنن که با آموزش تحلیل تکنیکال هم میتونن پولدار بشن
  اگر کسی که میخواد توی این صنعت سرمایه گذاری کنه ولی علمش رو نداشته باشه قطعا یک جای کار میلنگه و به زودی زود با ضرر مواجه میشه
  ممنونم که به سایت من تشریف آوردید و امیدوارم بتونم به شما کمک کرده باشم هرچند ناچیز

 • سلام
  میخواستم بپرسم ارز دیجیتال بانکی با این ارزهای دیجیتال داخل بازار چه تفاوتی دارن ؟

 • سلام
  سوال خوبی بود. ممنون
  من دقت کردم که تازگی ها خیلی از بانک های کشورهای مختلف به مردمشون اعلام میکنن که از بازار ارز دیجیتال نخرن چون اون بانک ها در حال ساخت ارز دیجیتال خودشون هستن و مردم از این به بعد میتونن ارز دیجیتال اون بانک ها رو خریداری کنن
  خب تقریبا با اینکار مردم به سخره گرفته میشن. چرا ؟
  اولا که ارز دیجیتال صرفا یک اسم نیست که گفته بشه پول دیجیتالی هست. اگر اینطور باشه قبل از این هم پول های ما دیجیتالی بود چون به صورت کارت و همراه بانک و اینترنت بانک دیده میشد و خیلی وقته که از حالت فیزیکی به شکل قدیم خارج شده
  ماهیت ارز دیجیتال اینه که غیر متمرکز باشه یعنی قدرتش به دست دولت، حکومت، شرکت یا سیستم خاصی نباشه ولی ارز دیجیتال بانکی دقیقا قدرت همچنان دست بانک و دوست عزیزش یعنی دولت هست.
  و در بهترین حالت ( مانند ارز دیجیتال ریپل ) هر ارز دیجیتالی که یک سرش به بانک وصل باشه میتونه دردسر ساز بشه و یا اینکه بانک میتونه هر زمان بخواد قیمتش رو ثابت کنه یا روی قیمتش کنترل داشته باشه

 • آیا بلاکچین ها هم انواع و اقسام دارن مثل ارزها؟
  اگر دارند بفرمایید کدوم بلاکچین ها بهتر هستند؟

 • سلام استاد
  اگر بخواهید درچند جمله منو راهنمایی کنید که همیشه در این بازار بدون استرس در سود باشم چی هست؟
  من دوره های زیادی از اساتید مختلف دیده ام و هنوز نتوانستم به سودآوری برسم
  حتی نتوانستم استرس نداشته باشم
  لطفا ممرا راهنمایی فرمایید

 • شما میفرمایید ما ارز دیجیتال رو هولد کنیم تا بره بالا
  چطوری هولد کنیم وقتی انقدر ریزش داشته؟
  آیا منطقیه؟

 • سلام دوست عزیز
  با عرض پوزش که دیر جواب دادم
  بله بلاکچین ها انواع و اقسام دارن و شرکت ها و یا افراد مختلفی این بلاکچین ها رو ساخته یا توسعه دادن
  بلاکچین ها از نظر سرعت، مقیاس پذیری، امنیت، تعداد تراکنش ها و … تفاوت هایی دارن
  اینکه بگیم کدوم بلاکچین بهتره مثل این میمونه که بگیم کدوم ماشین بهتره
  مثلا برای بعضی ها سرعت مهمه
  برای بعضی ها امنیت
  برای بعضی ها حجیم بودن مهمه و ….
  افراد یا توسعه دهنده ها یا شرکت ها هم برای استفاده از بلاکچین باید ببینن که دقیقا کدوم بلاکچین ها برای بهره برداری از پروژه هاشون بهترین گزینه ها هستن
  از بهترین بلاکچین ها میشه به اتریوم، کادنا، سولانا و … اشاره کرد

 • اینو همیشه یادتون باشه
  ریسک پذیری بیشتر = سود بیشتر یا ضرر بیشتر
  ریسک پذیری کمتر = سود کمتر یا ضرر کمتر
  آدمایی که ریسک پذیرتر هستن یا اصطلاحا سرمایه گذار تهاجمی هستن حاضرن در ارزهایی که امنیت پایینتر ولی نوسان بیشتری دارن سرمایه گذاری کنن
  معمولا کسانی که امنیت براشون اهمیت داره همیشه استرس کمتری دارن و تا جای امکان در پروژه های ارز دیجیتال سرمایه گذاری میکنند که احتمال از بین رفتن یا نزول کمتری داشته باشه
  پیشنهادم اینه که یک یا چند ارز دارای امنیت بالا از لحاظ سرمایه گذاری بخرید و بذارید کنار تا سود خودش رو بده و روزی که صلاح دونستید بفروشید یا زمان بیشتری هولد کنید

 • سلام
  بهتره که اول هولد رو برای خودمون معنی کنیم
  هولد به معنی خریدن و نگهداری تا زمان مرگ نیست
  اگر ندونید وقتی که در ضرر هستید یا احتمال ضرر دادن هست از بازار خارج بشید در اصل از عقل به دور هست
  معنی هولد اینه که کمتر درگیر احساسات خرید و فروش بشیم و جایی که نیازه بفروشیم و جایی که نیازه بخریم
  اگر ما ارزی خریدیم و ۵۰ درصد رفتیم توی ضرر و همچنان هولد کردیم کار عاقلانه ای نکردیم و بهتر بود توی چاله ای که افتادیم بیل نزنیم چون پایینتر میریم
  من شخصا معتقدم اگر ارزی بیشتر از ۱۰ درصد ریزش داشت ازش خارج بشیم ولی این نظر شخصی منه

 • سلام دوست عزیز
  نه تنها ارزهای دیجیتال بلکه اکثر بازارهای مالی به دلیل بالا بردن بهره بانکی توسط فدرال ریزرو امریکا ریزش پیدا میکنه و دلیل اصلیش هم اینه که دولت پشت این بهره هست و بسیاری از مردم ترجیح میدن ریسک و استرس کمتری متحمل بشن و در بازاری که نوسان های شدید داشته باشه ورود نکنن و سود کم ولی قطعی بگیرن، پس تصمیم میگیرن پول های خودشون رو از بازارهای مالی مثل سهام و کریپتو خارج کنن و به سمت بانک های ببرن که تضمین شده هست

 • سلام. در واقع باید یه مساله رو بدونید که هر کسی از نظرش یه سری ارزهای دیجیتال خاص برای ترید بهتر هستن. بعضی ها فکر میکنن هر چی نوسان ارزی بیشتر باشه برای ترید بهتره. بعضی میگن ارز کم نوسان ولی امنیت دار بهتر از هر چیزی هست. باز هم من ترجیحم یه چیزی مابین این دوتاست برای ترید دائمی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *