راهنمای جامع ارز دیجیتال کادنا (KDA)

21 دقیقه زمان مطالعه

ارز دیجیتال کادنا (KDA) تحت عنوان یک بلاک چین در بازار ارزهای دیجیتال فعالیت می کند. این ارز دیجیتال بر اساس دو بلاک چین خصوصی و عمومی طراحی شده‌ است تا کاربران در این فضا بتوانند از حداکثر سرعت و کارایی بهره ببرند.

امروزه هنگام استفاده از ارزهای دیجیتال و فضای بلاک چین‌ها مواردی از جمله هزینه‌ های بسیار زیاد، سرعت کم و تراکنش‌های کند و آزار دهنده بسیار مشکل ساز است. در این شرایط ارزهای دیجیتال با این ادعا که می‌توانند راه نجاتی برای این مسئله پیدا کنند، وارد میدان شدند اما تمامی آنها نتوانستند به اهداف و برنامه‌های خود جامه عمل بپوشانند و فقط تعداد کمی از آنها در این زمینه موفقیت‌های زیادی کسب کردند و در جهت رضایت بیشتر کاربران تلاش می‌ کنند.

ارز دیجیتال کادنا (KDA) نیز به دنبال این است که میان دو شبکه بلاک چین عمومی و خصوصی، حداکثر تعامل را ایجاد نماید و درنتیجه آن کارایی و سرعت را به بیشترین میزان خود برساند. بر اساس موفقیت هایی که این ارز دیجیتال طی چند ماه گذشته به دست آورده است در این مقاله قصد داریم به بررسی کامل ارز دیجیتال کادنا (KDA) بپردازیم.

ارز دیجیتال کادنا (KDA) چیست؟

ارز دیجیتال کادنا (KDA) به عنوان تنها بلاک چین مکانیسم گواه اثبات کار (PoW) شناخته می‌شود و این بدان معناست که مشابه بیت کوین از مکانیسم گواه اثبات کار (PoW) برای اجماع میان نودها و تامین امنیت سیستم غیرمتمرکز خود استفاده می‌کند و امن ترین زبان قرارداد هوشمند را است.

این ارز دیجیتال با نماد اختصاری KDA شناخته شده و امکانات مختلف بلاک چین را در اختیار همه کاربران قرار می‌دهد. در حقیقت به همین دلیل با استفاده از این بلاک چین می‌توان امنیت بیت کوین را تامین نمود و قراردادهای دقیق و گس آزاد را ایجاد نمود. کادنا (KDA) به نحوی طراحی شده که در عین افزایش توان عملیاتی و مقیاس‌پذیری، امنیت بلاکچین بیت کوین را حفظ می‌ کند.

پلتفرم کادنا (KDA) این امکان را برای کاربران فراهم می‌کند که بتوانند بیشترین تعداد تراکنش‌ها را با کمترین میزان کارمزد و در سریع‌ترین زمان ممکن به انجام برسانند. همچنین توکن KDA نیز برای انجام تراکنش‌ها و پرداخت کارمزدها استفاده می‌ گردد. همچنین می توان از توکن KDA برای پرداخت انواع هزینه‌های محاسباتی در بلاک چین کادنا (KDA) استفاده کرد و کاربران می‌توانند برای پرداخت کارمزد تراکنش‌ ها، این توکن را به کار ببرند.

بنیانگذاران کادنا (KDA)

ارز دیجیتال کادنا (KDA) توسط استوارت پوپجوی و ویل مارتینو بنیان گذاری شد. این دو فرد قبل از ورود به این ارز دیجیتال و طراحی و تولید آن، در مرکز Blockchain JP Morgan فعالیت می‌کردند و مدیریت آن را بر عهده داشتند.

آن دو در زمان فعالیت در مرکز Blockchain JP Morgan توانستند اولین بلاک چین شرکت Juno را تاسیس کنند تا این بلاک چین امروزه به عنوان پشتوانه JPM Coin مورد استفاده قرار گیرد. هدف آنها در آن زمان ایجاد الزامات مورد نیاز برای بالا بردن ایمنی موسسات مالی جهانی بود. اما بعد از آن، در سال 2016 تصمیم به راه‌اندازی و تاسیس Kadena.io گرفتند و فعالیت خود را در این زمینه آغاز نمودند.

ارز دیجیتال کادنا (KDA)

هدف ارز دیجیتال کادنا (KDA)

هدف ارز دیجیتال کادنا (KDA) ساخت بلاکچینی با مقیاس پذیری بالا و رابط کاربری قوی مانند بیت کوین است. ارز دیجیتال کادنا (KDA) جهت رسیدن به این هدف از نوع خاصی مکانیسم اجماع اثبات کار، به نام چین وب (Chainweb) استفاده می‌ کند. یکی دیگر از ابزارهایی که این پلتفرم جهت رسیدن به مقیاس پذیری بالا از آن استفاده می‌ کند، یک زبان قرارداد هوشمند است که به آن Pact گفته می‌ شود.

در حقیقت کار این ابزار در قرارداد هوشمند بهینه سازی توان عملیاتی لایه اول و پذیرش توسعه دهنده در این شبکه بدون نیاز به استفاده از راه حل‌های مقیاس پذیری لایه دوم است. راه حل‌های لایه دوم، برای افزایش مقیاس پذیری، توسعه اپلیکیشن‌ ها را پیچیده‌ تر می‌ کنند و در نتیجه استفاده از ابزارهای دیگر برای توسعه یک پلتفرم رابط کاربری ساده‌ تری را به وجود می‌ آورد.

علاوه بر این، تیم این پروژه مدعی است که شبکه بلاکچین کادنا (KDA) برای تعداد تراکنش‌ های تکمیل شده در هر ثانیه، هیچ محدودیتی ندارد.

زبان قراردادهای هوشمند شبکه بلاکچین کادنا (KDA) یا همان Pact جهت توسعه ایرادات موجود در شبکه اتریوم، طراحی و ساخته شده‌ است. لازم به ذکر است که بروزرسانی‌ هایی این زبان قرارداد هوشمند در هر زمان و بدون نیاز به ساخت یک هارد فورک امکان پذیر می باشد.

زبان قراردادهای هوشمند کادنا (KDA)

همانطور که در بالا گفته شد Pact یک زبان برنامه نویسی برای قراردادهای هوشمند بلاکچین کادنا (KDA) است. Pact برخلاف سایر زبان‌های برنامه نویسی در بلاکچین‌ ها، کاملا قابلیت خوانایی توسط انسان‌ها را دارد. در ادامه به 3 مورد از مهمترین ویژگی‌ های این زبان برنامه نویسی اشاره می کنیم:

  • تاییدیه رسمی
  • قابلیت تغییر پذیری قراردادهای هوشمند
  • امنیت

با استفاده از ۳ مورد بالا میزان مقیاس پذیری، سادگی رابط کاربر و همچنین امنیت شبکه بلاکچین کادنا (KDA) تا میزان بسیار زیادی افزایش می‌ یابد.

ویژگی های ارز دیجیتال کادنا (KDA)

قراردادهای هوشمند ایمن تر

قراردادهای خود اجرائی با شرایط و ضوابط از پیش تعریف شده بین دو طرف قرارداد هوشمند نامیده می شود. اکثر قراردادهای هوشمند مانند اتریوم بدون گس نیستند. کاربر هیچ کنترلی بر قراردادها ندارد. آنها در شبکه مستقر می شوند و طبق برنامه اجرا می شوند.

اما قرارداد هوشمند ارز دیجیتال کادنا (KDA) که توسط Pact پشتیبانی می شود به کاربر اجازه می دهد تا قراردادهای هوشمند بدون زحمت بسازد. کاربران می‌توانند قرارداد را بنویسند یا آن را در پنجاهمین dApp راه‌اندازی کنند، که قرارداد را بسیار ایمن‌تر از سایر قراردادهای هوشمند می‌کند.

معاملات بدون هزینه

ارز دیجیتال کادنا (KDA) تصمیم می گیرد اولین پمپ بنزین رمزنگاری را ارائه دهد و تمام هزینه های تراکنش را برای مشتریان حذف کند. این مرحله می تواند منجر به پذیرش گسترده dApps شود. معماری منحصر به فرد Kadena می تواند باعث افزایش تراکنش های انرژی کارآمد در هر ثانیه شود.

فناوری بلاک چین

ارز دیجیتال کادنا (KDA) تنها شبکه اشتراکی و مقیاس پذیر لایه یک Proof of Work است که امروزه استفاده می شود. مقیاس پذیری و توان عملیاتی با استفاده از بلاک چین های متعدد مانند بیت کوین (BTC) به دست می آید. برای پاسخگویی به تقاضاهای بالاتر در شبکه، آنها یک گسترش شبکه زنده از 10 زنجیره به 20 زنجیره ایجاد کردند. معماری چند زنجیره ای مانع از رسیدن Kadena به سقف توان می شود. Kadena تنها پلتفرم Proof of Work مقیاس‌پذیر است که می‌تواند هر روز 9+ میلیون ترید را انجام دهد.

پرداخت های DeFi و NFT

ویژگی زبان هوشمند Pact انعطاف و امنیت را برای سیستم فراهم می کند. NFT های سریال و کوچک، با استفاده از فناوری لایه 2 Kuro سریعتر پرداخت می شوند. انتقال‌های غیرمتمرکز، بدون اعتماد و زنجیره‌ای متقاطع به‌طور یکپارچه توسط پل رله زنجیره‌ای Kadena انجام می‌شود. زبان Pact در سه سطح اداره می شود، سطح کد، سطح مدیریت حساب، تعیین جهت استراتژیک برای ابتکارات کلیدی جامعه. همه اینها در وب سایت موجود است.

مصرف انرژی در مقیاس بزرگ

با افزایش تقاضا از شبکه، مصرف انرژی ارز دیجیتال کادنا (KDA) ثابت می ماند. معماری منحصربه‌فرد آن، آن را به تنها پلتفرمی تبدیل می‌کند که می‌تواند بازده انرژی بیشتری را در مقیاس‌های TPS (معاملات در ثانیه) ارائه دهد.

امنیت اثبات شده

برای برآورده کردن امنیت و تقاضای توان عملیاتی مشتریان خدمات مالی، Kadena از Proof of Work استفاده می کند که قابل اعتماد، ایمن و مقاوم در برابر جنگ است.

مقیاس پذیری صنعتی

برخلاف سایر پلتفرم ها، ارز دیجیتال کادنا (KDA) جهت قدرت بخشیدن به سیستم های مالی جهانی طراحی شده است. با اضافه شدن رشته های بیشتر به شبکه، پروتکل به طور مداوم به TPS بالاتر (تراکنش در ثانیه) تغییر می کند.

عملکرد ارز دیجیتال کادنا (KDA)

ارز دیجیتال کادنا (KDA) می تواند عملکرد و مقیاس پذیری بالای خود را به دلیل معماری بلاک چین بافته خود ارائه دهد. مفهوم پشت این ساختار این است که اگر یک بلاک چین بتواند X مقدار تراکنش را انجام دهد، دو زنجیره می توانند دو برابر انجام دهند. چیزی که ارز دیجیتال کادنا (KDA) را منحصر به‌ فرد می‌کند این است که توسعه‌دهندگان متوجه شدند که چگونه بلوک‌ها و هش‌ها را بین زنجیره‌ها به هم ببافند تا یک شبکه چند زنجیره‌ای منفرد ایجاد کنند.

در این استراتژی، هر بلوک شامل هش بلوک قبلی در همان زنجیره و هش بلوک قبلی در زنجیره دیگر است. قابل ذکر است، این سبک از شبکه، ساختار درخت مرکل مورد نیاز برای اثبات SPV زنجیره ای و غیره را فراهم می کند. به این ترتیب، ارز دیجیتال کادنا (KDA) از عملکرد بالایی با توانایی افزایش مقیاس برای برآورده کردن خواسته ها برخوردار است.

شبکه زنجیره ای

پروتکل Chainweb پایه لایه1 شبکه است. این بلاک چین عمومی یک مکانیسم موازی اجماع اثبات کار را برای ارائه امنیت در سطح بیت کوین اما با توان عملیاتی تراکنش به میزان قابل توجهی ادغام می کند. بخشی از موفقیت شبکه را می توان به استفاده از زبان قرارداد هوشمند Pact نسبت داد.

زبان قرارداد هوشمند Pact

زبان قرارداد هوشمند Pact برای پاسخگویی به نیازهای جامعه بلاک چین سفارشی ساخته شده است. این زبان برنامه نویسی نسل بعدی هم برای انسان قابل خواندن است و هم از امنیت بالایی برخوردار است. همچنین ویژگی‌های کاهش خطا وجود دارد که به شما کمک می‌کند مطمئن شوید که قراردادهای هوشمند و Dapps شما ایمن ساخته شده‌اند.

ابزارهای توسعه دهنده

بخش Developer Tools جایی است که کاربران می توانند هر آنچه را که برای ساخت Dapp قوی نیاز دارند پیدا کنند. کاربران می‌توانند منابع مفیدی مانند نمونه‌های کد و ماژول‌هایی را که برنامه‌نویسی Dapp و قرارداد هوشمند را ساده می‌کنند، بیابند. هرکسی می‌تواند یاد بگیرد که چگونه از معماری خدمات سفارشی شبکه برای ایجاد سیستم‌های مفیدتر و همه‌جانبه‌تر و بهبود تجربه کاربر استفاده کند.

ارز دیجیتال کادنا KDA

توکن ابزار اصلی شبکه KDA است. از این سکه انعطاف پذیر می توان برای ارسال ارزش در سطح بین المللی استفاده کرد. همچنین نحوه تعامل کاربران با یکدیگر و خدمات پلت فرم است. به عنوان مثال، توسعه دهندگان از KDA برای پرداخت هزینه اجرای قراردادهای هوشمند استفاده می کنند. قابل ذکر است، کاربران ممکن است با استفاده از صرافی CoinMetro، KDA را به اشتراک بگذارند و پاداش‌های غیرفعال را ایمن کنند. برای واجد شرایط بودن برای این سرویس، باید حداقل 1000 KDA را به اشتراک بگذارید.

ارز دیجیتال کادنا (KDA)

کیف پول زنجیری

توسعه دهندگان کانسپت Kadena نیز کیف پول جدیدی به نام Chainweaver را به بازار معرفی کردند. این گزینه مناسب برای توسعه‌دهندگان، دسترسی مستقیم به عملکردهای مهم مانند توانایی نظارت و مدیریت دارایی‌های شما را فراهم می‌کند. این کیف پول همچنین به کاربران امکان دسترسی مستقیم به محیط برنامه نویسی Kadena را می دهد.

وجه تمایز ارز دیجیتال کادنا (KDA)

در حقیقت شبکه بلاکچین کادنا (KDA) نگرانی‌های اصلی بازار ارزهای دیجیتال از جمله حریم خصوصی، امنیت، سرعت، توان عملیاتی بالا و دقت تراکنش‌ها و درک فنی افراد عادی برای دسترسی به اکوسیستم را برطرف می‌کند. ارز دیجیتال کادنا (KDA) با این هدف پا به عرصه گذاشت تا مشکلاتی را در عرصه دیجیتال و رمزارزها حل کند که تا قبل از آن، هیچ کدام از بلاک چین‌ها توانایی حل آن را نداشتند.

همچنین کادنا (KDA) از دو نوع بلاک چین عمومی و خصوصی تشکیل شده‌ است و دارای یک زبان قرارداد هوشمند و ایمن است که اتصال این دو بلاک چین را فراهم می‌ کند. علاوه بر آن، سیستم عامل کادنا (KDA) با در اختیار گذاشتن ابزاری به کاربران این امکان را می‌دهد که بتوانند ایده‌های منحصر به فرد و اختصاصی خود را در این بلاک چین انجام دهند. بلاکچین کادنا (KDA) در واقع یک شبکه چند زنجیره‌ای مانند بیت کوین است که در ابتدا از 10 زنجیره تشکیل شده بود.

علاوه بر مواردی که گفته شد باید از ویژگی‌های برتر این پلتفرم از جمله سرعت بسیار مطلوب و مقیاس پذیری مناسب ارز دیجیتال کادنا (KDA) نام برد. بر اساس این ویژگی، شبکه کادنا (KDA) می‌ تواند زنجیره عمومی خود را از 10 زنجیره به 20 زنجیره گسترش دهد، به همین دلیل توان عملیاتی آن عملا دو برابر شد و سریع‌ترین عملکرد را در اختیار کاربران قرار می‌ دهد.

علاوه بر آن، با استفاده از این پلتفرم می‌توان ایمنی و سادگی عملکرد را تجربه کرد. امنیت در این شبکه در بالاترین سطح خود قرارداد و در عین حال از سرعت استاندارد بالایی برخوردار است و ارتباطات بین زنجیره‌ای با چند امضا و کنترل مختلف پیش می‌رود تا امنیت در بالاترین حد خود قرار بگیرد. یکی دیگر از ویژگی‌های بسیار کاربردی و جذاب این شبکه این است که ارز دیجیتال کادنا (KDA) به‌طور مداوم در حال افزایش و توسعه است و به همین دلیل مقیاس پذیری نامحدود از مزایای این ارز دیجیتال محسوب می‌شود.

قیمت خرید و فروش ارز دیجیتال کادنا (KDA) در بازار رمزارزها

ارز دیجیتال کادنا (KDA) با نماد اختصاری KDA یک ارز دیجیتال یا شکلی از دارایی دیجیتال است که با ارزش بازار حدود 1.06 میلیارد دلار، در رتبه 73 بازار قرار داشته و سهم 0.05 درصدی از کل بازار را در اختیار دارد. هر واحد از Kadena در این لحظه با قیمت 6.19 دلار، با احتساب نرخ تتر 26.380 تومان معادل 163.307 تومان معامله می شود و حجم مبادلات روزانه آن 75.29 میلیون دلار است.

در حال حاضر فعال ترین صرافی که در آن Kadena معامله می‌شود، صرافی Gate.io با سهم %45.11 از حجم معاملات روزانه است.

حل مشکل مقیاس پذیری بیت کوین با کادنا (KDA)

شبکه بلاکچین کادنا (KDA) از یک معماری چند زنجیره‌ای به نام Chainweb مشکل مقیاس پذیری را تا حدودی حل کرده‌است. سیستم چین وب از مکانیسم اجماع اثبات کار استفاده می‌کند. به همین دلیل این قابلیت را دارد تا تعداد تراکنش‌های تکمیل شده در هر ثانیه و یا همان TPS را بدون نیاز به مصرف بالای انرژی افزایش دهد. همچنین این مکانیسم تا حدود زیادی قادر به افزایش امنیت شبکه بلاکچین کادنا (KDA) است.

همچنین ارز دیجیتال کادنا (KDA) از سیستمی به نام بافتن استفاده می‌کند که توسط آن قادر است تعداد تراکنش‌های انجام شده در هر ثانیه را 200 برابر بیت کوین افزایش دهد. شایان ذکر است که کارمزد هر تراکنش در این شبکه نیز به نسبت کارمزد انتقال بیت کوین، بسیار پایین است.

سرمایه گذاری در ارز دیجیتال کادنا (KDA)

ارز دیجیتال کادنا (KDA) وعده‌های بسیاری به کاربران داده‌ است اما باید توجه کنید که تنها وعده‌هایی که مارتینو و Popejoy اعلام کنند، قابل انجام است و تا کنون بسیاری از وعده‌های این بلاکچین عملی شده و کاربران در حال استفاده از آن هستند.

یکی از مهمترین نکاتی که در رابطه با ارز دیجیتال کادنا (KDA) برای برخی از سرمایه گذاران گزینه‌ای منفی است، ارتباط آن با سیستم بانک داری است. البته لازم به ذکر است که این بلاکچین هیچگونه ارتباطی با سیستم صرافی‌های متمرکز ندارد. سرمایه گذاراین این بلاکچین در تلاش برای ساخت یک پروژه امور مالی غیر متمرکز و یا دیفای هستند، این اتفاق برای افرادی که نسبت به همکاری آن با سیستم بانک داری دچار تردید بودند، نکته مثبتی به شمار می‌رود.

آینده ارز دیجیتال کادنا (KDA)

ارز دیجیتال کادنا (KDA) به دنبال این است که از مکانیسم اجماع اثبات کار برای مقیاس پذیری و حفظ امنیت استفاده کند. در عین حال، این ارز دیجیتال بخ منظور تحقق این هدف به دنبال این است که چند زنجیره مانند بیت کوین ایجاد کند. به همین دلیل با دو برابر کردن توان عملیاتی خود قصد دارد تقاضای رو به افزایش کاربران را پاسخ دهد؛ بنابراین، از قدرتمندترین ابزار برای برنامه‌های کاربردی خود در بلاک چین استفاده می‌کند. از جمله این موارد، تایید رسمی کامل کد کاربر، چند امضا و پشتیبانی از قابلیت همکاری از ویژگی‌های آن است.

در عین حال کادنا (KDA) می‌خواهد سرعت قراردادها را به بالاترین استاندارد خود برساند تا بالاترین میزان رضایت را برای کاربران ایجاد نماید. تمامی این موارد در کنار هم می‌تواند مزایای مختلفی را برایارز دیجیتال کادنا (KDA) فراهم کند.

اما در عین حال، برای پیش‌بینی قیمت آینده این ارز دیجیتال باید فاکتورهای مختلفی بررسی شود. در نظر گرفتن تحلیل‌های تکنیکال و فاندامنتال می‌تواند روش مناسبی برای پیش‌بینی درست و نزدیک به واقع هر ارز دیجیتال باشد.

خرید ارز دیجیتال کادنا (KDA)

ارز دیجیتال کادنا (KDA) در برخی از صرافی‌ های ارز دیجیتال فهرست شده است اما برخلاف سایر ارزهای دیجیتال ارز دیجیتال کادنا (KDA) را نمی توان مستقیما با پول فیات خریداری کرد. شما می توانید به راحتی این ارز را با خرید بیت کوین، ETH، USDT، BNB از هر صرافی بزرگ و سپس انتقال به صرافی که پیشنهاد معامله این کوین را می دهد، تهیه کنید.

این مقاله را به اشتراک بگذارید
پیام بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *