بررسی شبکه سلسیوس (Celsius) : وام دهی اختصاصی ارز دیجیتال

46 دقیقه زمان مطالعه
بررسی شبکه سلسیوس (Celsius) : وام دهی اختصاصی ارز دیجیتال

بررسی شبکه سلسیوس (Celsius) : وام دهی اختصاصی ارز دیجیتال

با افزایش محبوبیت مالی غیر متمرکز (DeFi)، منطقی است که جهت ایجاد درآمد از وام‌های کریپتو به بررسی پروژه هایی بپردازیم که از این حرکت سود می برند.

یکی از آن پروژه‌هایی که توجه و رشد زیادی در ارزش ارز دیجیتال خود داشته است، شبکه سلسیوس است، یک پلتفرم وام‌دهی رمزنگاری و مدیریت ثروت مبتنی بر کریپتو که به کاربران اجازه می‌دهد تا دارایی‌های بلاکچین را وام دهند و وام بگیرند.

همچنین شما میتوانید برای دریافت اطلاعات بیشتر از شبکه های بلاکچینی وام دهی به مقاله ۵ پلتفرم برتر وام دهی ارز دیجیتال در سایت ما مراجعه کنید.

بررسی شبکه سلسیوس

ستون فقرات سیستم، ارز دیجیتال CEL است، یک ارز دیجیتالERC-20 که در پلتفرم برای ایجاد سود، گرفتن وام، ارسال پرداخت‌های همتا به همتا و موارد دیگر استفاده می‌شود.

ارزهای دیجیتال CEL طی تنها دو ماه در سال 2020 تقریباً 500 درصد افزایش یافت و به کاربران اولیه سود کلانی داد. این توکن در نیمه اول سال 2021 به عملکرد بسیار خوب خود ادامه داد و سپس در نیمه دوم سال با بقیه بازار کریپتو کاهش یافت.

همچنین سایت رسمی شبکه سلسیوس celsius.network اطلاعات جامع و به روزی را از امکانات این شبکه منتشر کرده است.

بررسی شبکه سلسیوس (Celsius) : وام دهی اختصاصی ارز دیجیتال
بررسی شبکه سلسیوس (Celsius) : وام دهی اختصاصی ارز دیجیتال

از انتقال وام کسب درآمد کنید

البته، توکن‌های CEL در مقایسه با کوین‌های معتبرتر مانند بیت‌کوین و اتریوم، دارای نوسان بیشتر هستند.

اما می‌توانند بخش ارزشمندی از دارایی‌های رمزنگاری هر کسی شوند، به خصوص اگر علاقه‌مند به استفاده از پلتفرم سلسیوس برای ایجاد سود به وسیله ارز دیجیتال خود هستید. نکته قابل توجه این است که کاربران برای دریافت بالاترین وام و نرخ سود تبلیغاتی باید ارزهای دیجیتال CEL را نگه دارند.

سیستم تولید APY به کار گرفته شده توسط شبکه سلسیوس تا حدودی در اکوسیستم ارزهای دیجیتال منحصر به فرد است. این یک سیستم پنج لایه مشابه سطوح حسابی است که ممکن است در کارگزاران فارکس و CFD پیدا کنید.

طبقات موجود none، برنز، نقره، طلا و پلاتینیوم هستند. سطحی که هر کاربر در آن قرار می گیرد بستگی به این دارد که چه درصدی از نمونه کارها از ارز دیجیتال CEL تشکیل شده است.

بررسی شبکه سلسیوس (Celsius) : وام دهی اختصاصی ارز دیجیتال
بررسی شبکه سلسیوس (Celsius) : وام دهی اختصاصی ارز دیجیتال

APY برای بیت کوین اتریوم و تتر

این یک تمایز مهم است زیرا نرخ‌هایی که برای بهره تبلیغ می‌کنید، نرخ‌هایی هستند که به کاربران سطح پلاتینیوم پرداخت می‌شوند.

سطح پلاتینیوم به تخصیصی معادل حداقل ۲۵ درصد از نمونه کارها در ارزهای دیجیتال سلسیوس نیاز دارد. بنابراین، اگر ۱۰۰۰۰ دلار ارز دیجیتال در اختیار دارید، حداقل ۲۵۰۰ دلار آن باید در توکن های CEL باشد.

یکی از چیزهایی که در مورد سلسیوس دوست دارم این است که لازم نیست شما یک نهنگ رمزنگاری بزرگ باشید تا از مزایای سطح بالایی برخوردار شوید، همانطور که در مورد بسیاری از پلتفرم های رمزنگاری وجود دارد. فرقی نمی‌کند که شما یک ماهی یا نهنگ باشید، هر کسی می‌تواند از مزایای سطح پلاتین بهره‌مند شود، زیرا این سطوح به درصد بستگی دارد، نه مقدار ارزش مجموعه شما.

توجه داشته باشید که از ۱۵ آوریل ۲۰۲۲، کاربران جدید مستقر در ایالات متحده واجد شرایط حساب‌های سود آور سلسیوس نیستند. برای کاربرانی که در بریتانیا یا ایالات متحده هستند، توصیه می کنم به بررسی Nexo ما نگاهی بیندازند.

من شخصاً از سلسیوس استفاده می‌کنم و پلتفرم‌های وام‌دهی با خطراتی مانند خطر نگهبانی/متمرکز کردن، هک‌ها، احتمال انحلال انبوه/پیش‌فرض بازپرداخت وام و تغییرات در قوانین و مقررات کریپتو همراه هستند.

 

سطوح شبکه سلسیوس

همانطور که در بالا ذکر شد، برای دریافت سود بالاتر از شبکه سلسیوس، باید توکن های CEL را نگه دارید. هرچه بیشتر هولد کنید، در ردیف بالاتری قرار می گیرید و نرخ بهره بیشتری برای توکن های شما پرداخت می شود.

سود به صورت (PIK) یا به صورت توکن CEL پرداخت می شود. به این معنی که کاربران می توانند بیت کوین هولد کنند و بیت کوین کسب کنند، ETH  هولد کنند، ETH کسب کنند و غیره. اگر کاربران سود خود را از توکن های CEL کسب کنند، می توانند بازده خود را تا 30 درصد افزایش دهند.

توجه داشته باشید که در صورت عدم تمایل مشتریان به هولد توکن CEL، آن ها همچنان می توانند بازدهی بسیار خوبی داشته باشند.

من قبلاً این سیستم سطحی را با کارگزاران فارکس و CFD مقایسه کردم. سلسیوس این مقایسه را با نامیدن این سطوح به «سیستم وفاداری» معتبرتر می کند.

درست مانند کارگزاران، هرچه سطح سیستم وفاداری بالاتر باشد، مزایای بیشتری برای کاربر خواهد داشت. البته، این به معنای نرخ بهره بالاتر و تخفیف در هر وام هایی است که از سلسیوس دریافت می کنید.

بررسی شبکه سلسیوس (Celsius) : وام دهی اختصاصی ارز دیجیتال
بررسی شبکه سلسیوس (Celsius) : وام دهی اختصاصی ارز دیجیتال

 

سطوح مختلف شبکه سلسیوس

در اینجا به توصیف این سطوح می پردازیم:

 • none : کاربرانی که زیر ۵ درصد موجودی خود را در توکن‌های CEL نگه می‌دارند یا 0 CEL دارند، سود صفر (اما همچنان APY پایه دریافت می‌کنند) و 5 درصد تخفیف بهره وام دریافت می‌کنند.

 

 • سطح برنز : در سطح برنز، کاربران ۵ تا ۱۰ درصد از نمونه کار خود را در توکن های CEL یا حداقل 1 CEL هولد می کنند. این به آنها 10٪ سود (پرداخت بهره) و 5٪ تخفیف در بهره وام را می دهد.

 

 • سطح نقره ای : در ردیف نقره ای، کاربران ۱۰ تا ۱۵ درصد از سبد خود را در توکن های CEL یا حداقل 1000 CEL نگه می دارند. این به آنها 15٪ پاداش (پرداخت بهره) و 10٪ تخفیف در بهره وام را می دهد.

 

 • سطح طلایی : در سطح طلایی، کاربران ۱۵ تا ۲۵ درصد از سبد خود را در توکن های CEL یا حداقل 10000 CEL نگه می دارند. این به آنها 20٪ سود (پرداخت بهره) و 15٪ تخفیف در بهره وام را می دهد.

 

 • سطح پلاتینیوم : در سطح پلاتین، کاربران ۲۵ تا ۱۰۰ درصد از سبد خود را در توکن های CEL یا حداقل 25000 CEL نگه می دارند. این به آنها حق دریافت 30٪ پاداش (پرداخت بهره) و 25٪ تخفیف در بهره وام را می دهد.

 

خرید و فروش ارز دیجیتال در سلسیوس

مشتریان می‌توانند رمزنگاری را به حساب‌های سلسیوس خود انتقال دهند یا مستقیماً از داخل برنامه رمزنگاری را خریداری کنند.

علاوه بر این، مشتریان می‌توانند از طریق کارت نقدی/اعتباری و حواله بانکی ارز دیجیتال خریداری کنند. گزینه های OTC نیز برای سرمایه گذاران معتبر موجود است.

سلسیوس فهرست قابل توجهی از دارایی هایی دارد که مشتریان می توانند خریداری کنند، از جمله استیبل کوین ها، توکن های طلا و ارزهای دیجیتال.

 

کارت بدهی / اعتباری

سلسیوس برای تسهیل خرید کارت در اپلیکیشن سلسیوس با Simplex شریک شده است. تنها کاری که کاربران باید انجام دهند این است که دکمه خرید سکه را زده، گزینه کارت اعتباری را انتخاب کرده و سکه و مقدار مورد نظر خود را انتخاب کنند.

بررسی شبکه سلسیوس (Celsius) : وام دهی اختصاصی ارز دیجیتال
بررسی شبکه سلسیوس (Celsius) : وام دهی اختصاصی ارز دیجیتال

 

خرید کوین های سلسیوس

توجه داشته باشید که برای خرید کریپتو با استفاده از کارت، مشتریان در داخل برنامه به صفحه Simplex هدایت می شوند که در آنجا باید اطلاعات کارت اعتباری و آدرس صورتحساب و جزئیات تماس خود را پر کنند.

تراکنش‌ها ممکن است تا ۲۴ ساعت طول بکشد تا رمز ارز به حساب مشتری واریز شود. سلسیوس برای خرید کارت هزینه ای دریافت نمی کند، اما Simplex برای خدمات خود هزینه ای دریافت می کند.

کاربران می توانند انتظار پرداخت هزینه ۳.۵٪ یا ۱۰ دلار را داشته باشند، در حالی که کاربران در EEA و بریتانیا ممکن است هزینه کمتری 2.99٪ بپردازند.

 

خرید از طریق حساب بانکی

مانند بسیاری از صرافی های رمزنگاری، نقل و انتقالات بانکی معمولاً گزینه ارزان تری هستند. سلسیوس با GEM شریک شده است، که خرید سکه های درون برنامه ای را به صورت یکپارچه در پلتفرم سلسیوس فراهم می کند.

GEM با دو ارائه‌دهنده رمزنگاری کار می‌کند: Wyre و Coinify که می‌توانند توکن‌های مختلفی را در اختیار مشتریان سلسیوس قرار دهند.

برای خرید کریپتو از طریق حواله بانکی، کاربران فقط باید دکمه «خرید سکه» را زده و «انتقال بانکی» را انتخاب کنند.

بررسی شبکه سلسیوس (Celsius) : وام دهی اختصاصی ارز دیجیتال
بررسی شبکه سلسیوس (Celsius) : وام دهی اختصاصی ارز دیجیتال

 

حواله بانکی سلسیوس

سپس برنامه شما را از طریق فرآیند تأیید ایمیل، وارد کردن جزئیات KYC، سپس به صفحه‌ای که می‌توانید جزئیات بانکی خود را وارد کنید، هدایت می‌کند. می‌توانید تفصیل کامل فرآیند را در مقاله «نحوه خرید» درجه سانتیگراد بیابید.

خرید از طریق حواله بانکی ۳ تا ۵ روز کاری طول می کشد و هزینه ها به شرح زیر است:

Wyre: انتقال ACH (فقط ایالات متحده) 0.1٪

Coinify: 0.5٪ انتقال بانکی دستی، 2٪ برای خرید با کارت اعتباری (EU)، 3.5٪ (کارت اعتباری غیر اتحادیه اروپا)

 

محدودیت ها:

 • Wyre : حداقل 1 USD، حداکثر 5000 USD در هفته، و 20000 USD ماهانه برای نقل و انتقالات بانکی
 • انتقال بانکی Coinify : حداقل 50 یورو، حداکثر 50000 یورو در روز
 • کارت اعتباری Coinify : حداقل 50 یورو، حداکثر 1000 یورو در روز

 

سوآپ (Swap) کنید

سلسیوس اخیراً اعلام کرده است که یک ویژگی برای سوآپ را ارائه می کند که به کاربران امکان می دهد دارایی های رمزنگاری شده را مستقیماً در برنامه مبادله کنند. این ویژگی در حال حاضر در نسخه بتا است. این ویژگی به کاربران اجازه می دهد تا بین دارایی های رمزنگاری شده مبادله، تبدیل یا تجارت کنند.

بررسی شبکه سلسیوس (Celsius) : وام دهی اختصاصی ارز دیجیتال
بررسی شبکه سلسیوس (Celsius) : وام دهی اختصاصی ارز دیجیتال

 

مبادله سلسیوس

این یک راه آسان را برای کاربران فراهم می کند تا دارایی های مورد علاقه خود را مستقیماً روی پلت فرم مبادله کنند. و بهترین بخش این است که سلسیوس این ویژگی را بدون هیچ هزینه یا گسترشی ارائه می کند!.

این تیم قصد دارد تا حد امکان از جفت‌های مختلف پشتیبانی کند. با این حال، آنها اشاره می کنند که مقررات محلی ممکن است برخی از کاربران را از مبادله برخی دارایی ها منع کند.

پشتیبانی از دارایی هنوز ۱۰۰% تایید نشده است، اما ۲۶ دارایی در حال حاضر در نسخه بتا آزمایش می شوند و محدودیت های مبادله روزانه در زمان نگارش ناشناخته است. همه جزئیات پس از خروج این ویژگی از نسخه بتا و پخش زنده منتشر می شود.

در اینجا به برخی از ویژگی های سوآپ نگاهی می اندازیم:

 • هزینه بسیار کم
 • توانایی مبادله/تبدیل بین رمزارزها
 • توانایی فروش کریپتو به استیبل کوین ها
 • توانایی خرید رمزارز با استفاده از استیبل کوین
 • امکان مبادله با توکن های CEL بیشتر
 • سوآپ برای دارایی های با بهره بالاتر
 • سوآپ از دارایی های با بهره پایین تر
 • بدون سرعت (آنچه می بینید همان چیزی است که به دست خواهید آورد)
 • نقل قول های سریع و بی درنگ
 • عملکرد تکراری خرید یا مبادله (متوسط ​​هزینه دلار یا DCA) یا آنچه که سلسیوس آن را «خرید میانگین وزنی هزینه» می نامد.
 • توانایی تبدیل موجودی ارزهای دیجیتال کوچک به CEL یا سایر دارایی های پشتیبانی شده

 

کارت اعتباری سلسیوس

از آنجایی که اگر پلتفرمی که به هولدر های  APY بسیار بالایی فقط برای نگهداری پرداخت می‌کند کافی نیست، سلسیوس همچنین اعلام کرده است که قصد دارد در ماه‌های آینده یک کارت پرداخت رمزنگاری را برای بهتر کردن پلتفرم راه‌اندازی کند.

بررسی شبکه سلسیوس (Celsius) : وام دهی اختصاصی ارز دیجیتال
بررسی شبکه سلسیوس (Celsius) : وام دهی اختصاصی ارز دیجیتال

 

کارت سلسیوس

کاربران سلسیوس می‌توانند سودها و جوایز ارز دیجیتال خود را در فروشگاه خرج کنند و برای استفاده از کارت، بازپرداخت نقدی دریافت کنند. این بدان معناست که مشتریان سلسیوس می توانند از هزینه کردن پاداش دریافت کنند و از پس انداز سود کسب کنند.

بدون شک هیچ کس نمی گوید: ” من متقاعد نشده‌ام… فکر می‌کنم به بانکم پایبند می‌مانم، بانکی که برای استفاده از کارتم هیچ پولی به من نمی‌دهد و همچنین برای پس‌انداز به من پولی نمی‌دهد.”

سلسیوس توضیح می دهد که این کارت توسط هولدر ها برای هولدرها ساخته شده است. با پایبندی به روح سلسیوس، بدون کارمزد سالانه، بدون کارمزد تاخیر در پرداخت، بدون کارمزد تراکنش خارجی و بدون کارمزد ATM، که در فضای مالی سنتی بی سابقه است.

 

X سلسیوس (XCelsius)

سلسیوس شکاف بین CeFi و DeFi را پر می کند و دسترسی به رپد توکن بدون هزینه و آسان را فراهم می کند.  سلسیوس X به‌عنوان بازوی DeFi سلسیوس عمل می‌کند و به کاربران این امکان را می‌دهد تا دارایی‌های خود را به اکوسیستم‌های Polygon ( دیگر زنجیره‌های بلوکی) متصل کنند و یک پل نقدشوندگی زنجیره‌ای متقاطع ارائه کنند.

سلسیوس X بخشی از مأموریت شبکه سلسیوس برای ایجاد زیرساخت برای پل ارتباطی بین CeFi و DeFi است. در اینجا برخی از عملکردهایی که کاربران می توانند با سلسیوس X انجام دهند آورده شده است:

بررسی شبکه سلسیوس (Celsius) : وام دهی اختصاصی ارز دیجیتال
بررسی شبکه سلسیوس (Celsius) : وام دهی اختصاصی ارز دیجیتال

 

 • دارایی های رمزنگاری شده را به شبکه سلسیوس سپرده گذاری کنید تا بازدهی کسب کنید یا از آن به عنوان وثیقه وام استفاده کنید.
 • دارایی‌های کریپتو را با استفاده از زیرساخت‌های بسته‌بندی CelsiusX به یک استاندارد بسته‌بندی «cxToken» برای برداشت به بلاکچین‌های هدف بپیچید.
 • از پل CelsiusX برای ارسال توکن‌های پیچیده شده از اکوسیستم CeFi به بلاکچین‌های مختلف استفاده کنید (اولین شریک راه‌اندازی زنجیره Polygon خواهد بود)
 • از پل CelsiusX برای ارسال دارایی‌ها از اکوسیستم‌های بلاکچین خارجی(شروع با Polygon) به اکوسیستم سلسیوس استفاده کنید.

 

دارایی های بسته بندی شده با سلسیوس X

پلتفرم رپد توکن، اکوسیستم‌های مختلف بلاکچین را پل می‌کند و دسترسی به فرصت‌های DeFi را در سراسر بلاکچین‌ها بدون هیچ هزینه‌ای برای کاربران فراهم می‌کند.

بررسی شبکه سلسیوس (Celsius) : وام دهی اختصاصی ارز دیجیتال
بررسی شبکه سلسیوس (Celsius) : وام دهی اختصاصی ارز دیجیتال

 

رپد توکن در سلسیوس

دارایی های رپد در هسته پل نقدینگی سلسیوس X  قرار دارند. دارایی‌ها را می‌توان روی یک بلاکچین قفل کرد، در حالی که تعداد مساوی و ارزش متناظر توکن‌های پیچیده‌شده در شبکه دیگری استخراج می‌شوند. این توکن های بسته بندی شده را می توان در هر زمانی برای دارایی پایه بازخرید کرد.

 

پل نقدینگی کراسچین سلسیوس ایکس

زیرساخت توکن رپد سلسیوس ایکس ، ایجاد توکن‌ها را روی یک بلاکچین هدف امکان‌پذیر می‌سازد. این توکن های ایجاد شده توسط دارایی های قفل شده بر روی بلاکچین بومی وثیقه می شوند.

بررسی شبکه سلسیوس (Celsius) : وام دهی اختصاصی ارز دیجیتال
بررسی شبکه سلسیوس (Celsius) : وام دهی اختصاصی ارز دیجیتال

 

پل نقدینگی سلسیوس

سلسیوس یک پل نقدینگی متقابل کراسچین ایجاد کرده است که با پل های موجود متفاوت است، زیرا آنها تولید بازدهی را هم در بلاکچین هدف و هم در بلاکچین های بومی برای توکن های ERC 20 ارائه می دهند.

علاوه بر این، اقدامات کلیدی مانند ضرب کردن با استفاده از یک سرویس غیرمتمرکز اوراکل کنترل می‌شوند که امکان یک سرویس بسته‌بندی توکن کاملاً غیرمتمرکز را از طریق یک پل غیرقابل اعتماد بدون هیچ آژانس مرکزی فراهم می‌کند.

 

تیم شبکه سلسیوس

بنیانگذار و مدیر عامل بسیار آشکار شبکه سلسیوس، الکس ماشینسکی است. قبل از ایجاد سلسیوس، او بیشتر به عنوان مخترع VoIP (Voice over Internet Protocol) شناخته می شد.

وقتی در نظر بگیرید که این به ما اجازه استفاده از اینترنت به جای شبکه‌های تلفن سنتی برای صحبت با دوستان و خانواده می دهد، بسیار موضوع مهمی است.

در طول مسیر، الکس بیش از ۳۵ حق ثبت اختراع مختلف دریافت کرده است و یکی از اعضای موسس تعدادی از شرکت های موفق، از جمله Transit Wireless بوده است که در زمان خروج او 1.2 میلیارد دلار ارزش داشت.

الکس همچنین در یوتیوب بسیار مشهور است، جایی که هر جمعه عصر میزبان AMA های هفتگی (Ask Mashinsky Anything) است. این مشارکت اجتماعی بدون شک به او در رشد شبکه سلسیوس کمک کرده است.

بررسی شبکه سلسیوس (Celsius) : وام دهی اختصاصی ارز دیجیتال
بررسی شبکه سلسیوس (Celsius) : وام دهی اختصاصی ارز دیجیتال

علاوه بر این، او گهگاه با شخصیت‌های برجسته در سریال (Money over IP) مصاحبه می‌کند. آخرین مصاحبه با Chainlink بود که  یکی از بنیانگذاران Sergey Lazarov است. اما این تنها یک نمونه تعداد بسیاری از بنیانگذاران و مدیران عامل بلاکچین است که او در MoIP داشته است.

الکس در زمینه تکنولوژی بسیار با تجربه است. با توجه به تمام دستاوردهای او و شرکت های نوپا موفق، می توان گفت که او خودش به آزادی مالی دست یافته است. اکنون او در تلاش است تا اطمینان حاصل کند که بسیاری از افراد دیگر نیز می توانند از طریق شبکه سلسیوس به آزادی مالی دست یابند.

 

اعضای تیم شبکه سلسیوس

تعدادی دیگر از اعضای تیم برجسته نیز وجود دارند که به رشد شبکه سلسیوس کمک می کنند و وقت خود را برای بهبود وضعیت مالی صدها هزار کاربر سلسیوس اختصاص می دهند.

بررسی شبکه سلسیوس (Celsius) : وام دهی اختصاصی ارز دیجیتال
بررسی شبکه سلسیوس (Celsius) : وام دهی اختصاصی ارز دیجیتال

 

 • اس. دانیل لئون یکی از بنیانگذاران شبکه سلسیوس است. او در حال حاضر سمت مدیر عامل شرکت را دارد. سابقه او نیز به عنوان یک تاجر کارآفرین در بخش فناوری است.

 

 • نوک گلدشتاین یکی از سومین بنیانگذاران شبکه سلسیوس است. سابقه او در توسعه نرم افزار، تمرکز بر هوش مصنوعی، اینترنت اشیا و بلاکچین است. او به عنوان CTO سلسیوس خدمت می کند.

 

 • راد بولگر مدیر مالی شبکه سلسیوس است. راد قبلاً سمت مدیر مالی یکی از بزرگترین بانک های کانادا را بر عهده داشت و بیش از ۳۰ سال تجربه نظارت بر عملیات مالی برای یک سازمان جهانی را دارد.

 

برنامه سفیر برند سلسیوس

شکی نیست که سلسیوس طرفداران وفاداری دارد. علاقه زیادی به پلتفرم و شرکت از طرف جامعه سلسیوس وجود دارد. برای کاربرانی که می‌خواهند کارهای بیشتری انجام دهند و پلتفرم را تبلیغ کنند یا فقط اخبار خوب در مورد رمزنگاری را منتشر کنند، اعضای انجمن می‌توانند برای تبدیل شدن به سفیر سلسیوس درخواست دهند.

سفیران برای کمک به سلسیوس در رسیدن به هدف خود برای آوردن ۱۰۰ میلیون نفر بعدی به ارزهای دیجیتال مستقر شده اند و سهم خود را برای کمک به برداشتن بانک از توده ها انجام می دهند.

برخی از سفیران از مهارت‌های خود برای ایجاد ویدیوها به زبان‌های دیگر، ساخت وب‌سایت‌های اختصاصی سلسیوس ، تبلیغ این پلتفرم در سایت‌های رسانه‌های اجتماعی، ایجاد آموزش‌ها و راهنماها و نوشتن وبلاگ‌ها و نظرات استفاده کرده‌اند.

در اینجا برخی از وظایف و مهارت هایی که برنامه سفیر به آنها نیاز دارد، آورده شده است:

 • خدمات ترجمه برای رسانه های چاپی و دیجیتال (جریان های رسانه های اجتماعی مانند توییتر، فیسبوک و یوتیوب)
 • خدمات مشتری برای پشتیبانی آنلاین (مانند Reddit و Telegram)
 • وب سایت (های) اختصاص داده شده به سلسیوس ارائه محتوای منحصر به فرد، گرافیک، اینفوگرافیک و نحوه انجام
 • مقایسه با رقبا و نحوه مقایسه سلسیوس
 • پست ها و صفحات رسانه های اجتماعی برای ایجاد جوامع جدید و هیجان انگیز در موقعیت جغرافیایی شما
 • آموزش و نحوه انجام در فیلم ها و اینفوگرافیک ها
 • وبلاگ ها و نظرات
 • و خیلی موارد دیگر…

 

اگر به نظر می رسد که شما و علاقه زیادی به ارزهای دیجیتال دارید، به عنوان سفیران نیز ثبت نام کنید تا از دسترسی انحصاری به اخبار، تبلیغات و مسابقات آینده لذت ببرید و شاید حتی مقداری پول نقد به دست آورید.

راه دیگر برای مشارکت از طریق ارجاع سلسیوس و برنامه های وابسته است که در آن کاربران می توانند پیوندهای ارجاع خود را به اشتراک بگذارند.

به عنوان مثال، اگر یک کاربر جدید یا شرکت وابسته با استفاده از پیوند ارجاع ثبت نام کند و حداقل ۴۰۰ دلار را به حساب سلسیوس خود منتقل کند و آن را به مدت ۳۰ روز در آنجا نگه دارد، هر دو کاربر ۵۰ دلار دریافت می کنند.

 

سلسیوس و مراقبت از مشتری

پشتیبانی مشتری اغلب برای کاربران رمزارز یک فکر بعدی است، اما نباید اینطور باشد. پشتیبانی مشتری ضروری است، و خوب است بدانید که اگر کسی به طرفدار ضربه بزند، یک تیم پشتیبانی کرک به کمک خواهد آمد!

در حالی که شرکت‌های رمزارز اغلب به خاطر زمان‌های پشتیبانی اسفناک بدنام هستند، سلسیوس در اینجا کار خوبی انجام می‌دهد. سلسیوس گامی تازه به اصول اولیه برداشته است و در واقع پشتیبانی تلفنی را ارائه می دهد!

بررسی شبکه سلسیوس (Celsius) : وام دهی اختصاصی ارز دیجیتال
بررسی شبکه سلسیوس (Celsius) : وام دهی اختصاصی ارز دیجیتال

این موضوع ( وجود تلفن و پشتیبانی) درست و واقعی است. این عالیه. گاهی اوقات، برداشتن تلفن و تماس با کسی که در روزهای خوب گذشته آن را میشناختید، می تواند آسان تر باشد. پشتیبانی تلفنی از دوشنبه تا شنبه، ۱۰ صبح تا ۱۱ بعد از ظهر EST در دسترس است.

اگر پشتیبانی تلفنی و صحبت با انسان کار شما نیست، سلسیوس همچنین یک عامل چت به نام Dana دارد که میتواند شما را به سمت راه حل هایی برای سوالات و مسائل ساده هدایت کند.. سپس، البته، پشتیبانی ایمیل نیز وجود دارد، یا مشتریان می توانند فرمی را در سایت خود پر کنند.

 

پشتیبانی تلفن سلسیوس

پاسخ‌های پشتیبانی ایمیل سلسیوس معمولاً بسیار سریع هستند، که این خوب است. آفرین به آنها. از تجربه شخصی و خواندن بررسی‌های آنلاین، پاسخ‌های پشتیبانی معمولاً در مدت زمان کارکرد با حجم معمولی ظرف 48 ساعت دریافت می‌شوند. در اینجا آدرس های پشتیبانی مختلف وجود دارد:

پشتیبانی عمومی:  app@celsius.network

تجارت: otc@celsius.network

وام: loans@celsius.network

سلسیوس همچنین دارای یک بخش پایگاه دانش پرجمعیت برای نوع «خودت انجام بده» است. من از طرفداران پر و پا قرص مقالات آموزشی و خودیاری هستم، زیرا آموزش رمزنگاری بسیار مهم است.

مرکز راهنمایی سلسیوس منبعی عالی برای پاسخ به بسیاری از سوالاتی است که مشتریان ممکن است داشته باشند.

سایر منابع خودیاری شامل لیست پخش ویدیوهای یوتیوب برای سؤالات متداول و آموزش است، و مردم می توانند برای اطلاعات بینش و به روز رسانی از وبلاگ سلسیوس استفاده کنند.

در نهایت، فراموش نکنید که بسیاری از پلتفرم‌های رمزنگاری دارای انجمن‌های فعال در سایت‌هایی مانند توییتر و ردیت هستند که در آن کاربران می‌توانند سؤالات خود را بپرسند و با سایر اعضای انجمن که ممکن است بتوانند به برخی سوالات پاسخ دهند چت کنند.

 

ملاحظات اقتصادی در سلسیوس

یکی از چیزهایی که هر کسی قبل از ثبت نام در سلسیوس و ارسال چند سکه می خواهد بداند که این شرکت چگونه سودها و کارمزدهای خود را جمع می کند. به هر حال، سلسیوس یک پلتفرم اقتصادی است و سود شما به کسب سود و وام گیری بستگی دارد.

 

کارمزدهای سلسیوس

سلسیوس در این زمینه بیشتر رقبای خود را شکست میدهد زیرا این پلتفرم هیچ کارمزدی ندارد. بدون کارمزد سپرده گذاری و پول درآوردن، بدون کارمزد مبدأ، بدون کارمزد پیش فرض و بدون کارمزد ختم زودهنگام حساب.

هیچ کارمزدی در این شبکه یافت نمیشود. هیچ کارمزدی در سلسیوس وجود ندارد. اگرچه، همانطور که در بالا توضیح داده شد، شرکای که سلسیوس گزینه‌های خرید ارز دیجیتال را به آنها سپرده است، هزینه‌هایی دریافت می‌کنند، بنابراین اگر تصمیم به خرید رمزارز خود از طریق برنامه سلسیوس دارید، مراقب آن باشید.

 

کسب سود از سلسیوس

کسب سود از طریق شبکه سلسیوس بسیار ساده است. یک کیف پول ایجاد کنید، سکه های خود را سپرده گذاری کنید، شروع به کسب سود کنید.

بلافاصله. مستقیما. سلسیوس بلافاصله پس از دریافت سکه های شما شروع به محاسبه درآمدهای بهره شما می کند، اگرچه پرداخت سود واقعی به صورت هفتگی انجام می شود. و هر زمان که بخواهید می توانید اصل و سود خود را بیرون بکشید.

همانطور که در بالا ذکر شد، هیچ کارمزدی برای برداشت پول وجود ندارد. با این حال، ممکن است بخواهید مقداری CEL را در استیک کنید. زیرا با رسیدن به سطح پلاتینیوم، نرخ بهره بسیار بهتر است.

بررسی شبکه سلسیوس (Celsius) : وام دهی اختصاصی ارز دیجیتال
بررسی شبکه سلسیوس (Celsius) : وام دهی اختصاصی ارز دیجیتال

اگرچه بهتر است اطلاع داشته باشید که توکن CEL نسبت به برخی از ارزهای دیجیتال با ارزش بالا در برابر نوسانات آسیب‌پذیرتر است. تصمیم با شماست که آیا SPY ارزش ریسک نگهداری توکن‌های CEL را دارد یا خیر.

همچنین به خاطر داشته باشید که سود مستقیماً به کیف پول شما واریز می شود، بنابراین مقدار پرداخت های سپرده و سود شما با گذشت زمان ترکیب می شود. این موضوع می تواند خیلی به شما کمک کند.

 

دریافت وام از طریق شبکه سلسیوس

همانطور که کسب سود با شبکه سلسیوس ساده است، گرفتن وام نیز آسان است، تا زمانی که رمز ارز کافی به عنوان وثیقه برای وام در دسترس داشته باشید.

توجه داشته باشید که اگر می خواهید کمترین نرخ بهره را داشته باشید، باید وام را با توکن های CEL دریافت کنید. با این اوصاف، نرخ وام های نقدی آنقدر پایین است که ممکن است برایتان مهم نباشد.

می پرسی چقدر پایین؟ نرخ سود سالیانه برای وام های نقدی ۱ درصد و ۰.۷ برای وامی است که در قالب توکن های CEL باشد.. من نمی توانم تصور کنم هیچ بانکی حتی به این نرخ های وام نزدیک شود.

 

اپلیکیشن CelPay

سل پی (CelPay) یک برنامه پرداخت ارز دیجیتال بسیار خوب است که در آن می‌توانید برای هر کسی، حتی افرادی که هنوز کیف پول ندارند، رمز ارز ارسال کنید. سل پی سریع، آسان و بدون هزینه است و به کاربران این امکان را می دهد که رمزارز را مستقیماً از برنامه ارسال یا دریافت کنند.

همچنین این فرآیند را نسبتاً ساده می کند. زمانی که یک رمزارز را می فرستید، یک لینک ایجاد میشود که به دریافت کننده یک کیف پول “سل پی” می دهد که کوین هایِ ارسال شده را در خود دارد.

بررسی شبکه سلسیوس (Celsius) : وام دهی اختصاصی ارز دیجیتال
بررسی شبکه سلسیوس (Celsius) : وام دهی اختصاصی ارز دیجیتال

لینک را می توان به هر شکلی که دوست دارید به اشتراک گذاشت، از جمله از طریق ایمیل و پیامک. برای انجام حواله و ایجاد کیف پول هیچ کارمزدی دریافت نمی شود و کاربران می توانند با ارسال CEL 2% پول نقد خود را دریافت کنند. و اگر نمی خواهید CEL ارسال کنید، از بیت کوین، اتریوم و بیش از 30 ارز دیجیتال و استیبل کوین دیگر نیز پشتیبانی می شود.

 

ارز دیجیتال CEL

توکن CEL یک توکن ERC-20 است که در شبکه اتریوم اجرا می شود. در ژوئن 2018 راه اندازی شد و 50 میلیون دلار در ICO خود جمع آوری کرد.

در ICO، توکن‌ها هر کدام 0.30 دلار ارزش داشتند، اما بلافاصله پس از ICO، قیمت سکه به نزدیک به 0.03 دلار سقوط کرد و به نظر می‌رسد که این پروژه شانس کمی برای سودآوری برای سرمایه‌گذاران اولیه دارد.

در اوایل سال ۲۰۲۰ همه چیز بهتر به نظر می رسید، اگرچه توکن CEL همچنان کمتر از نصف قیمت ICO ارزش داشت و درست زیر سطح 0.15 دلار در ماه های ابتدایی سال 2020 بود.

با این حال، هولدینگ نتیجه می داد. در ژوئن ۲۰۲۰، قیمت برای مدت کوتاهی افزایش یافت و به ۰.۴۶ دلار رسید.

با آرام شدن اوضاع برای چند ماه عقب نشینی وجود داشت، اما سپس در سپتامبر ۲۰۲۰، قیمت شروع به افزایش ناگهانی کرد و از اواخر نوامبر ۲۰۲۰، هر توکن CEL بیش از 2 دلار ارزش داشت. در طول آن سال، توکن CEL بیش از 4500٪ افزایش یافته است.

 

عملکرد قیمت سلسیوس

این واقعیت که CEL به بالای 2 دلار رسیده است جالب است زیرا فقط 50٪ از حدود 700 میلیون کل عرضه در ICO صادر شده است.

نیمی از آن‌ها به تیم سلسیوس رفتند و 50 درصد باقی‌مانده در یک قرارداد هوشمند بسته شدند که اجازه می‌دهد وام‌های جدید را در زمانی که ارزش CEL بیش از 1.50 دلار برای ده روز یا بیشتر باشد، آزاد کنند.

بررسی شبکه سلسیوس (Celsius) : وام دهی اختصاصی ارز دیجیتال
بررسی شبکه سلسیوس (Celsius) : وام دهی اختصاصی ارز دیجیتال

آن نقطه عطف پشت سر گذاشته شده است. اگر ارزش CEL بیش از 3 دلار برای بیش از 30 روز باشد، بقیه توکن ها را می توان برای وام های جدید آزاد کرد.

تا اواخر سال ۲۰۲۱، توکن CEL با بسیاری از توکن‌های دیگر در نیمه اول سال افزایش سهموی داشت و قبل از اینکه بازارها در ماه می استاپ شد، CEL در کنار بازار گسترده‌تر کریپتو، به بالاترین سطح خود یعنی 8 دلار رسید.

در سه ماهه اول سال ۲۰۲۲، قیمت توکن CEL در میان تمام ابهامات اقتصاد کلان جهانی همچنان با بقیه صنعت کریپتو مبارزه می کند.

 

عملکرد ارز دیجیتال CEL

بسیاری از مردم احساس می‌کنند که این قیمت‌های فروش مقرون‌به‌صرفه برای توکن هستند و در حال انباشته شدن هستند، زیرا فکر می‌کنند در نهایت پلتفرم‌های CeDeFi مانند سلسیوس هستند که بیشترین سود را پس از رسیدن کریپتو به جریان اصلی خواهند داشت.

بررسی شبکه سلسیوس (Celsius) : وام دهی اختصاصی ارز دیجیتال
بررسی شبکه سلسیوس (Celsius) : وام دهی اختصاصی ارز دیجیتال

چندین مورد برای CEL وجود دارد، اما در درجه اول برای سهام در سیستم و دریافت سود بالاتر و تخفیف در پرداخت وام استفاده می شود.

توکن های CEL میتوانند برای موارد زیر استفاده گردند:

 • ارسال و دریافت اعتبار
 • دریافت سود
 • پرداخت (۳۰ درصد کمتر) بهره برای وام ها
 • استیک به منظور دریافت نرخ سود بالاتر (تا ۳۰ درصد)

بر اساس رشد عظیم در ارزش توکن CEL و پذیرش انبوه این پلت فرم، به نظر می رسد مکانیک سیستم در حال کار است. در نتیجه، سلسیوس به طور گسترده ای محبوب شده است و یکی از پیشروترین پلتفرم های کریپتو وام دهی و استقراضی است.

 

اقتصاد توکن فلایویل سلسیوس

با توجه به سلسیوس، بیش از ۵۰ درصد از این کاربران پرداخت‌های سود خود را با توکن‌های CEL انتخاب می‌کنند.

بررسی شبکه سلسیوس (Celsius) : وام دهی اختصاصی ارز دیجیتال
بررسی شبکه سلسیوس (Celsius) : وام دهی اختصاصی ارز دیجیتال

این روند به توضیح قدرت سكه کمک می‌کند. علاوه بر این، شبکه سلسیوس همچنین هر هفته توکن های CEL را در بازار آزاد خریداری می کند تا به کاربران سود پرداخت کند.

البته، ما هنوز در مراحل ابتدایی DeFi، CeDeFi و شبکه سلسیوس هستیم، اما تاکنون، همه چیز برای رشد یک شبکه مالی گسترده، ثروتمند و قدرتمند بسیار عالی به نظر می رسد.

 

آیا استفاده از شبکه سلسیوس ایمن است؟

سلسیوس از بهترین شیوه های صنعت پیروی می کند و به همان اندازه ایمن است که یک پلت فرم نگهبانی می تواند باشد. آنها از امنیت بالاتر و دفاع سایبری برای محافظت از سرمایه مشتری و شرکت خود استفاده می کنند.

سلسیوس دارای گواهینامه امنیت ISO است، یک مرکز عملیات امنیتی 24/7 را اجرا می کند و تیمی از کارشناسان امنیت سایبری را استخدام می کند.

 

امنیت شبکه سلسیوس

سلسیوس همچنین دارای برخی از گزینه های امنیتی عالی است که کاربران می توانند برای اطمینان از ایمن ماندن رمز ارز خود تا حد امکان استفاده کنند. کاربران امنیتی می توانند:

 • احراز هویت دو مرحله ای را فعال کنید
 • بیومتریک را فعال کنید
 • حالت HODL را فعال کنید
 • آدرس ها را از لیست سفید بردارید
بررسی شبکه سلسیوس (Celsius) : وام دهی اختصاصی ارز دیجیتال
بررسی شبکه سلسیوس (Celsius) : وام دهی اختصاصی ارز دیجیتال

این شرکت بیش از ۲ میلیون عضو جامعه و بیش از ۱۹ میلیارد دلار دارایی دارد. بنابراین، این یک فرض کاملا مطمئن است که بگوییم می توان به آنها اعتماد کرد.

اما، اگر نمی‌خواهید فرض کنید، می‌توانید به بیش از 80 میلیون دلار سود پرداختی و 8.2 میلیارد دلار وام پرداخت شده نیز نگاه کنید. و البته، همیشه در سراسر وب تعداد زیادی بررسی مثبت از این پلتفرم وجود دارد.

یکی از نکات منفی این پلتفرم، که مطمئناً علاقه‌مندان سرسخت رمزنگاری را به هم می‌ریزد، این است که سلسیوس از کیف پول نگهبانی استفاده می‌کند. این بدان معناست که آنها کنترل کلیدهای شما را در دست دارند، که شبیه به زمانی است که شما بخواهید وجوه خود را در یک صرافی یا دیگر پلتفرم‌های رمزنگاری متمرکز نگه دارید.

با این حال، این روزها همیشه مشکل ساز نیست و بسیاری از پلتفرم های قابل توجه CeDeFi به همین ترتیب عمل می کنند، اما ارزش آن را دارد که قبل از سرمایه گذاری بدانید.

اگرچه همه اینها گفته شد، فقط یک مشکل کوچک در استفاده از شبکه سلسیوس وجود دارد، و ما قبلاً به آن اشاره کردیم. هنگامی که از خدمات آنها استفاده می کنید، نگهبانی است، به این معنی که کلیدهای خود را به آنها می سپارید.

این باعث می‌شود که یک تلاش هک به سلسیوس برسد و سکه‌های شما در کیف پول برخی از سارقان ناپدید شوند. بنابراین، همیشه ایمن‌ترین کار این است که کلیدهای خصوصی خود را نگه دارید و سکه‌های خود را در کیف پول سخت‌افزاری یا آفلاین در یک کیف پول سرد ذخیره کنید.

اگرچه برای ایفای نقش مدافع شیطان، این نکته قابل بحث است زیرا بسیاری از کاربران رمزارز احساس می کنند که خطر از دست دادن کلیدهای خصوصی یا سوء استفاده از کیف پول های رمزنگاری خود سناریویی محتمل تر از هک است.

در صورتی که بدترین تبدیل به بدترین دشمن خود شده اید و به بی نظمی و جا انداختن یا از دست دادن مدارک مظنون هستید، ممکن است حضانت شخصی امن ترین گزینه نباشد.

بررسی شبکه سلسیوس (Celsius) : وام دهی اختصاصی ارز دیجیتال
بررسی شبکه سلسیوس (Celsius) : وام دهی اختصاصی ارز دیجیتال

 استدلال معتبر دیگر این است که بسیاری از هولدر های کریپتو احساس می‌کنند که استفاده نکردن از پلتفرم‌های تولید بازده مانند سلسیوس بسیار خطرناک است.

سودی که امروز به دست می آورید فردا می تواند ارزش زیادی داشته باشد، پس چرا اجازه دهید ارز دیجیتال گرد و غبار را در یک کیف پول سرد جمع آوری کند؟ من حدس می‌زنم هرکسی تعصبات خود را نسبت به ریسک دارد.

اگر می‌خواهید از نرخ‌های سود ارائه شده در سلسیوس استفاده کنید، باید ریسک سپرده‌گذاری سکه‌های خود را در یک پلتفرم نگهبانی نیز بپذیرید. اگر بتوانید به آن ترتیب اعتماد کنید، نکات مثبتی خواهید یافت.

 

مزایای شبکه سلسیوس

پلتفرم هایی مانند شبکه سلسیوس بهترین راه حل برای کاربران جدید ارزهای دیجیتال هستند. هنگامی که آنها یاد می گیرند که می توانند ۱۰ تا ۲۰ برابر سودی که از یک بانک سنتی به دست می آورند، به دست آورند، سریعاً به پلتفرم می روند.

اگر در حال حاضر مقدار زیادی پذیرش وجود داشته باشد، استفاده از پلتفرم آسان است، نظرات خوب و امتیازات خوبی وجود دارد، کاربران جدید در مورد سپرده گذاری رمزنگاری خود در یک کیف پول نگهبانی فکر نمی کنند.

همچنین شایان ذکر است که سلسیوس در تلاش است تا خود را به اندازه هر موسسه مالی دیگری قابل اعتماد کند و مشتاق همکاری با تنظیم کننده ها است نه علیه آنها.

سلسیوس از واحد FinCEN وزارت خزانه داری ایالات متحده و کمیسیون بورس و اوراق بهادار در ایالات متحده مجوز دریافت کرده است. با توجه به ایمنی وجوه، سلسیوس دارایی های خود را نزد متولیان شخص ثالث ذخیره می کند که بیمه کامل سکه های نگهداری شده را ارائه می دهند.

بنابراین در حالی که هنوز می توانید بگویید “نه کلیدهای شما، نه سکه های شما”، هیچ سرویس نگهبانی وجود ندارد که امن تر باشد.

 

بررسی ارز دیجیتال سلسیوس: نتیجه‌گیری

سلسیوس یک پلتفرم وام دهی بلاکچین بسیار موفق بوده است. از سال ۲۰۱۸ وجود داشته است و اولین پلتفرم وام دهی بلاکچین بود که به ۱ میلیارد دلار وجوه تحت مدیریت رسید. تیم رهبری قوی به احتمال زیاد با آن ارتباط دارد، همانطور که ۵۰ میلیون دلار در سال ۲۰۱۸ برای شروع پروژه و ۴۰۰ میلیون دلار دیگر در اواخر سال ۲۰۲۱ برای گسترش ویژگی های محصول جمع آوری شد.

بررسی شبکه سلسیوس (Celsius) : وام دهی اختصاصی ارز دیجیتال
بررسی شبکه سلسیوس (Celsius) : وام دهی اختصاصی ارز دیجیتال

تا کنون، بزرگترین مشتریان این پلتفرم صندوق‌های تامینی و صرافی‌هایی هستند که به دنبال کسب سود در ترازنامه‌های ارزهای دیجیتال خود هستند، در حال انجام آربیتراژ هستند یا به دنبال ایجاد بازارهای جدید هستند. با حرکت DeFi و CeDeFi در نوسان کامل،

درجه سلسیوس نیز شاهد رشد و پذیرش گسترده کاربران خرده‌فروشی است. این ممکن است بخش خوبی از دلیل قدردانی از توکن CEL و رشد سریع شرکت باشد.

 

سلسیوس بدون بانک

البته، همچنان نگرانی‌هایی در مورد اینکه سلسیوس یک پلتفرم نگهداری است، وجود دارد. نگرانی‌های دیگری در رابطه با عدم شفافیت پلتفرم، سرکوب‌های قانونی پلتفرم‌های وام دهی و آینده نامشخص استیبل کوین‌ها وجود دارد.

به طور خلاصه، خوب است بدانید که سلسیوس موجودی مشتریان خود را به چه کسانی وام می دهد. همچنین برخی نگرانی‌ها وجود دارد که توکن CEL می‌تواند توسط رگولاتورها در ایالات متحده به عنوان یک امنیت تعریف شود.

با این حال، به طور کلی، ما معتقدیم که سلسیوس یک پلت فرم وام دهی بسیار قوی است. نرخ بهره وام به همان میزانی است که در هر کجا پیدا می‌کنید، و نرخ‌های بهره برای سپرده‌گذاران به همان اندازه‌ای است که در اکثر پلتفرم‌های بلاکچین می‌بینید، به‌خصوص اگر مایلید CEL کافی برای رسیدن به سطح پلاتین نگه دارید.

تا زمانی که از خطرات استفاده از پلتفرم شبکه سلسیوس آگاه هستید، دلیلی نمی بینیم که از رمزنگاری شما به بهترین نحو استفاده نکنید.

 

 

این مقاله را به اشتراک بگذارید
پیام بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *