بهترین بازی های ارز دیجیتال و بلاکچین ۲۰۲۱

50 دقیقه زمان مطالعه
بهترین بازی های ارز دیجیتال و بلاکچین

بازی‌های ارز دیجیتال درآمدزا (P2E) به ترندی محبوب در دنیای بازی‌ها کامپیوتری تبدیل‌شده‌اند. درواقع آن‌ها با این رویکرد پا به میدان گذاشته‌اند که “برای به دست آوردن درآمد باید پول خرج کرد “. این جمله برای هر دو طرف بازی یعنی کاربران و توسعه‌دهندگان آن صدق می‌کند. در ادامه به بررسی چندی از این بازی‌های کریپتویی درآمدزا که نیاز به کمترین مقدار سرمایه‌گذاری اولیه دارند می‌پردازیم.

عناوین مقاله

از اکسی اینفینیتی محبوب گرفته تا کریپتوبلیدز چالش برانگیز، بازی های در آمدزا (PLAY 2 EARN) بر بستر بلاکچین، تجربه غنی و لذت بخش به همراه فرصت های بسیار برای کسب درآمد را برای کاربران خود فراهم می کنند. در ادامه به بررسی برترین بازی های درآمدزا NFT می پردازیم.

بازی های رایانه ای هر روز در حال فراگیرتر شدن هستند. صنعت بازی های رایانه ای اکنون ارزش ۱۳۷ میلیارد دلاری دارد و نشانه ای مثبتی نیز وجود دارد که از بازه ۵ ساله پیش رو می تواند از مرز ۳۰۰ میلیارد دلار نیز بگذرد. در پشت این هیاهو، موج هیجان جدیدی بین بازیکن ها بخصوص در پلتفرم های موبایل ایجاد شده که  توانسته بازی ها را با تجربه کاربردی تر و دسترسی آسانتر عرضه کند و جمعیت بازیکن های این پلتفرم در حدود 2.6 میلیارد نفر برآورد می شود.

اما برای بعضی ها دیگر آنلاین بودن برای سرگرمی هدف اصلی نیست. به قول معروف وقت طلاست و بازیکن ها نیز این نصیحت را به جان خریده اند و متوجه شده اند که سرمایه گذاری بزرگی از وقت شان را در تجربه کردن دنیای مجازی انجام داده اند، اما پاداشی ناچیز نصیبشان شده است. پس به دنبال راه هایی گشتند تا با سرگرمی شان بتوانند کسب درآمد کنند. اما بجز حوزه ورزش های آنلاین (eSport)، فرصت دیگری برای کسب بازیکن های آماتور وجود نداشت. البته تا قبل از ظهور بازی های بلاکچینی.

با روی کارآمدن فناوری بلاکچین، صنعت بازی های رایانه ای متحول شد، بدین حالت که تصمیم گیرنده اصلی در مورد مسائل مالی بازی، بازیکنان بودند و نه توسعه دهنده گان. بازی های کریپتویی درآمدزا (P2E) روش مرسومی است که نباید دست کم گرفته شود. ولی قبل از ورود به جزئیات، بهتر است کارکرد کلی این سیستم را بهتر درک کنیم.

بازی های بلاکچینی چه هستند؟

بلاکچین نوعی از فناوری دفترداری یا بایگانی اسناد است که به عنوان سیستم ضبط و ذخیره سازی اطلاعات عمل می کند که قابل هک شدن یا دستکاری کردن نیست. سابقه تراکنش های شبکه طبق قوائد برای عموم قابل مشاهده است. بلاکچین باعث بوجود آمدن رمزارزهایی مانند بیتکوین و اتریوم شد که دنیایی از فرصت ها را پیش روی اقتصاد مجازی قرار داد. البته بازی سازان نیز قطعا متوجه این پتانسیل شده اند.

بطور معمول اکثر بازی ها دارای فروشگاه هایی هستند که در آنها آیتم هایی از قبیل اسلحه ها، آواتارها و لوت باکس ها به فروش می رسد. اما هیچ بازیکنی حتی با پرداخت پول واقعی، نمی تواند صاحب واقعی هیچکدام از این اشیا باشد. دلیلش هم این است که در صنعت بازی های رایانه ای، توسعه دهندگان مدل متمرکزی را دنبال کرده اند که به آنها تسلط کامل بر پویایی بازی را می دهد، از کنترل داستان گرفته تا دارایی های درون بازی که توسط کاربر با زحمت خودشان بدست می آید. به دلیل اینکه تمام این دارایی ها در مالکیت یک تیم یا تشکل واحد قرار دارد، بازیکن ها هیچ تملک واقعی بر دارایی های درون بازی و حتی حساب های کاربری شان ندارند. این مدل همچنین دیگر محدودیت هایی دارد که شامل نبود شفافیت و پتانسیل لازم برای تغییر سازوکار بازی ها می شود.

فناوری بلاکچین برای اولین بار مدل غیر متمرکز و عادلانه ای را برای بازارها را معرفی کرد که بازیکنان در آن مانند شرکت های بازی سازی حق صحبت کردن داشتند و دیگر کنترل کامل تجربه بازی ها در دست آن شرکت ها نبود. پتانسیل فناوری بلاکچین در صنعت بازی های رایانه ای حتی بیش از حوزه اقتصاد مجازی بود.

مالکیت واقعی: بازی هایی که بر بستر بلاکچین هستند به بازیکنان امکان می دهند تا مالکیت واقعی و کنترل کامل بر دارایی های درون بازی شان داشته باشند. این دارایی ها معمولا به شکل توکن های غیر قابل معاوضه یا به اختصار NFT هستند.

متاورس و تعامل متقابل: با لینک کردن دارایی های توکن شده در بلاکچین، بازیکن ها می توانند در فروشگاه بازی های مختلفی که در بلاکچین حضور دارند، دارایی خود را معامله یا به فروش برسانند.

تجربه ای عادلانه: فناوری بلاکچین باعث بوجود آمدن اکوسیستمی شفاف، آزاد و توضیع شده می گردد. اینبار بازیکن ها و نه شرکت های بازی سازی، مسئول پویایی بازی هستند و آنها می توانند برای تغییرات مدنظرشان در بازی رای دهند. این کار از خراب شدن تجربه بازی توسط افراد متقلب نیز جلوگیری می کند.

خلاقیت بی نهایت: وقتی که بازی روی سروری متمرکز اجرا می شود، توسعه دهندگان تصمیم گیرنده هستند و هر موقع که بخواهند، می توانند آن سرور را خاموش کنند. اما با فناوری بلاکچین بازیکن ها می توانند تا هر موقع که بخواهند به بازی کردن گیم دلخواه شان ادامه دهند، حتی اگر توسعه دهندگانش دیگر حضور نداشته باشند. همچنین قادر خواهند بود تا بازی را بصورت ارگانیک گسترش دهند و خط داستانی و دارایی های تازه ای برای خود ایجاد کنند.

در سال ۲۰۱۷ بازی کریپتوکیتی (CRYPTIKITTIES) به مرکز فرماندهی این انقلاب تبدیل شده بود و در آن بازیکنان قادر بودند بچه گربه های مختلفی را به صورت NFT خلق کنند و آنها را بخرند یا بفروشند. به دلیل استفاده از بلاکچین، هرکدام ازاین بچه گربه ها منحصر بفرد بودند و دارایی دیجیتالی به حساب می آمدند. هرچه نژاد بچه گربه شما نایاب تر بود، ارزش آن برای فروش بیشتر می شد ( گرانترین آنها به قیمت 172هزار دلار به فروش رفت).

این بازی نقطه شروعی برای رونق یافتن فروشگاه های مجازی بود که امروزه در دیگر عناوین به وفور مورد استفاده قرار می گیرد.

آیا می توانید از بازی ها بلاکچینی کسب درآمد کنید؟

همانطور که قبلتر گفتیم ۲ قابلیت هستند که بازی های بلاکچینی را منحصر بفرد می سازند: اولی یکپارچه شدن رمزارزهاست که برای پرداخت های درون پلتفرمی استفاده می شود و دیگری استفاده از NFT هاست. این توکن ها به کاربران مکان داده تا دارایی های منحصر بفرد خود را با دیگر بازیکن ها در بازی شان معامله کنند یا آنها را بین پلتفرم ها منتقل کنند. شما میتوانید همانند فعالیت های اقتصادی در دنیای واقعی، با شرکت در فروشگاه های درون بازی های بلاک چینی کسب درآمد کنید.

بازیکن هایی که بیشتر تلاش می کنند می توانند جوایز ملموسی از ساخته های خود بدست آورند و آنهایی ذوق هنری دارند هم می توانند با طراحی و فروش آیتم ها به درآمد برسند. پتانسیل بسیار زیادی در این حوزه وجود دارد و توسعه دهندگان بازی تازه به این فضای بکر ورود کرده اند.

دیگر افراد نیز به دنیای بازی به عنوان سرمایه گذار وارد شده اند و برخی دیگر نیز آنرا شغل و منبع اصلی درآمد می بینند.

چطور بازی های بلاکچینی را آغاز کنیم؟

پس اگر تا اینجا با مطالعه مطلب متقاعد شده اید که این فضا برای شما مناسب است، پس آستین های خود را بالا بزنید و آماده شوید. اکنون می خواهیم به جزئیات بیشتری بپردازیم. اول از همه شما به یک کامپیوتر، لپ تاپ یا گوشی هوشمند نیاز دارید. قدم اول بنظر آسان می رسد. در مرحله بعد باید صرافی دیجیتالی برای تبدیل پول رایج به رمز ارزها برای خود پیدا کنید. تعداد زیادی از این صرافی ها بوجود آمده اند ولی مهمترین نکته در انتخاب آنها، مشخص کردن خواسته ایست که شما از اصرافی انتظار دارید. سپس بسته به نیاز خود مقداری رمزارز اتریوم یا بایننس تهیه کنید زیرا اکثر بازی های بلاکچینی به این رمزارزها نیاز دارند. بعد از خرید رمزارز مورد نظر خود مانند دنیای واقعی به کیف پولی برای ذخیره آن نیاز خواهید داشت. به کیف پولی های دیجیتالی کریپتو والت نیز گفته می شود و مانند انتخاب صرافی، در این مورد نیز دست شما برای انتخاب بین گزینه های مختلف باز است. بعد از این مرحله، آخرین قدم شما انتخاب یکی از بازی ها و مشغول شدن به آن است.

بهترین بازی های بلاکچینی سال ۲۰۲۱

در مقایسه با مدل سنتی بازی ها، نمونه های بلاکچینی این صنعت هنوز بخش کوچکی از بازار را در اختیار دارند و هوز به نقطه بلوغ خود نرسیده اند. اما با این حرف قصد کوچک شمردن این حوزه را نداریم. با وجود نوپا بودن این حوزه، هم اکنون صدها بازی بلاکچینی ساخته شده که به آرامی در حال جذب میلیون ها بازیکن  و سرمایه های بسیار هستند. در ادامه به بررسی عناوینی می پردازیم که در حال حاضر ستاره های صحنه در دنیای بازی های بلاکچینی هستند.

مزایای بازی های بلاکچینی

بازی های بلاکچینی پتانسیل تغییر شکل دادن صنعت بازی های کامپیوتری به مدلی بهتر را دارد. بازیکنانی که در این بازی ها پول خود را خرج می کنند یا به عنوان بازیکن داوطلب و آزمایش کننده محیط های متاورس، وقت خود را در اختیار سازندگان بازی قرار می دهند می توانند با استفاده از تکنولوژی بلاکچین ادعای مالکیت برای آیتم های درون بازی داشته باشند.

چیزی که بازی های درآمدزا را جذاب می کند این است که بازیکن ها نه تنها می توانند دارایی های درون بازی را از آن خود کنند، بلکه می توانند آنها را معامله یا به فروش برسانند. این پلتفرم ها که GAMEFI نام دارد، به کاربران امکان می دهند تا جوایزی در قالبNFT (توکن غیر مثلی) یا دیگر اقسام دارایی های دیجیتالی بدست بیاورند. این توکن ها هم برای استفاده در فروشگاه های درون بازی و هم برای معامله در صرافی ها کاربرد دارد. در ادامه به بررسی فهرستی از برترین بازی های بلاکچینی می پردازیم که سازوکار درآمدزایی دارند.

فهرست بهترین بازی های درآمد زا NFT در ارز دیجیتال و بلاکچین

فهرست بهترین بازی های درآمد زا NFT در ارز دیجیتال و بلاکچین

بازی اکسی اینفینیتی (AXIE INFINITY)

بازی اکسی اینفینیتی (AXIE INFINITY)

این بازی را می توان پادشاه شکست ناپذیر کنونی در دنیای بازی های بلاکچین دانست که مرزهای دارایی های NFT  را جابجا کرده است. این بازی که به عقیده بعضی ها حال و هوایی مشابه بازی مشهور پوکیمون (POKEMON) دارد، تعداد زیادی اکسی (هیولاهای دیجیتالی) را شامل می شود که هر کدام یک NFT محسوب می شوند.

بازیکن ها می توانند این اکسی ها را بخرند، معامله یا تکثیر کنند و برای مبارزات با دیگر بازیکن ها و تیم ها در تورنومنت های فصلی به کار بگیرند. اکسی های نادر می توانند هزاران دلار ارزش داشته باشند و اخیرا تکه ای از زمین بازی به ارزش ۱.۵ میلیون دلار به فروش رفته است.

ویژگی که بازی اکسی اینفینیتی را از دیگر رقبای خود متمایز می کند، اقتصاد مجازی پررونق آن است. توکن های درون بازی اش یعنی SLP و AXS اخیرا شاهد رشدهای باورنکردنی (تا 5700%) بوده اند. و برخلاف دیگر عناوین بزرگ این حوزه، اکسی اینفینیتی بازیکن ها را به نقد کردن دارایی های شان تشویق می کند.

توکن AXS قابل تبدیل به اتریوم و ارزهای فیات (مانند دلار یا ریال) می باشد. این بازی در بعضی از کشورها مخصوصا فیلیپین به شدت مورد استقبال قرار گرفته تا جایی که بعضی ها آنرا به درآمد حاصل از شغل تمام وقت خود ترجیح می دهند.

هر فردی که بخواهد در دنیای بازی های درآمدزا بر بستر بلاکچین به اکتشاف بپردازد، قطعا در مسیر سفرش به بازی اکسی اینفینیتی برخورد خواهد کرد. این بازی هم اکنون دومین بازی برتر درآمدزا در کشور فیلیپین است و در سرتاسر جهان کاربران وفاداری پیدا کرده است.

بازیکن ها برای شروع بازی به ۳ اکسی (هیولاهای بانمک درون بازی) نیاز دارند که از فروشگاه درون بازی قابل خریداری است. اگر سرمایه کافی برای خرید اکسی ها را نداشته باشید، می توانید از تیم های دیگر اکسی بگیرید و در ازای هزینه آن، درصدی از درآمد خود را به آنها بدهید.

در بازی ۲حالت بازی PVE (بازیکن در برابر محیط بازی) وPVP  (بازیکن در برابر بازیکن های دیگر) وجود دارد که در حالت دوم جوایز بیشتری را در پیش دارد. دارایی های قابل خرید و فروش و معامله پذیر این بازی به نام های تکه های اکسی اینفینیتی (AXS) و شربت های دوست داشتنی (SLP) هستند.

بازی کریپتوبلیدز (CRYPTOBLADES)

بازی کریپتوبلیدز (CRYPTOBLADES)

این بازی رقابتی و درآمدزا در سبک نقش آفرینی (RPG) ساخته شده و قصد محبوب شدن در این حوزه را دارد. در بازی کریپتوبلیدز با شکست دادن دشمنان، غارت کردن به همراه دوستان و اِستِیک کردن دارایی های خود، می توانید توکن SKILL بدست آوردید.

بازیکن های می توانند شخصیت ها و اسلحه های مورد نیازشان برای غلبه بر دشمنان را ساخته و شخصی سازی کنند، یا آنها را در فروشگاه درون بازی به فروش برسانند. برای شروع بازی نیاز به خرید حداقل یک شخصیت دارید.

برای این هزینه اولیه و حق شرکت در مبارزات، به مقداری توکن BNB نیاز خواهید داشت. هزینه مبارزات بلافاصله به شکل توکن  SKILL به برندگان بازگردانده می شود.

بازی گیاهان در برابر مردگان متحرک (PLANT VS UNDEAD)

بازی گیاهان در برابر مردگان متحرک (PLANT VS UNDEAD)

بازی های برج های دفاعی (TOWER DEFENSE) غالبا ارزش تکرار بالایی دارند و بازی گیاهان در برابر مردگان متحرک، قصد اکتشاف در این گوشه از بازار بازی های درآمدزا را دارد. این بازی در کشور برزیل و دیگر کشورهایی که بازی های PVE (بازیکن در برابر محیط بازی) را می پسندند، طرفداران بسیاری پیدا کرده است.

بازیکن ها برای شروع بازی PLANT VS UNDEAD نیاز به خرید دانه هایی دارند که در فروشگاه درون بازی به فروش می رسند و هزینه آن توکن PVU است. راه دیگر برای کسانی که قصد خرید دانه ها یا درآمدزایی از بازی را ندارند، می توانند از حالت رایگان بازی استفاده کنند.

بازی دنیای کشاورزان (FARMERS WORLD)

بازی دنیای کشاورزان (FARMERS WORLD)

طی سال های اخیر بازی های شبیه سازی بخصوص در زمینه کشاورزی، محبوبیت خاصی پیدا کرده اند. بازی دنیای کشاورزان (FARMERS WORLD) را می توان معادلی برای این سبک بازی ها در دنیای بلاکچین و از نوع درآمدزا در نظر گرفت. در این بازی ابزارهای متفاوتی برای کاشت و برداشت گیاهان وجود دارد. علاوه بر آن کشاورزان قادرند هنگامی که رقبا منتظر فصل برداشت هستند به آنها حمله کنند. در بازی سیستم عضویت کارتی وجود دارد که به کاربران امکان می دهد ابزار، انرژی یا آیتم های بیشتری کسب کنند. بازیکن ها برای شروع بازی به حداقل یک ابزار نیاز دارند که از فروشگاه کلکسیون دنیای کشاورزان قابل خریداری است.

بازی شوالیه جنگل (FOREST KNIGHT)

بازی شوالیه جنگل (FOREST KNIGHT)

بسیاری از ما در کودکی آرزو داشتیم زمانی که بزرگ شدیم، شوالیه زره طلایی شویم که با اهریمنان مبارزه می کند. بازی شوالیه جنگل FOREST KNIGHT این رویا را محقق ساخته است. هر نوع از قهرمانان درون بازی نقاط قوت و ضعف مخصوص به خود را دارد که بازیکن باید آنها را مدیریت کند و در لحظه درست آنها را بکار ببندد. با اینکه این بازی در سال ۲۰۱۹ عرضه شده، با بروزرسانی ها و ارتقاهایی که داشته هنوز هم بازی خوب و دلچسبی برای طرفدارانش است. با ورود روزانه به بازی و شرکت در مبارزات و چالش ها NFT بدست می آورید و فروشگاهی نیز برای خرید و فروش این توکن های غیرمثلی در پلتفرم ENJINX وجود دارد.

بازی کیلا کولِزیوم (KILLA KOLESIUM)

بازی کیلا کولِزیوم (KILLA KOLESIUM)

این بازی محیطی رقابتی را ارائه می کند که داشتن استراتژی در آن حیاتی است. بازی کیلا کولزیوم تا ماه سپتامبر ۲۰۲۱ هنوز در حال توسعه است و مجموعه ای از ۱۰۴۲۰ NFT را ارائه می دهد. این محدود بودن توکن ها در آغاز بازی، دستیابی به آنها را چالش برانگیزتر می سازد. بازیکن ها در بازی کیلا کولِزیوم (KILLA KOLESIUM) برای بدست آورن جوایز در تورنومنت هایی با یکدیگر مبارزه می کنند. همچنین قابلیت هایی مانند دریافت اتریوم به عنوان جایزه مبارزات، فروش کیلاها (مبارزان در بازی) یا تولید و آموزش کیلاهای جدید بصورت ماهانه در بازی وجود دارد.

بازی المنتوس (ELEMENTOS)

بازی المنتوس (ELEMENTOS)

یکی دیگر از بازی های بلاکچینی در سبک نقش آفرینی، المنتوس می باشد که قصد دارد دنیای مبارزات نوبتی پیشرفته ای را برای بازیکن ها عرضه کند. برای بدست آوردن توکن در این بازی می توانید از حالت های PVE و PVP استفاده کنید. برای شروع بازی باید یک تخم کریستالی تهیه کنید که گاهی اوقات فروش ویژه می شود و تخفیف می خورد. هر تخم حاوی یک منتو (MENTO) است. تیم توسعه آن درحال عرضه نسخه بتا برای بازی است که حالت های درآمدزایی را به بازی اضافه می کند.

بازی دیویژن نتورک (DIVISION NETWORK)

بازی دیویژن نتورک (DIVISION NETWORK)

اگر طرفداران فناوری واقعیت مجازی یا واقعیت افزوده (VR و AR) به دنبال بازی باشند که ترکیبی از این تکنولوژی ها با دنیای بلاکچین باشد، قطعا انتخاب های محدودی خواهند داشت. یکی از این بازی ها دیویژن نتورک نام دارد که از واقعیت مجازی استفاده می کند. از بخش هایی که از این فناوری برخوردار است می توان VR-SPACES را نام برد که تنها برای بازیکن هایی قابل دسترس است که حق عضویت را پرداخت کنند.

بخش دیگری از واقعیت مجازی در این بازی دیویژن نتورک (DIVISION NETWORK) با نام VR-CITY وجود دارد که گلچینی ازمورد اول است، ولی دسترسی اش برای عموم آزاد است. علاوه بر بخش هایی که گفتیم، تیم توسعه دهنده نقشه راه طولانی برای تکمیل بازی ارائه کرده است که شامل حیوانات دست آموز، ساختمان های جدید و اپلیکیشن موبایلی خواهد بود.

بازی متالندز (METALANDS)

بازی متالندز (METALANDS)

بازی بلاکچینی با سبک شوتر اول شخص در دنیایی با محیط باز، چیزی است که کمتر بازیکنی می تواند وجودش را متصور شود. بازی متالندز (METALANDS) راهی پیدا کرده تا با ترکیب این دو جنبه مختلف، بازی رایگان و درآمدزایی تولید کند. بازیکن ها در این بازی به عنوان جایزه، توکن CIFI کسب می کنند. تمامی دارایی های درون بازی NFT بوده و قابل خرید، فرش و معاوضه نیز هستند. شخصیت ها، اسلحه ها و سنگرها همه قابل شخصی سازی بوده که به بازیکن تجربه کنترلی بی نظیر بر جوانب بازی را می دهد. دسترسی اولیه بازی بزودی بر روی پلتفرم استیم عرضه خواهد شد.

بازی پت گیمز (PET GAMES)

بازی پت گیمز (PET GAMES)

مفهوم کلی این بازی بسیار ساده است: بازیکن باید تخم یا تخم هایی تهیه کنند تا بتوانند اکتشاف در اکوسیستم بازی را آغاز کنند. برای تهیه این تخم ها به توکن PETG نیاز دارید. بازیکن ها در بازی پت گیمز (PET GAMES) می توانند بصورت روزانه به مبارزات با هیولاها بپردازند.

جنگیدن با حریف های ضعیفتر قطعا آسانتر خواهد بود، ولی جوایز کمتری را نیز به دنبال خواهد داشت. علاوه بر موارد فوق، بازیکن ها قادرند در زمین های خود گیاه بکارند و میوه برداشت کنند. تمامی حیوانات دست آموز شما در فروشگاه درون بازی قابل فروش هستند.

بازی آپ لند (UPLAND)

بازی آپ لند (UPLAND)

این بازی مبتنی بر بلاکچین به کاربران خود اجازه می دهد تا زمین های دنیای واقعی را بصورت مجازی خرید و فروش کنند. صاحب زمین های دیجیتال می توانند املاکی را در این زمین ها بسازند و سکه های UPX بدست بیاورند.

این پروژه نقشه شهرهایی از جمله سان فرانسیسکو و نیویورک را در خود جای داده است و شما می توانید املاک واقعی که در آدرس های این شهرها بصورت فیزیکی وجود دارند را در دنیای مجازی بازی خریداری کنید. به تازگی بازی برنامه بتا “تبدیل ملک به دلار آمریکا” را راه اندازی کرده تا بازیکنان بتوانند از فروش املاک خود پول های واقعی نیز دریافت کنند.

بازی موباکس (MOBOX)

 

بازی موباکس (MOBOX)

این بازی که گزینه ورودی رایگان نیز دارند ترکیبی از بازی و اقتصاد غیرمتمرکز یا دیفای می باشد و بر روی شبکه هوشمند بایننس راه اندازی شده است. توسعه دهندگان موباکس گفته اند که رویکرد آنها دنیای بازی را به سمت GAMEFI (اقتصاد در دنیای بازی) نزدیک تر می کند.

همچنین وعده داده اند که  این پلتفرم جایی است که بازیکن ها و سرمایه گذاران می توانند به بازی های بلاکچین های مختلفی بصورت یکجا دسترسی داشته باشند. هدف اصلی این بازی امکان دسترسی رایگان بازیکن ها به بازی های NFT و بدست آوردن پول از بازی کردن آنهاست.

MBOX توکنی است که در پردازش تراکنش ها، استِیک کردن و سازوکار حاکمیتی این اکوسیستم برای تاثیرگزاری بر فرآیند توسعه و تخصیص منابع نقش خواهد داشت. درحال حاضر سه بازی روی این پلتفرم در دسترس است و دو بازی دیگر نیز بزودی معرفی خواهد شد.

بازی لایت نایت (LIGHTNITE)

بازی لایت نایت (LIGHTNITE)

لایت نایت توسط همان تیمی ساخته شده که پورتال بازی آرکید بیتکوین به نام ساتوشی گیمز را اجرا کردند. این بازی سبک بتل رویال دارد و آنرا فورت نایت (FORTNITE) دنیای بلاکچین لقب داده اند. لایت نایت که بازی شوتر آنلاین و مولتی پلیر (چندین بازیکن بصورت همزمان به بازی در یک محیط می پردازند) است، برای کشتن بازیکن ها به شما بیتکوین پاداش می دهد و ریزتراکنش های آن توسط شبکه LIGHTNING انجام می شود.

بازیکن ای حرفه تر که قادر به کشتن تعداد بیشتری از دشمنان هستند، فرصت بدست آوردن بیتکوین بیشتری خواهند داشت. از سمت دیگر نیز بازیکن هایی که بیشتر کشته می شوند جریمه شده و بیتکوین از دست خواهند داد. تمام دارایی های درون بازی لایت نایت بصورت توکن می باشد و در فروشگاه NFT با نام ELIXIR قابل معاوضه خواهد بود.

بازی خدایانِ از بند رها شده (GODS UNCHAINED)

بازی خدایانِ از بند رها شده (GODS UNCHAINED)

یکی از بی نهایت بازی که از موضوع جادو استفاده می کند، گادز آنچِیند می باشد. در این بازی که با کارت ها مبارزه می کنید شباهت بسیاری به بازی HEARTHSTONE است. بازیکن ها باید دسته از کارت های شان را انتخاب کنند و با دشمن به رقابت بپردازند.

به عنوان یک بازی مبتنی بر بلاکچین، تمامی کارت هایی که بازیکن در بازی برنده می شود متعلق به خود اوست و در هر زمان قابل معاوضه و فروش خواهد بود.

مانند کارت بازی های قدیمی که در کودکی به آن مشغول بودیم، در این بازی نیز کارت های بسیا کمیابی وجود دارند که ممکن است صدها هزار دلار ارزش داشته باشند. برای افرادی که هراس دارند سرمایه شان را در بازی از دست بدهند، حالت رایگانی نیز برای تمرین و لذت بردن وجود دارد.

بازی بچه گربه های کریپتویی (CRYPTOKITTIES)

بازی بچه گربه های کریپتویی (CRYPTOKITTIES)

کریپتوکیتیز که در جلب توجه به پتانسیل بازی های بلاکچینی پیشرو بود و درهای ورود به فروشگاه های اشیا کریپتویی را به روی جهان گشود، هنور هم یکی از پرطرفدارترین عناوین در این حوزه است.

بازیکن ها در این بازی می توانند بچه گربه های کارتونی بانمکی را با سطوح مختلف کمیابی و قیمت های متفاوت بخرند، تکثیر کنند و بفروشند. مانند دیگر بازی های معرفی شده، گربه ها بصورت NFT تماما در تملک شما هستند و شما برای فروش آنها اختیار تام خواهید داشت.

کریپتوکیتیز بازی با مکانیسم ساده ولی اعتیادآور است؛ اما خرید و زاد و ولد گربه ها هزینه های اتریومی بالایی خواهد داشت که کیف پول تان را به ناگهان خالی خوهد کرد.

بازی اسپیلینترلنز (SPILINTERLANDS)

بازی اسپیلینترلنز (SPILINTERLANDS)

یکی دیگر از بازی هایی که شبیه به پوکیمون بوده و جادو استفاده کرده است، اسپیلینترلندز نام دارد که نمونه موفقی از بازی مبارزه های کارتی است و اقتصادی بازیکن محور دارد. تمامی کارت ها و بسته ها ارزش واقعی داشته و آزادانه قابل معامله هستند.

یادگیری بازی نیز آسان بوده و بازیکن ها قادر به خرید کارت ها از طریق مغازه رسمی درون بازی و فروشگاه های NFT هستند. این بازی دارای بروز رسانی ها و توسعه مداوم بوده و تعداد بازیکن های آن روزانه در حال افزایش است. کارت های کمیابی در آپدیت های اخیر عرضه شده اند که بازی را برای بازیکن ها دلچسب تر و سودآورتر کرده است.

بازی سندباکس (SANDBOX)

بازی سندباکس (SANDBOX)

بازیکن ها در دنیای مجازی یا متاورس این بازی قادر به مالکیت زمین، ساختن املاک و بازی کردن و مشارکت در دیگر تجربه های مجازی هستند.

با صاحب شدن تکه ای زمین در این دنیای مجازی، می توانید از تجربیاتی که در این فراجهان خلق می کنید کسب درآمد کنید. این حالت برای هنرمندان یا توسعه دهندگان کوچکی که با دیگر موتورهای بازی سازی راحت نیستند، می تواند فعالیتی سرگرم کننده باشد.

با استفاده از توکن SAND، تمامی قابلیت های درون بازی قابل خرید و فروش خواهد بود و در نهایت بازیکن ها به سمت گسترش مداوم این دنیا روی خواهند آورد. علاوه بر خرید و فروش زمین های مجازی، بازیکن ها توانایی معامله NFT هایی که برای شخصی سازی ظاهر آواتارها استفاده می شود را نیز دارند.

سندباکس در حال تبدیل شدن به عناوینی محبوب مانند ماینکرافت و روبلوکس است و تمرکز زیادی روی توسعه جامعه ای مشتاق از کاربران قرار داده که باهم تعامل کنند و ایده های شان را برای خلق نوآوری های جدید در پلتفرم به اشتراک بگذارند.

بازی کریپتوپاپ (CRYPTOPOP)

بازی کریپتوپاپ (CRYPTOPOP)

برای بسیاری از بازیکنان این مورد شاید آشنا بنظر بیاید و در واقع کریپتوپاپ از بازی فوق محبوب یعنی کندی کراش الهام گرفته است. بازیکن ها در این بازی با جورکردن نماد رمزارزهایی که روی صفحه ظاهر می شود، امتیاز به دست می آورند.

هرچه تعداد جور شدن ها بیشتر باشد، مقدار امتیاز بدست آمده نیز بیشتر است و با رسیدن به امتیاز هدف هر مرحله، مرحله بعدی برای بازی کردن باز می شود.

افراد می توانند با شرکت در فروشگاه درون بازی نیز درآمد بیشتری کسب کنند و در آنجا آزادانه به معامله با دیگر بازیکن ها بپردازند. کریپتوپاپ از اتریوم و پاپ کورن به عنوان ارزهای اصلی اش استفاده می کند.

بازی ایلُویم (ILLUVIUM)

بازی ایلُویم (ILLUVIUM)

ایلوویوم که بصورت فنی هنوز عرضه نشده است، توجه بسیاری را با وعده AAA (بازی های درجه یک و پرهزینه) بودن بازی اش روی بلاکچین اتریوم به خود جلب کرده است.

اما واضح است که ایلویم دلایل درستی برای این جلب توجه دارد. این بازی مبارزه ای با سبک جهان باز (OPEN WORLD) و فانتزی است که بر روی بلاکچین اتریوم ساخته است. در دنیای بازی موجوداتی با نام ILLUVIAL وجود دارند که هرکدام توانایی، سبک مبارزه و دسته بندی های متفاوت دارند.

بازیکن ها می توانند این موجودات را به دام بیاندازند و برای جنگیدن با هم نوعانشان از آنها استفاده کنند. یا می توانند این موجودات را در ازای توکن ILV بفروشند. برخلاف هر بازی دیگری، 100% از سود درون بازی به بازیکن ها و سهامداران می رسد و بازیکن ها این حق را دارند که به تصمیمات مرتبط با محصول به وسیله DAO ایلویان رای دهند.

دنیای شکار کوین‌ها (COIN HUNT WORLD)

یکی از بهترین‌ها در این دسته از بازی‌های کامپیوتری، قطعاً بازی دنیای شکار کوین‌هاست (CHW) که اپلیکیشنی برای پلتفرم موبایل است. این بازی بسیار یادآور POKEMON GO است اما به‌جای جمع‌آوری جانوران بانمک، به دنبال بیت کوین و اتریوم خواهید بود.

بازی CHW بر مبنای موقعیت جغرافیایی است و نشانگر شما در نقشه، شکلی مکعبی و آبی‌رنگ و دوست‌داشتنی است. وقتی‌که واقعیت حرکت می‌کنید این شکل نیز به همراه شما روی نقشه حرکت می‌کند. در نقشه کلیدهای آبی‌رنگی پراکنده‌شده‌اند که نمایانگر محله شما هستند.

بهترین بازی های کریپتویی 2021
Best play to earn crypto games 2021 (Image credit: Future)

این بازی ای نیست که بتوانید در خانه بنشینید و بازی کنید، پس باید بیرون بروید و کلیدهایی که در نقشه غوطه‌ور هستند را جمع‌آوری کنید. این کلیدها می‌توانند در مکان‌هایی باشند که برایتان آشناست، مانند پمپ‌بنزین یا رستوران محله‌تان. وقتی‌که کلیدهای جمع‌آوری‌شده را به خزانه بازی می‌برید، باید چندین سؤال را پاسخ دهید که کار آسانی نخواهد بود.

اگر همه جواب‌های شما صحیح باشد مقداری بیت کوین و اتریوم به‌صورت رایگان در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

بعد از یک ساعت بازی کردن چیزی به ارزش ۶۰ سنت بیت کوین و ۴۰ سنت اتریوم می‌توانید دریافت کنید. البته با تمرین کردن و حرفه‌ای‌تر شدن در بازی قطعاً مقدار دریافتی‌تان بیشتر خواهد شد. بر اساس وب‌سایت REDDIT بیشتر بازیکن‌های CHW تا هفته‌ای 20 دلار درآمد دارند و یکی نیز ادعا کرده که توانسته در یک هفته به درآمد 60 دلار نیز برسد.

بعد از دریافت رمزارزها در بازی می‌توانید با اتصال کیف پولتان به‌حساب کاربری بازی، آن‌ها را به ارز رایج یا دیگر رمزارزها تبدیل کنید.

ویژگی که باعث شده بازی دنیای شکار کوین‌ها به بهترین گزینه در فهرست بازی‌های کریپتویی درآمدزا تبدیل شود این است که بازیکن‌ها درازای وقتی‌که به بازی اختصاص می‌دهند شِت کوین دریافت نمی‌کنند.

دریافت بیت کوین و اتریوم به‌عنوان پاداش گزینه است که اعتبار بازی را دوچندان می‌کند. مورد بعدی نیز رایگان بودن بازی از ابتداست که در دنیای بازی‌های کریپتویی درآمدزا، چیزی خارق‌العاده به نظر می‌رسد.

بهترین بازی های ارز دیجیتال کریپتویی 2021
Best play to earn crypto games 2021 (Image credit: Future)

یکی از نقاط ضعف بازی را می‌توان صرف کردن زمان و انرژی زیاد برای به دست آوردن مبلغی قابل‌توجه در نظر گرفت. همچنین اگر در محله‌ای زندگی می‌کنید که تراکم شهری کمتر است، پیدا کردن کلیدها برایتان سخت‌تر خواهد بود. شاید این سؤال نیز برایتان پیش بیاید که تیم توسعه‌دهنده بازی از بخشیدن بیت کوین و اتریم به دیگران چه درآمدی کسب می‌کند؟

درواقع هیچ. در حال حاضر بر اساس وب‌سایت COINHUNTWORLDWIKI تیم بازی‌ساز در حال سوددهی منفی هستند؛ اما به‌مرورزمان راهکارهای درآمدی بر اساس تبلیغات ایجاد خواهند کرد. البته این تبلیغات قرار نیست مانند پاپ آپ های آزاردهنده و ویدیوهای اجباری باشد که در دیگر بازی‌های موبایلی رایگان می‌بینید.

درواقع هدف آن‌ها کسب درآمد از تیم‌های این رمزارزهاست تا بتوانند به‌وسیله بازی‌شان، کاربران را برای آشنایی بیشتر با دنیای کریپتوکارنسی ها آموزش دهند. کوین بیس که محبوب‌ترین صرافی رمزارز در آمریکاست چنین روشی در پیش‌گرفته است. آن‌ها شمارا به تماشای ویدیوهایی انیمیشنی و کوتاه آموزشی در مورد شریک‌های تجاری در حوزه رمزارز دعوت می‌کند و درازای آن به شما مبلغی پرداخت می‌کند.

بازی CHW در حال حاضر در مرحله دسترسی اولیه قرار دارد و در زمان نوشتن این مقاله تنها برای کاربران سیستم‌عامل اندروید و از طریق فروشگاه گوگل پلی در دسترس است. ذکر این نکته نیز خالی از لطف نیست که یکی از هم بنیان‌گذاران این بازی، مدیرعامل پلتفرم معاملات کریپتویی محبوب یعنی BITTREX است.

آینده از آنِ بازی‌های NTF است

شاید خاطرتان باشد وقتی‌که همه‌جا صحبت از کارت‌های بازی پوکیمون بود؟ در مدارس بین دانش آموزان و حتی بزرگ‌ترها معاملاتی برای این کارت‌ها انجام می‌شد و آن‌هایی که مقدار سلامتی و قدرت بیشتری داشتند، به قیمت‌های بالاتری به فروش می‌رفتند.

آینده از آنِ بازی‌های NTF است
Best play to earn crypto games 2021 (Image credit: SKY Mavis PTE)

این دنیای نوستالژیک کارت‌های ما، اکنون با شکلی جدید ولی مفهومی مشابه به دنیای کرپیتو برگشته و توکن های غیر مثلی یا NFT را می‌توان همان کارت‌های قدیمی در دنیای رمزنگاری‌شده در نظر گرفت.

در اولین قدم بازی مشهور اکسی اینفینیتی (AXIE INFINITY) قرار دارد که بسیار تحت تأثیر فضای بازی پوکیمون گو بوده و گیم پلی اصلی آن تیمی 3 نفره از هیولاهایی با نام اکسی را شامل می‌شود که دارای مجموعه‌ای از مهارت‌های متفاوت هستند و می‌توانید برای مقابله در برابر دشمنان از آن‌ها استفاده کنید.

اکسی اینفینیتی را این روزها بهترین بازی درآمدزا لقب می‌دهند که برای بررسی این عنوان نگاهی دقیق‌تر به این بازی می‌اندازیم. اولین موردی که شاید به مزاجتان خوش نیاید، خرید حداقل 3 اکسی برای شروع بازی است و اگر بخواهید در بازی حریفی لایق باشید، باید هزینه گزافی را متقبل شوید. در فروشگاه بازی اکسی‌هایی را با قیمت 230 دلار تا 312 هزار دلار مشاهده خواهید کرد که باقیمت‌هایشان هوش از سر انسان می‌برند!

بازی اکسی اینفینیتی
Best play to earn crypto games 2021 (Image credit: SKY Mavis PTE)

شاید هزینه کردن ۳۰۰ هزار دلار برای موجودی دیجیتالی که حتی ماهیت فیزیکی ندارد برایتان غیرمنطقی به نظر برسد، اما باور کنید یا نه بازیکن‌هایی در این بازی هستند که با فروش همین اکسی‌ها به درآمد میلیون دلاری نیز رسیده‌اند. البته همه اکسی‌ها چنین قیمتی ندارند ولی کسب درآمد 200 دلاری از اکسی‌های معمولی‌تر هم می‌تواند پیشنهادی اغواکننده به نظر برسد.

بر اساس گزارشی از وب‌سایت COIN GECKO بازیکن‌ها به سرمایه حداقلی 690 دلاری برای شروع بازی اکسی اینفینیتی نیاز خواهند داشت و در اواسط ماه اگوست امسال این پلتفرم به یک‌میلیون کاربر فعال روزانه رسیده است.

نکته مهم در بازی این است که چطور مردم به‌واقع در این بازی به نظر غیرمنطقی چنین سرمایه‌گذاری‌هایی می‌کنند؟ نظرسنجی در وب‌سایت COIN GECKO نشان می‌دهد که 65% از بازیکنان اکسی اینفینیتی حداقل 151 توکن SLP به دست می‌آورند. این توکن بر بستر اتریوم بوده و دارایی اصلی درون بازی است.

در زمان نوشتن این مقاله توکن SLP 14 سنت قیمت دارد. این نظرسنجی نشان می‌دهد که بیش از نصف بازیکنان روزانه 21 دلار درآمد دارند و این هزینه برای برگرداندن سرمایه اولیه طی مدتی کوتاه منطقی به نظر می‌رسد. همچنین بازیکن‌ها می‌توانند اکسی‌های خود را در فروشگاه NFT به قیمت‌هایی بین 200 تا 350 دلار بفروشند یا شاید 312 هزار دلار! البته برای محک زدن خریداران پولدار.

slp در بازی اکسی اینفینیتی
Best play to earn crypto games 2021 (Image credit: Coin Gecko)

با مطالبی که گفته شد به نظر می‌رسد بازی‌های NFT تا سال‌ها پابرجا خواهند ماند. بازیکن‌ها سرمایه‌های هنگفتی را با رضایت در خریدهای درون بازی صرف می‌کنند و تیم توسعه‌دهنده نیز با این سرمایه‌ها می‌تواند پلتفرم خود را گسترش دهد. این مدل کسب‌وکار جهانی بی‌نظیر به نظر می‌رسد.

البته برای بعضی‌ها این بازی‌های کریپتویی درآمدزا فقط جنبه تفریح و سرگرمی ندارد، بلکه منبع درآمدی برای معاش زندگی است. طبق فیلم مستندی در یوتیوب، کشورهایی که وضع مالی و اقتصادی جالبی ندارد این بازی‌ها طرفداران بیشتری پیداکرده است.

برای مثال در این مستند مادری با دو فرزند که در کشور فیلیپین زندگی می‌کند و به خاطر همه‌گیری کرونا شغلش را ازدست‌داده می‌گوید: ” ما با بازی اکسی اینفینیتی نیازهای روزمره، بدهی‌ها و قبض‌هایمان را پرداخت می‌کنیم. ما از گروه سازنده بازی تشکر می‌کنیم زیرا آن‌ها به طریقی ما را یاری کردند”.

دراین‌بین فقط اکسی اینفینیتی نیست که ناجی بازی‌های کریپتویی درآمدزا باشد، بازی‌های دیگری نیز در انواع سبک‌ها وجود دارند که از چنین سازوکاری بهره می‌برند.

ریوت ریسینگ
Best play to earn crypto games 2021 (Image credit: OpenSea)

برای مثال بازی‌های شبیه‌ساز رانندگی با نام‌های RIOT RACES و REVV RACING وجود دارند که برای شروع آن‌ها باید NFT هایی از پلتفرم OPEN SEA بخرید تا بتوانید با دیگر رقبا مسابقه دهید. در این بازی‌ها هرچه مدل ماشین موردنظرتان بالاتر و جذاب‌تر باشد، قیمت آن بالاتر خواهد بود (حتی تا 3000 دلار).

بهترین بازی های NFT :
BLANKOS BLOCK PARTY

از بهترین بازی‌های پیشنهادی در حوزه NFT ها که آینده روشنی در پیش دارد BLANKOS BLOCK PARTY یا به‌اختصار BBP نام دارد. گروه سازنده این بازی قبل‌تر بر روی عناوین بزرگ و مشهوری همچون کال آف دیوتی، ورلد آف وارکرافت و گیتار هیرو کارکرده بودند.

BLANKOS BLOCK PARTY
Best play to earn crypto games 2021 (Image credit: Mythical Games)

این بازی با دنیای عجیب و جهان باز خود شمارا متحیر می‌کند و محیط رنگارنگ آن درون یک ماشین پین بال را برای شما تداعی می‌کند.

استودیو بازی سازی MYTHICAL GAMES قبل از اینکه با بازی بلانکوها پا به عرصه بازی های کریپتویی بگذارد، نامی چندان مشهور و شناخته شده نبود. در این بازی می توانید شخصیت هایی رنگارنگ را در قالب اسباب بازی های پلاستیکی شکل و دیجیتالی بسازید که کاملا طراحی قابل شخصی سازی دارند.

همچنین بازی به بازیکنان امکان می دهد تا دنیاهای مجازی را ساخته و در آن به اکتشاف بپردازند. در این دنیاها شما “بلانکو” های منحصر بفردی به دست می آورید و به آنها در ماجراجویی ها شرکت می کنید تا بخشی از بازی تیمی “مهمانی بلوک” باشید.

بلانکوهای نسخه محدود توجه سرمایه گزاران را به خود جلب کرده اند، مخصوصا به دلیل نام هایی که این بلانکوها با افراد یا شخصیت های دنیای واقعی دارند.

نکته جالب بازی این است که شما نیازی به هیچ هزینه اولیه‌ای برای شروع بازی نخواهید داشت و حالت‌های بازی مختلفی پیش روی شما قرار دارد، مانند تَگ، مسابقه ماشین‌سواری، رقصیدن در مهمانی‌های بلاک و دیگر حالت‌ها.

در این بازی شما کنترل شخصیت‌های 3 بعدی را بر عهده‌دارید که “بلانکو” نام دارند و درواقع NFT قابل بازی شما هستند که در بازی به دست می‌آیند و در فروشگاه نیز قابل معامله هستند.

این بازی گرافیک بالایی دارد پس باید لپ‌تاپ گیمینگ یا کامپیوتری با سخت‌افزار بالا داشته باشید. ناشر بازی یعنی MYTHICLA GAMES برنامه‌های جامعی برای جذب بازیکن‌ها به سمت پلتفرم خود دارد. شاید اکنون همه‌جا صحبت از اکسی اینفینیتی یا کریپتوپانک باشد، اما دیری نمی‌پاید که بازی BBP نیز بر سر زبان‌ها بیافتد.

چشم‌انداز بازی‌های کریپتویی ( ارز دیجیتال  ) درآمدزا

امروزه قدرت حوزه بلاک چین بر کمتر کسی پوشیده است. حدس و گمان‌هایی زده می‌شود که در آینده نزدیک، روزمرگی ما را این فناوری گره می‌خورد. گسترش چشمگیر این حوزه اکنون به بازی‌های رایانه‌ای نیز رسیده است و مدل P2E یا همان درآمدزا، این روزها طرفداران بسیاری را با خود همراه کرده است.

مدل‌های درآمدزای دیگر به‌جز بازی نیز به وجود آمده‌اند، برای مثال تیم مرورگر BRAVE درازای مشاهده تبلیغ‌ها به کاربرانش توکن BAT پاداش می‌دهد. یا همان‌طور که در مقاله گفتیم صرافی کوین بیس درازای تماشای ویدیوهای آموزشی به شما رمرارز هدیه می‌دهد.

بازی CHW که در آغاز بررسی کردیم، مدل جالبی را برای کسب درآمد از دنیای کریپتو عرضه کرده است. تیم سازنده فهمیده است که وقت و انرژی بازیکنان ارزشمند است و با جوایز معتبر خود (بیت کوین و اتریوم) به‌خوبی از کاربرانش قدردانی می‌کند. البته هستند بازی‌هایی که تا آیتم یا اسلحه خاصی را در بازی‌شان نخرید، اجازه یا توان عبور از مراحل خاصی را به شما نمی‌دهند و این کاری ظالمانه است.

البته باید در سرمایه‌گذاری‌های خود نیز دقت کنید. برای مثال در بازی اکسی اینفینیتی اکنون هر اکسی حدود 250 دلار قیمت دارد اما چه کسی می‌داند تا چند سال دیگر آیا همین ارزش را حفظ می‌کند یا خیر.

اگر تعصب خاصی روی بازی خوددارید و حرف ما را قبول ندارید، بهتر است کمی در مورد بازی کریپتوکیتی تحقیق کنید که با افزایش سرسام‌آور هزینه‌های گَس اتریوم، بسیاری از هواداران خود را از دست داد و خریدوفروش‌های کیتی‌ها در آن بازی از رونق افتاد.

البته روی دیگر سکه نیز این است که مثلاً توکن SLP در بازی که مثال زدیم، طی مدت‌زمانی فرضاً یک‌ساله از 14 سنت به 1 دلار برسد و سرمایه بازیکنان چندین برابر شود. این همان شیرینی دنیای کریپتو است که گاهی نیز می‌تواند تجربه‌های تلخی را نیز برای شما رقم بزند.

درهرحال اکنون فرصت مناسبی برای ورود و تجربه در دنیای کریپتو است و یکی از آسان‌ترین روش‌ها برای یادگیری و لذت بردن از این دنیا، بازی‌های کریپتویی درآمدزا هستند.

چرا باید بازی های کریپتویی را تجربه کنید؟

بازیکن ها خواهان کسب درآمد از مهارت های خود در بازی و وقتی که در مقابل صفحه نمایش صرف می کنند هستند و این موضوع تازه ای نیست. بازی های بلاکچینی راه حلی برای این مشکل ساخته اند و نه تنها می توانید در فعالیت اقتصادی شفاف و عادلانه کسب درآمد کنید، بلکه مالکیت واقعی دارایی های بازی را خواهید داشت.

در حقیقت شما مانند سهامداری از بازی مورد علاقه تان خواهید بود که در اکوسیستمی جامعه محور (DOA) حضور دارد و می تواند در تصمیم گیری های مربوط به بازی نقش موثری ایفا کند. هیچکدام از این موارد در سیستم سنتی و متمرکز دنیای بازی های رایانه ای امکان پذیر نیست و هرچه بازی های کریپتویی بیشتری پدیدار می شود، بازیکن ها بیشتر میل به عضویت در این تجربه شفاف و عادلانه مجازی پیدا می کنند.

جمع بندی

امروزه تنوع رو به رشدی در بازی های درآمدزا بر بستر بلاکچین را شاهد هستیم. سبک های متنوع بوجود آمده این حس را به بازیکن ها القا می کند که تکنولوژی تا چه حد توانمند است. همچنین جنبه منفعت مالی از بازی های ویدیویی، هم اکنون در اختیار میلیاردها کاربر قرار گرفته است.

اینکه بازی های درآمدزای بلاکچینی تا چه حد باعث ازهم گسیختگی دنیای بازی های کامپیوتری سنتی می شوند، چیزی است که هنوز از آن بی اطلاع هستیم، اما فرصت های تازه بوجود آمده هم برای بازیکن ها و هم توسعه دهندگان سودآور خواهد بود.

این مقاله را به اشتراک بگذارید
پیام بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *