ربات تریدر ارز دیجیتال

33 دقیقه زمان مطالعه
ربات تریدر ارز دیجیتال

ربات تریدر ارز دیجیتال

ربات‌های تریدر ارز دیجیتال: ماشین پول‌ ساز خودکار؟

آرزوی بسیاری از مردم این است که یک ماشین چاپ پول پیدا کنند و دیگر مجبور نباشند کار کنند. با این حال، همه ما می دانیم که این امکان پذیر نیست.

با این حال، با توجه به تمایل‌مان برای بدست آوردن مقدار زیادی پول، آنقدر که دیگر مجبور به کار نشویم، به دنبال سرمایه گذاری‌های با پربازده هستیم.

دنیای ارزهای دیجیتال یکی از این موارد است و بسیاری از کسانی که وارد این فضا می‌شوند به دنبال راهی سریع برای ثروتمند شدن هستند. این منجر به این می‌شود که افراد فعالانه سعی در ترید در بازارها داشته باشند و در حالی که برخی ممکن است سودی به دست آورند، اکثریت پول خود را از دست می‌دهند.

با وجود این افراد بیشتری می خواهند این کار را انجام دهند. یک مشکل برای بسیاری از افراد کمبود زمان برای بررسی نمودارهای قیمت است. اینجا جایی است که ربات‌های تریدر وارد می‌شوند.

 

ربات تریدر ارز دیجیتال چیست؟

به زبان ساده، ربات‌ های تریدر ارز دیجیتال یا ربات های معامله گر الگوریتم‌هایی هستند که برای پیروی از استراتژی‌های معاملۀ ارزهای دیجیتال برنامه‌ریزی شده‌اند. ساده ترین آن‌ها از قانونی مانند «اگر قیمت به ۴۰۰۰۰ دلار رسید، ۱ بیت کوین بخر» پیروی می‌کند.

نسخه‌های پیچیده‌تر با جستجوی الگوها و سیگنال های مختلف و با رعایت تمام معیارها، معامله می‌کنند. برای استفاده از ربات‌های تریدر ارز دیجیتال، باید آن‌ها را با چیزی به نام رابط برنامه کاربری (API) به صرافی خود متصل کنید.

این به این معنی است که برنامه بسته به آنچه کد می‌گوید، به انجام معاملات از طرف شما دسترسی دارد. این دلیلی است که باید مراقب ربات‌های تریدر باشید و فقط از ربات‌های قابل اعتماد استفاده کنید.

ربات تریدر ارز دیجیتال
ربات تریدر ارز دیجیتال

شما نمی خواهید یک ربات تریدر تمام حسابتان را، به دلیل وجود کد مخرب پنهان‌شده در ربات، خالی کند. به هر حال می‌توانید محدودیت‌های API مانند محدود کردن ربات به انجام خرید و فروش، و نه برداشت از حساب، را اعمال کنید.

همچنین می‌توانید ربات را با آدرس IP محدود کنید، به این معنی که تنظیمات را به شکلی قرار دهید که فقط سفارش‌هایی که از آدرس IP شما می‌آیند، ارسال شوند.

یک تفسیر نادرست رایج که من نیز به آن دچار بودم این است که ربات های تریدر ارز دیجیتال فقط برای تجارت کوتاه‌مدت هستند. این کاملاً اشتباه است زیرا استراتژی‌هایی که می توانید برای ربات‌ها تعیین کنید کاملاً به خودتان بستگی دارد.

یک مورد معمول استفاده برای دارندگان طولانی مدت، رباتی است که به‌طور خودکار پورتفویلوی شما را مجدداً متعادل می‌کند. ربات‌های تریدر همچنین می‌توانند بر اساس استراتژی‌های مبادله ارزهای دیجیتالی که استفاده می‌کنند، دسته‌بندی شوند. سه دسته وجود دارد.

در ابتدا، ما ربات‌های سیگنال را داریم. اینها توسط به اصطلاح متخصصان ایجاد می‌شوند و بر اساس استراتژی‌ها و الگوهای معاملاتی آنها عمل می‌کنند.

گاهی نیز ربات سیگنال توسط کامپیوتر ایجاد شده است و مقدار زیادی داده به آن داده می‌شود تا سیگنال های خرید مختلف را تشخیص دهد. ویژگی بعدی این ربات‌ها تخصیص ریسک است، ربات تریدر ریسک را تجزیه و تحلیل می کند و سپس تصمیم می‌گیرد که چقدر به پوزیشن‌های مختلف تخصیص دهد.

اگر از ربات‌های سیگنال استفاده می‌کنید، باید مراقب باشید زیرا گاهی سیگنال‌ها به شکل غیرمنتظره‌ای ظاهر می‌شوند و ممکن است باعث عملکرد اشتباه ربات شوند.  این اتفاقی است که چند بار رخ داده است.

دسته دوم ربات‌های تریدر، ربات‌های آربیتراژ هستند. این‌ها اساساً ربات‌هایی هستند که از تفاوت قیمت‌های ارائه‌شده توسط صرافی‌های مختلف استفاده می‌کنند.

اگر نمی‌دانستید، قیمت‌های نشان‌داده‌شده در CoinMarketCap فقط میانگین قیمتی است که توسط صرافی‌های مختلف ارائه می‌شود. تفاوت قیمت از صرافی به صرافی، پتانسیل کسب درآمد را با خرید پایین‌تر در یک صرافی و فروش بالاتر در صرافی دیگر ایجاد می‌کند.

با این حال، قضیه آنقدرها هم که به نظر می‌رسد ساده نیست. اول از همه، برای یافتن تفاوت‌های عمده باید به ارزهایی با نقدینگی کم یا صرافی‌های کم نقدینگی مراجعه کنید.

ارزهای دیجیتال بزرگ معمولاً در صرافی‌های باکیفیت قیمت تقریباً یکسانی دارند که باعث می‌شود با احتساب کارمزد معاملات و سایر کارمزدها، استفاده از ربات‌های اینچنینی عملاً سودی نداشته باشد.

این مسئله منجر به تلاش افراد برای استفاده از صرافی‌های کم نقدینگی می شود که قیمت‌های بسیار متفاوتی را ارائه می‌دهند. اما طبیعتاً استفاده از مبادلات با نقدینگی کم خطرات خاص خود را دارد و به همین دلیل است که بسیاری از آدم‌ها فقط در این زمینه است که ضرر می‌کنند.

ربات‌های آربیتراژ ممکن است شبیه ماشین‌های چاپ پول به نظر برسند، اما به یاد داشته باشید که واقعاً اینطور نیستند، در غیر این صورت همه از آ‌نها برای ثروتمند شدن استفاده می‌کردند.

دسته سوم ربات‌های قابل برنامه‌ریزی هستند. اینها صرفاً از طرف شما معامله می‌کنند و می‌توانید آن‌ها را طوری برنامه‌ریزی کنید که معاملات را بر اساس مجموعه‌ای از قواعد خاص انجام دهند که می‌تواند شامل قوانین ساده‌ای مانند مثال بیتکوینی که پیشتر آوردم باشد یا می تواند از چندین شاخص پیچیده تشکیل شده باشد.

ربات تریدر ارز دیجیتال
ربات تریدر ارز دیجیتال

اگر از این ربات‌ها به درستی استفاده کنید، می توانند درست مانند شما کار کنند، با این تفاوت که هفت روز هفته شبانه‌روزی کار می‌کنند.

یکی دیگر از ویژگی‌های عالی در مورد ربات‌ها که بسیاری از سایت‌ها آن ارائه می‌دهند، امکان بک تست است. اساساً، استراتژی ای که شما ایجاد کرده‌اید را می‌گیرد و آن را در داده‌های قیمت گذشته اعمال می‌کند.

در حالی که گفته می‌شود عملکرد گذشته هیچ تضمینی برای موفقیت در آینده نیست، اما این امکان همچنان راهی مطمئن برای شروع را در اختیارتان قرار می‌دهد.

 

مزایا و معایب ربات‌های تریدر

ما انسان‌ها باید بخوابیم و این باعث می‌شود که چیزی را که در بازار می‌گذرد برای حدود 8 ساعت در روز از دست بدهیم. این مدت زمان قابل توجهی برای بازارهای ارز دیجیتال است و بسیاری از ما دوست داریم در هنگام خواب از اتفاقاتی که در حال وقوع است به سود خودمان استفاده کنیم.

بنابراین، استفاده از این ابزارها که مانند ابزارهای معاملاتی خودکار عمل می‌کنند، راهی عالی برای نگه داشتن خودمان در بازی است در حالی که از نظر فیزیکی بیدار نیستیم.

ربات‌ها می‌توانند بار بزرگی را از دوش تریدرهای فعال بردارند. به جای اینکه مجبور شوید هم‌زمان به 10 صفحه نمایش مختلف خیره شوید تا آنچه را که به دنبالش هستید پیدا کنید، می‌توانید فقط یک لپ تاپ داشته باشید و به ربات اجازه دهید جستجو را انجام دهد.

اگر مجموعه‌ای از ربات‌ها را دارید که دقیقاً همان کاری را که شما انجام می‌دهید انجام می‌دهد، چه فرقی می‌کند که این کار را خودتان انجام دهید یا به ربات اجازه انجام آن را بدهید؟  باور کنید ربات حتی بهتر از شما خواهد بود، زیرا ما انسان‌ها تمایل به اشتباه داریم و  ربات‌ها نه.

یکی از عوامل اشتباهات ما این است که ما احساسات داریم. بسیاری از اوقات، ما کارهای غیرمنطقی انجام می‌دهیم، به‌خصوص زمانی که ترس یا طمع احساساتمان را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

ربات تریدر ارز دیجیتال
ربات تریدر ارز دیجیتال

از طرف دیگر، ربات‌ها خونسرد هستند و فقط دستورالعمل‌هایی را که ما به آن‌ها داده‌ایم دنبال می‌کنند، که برای این هدف خاص عالی است.

در لیست معایب موارد زیادی برای صحبت وجود دارد. در ابتدا، ربات‌های سیگنال چیزی هستند که میشود در موردشان با عبارت «آن‌ها من را می‌ترسانند» اظهار نظر کرد. این به این دلیل است که بسیاری از آن‌ها در واقع برای کلاهبرداری هستند و به کار نمی‌کنند.

فقط در این مورد فکر کنید، اگر این به اصطلاح متخصصان واقعاً یک استراتژی پیدا کرده‌اند که مانند یک ماشین چاپ پول عمل می‌کند، چرا باید آن را در ازای چند صد دلار به شما بفروشند؟

اگر راهی برای کسب درآمد نامحدود دارید، من شک دارم که نیازی به فروش این روش به مبلغ ناچیز داشته باشید. بنابراین، وقتی می‌بینید که این ربات‌ها به عنوان راهی تضمین شده برای کسب درآمد تبلیغ می‌شوند، مراقب باشید.

بسیاری از ربات‌های معاملاتی وعده میزانی از بازدهی را می‌دهند که برای واقعی بودن بیش از حد خوب است، بنابراین خوب است که مقدار سالمی از شک و تردید داشته باشیم.

افراد بیشتر از اینکه با این ربات‌ها پولدار شده باشند، پول از دست داده‌اند، زیرا وعده‌های بازدهی بالا با ریسک بالایی نیز همراه است و بیشتر از پول‌هایی که به دست می‌آید، پول‌ها از دست می‌روند.

وقتی از یک ربات معاملاتی استفاده می‌کنید، چند نکته نگران‌کننده دیگر نیز وجود دارد. برای اینکه بتوانید از این ربات‌ها استفاده کنید، باید پول خود را در صرافی نگه دارید.

این به این دلیل است که صرافی‌ها ممکن است هک شوند و اگر هک شوند هیچ تضمینی وجود ندارد که بتوانید پول خود را پس بگیرید. علاوه بر آن، شما دسترسی به حساب های صرافی خود را به یک الگوریتم کدگذاری‌شده می‌دهید.

ربات تریدر ارز دیجیتال
ربات تریدر ارز دیجیتال

هرچند همان‌طور که قبلاً ذکر شد، شما این فرصت را دارید که برخی از ویژگی‌ها را محدود کنید. با این حال، من خودم می‌ترسم که از ربات اشتباهی استفاده کنید، و اعمال این محدودیت‌ها کافی نباشد.

در نهایت، چیزی که در مورد ربات‌های تریدر اشتباه فکر  می‌شود این است که کاملاً خودکار هستند. اگرچه ممکن است مانند ماشین‌های خودکار به نظر برسند که هرگز نیازی به بررسی آنها ندارید، اما اینطور نیست. برای سودآوری باید دائماً استراتژی خود را تغییر دهید و فعالانه آنچه را که در جریان است دنبال کنید.

این کافی نیست که یک بار ربات را تنظیم کنید و سپس فراموشش کنید. البته اشتباه نکنید، این حرفم به این معنی نیست که مجبورید ۱۰ ساعت در روز بنشینید و به یک صفحه نمایش خیره شوید، بلکه تنها باید هوشیار باشید.

 

کوکوین (Kucoin)

کوکوین یکی از برترین صرافی‌های ارز دیجیتال است. بر اساس برخی مطالعات، ¼ از دارندگان رمزارزها در Kucoin حساب دارند. به عنوان یک صرافی عالی، آنهاخدمات بسیار بیشتری از خرید و فروش، از جمله ربات‌های تجاری، ارائه می‌دهند.

این ربات ها دارای ویژگی های زیر هستند: گرید (grid)  نقطه‌ای، DCA، گرید فیوچرز و تعادل مجدد هوشمند. این ویژگی‌ها بسیار محبوب هستند زیرا در Kucoin تقریباً ۳.۴ میلیون ربات ایجاد شده است و رشد آن نشانه‌ای از کاهش ندارد.

دلیل اینکه من Kucoin را در این لیست قرار دادم این است که اگر از پیش از این صرافی استفاده می‌کنید و علاقه‌مند به امتحان یک ربات ساده برای کاهش حجم کاری خود هستید، Kucoin برای شما یک پیشنهاد عالی است.

ربات تریدر ارز دیجیتال
ربات تریدر ارز دیجیتال

راه‌اندازی آن بسیار ساده است و اگر از قبل در صرافی دارایی داشته باشید،  راه‌اندازی ربات بیش از چند دقیقه طول نمی‌کشد.

علاوه بر این، استفاده از این ربات‌ها کاملاً رایگان است که دلیل دیگری است که نشان می‌دهد برای مبتدیان عالی است.

شما همچنین می توانید به سادگی از بین ربات‌های تریدر موجود انتخاب کنید و از آن‌ها تقلید کنید. با این حال، از افتادن در دام رباتی که در یک ماه هزاران درصد درآمد داشته است، بپرهیزید.

 

Shrimpy

Shrimpy یک پلتفرم ترید اجتماعی است که انواع ویژگی‌های منحصر به فرد مانند تست پشتیبان، تجارت خودکار، ردیابی و موارد دیگر را ارائه می دهد.

با این حال، چیزی که Shrimpy ارائه نمی دهد ربات‌های سیگنالی و آربیتاژ هتند. ربات‌های Shrimpyبیشتر ابزاری برای تریدرهای بلندمدت است که می‌خواهند مدیریت پورتفولیوی خود را آسان‌تر کنند.

این کار توسط ویژگی‌های معاملات خودکار و ترکین پورتفولیو انجام می‌شود. می‌توانید Shrimpy را راه‌اندازی کنید تا به‌طور خودکار پورتفولیوی‌تان را به‌همراه میانگین‌گیری هزینه‌های دلاری با یک ارز دیجیتال معین، متعادل کند.

ربات تریدر ارز دیجیتال
ربات تریدر ارز دیجیتال

این کاری است که بسیاری از سرمایه‌گذاران بلندمدت انجام می‌دهند و در ارز دیجیتال، زمانی که آلت‌کوین‌ها می‌توانند در یک هفته صدها درصد افزایش ارزش پیدا کنند، ایجاد تعادل مجدد در پورتفولیو می‌تواند کاری بسیار زمان‌بر باشد.

خوبی این ابزار این است که به شما امکان می‌دهد بیشتر سکه‌های خود را در حساب سرد خود داشته باشید. به‌جای اینکه تمام سبد خود را در صرافی نگه دارید، می توانید مقادیر کمتری را نگه دارید زیرا این مقدار برای متعادل کردن مجدد سبد شما کافی است.

Shrimpy همچنین از بیش از ۳۰ صرافی و کیف پول مختلف پشتیبانی می‌کند، بنابراین باید برخی از آن‌ها را پیدا کنید که استفاده‌شان راحت باشد.

ابزار دیگری که Shrimpy ارائه می‌کند و می‌تواند برای سرمایه‌گذاران تنبل عالی باشد، کپی تریدینگ است. Shrimpy یک صفحه اجتماعی دارد که در آن می توانید افراد و سرمایه‌های محبوب را ردیابی کنید.

حتی می‌توانید ربات را به گونه‌ای تنظیم کنید که به طور خودکار معاملاتی که آن‌ها انجام می دهند را کپی کند. این به شما امکان می دهد در حالی که دیگران کار را انجام می‌دهند، استراحت کنید.

ربات تریدر ارز دیجیتال
ربات تریدر ارز دیجیتال

با این حال، به یاد داشته باشید که عملکرد گذشته معامله‌گرانی که در صفحه اجتماعی مشاهده می‌کنید به این معنا نیست که آن‌ها در ماه آینده همان مبلغ را به دست خواهند آورد، بنابراین مراقب باشید. من بیش از حد به شرایطی که کل مجموعه شما به دست افراد غریبه باشد اعتماد نمی‌کنم.

 

Coinrule

Coinrule از سال ۲۰۱۷ وارد کار شده است و توسط گروهی از علاقه‌مندان به ارزهای دیجیتال و تریدینگ تاسیس شده است. اعضای تیم آنها رزومه‌های قابل توجهی دارند.

این پلتفرم برای کسانی مناسب است که مطابق نقشه‌های شناخته شده معامله می‌کنند. این به این دلیل است که Coinrule در معاملات را بر اساس انتخاب شما بیش از ۱۵۰ قاعدۀ برای ترید ارائه می‌دهد که شامل ترند ترینیگ (trend trading) نیز می‌شود، که در آن به‌طور خودکار سکه‌هایی را در شرایط رکود هستند برای خرید سکه‌هایی که روند بهتری دارند، می‌فروشید.

به گفته آنها، این مسئله باعث شده است که سرمایه‌گذار فرضی‌شان در 12 ماه به سود 200 درصدی برسد.  با این حال این عدد در مقایسه با سود صرفاً خرید و نگهداری بیتکوین به مدت 12 ماه که حدود 300 درصد (در 28 سپتامبر) است، کمتر چشمگیر به نظر می رسد.

ربات تریدر ارز دیجیتال
ربات تریدر ارز دیجیتال

این به این دلیل نیست که Coinrule بد است، بلکه فقط به این دلیل است که این هولدینگ تمایل به کسب سود در معاملات کوتاه مدت دارد. به هر حال اگر به معامله خودکار بر اساس قواعد مختلف علاقه‌مند هستید، Coinrule ممکن است چیزی برای شما داشته باشد.

Coinrule از بسیاری از صرافی‌های معتبر از جمله Coinbase Pro، Binance و Kraken پشتیبانی می‌کند. قیمت‌گذاری در Coinrule نیز بد نیست. اگر دوست دارید این سرویس را امتحان کنید، خوش شانس هستید، Coinrule یک طرح رایگان برای کسانی که زیر ۳۰۰۰ دلار معامله می‌کنند ارائه می‌دهد.

پس از گذشتن از این مرز باید ۲۹.۹۹ دلار بپردازید تا زمانی که مرز ۵۰ هزار دلار را بشکنید و از آنجا شروع به پرداخت دو برابر کنید. با این حال، من به شما توصیه می‌کنم با طرح رایگان شروع کنید و ببینید آیا می توانید استراتژی معاملاتی خود را به یک سود خوب تبدیل کنید یا نه.

 

Cryptohopper

من استدلال می‌کنم که Cryptohopper یکی از جامع‌ترین پلتفرم های موجود است. اول از همه، آن‌ها تقریباً از تمام صرافی‌های معتبر به استثنای FTX پشتیبانی می‌کنند. ثانیا، در Cryptohopper هر رباتی را که نیاز دارید، از جمله آربیتراژ، پیدا خواهید کرد.

اینها Cryptohopper را به ابزاری عالی برای تریدرهای با تجربه‌تر تبدیل می‌کند زیرا ابزارهای ارزشمندی را در آن خواهند یافت.

شاید بیشترین استفاده از Cryptohopper در معاملات خودکار باشد. شما می‌توانید معاملات خود را بر اساس بیش از 130 شاخص و الگوهای کندل استیک به‌صورت خودکار پیش ببرید.

اکثر اینها برای تریدرهایی که از تحلیل تکنیکال استفاده می‌کنند عالی هستند. شما همچنین می‌توانید چندین شاخص را برای ردیابی به‌طور همزمان تنظیم کنید تا استراتژی خود را بهبود ببخشید. اگر به دلایلی استراتژی ندارید، نگران نباشید.

در Cryptohopper بازاری وجود دارد که در آن معامله‌گران برتری را خواهید یافت که می‌توانید از آن‌ها تقلید کنید. خوبی بازار Cryptohopper این است که معامله‌گران حرفه‌ای که در آنجا یافت می‌شوند، همگی مجبور به ارسال برنامه‌های کاربردی‌شان برای مجاز شدن فعالیت در بازار هستند، این امر استفاده از تجربه آن‌ها را بسیار ایمن‌تر می‌کند.

همچنین، برای آزمایش استراتژی‌ها، Cryptohopper هم بک‌تستینگ و و هم پیپر تردینگ را ارائه می‌دهد، بنابراین حتماً قبل از ورود به بازار، آن‌ها را امتحان کنید.

ربات تریدر ارز دیجیتال

ربات تریدر ارز دیجیتال
ربات تریدر ارز دیجیتال

 

دیگر ویژگی‌های بسیار محبوب در Cryptohopper شامل ویژگی‌های trailing است. این شامل trailing stop-loss ، trailing stop-buy و trailing stop-short می‌شود. بیشترین استفاده از trailing stop-loss صورت می‌گیرد.

هنگام استفاده از این ربات، به طور خودکار سطح استاپ لاس stop-loss شما تغییر داده می‌شود تا حرکت رو به بالای بازار را دنبال کند.

این بدان معناست که در صورتی که ۱۰ درصد از قیمت اخیر یک کوین کاهش یابد، شما کوین خود را می فروشید، اما نه به روش سنتی که قیمت مشخصی را در محل فروش تعیین می‌کند. این امکان برای شما فراهم می‌شود که اگر موفق به فروش با قیمت مناسب نشدید، بدون نگرانی از اینکه بدون هیچ سودی باقی خواهید ماند، روند صعودی را طی کنید.

تنها نکته منفی، اما قابل درک در مورد Cryptohopper این است که برای استفاده از همه ویژگی‌ها باید هزینه پرداخت کنید. با این حال، یک طرح رایگان در دسترس است که شامل معاملات خودکار نمی‌شود، که من معتقدم بسیاری از کسانی که شروع به استفاده از Cryptohopper می‌کنند، آن را می‌خواهند و به آن نیاز دارند.

برای دسترسی به این، باید حداقل ۱۹ دلار در ماه بپردازید. خوشبختانه، یک دوره آزمایشی ۷ روزه رایگان وجود دارد که به شما توصیه می‌کنم قبل از تصمیم‌گیری از آن استفاده کنید.

سپس اگر به یک بازه زمانی کوتاه‌تر TA یا پوزیشن‌های باز بیشتری نیاز دارید، بایدحساب خود را به طرح Adventurer آن‌ها با 49 دلار در ماه یا طرح Hero با 99 دلار در ماه، ارتقا دهید.

 

۳Commas

برخی از شما ممکن است در مقاله Coin Bureau در مورد ابزارهای برتر تحقیقات ارزهای دیجیتال چیزهایی در مورد ۳Commas خوانده باشید. در آن مقاله، ۳commas به دلیل پلتفرم خوبش در زمینه پیپر تریدینگ انتخاب شد، که من قویاً آن را به کسانی که می خواهند استراتژی‌های خود را امتحان کنند، پیشنهاد می‌کنم.

با این حال، ۳Commas چیزهایی بسیار بیشتری  از پیپر تریدینگ ارائه می‌دهد، به همین دلیل است که در این لیست نیز گنجانده شده. 3Commas تا حد زیادی دارای همان ویژگی‌هایی است که Cryptohopper دارد، از جمله معاملات خودکار، سفارشات trailing ، بازار و پیپر تریدینگ که قبلاً ذکر شد.

بنابراین، برای بسیاری از شما، اینها ممکن است بیشتر از انتظاراتتان باشد. با این حال، اگر از من بپرسید، من شخصاً کمی بیشتر به ۳Commas اعتماد خواهم کرد.

این به چند مورد مربوط می شود. اول، ۳Commas از Sam Bankman-Fried، بنیانگذار FTX، بودجه دریافت کرده است. ثانیاً، حجم ۳Commas با حجم ماهانه ۲۲.۵ میلیارد دلار بسیار چشمگیر است.

ثالثاً، لیست مبادلات پشتیبانی شده‌آنها کمی پرسابقه‌تر از آنچه Cryptohopper دارد است. و در نهایت، یک استراتژی ویژه مفید دارد که برای مدیریت پورتفولیوی خود من نیز مناسب است.

استراتژی که من در مورد آن صحبت می‌کنم، stepwise profit-taking (سود بردن گام به گام) است. این به این معنی است که ربات به طور خودکار درصد مشخصی از سکه‌ها را در صورت برآورده شدن قیمت‌های مشخص، می‌فروشد.

من این را دوست دارم زیرا به من امکان می‌دهد در صورت ادامه صعود بازار همچنان در بازار باشم و سود ببرم. من همچنین استدلال می‌کنم که این یکی از بهترین راه‌ها برای خروج از ارز دیجیتال است، زیرا خروج یکباره ممکن است شما را بدون آن صدها درصد سود تنها بگذارد.

وقتی صحبت از برنامه‌های پولی می شود، ۳Commas ساختاری مشابه Cryptohopper دارد. یک طرح رایگان و سه طرح پولی در آن وجود دارد. با این حال، طرح رایگان در ۳Commas به شما این امکان را می‌دهد که یکی از ربات‌های مختلف آن‌ها را داشته باشید، که به شما این فرصت عالی را می‌دهد تا قبل از پرداخت، پلتفرم را امتحان کنید.

ربات تریدر ارز دیجیتال
ربات تریدر ارز دیجیتال

سپس اگر تصمیم به خرید یک طرح پولی دارید، باید ۱۴.۵ دلار، ۲۴.۵ دلار یا ۴۹.۵ دلار بپردازید. من دوباره توصیه می کنم از ارزان‌ترین شروع کنید و سپس تصمیم بگیرید که واقعاً به چه چیزی نیاز دارید.

خوشبختانه، ۳Commas برای گران‌ترین طرح خود، طرح حرفه‌ای، یک دوره آزمایشی رایگان 3 روزه نیز دارد، بنابراین حتماً از آن نیز استفاده کنید.

 

سوالات متداول در مورد ربات تریدر

چطور باید یک ربات تریدر ساخت؟

منابع ذکر شده در این مقاله برای شروع بسیار خوب است. این شرکت‌های ربات‌های ارز دیجیتال برای کسانی که به دنبال ایجاد یک ربات تریدر بدون در نظر گرفتن سطح مهارت هستند مناسب‌اند.

از طرف دیگر، اگر از قبل یک استراتژی معاملاتی دارید که می‌خواهید آن را خودکار کنید، می‌توانید به دنبال استخدام یک کدنویس از سایت‌هایی مانند Fiverr، Upwork، freelancer.com یا MQL5.com باشید.

همچنین خدمات برنامه‌نویسی برای اجاره وجود دارد که می توانید آنها را در سایت هایی مانند quantmotion.com، راهکارهای ترید EMET و tradecoders.com پیدا کنید.

 

آیا ربات‌های تریدر واقعاً کار می‌کنند؟

این تا حد زیادی به آنچه می خواهید با ربات تریدر به دست آورید بستگی دارد. بسیاری از ربات‌های تریدر به‌عنوان دستیار معامله‌گر عمل می‌کنند، نمودارها را اسکن می‌کنند، به دنبال تنظیمات می‌گردند و تغییرات به معامله‌گر اطلاع می‌دهند و در مجموع به‌عنوان یک جفت چشم‌ دوم عمل می‌کنند.

ربات‌ها برای استراتژی‌های خرید و فروش ساده با میانگین هزینه دلار و تعادل مجدد پرتفویلو عالی عمل می‌کنند.

ربات تریدر ارز دیجیتال
ربات تریدر ارز دیجیتال

زمانی که ربات‌های تریدر معمولاً از کار می‌افتند، زمانی است که برای تلاش و پیروی از یک استراتژی معاملاتی بسیار پیچیده ایجاد شده‌اند، یا زمانی که یک معامله‌گر بی‌تجربه نمی‌داند دقیقاً کی یک ربات را در شرایط مناسب در بازار مستقر کند.

ربات‌های تریدر آنطور که مردم فکر می‌کنند می‌شود از آن‌ها به‌عنوان یک دستگاه چاپ پول 24 ساعته استفاده کرد، نیستند. بازارها تغییر  و نوسان می‌کنند، یک تاجر انسانی ماهر می‌داند که چه زمانی باید استراتژی‌های معاملاتی خاصی را به کار گیرد یا نگیرد؛

زیرا هیچ استراتژی تجاری واحدی نمی‌تواند در همه شرایط بازار کار کند. ربات‌های تریدر نمی‌توانند این کار را انجام دهند و سعی می‌کنند استراتژی معاملاتی رمزگذاری‌شده را بدون در نظر گرفتن اینکه آیا بازارها در حال صعود یا نزول هستند، که می‌تواند به حساب معاملاتی آسیب جدی وارد کند، اجرا کنند.

ربات های تریدر می‌توانند ابزار قدرتمندی برای معامله‌گران با تجربه باشند، اما در دست معامله‌گران مممکن است مااند تیغ در کف زنگی مست باشند!

 

آیا ترید خودکار قانونی است؟

از منظر حقوقی بله. تا زمانی که شما به درستی مالیات را ثبت کنید، از نظر قانونی با ربات‌های تریدر مانند ترید دستی رفتار می‌شود. اگرچه بسیاری از کارگزاری‌های معاملاتی اجازه استفاده از سیستم‌های معاملاتی خودکار را نمی‌دهند.

 

اتوماسیون ارز دیجیتال چیست؟

اتوماسیون ارز دیجیتال عمل خودکارسازی معاملات ارز دیجیتال معامله‌گران است. این را می توان از طریق کدگذاری نرم افزار معاملاتی خود یا با استفاده از یکی از راه‌حل های اتوماسیون پلاگ اند پلی ذکر شده در این مقاله انجام داد.

یک استراتژی معاملاتی می‌تواند نیمه‌خودکار یا کاملاً خودکار باشد، و این استراتژی می‌تواند به همان اندازه که معامله‌گر نیاز دارد، بسته به مهارت شخصی که کد را می‌نویسد یا قوی بودن پلتفرم معاملاتی خودکار انتخاب شده، ساده یا پیچیده باشد.

 

آیا ربات‌های تریدر امن هستند؟

استفاده از ربات‌های تریدر نیز مانند خود ترید، ریسک بسیار بالایی دارد. دلیلی وجود دارد که پلتفرم های معاملاتی همیشه هشدارهایی مبنی بر اینکه معاملات ریسک بالایی دارد و شما فقط باید با پولی که ظرفیت از دست دادن آن را دارید ترید کنید، می‌دهند.

ربات‌های تریدر ارز دیجیتال اغلب حتی خطرناک‌تر هستند، زیرا اغلب توسط کاربرانی استفاده می‌شوند که تجربه قبلی معاملاتی ندارند، تجربه این را ندارند که بدانند چه زمانی نباید ربات را اجرا نکنند، و به دلیل تبلیغات گمراه‌کننده رمزارزها اعتماد به نفس کاذب دارند.

این گفته که ربات‌ها از میزان موفقیت بالایی برخوردار هستند، درست نیست.

آماری وجود دارد که نشان می دهد ۹۰ درصد معامله‌گران 90 درصد سرمایه خود را در 90 روز از دست خواهند داد، این به عنوان قانون 90/90/90 شناخته می‌شود.

تاریخچه و آمار نشان می‌دهد که معامله با ریسک بسیار بالا همراه با احتمال از دست دادن وجوه زیاد است، به همین دلیل است که قانوناً پلتفرم‌های معاملاتی باید اعلام کنند که احتمال زیادی برای از دست دادن پول در هنگام معامله وجود دارد.

ربات تریدر ارز دیجیتال
ربات تریدر ارز دیجیتال

چگونه می توانید ریسک خود را به حداقل برسانید؟ بهتر است که از یک سایت ترید خودکار مورد اعتماد مانند موارد ذکر‌شده در این مقاله استفاده کنید، در مقابل اعتماد به یک کدگذار خصوصی آنلاین که ممکن است به اندازه کافی مهارت نداشته باشد اشتباه است و ممکن است اشتباهاتی مرتکب شود که باعث شود ربات شما آنطور که می‌خواهید عمل نکند.

یا می‌تواند دکدهایی برای کلاهبرداری از شما بنویسد. قبل از اجرای یک ربات در یک حساب کاربری زنده، همیشه ایده خوبی است که بک تست‌ها را اجرا کنید تا ببینید آیا ربات مطابق انتظار کار می‌کند یا خیر و آن را روی یک حساب آزمایشی اجرا کنید تا قبل از اجرا کردن آن با پول واقعی، عملکردش را ببینید.

 

جمع بندی

امیدواریم که اکنون مزایا و خطرات استفاده از ربات تریدر ارز دیجیتال و اینکه چگونه می‌توانند به استراتژی‌های معامله کریپتویی شما کمک کنند را درک کرده باشاید. مانند همه چیز در زندگی، باید نسبت ریسک/ریوارد را نیز بررسی کنید. البته استفاده از ربات‌های کلاهبرداری از افراد نامعتبر، نسبت ریسک/ریوارد وجود ندارد که بخواهید آن را امتحان کنید.

از سوی دیگر، اگر از سایت‌های معتبر استفاده می‌کنید، استفاده از یک ربات DCA (رباتی که استراتژی DCA را پیاده می‌کند) خودکار یا رباتی که بر اساس همان استراتژی‌هایی که شما در معاملات معمولی استفاده می‌کنید، معامله می‌کند، لزوماً ایده بدی نیست. علاوه بر این، در مورد سایت‌ها باید بگویم اینها فقط پیشنهادات من هستند.

بسیاری از سایت‌های دیگر نیز در دسترس هستند و برای کار پیشرفته‌تر حتی می‌توانید ربات‌های خود را برنامه‌نویسی کنید، البته اگر کدنویسی بلد باشید. سایت هایی که در اینجا لیست کردم معتبر هستند و دارای رابط کاربری خوب و کاربر پسند هستند که آن‌ها را برای مبتدیان مناسب می کند.

و در نهایت، همه این سایت‌ها موارد بسیار بیشتری از آنچه من در اینجا لیست کرده‌ام ارائه می‌دهند. بنابراین، قبل از استفاده از هر یک از این موارد، توصیه می‌کنم به وب‌سایت‌های آن‌ها سر بزنید تا تحقیقات بیشتری در مورد اینکه آیا سایت واقعاً چیزی را که به دنبال آن هستید ارائه می‌دهد یا خیر، انجام دهید.

پس از آن، فقط باید ربات خود را راه اندازی کنید و یک خواب خوب داشته باشید و بدانید که هیچ حرکت بزرگی از بازار را از دست نخواهید داد.

این مقاله را به اشتراک بگذارید
پیام بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *