آموزش استخراج هلیوم (HNT): راهنمای اساسی در سال ۲۰۲۱

24 دقیقه زمان مطالعه

ماینینگ و یا استخراج بخش مهمی از روند ارزهای دیجیتال می باشد. بدون انجام فرآیند استخراج دستیابی به بزرگترین ارزهای دیجیتالی امروزی برای ما دشوار خواهد بود. در این مقاله استخراج هلیوم به دقت بررسی می شود.

عناوین مقاله

به دلیل وجود شبکه گسترده ای از رایانه ها و بخش های مرتبط با اینترنت، جهان رو به دیجیتالی شدن می رود. امروزه همه از وای فای و داده های تلفن همراهشان برای برقراری ارتباط استفاده میکنند. با این وجود، شبکه هلیوم بسیار شبیه به وای فای است، اما تنها تفاوت این است که مقرون به صرفه تر می باشد و همتا به همتا است.

علاوه بر این، هلیوم یک شبکه بلاک چین جدید است که هدف آن ایجاد شبکه های بی سیم غیرمتمرکز و عمومی است. داشتن شبکه‌های بی‌سیم غیرمتمرکز در دنیای ما، موارد زیادی را می تواند تغییر دهد. یکی از جدیدترین فناوری هایی که میتواند تفاوت ها را کاهشد هد اینترنت اشیا است. دستگاه های اینترنت اشیا برای اتصال و تبادل اطلاعات بین خودشان و حسگرها و آنتن ها متکی هستند. امروز ما دستگاه های هوشمند زیادی در زمینه اینترنت اشیا داریم و این دستگاه های هوشمند و به صرفه جویی در زمان و برق بسیار کمک خواهند کرد.

همه این دستگاه‌های هوشمند روزانه به ما کمک می‌کنند، اما بزرگ‌ترین چالش آن‌ها اتصال قابل اعتماد آن‌ها به راحتی است. بلوتوث و وای فای محدوده وسیع تری ندارند و با نیازهای رایانه های شخصی و تلفن های هوشمند ما ترکیب گردیده اند. از این رو، این چیزی است که هلیوم قصد تغییر آن را دارد. هلیوم دارای یک فناوری منحصر به فرد فرکانس رادیویی (RF) است که برای ارائه پوشش گسترده به دستگاه های دارای اینترنت اشیا ایجاد شده است. شبکه هلیوم دارای چند ویژگی است که آن را از شبکه های وای فای معمولی که امروزه همه ما داریم متمایز می کند عبارتند از: حفظ حریم خصوصی و امنیت، قابلیت اطمینان و مقیاس پذیری، همچنان امکان همکاری های بیشتری را نیز میسر می کند.

این شبکه بر اساس یک الگوریتم جدید به نام اجماع اثبات (PoC) فعال است. همچنین، تیم هلیوم می‌خواهد پوشش بی‌سیم گسترده‌ای را برای دستگاه‌های دارای اینترنت اشیا  طراحی کند و اطمینان حاصل کند که کاربرانش هات اسپات‌ها را در خانه‌های خود نصب می‌کنند. با نصب هات اسپات های بیشتر، شبکه همچنان قابل اعتمادتر خواهد شد. در ازای ارائه پوشش‌های بی‌سیم گسترده، صاحبان هات اسپات با توکن اصلی آن،  به خرید هلیوم بیشتر ترغیب می شوند.

بنیانگذاران هلیوم چه کسانی هستند؟

فعالیت هلیوم در سال ۲۰۱۳ شروع شد و توسط امیر حلیم و شان فانینیگ و سین کری  ایجاد شده است.

حلیم دارای سابقه تولید بازی ها و ورزش های الکترونیکی می باشد. فانینگ نیز به دلیل توسعه سازی ناپستر که یک پلتفرم اشتراک گذاری موسیقی در خصوص سرویس های اینترنتی همتا به همتا می باشد در اواخر دهه ۱۹۹۰ اسم و رسمی را برای خودش دست و پا کرده است.

البته کری نیز نقش های مهمی قبل از ایجاد هلیوم داشته  که از جمله آنها به بهینه سازی تبلیغاتی شرکت ور«Where» می باشد که توسط پی پال خریداری گردید.

به طور کلی، تیم هلیوم متشکل از کارشناسان ماهر در رادیو و سخت‌افزار، تولید، سیستم‌های توزیع، فناوری‌های همتا به همتا و بلاک چین است.

همه مواردی که در باره سکه هلیوم نیاز دارید بدانید

هلیوم (HNT) یک شبکه بلاک چین غیرمتمرکز است که برای دستگاه های دارای اینترنت اشیا طراحی شده است. برخلاف برخی از ارزهای دیجیتالی که در حال حاضر وجود دارند شما میتوانید از هلیوم در مواردی که میخواهید استفاده کنید.

HNT که توکن اصلی هلیوم می باشد دارای ساختار دیجیتالی جدیدی است که میتواند ساختارهای مربوط به هات اسپات ها را برای ارائه و تایید پوشش بی سیم بدست آورد.

سکه و یا کوین هلیوم در ژوییه سال ۲۰۱۹ راه اندازی شد و کاربرانی که در گره ها فعال هستند میتوانند در توکن هلیوم سودشان را دریافت کنند. گره ها نیز به شکل هات اسپات ویک دستگاه استخراج بلاک چین هستند. هات اسپات ها همچنین می توانند به عنوان استخراج کننده در بلاک چین هلیوم وارد عمل شوند تا دارندگان آنها بتوانند برای ساخت شبکه و انتقال داده های دستگاه  اینترنت اشیا سکه های مرتبط به هلیوم را بدست آورند.

هلیوم چگونه کار می کند

همان طور که قبلا گفته شد هلیوم از نوع جدید از الگوریتم به نام اجماع اثبات استفاده میکند این شبکه به ماینرها در هلیوم  فقط به خاطر اینکه میتواند شبکه بی سیم را از طریق امواج رادیویی پوشش دهد به آن سود رسانی میکند.

دستگاه های هوشمند و یا هر دستگاه سازگار با اینترنت اشیا میتوانند بدون وای فای  و یا سایر شبکه های سلولی به هات اسپات هلیوم متصل شوند. بنابراین، این مورد میتواند در نوع خود یک نوع فناوری جدید باشد و میتوان از آن استفاده نمود.

چه چیزی هلیوم را منحصر به فرد می کند؟

هدف هلیوم تقویت قابلیت های ارتباطی دستگاه های اینترنت اشیا بی سیم است. با این حال، در سال ۲۰۱۳، زیرساخت های اطراف اینترنت اشیا هنوز در مراحل اولیه خود قرار داشت، اما توسعه دهندگان می خواستند از غیرمتمرکز بودن دستگاه های اینترنت اشیا اطمینان حاصل کنند. الگوریتم اجماع اثبات پوشش هلیوم می تواند شبکه هلیوم را به دلیل وجود پروتکل HoneyBadger BFT نسبت به سایرین متمایز کند.

علاوه بر این، کاربران هلیوم کارمزد تراکنش‌ها را در توکن جداگانه‌ای به نام اعتبار داده پرداخت می‌کنند که قابل مبادله نیست و  داده هایش به خود کاربران وابسته است

آنالیز قیمت هلیوم در سال ۲۰۲۱

نحوه استخراج هلیوم راهنمای اساسی در سال 2021

هلیوم یک بخش دیجیتالی جدید در بازارهای ارزی دیجیتال است. و دارای روند طولانی می باشد. این بخش دیجیتالی علاوه بر ورود به بازار با انتشار شبکه اصلی خود در سال ۲۰۱۹، هنوز در روزهای اولیه خود است. در اواسط سال ۲۰۲۰ قیمت هر  هلیوم 0.2721 دلار بود که با توجه به حجم معاملاتی 24 ساعته به 66395 دلار رسید.

هلیوم در طول ماه ها افزایش ثابتی داشت.  و تا پایان سال 2020 حجم معمالاتی آن به 1.29 دلار رسید. قیمت هلیوم  نیز در زمان بعد ثابت ماند  و زیاد قیمت های بالایی را در هفته های اول سال 2021 شاهد نبود، و تا پایان ژانویه ارزشش به 2.49 دلار رسید. در فوریه سال 2021 هلیوم دو برابر شد و به بالاترین قیمت خود یعنی 4.60 دلار رسید، و پس از رسیدن به بالاترین حد خود، کاهش یافت، و در ماه مارس دو باره  افزایش یافت و باید این را بدانید که توکن هلیوم با افزایش ۱۳۰۰ درصدی قیمتش  بالاترین قیمت یعنی 23.01 دلار را در 28 مه تجربه کرد.

در هنگام نوشتن این مقاله یک هلیوم با ۲۷.۶۹ درصد افزایش قیمت نسبت به دیروز  43.4 دلار بود و در عرض 4 ساعت تا 218.13 میلیون دلار نیز افزایش یافت.

پیش بینی قیمت هلیوم در سال ۲۰۲۱

همانطور که قبلاً گفته شد، هلیوم در بازار ارزهای دیجیتال نسبتاً جدید به بازار آمده است. این بدان معناست که هنوز راه زیادی تا رسیدن به اهدافش باقی مانده است. علاوه بر این، این پروژه در چند سال گذشته پیشرفت های چشمگیری داشته است. هلیوم رشد خود را تا زمان انتشار شبکه اصلی خود آغاز کرد. این پلتفرم دارای چهار بخش  سرمایه گذاری بود که مبلغ 53.8 میلیون دلار برآورد شد که باعث تقویت پلتفرم شد. با این وجود، هلیوم تازه در شروع کارش  است و ممکن است در آینده شاهد رشد قابل توجهی  از آن باشیم.

با توجه افزایش قیمت، ممکن است یک توکن هلیوم در کوتاه مدت قیمتش به ۴۰ تا ۵۰ دلار می رسد  وارزش معمالاتی اش تا پایان سال 2021 55 دلار خواهد بود. البته در پیش بینی های بلند مدت، ما ممکن است شاهد افزایش قیمت هلیوم باشیم که در آینده روندی انفجاری را در پی خواهد داشت.

چگونه سکه هلیوم بخریم؟

متاسفانه بیشتر پلتفرمها یا صرافی های ارز دیجیتال هنوز سکه هلیوم را به بخش های معاملاتی شان اضافه نکرده اند اما با توجه به اوضاع صرافی های زیادی در آینده این کار را انجام خواهند دارد، و تا آن موقع افراد بیشتر با پلبت فرم هلیوم و نحوه استفاده آن آشنا می شوند.  بعضی صرافی ها سکه هلیوم را به جفت های معاملاتی خود شان مثل بایننس و یا باننس یو اس و یا کریپتو دات کام اضافه میکنند.

چگونه سکه هلیوم استخراج کنیم

این بخش نگاهی دقیق به نحوه استخراج هلیوم به ما ارائه  می دهد. ما انتظار داریم که استخراج هلیوم یا استخراج هات اسپات باGPUs ها رقابت کند. برای استخراج سکه های هلیوم با هات اسپات، باید از فناوری رادیویی استفاده کنید و GPUs کاربردی ندارند، که اغلب اوقات بیهوده و پرهزینه هستند. با یک ماینر هلیوم، می توانید قبوض گران  برق و مراحل پیچیده راه اندازی سیستم را فراموش کنید.

برای استخراج سکه هلیوم به چه مواردی نیازمندید؟

اگر یک دستگاه هات اسپات و یک سیستم اتصال به اینترنت  داشته باشید برای شروع استخراج هلیوم میتواند زیاد به شما کمک کند. هنگامی که آنها را در جای خودشان  قرار دهید، برنامه موبایل هلیوم را در تلفن خود بارگیری کنید  و هات اسپات را فعال کنید. هات اسپات داده ها را منتقل می کند و به شما امکان می دهد هلیوم استخراج کنید.

هات اسپات چیست؟

نحوه استخراج هلیوم راهنمای اساسی در سال 2021

Hotspot ها شبکه‌های بی‌سیم همتا به همتا هستند که به دستگاه‌های دارای اینترنت اشیا اجازه می‌دهند در ارائه داده‌های کم مصرف از طریق اینترنت به طور کارآمد عمل کنند. همانطور که قبلا گفته شد، هات اسپات های هلیوم به عنوان گره ها در شبکه هلیوم عمل می کنند. با استفاده از هات اسپات هلیوم، به دلیل اینکه شبکه های گسترده تری را پوشش میدهد ،  میتوانید با هلیوم سود  دریافت می کنید. به دلیل وجود  الگوریتم POC هلیوم، هات اسپات شما فقط 5 وات انرژی مصرف خواهد کرد.

قیمت گذاری ماینرهای هلیوم

اگر می خواهید هلیوم استخراج کنید باید در مورد هزینه های مربوط به آن زیاد بدانید. با این حال بسته به هات اسپاتی که استفاده میکنید قیمت هر ماینر می تواند از ۳۰۰ تا ۶۰۰ دلار باشد.

نحوه استخراج هلیوم راهنمای اساسی در سال 2021

چگونه فرکانس مناسبی را در رابطه با هلیوم انتخاب کنیم.

 

نحوه استخراج هلیوم راهنمای اساسی در سال 2021

قبل از اینکه یک ماینر هات اسپات را خریداری نمایید باید بدانید که هر قاره ای فرکانس مربوط به خودش را دارد در این جا فرکانس برخی از کشورها آمده است که عبارتند از:

EU – 868

AU – 915

AS – 923

CN – 470

RU – 864

IN – 865

KR – 920

US – 915

شما میتوانید برنامه ها و مقررات و قوانین فرکانسی LoRaWAN برای کشورها را بررسی کنید تا اطلاعات بیشتر در باره فرکانس کشور خودتان بدست آورید.

چگونه از طریق استخراج هلیوم میتوانیم در آمد کسب کنیم

مقدار توکن های هلیومی که شما بدست می آورید به تعداد ماینرها در مکانی که هستید و داده هایی که هات اسپات دستگاه شما منتقل میکند و مکان قرار گیری هات اسپات و شواهد موجود بستگی دارد. با این وجود، هر چه یک هات اسپات اطلاعات بیشتری را منتقل کند، توکن های  هلیومی  بیشتری به دست می آورد. علاوه بر آن، تعداد چالش‌هایی که ماینر شما در آن شرکت می‌کند، باعث در آمد بیشتر برایتان خواهد شد.

در اینجا یک آمار برای درک بهتر وجود دارد:

 

۳-۵ شواهد > 150 هلیوم در ماه

۵-۱۵ شواهد > 500 هلیوم در ماه

۱۵< شواهد > 800 هلیوم در ماه

میانرهای هات اسپات زمانی که با سایر ماینر ها در محدوده خاصی قرار میگیرند میتوانند سود و در آمد بیشتر بدست آورند اما فاصله آنها باید  حد اقل 300 تا 350 متر از هم باشد. این بدان معنا می باشد که ماینر هایی که نقطه اتصالشان تک نقطه هلیوم است میتوانند در آمد کمتری به شما برسانند چون میتوانند چالش های موجود را از طریق اینترنت گسترده کنند و در اجماع اثبات شرکت کنند.

انواع ماینرهای هلیوم

نحوه استخراج هلیوم راهنمای اساسی در سال 2021

امروزه ماینرهای مختلف هلیوم وجود دارد و ما به بررسی دقیق آنها خواهیم پرداخت. داشتن یک ماینر خوب هلیوم بهترین تجربه استخراج را برای شما  به ارمغان می آورد. بدون بحث زیادی، بیایید نگاهی دقیق به هر یک از آنها بیندازیم.

ماینر بابکت هات اسپات

ماینر بابکت هات اسپات داری بهترین PoC و قوی ترین آنتن 4dBi را نسبت به بقیه دارد. همچنین این ماینر دارای هلیوم بالاتری نسبت به بقیه است. سیگنال قدرتمند آن به شما این امکان را می دهد که با شاهدان دیگر یا نقاط نزدیک با برد بیش از 10 مایل ارتباط برقرار کنید. علاوه بر این، ماینر بابکت هات اسپات دارای ظرفیت ذخیره سازی 64 گیگابایت است.

ماینر نبرا هات اسپات

ماینرهای نبرا هات اسپات یکی دیگر از بهترین ماینرها برای استخراج هلیوم است همچنین این ماینرها به صورت داخلی و خارجی هستند.

تفاوت بین ماینرهای هات اسپات نبرا داخلی و خارجی

ماینرهای هات اسپات خارجی نبرا دارای ویژگی های بیشتری نسبت به ماینرد اخلی است شما می توانید ماینر بیرونی را در هر نقطه از محیط خود قرار دهید بدون اینکه نگران عملکرد صحیح آن باشید. ماینر بیرونی دارای یک آنتن ۳dBi از فایبر شیشه است. در عین حال، ماینر داخلی دارای یک آنتن 3dBi ساخته شده از پلاستیک است. همچنین، تفاوت قیمت بین هر دو ماینر وجود دارد. اگر یک ماینر در فضای خارجی  می‌خواهید، اما اتصال اترنت وجود ندارد، از یک مینی کارت با پوشش 4G استفاده کنید، زیرا دسترسی اینترنت 4G ماینر هات اسپات نبرا را بدون نیاز به سیم اترنت ارائه می‌کند.

نحوه استخراج هلیوم راهنمای اساسی در سال 2021

ماینر هات اسپات راک وایرلس بی سیم

در بین تمام ماینرهای هات اسپات هلیوم این ماینر دارای کمترین ظرفیت آنتن و فضای ذخیره سازی ۲.۸ dBi (32 گیگابایت) را دارد و ارزان تر است اما به دلیل آنتن کم dBi، زمانی که با آن استخراج می‌کنید، سود کافی برای شما به ارمغان می‌آورد. توجه داشته باشید که آنتن های dBi  دارای مقدار  و ظرفیت بالاتر همیشه انتخاب خوبی نیستند. از این رو، اگر در نظر داشته باشید که بر اساس مکان خود و محدوده بین شما و سایر نقاط محلی، آنتن بگیرید،  به شما کمک خواهد کرد.

ماینر خود را کجا می توانید قرار دهید؟

اگر یک ماینر داخلی دارید، باید آن را در بالاترین پنجره موجود در خانه خود قرار دهید. لازم است هیچ توری و یا محفظه ای روی پنجره نباشد  تا روی سیگنال تأثیر نگذارد. به طور کلی، ارتفاع یک عامل اساسی در جایی است که می‌خواهید ماینر خود را قرار دهید. هر چه ماینر بالاتر باشد، سیگنال بهتری دریافت می کند. اطمینان حاصل کنید که ماینر خود را نزدیک فلز،  وسایل الکتریکی و یا بتن قرار ندهید. با این وجود، اگر فقط یک پنجره بلند مناسب در خانه خود دارید، برای ماینر شما ایده آل خواهد بود.

 ماشین حساب سود و در آمد های شما از هلیوم هات اسپات

محاسبه‌گر درآمد استخراج هلیوم به شما تخمین معقولی از میزان  هلیوم می‌دهد. علاوه بر این، بر این اساس است که در حال حاضر چند نقطه نزدیک در محلی که قصد دارید کانون را قرار دهید فعال هستند. همچنین به وضعیت فعلی شبکه هلیوم و توزیع سود هلیوم  فعلی بستگی دارد.

ذخیره سازی توکن های هلیوم

صرافی های رمز ارز زیادی هستند و با توجه به  اینکه این بخش ها از سطوح امنیت بالایی برخورد دار می باشد هک و سرفت  اطلاعات همواره آن ها را تهدید نموده است. وقتی شما ارزهای دیجیتال خودتان را در صرافی ها ذخیره سازی می کنید. به این معنی است که دارایی های دیجیتال شما در کیف پول آنها قرار دارد. اگر اتفاقی برای کیف پول دیجیتال شما بیفتد، کنترل سرمایه خود را نخواهید داشت.

بنابراین بهترین راه برای ذخیره سازی سکه های هلیوم شما استفاده از کیف پول سخت افزاری می باشد. این نوع کیف پول عبارت امنیتی ۱۲-۲۴ کلمه ای را به شما ارائه می دهد و دارنده این عبارت می تواند به کیف پول دسترسی داشته باشد. یکی از کیف‌پول‌های سختی که می‌توانید برای ذخیره سکه‌های هلیوم خود استفاده کنید، Ledger Nano S است. این کیف پول سخت‌افزاری بسیار امن است و به شما اجازه می‌دهد تا سکه‌های هلیوم  و سایر ارزهای دیجیتال را ذخیره کنید.

بنابراین اگر قصد دارید سکه هلیوم را در درازمدت نگه دارید، باید Ledger Nano S را خریداری کنید. هرگز از مرحله امنیتی خود اسکرین شات نگیرید یا آنها را آنلاین قرار ندهید. در عوض، مرحله امنیتی خود را روی یک کاغذ بنویسید و آن را در مکانی امن ذخیره کنید.

فروش هلیوم به دلار

در برخی از معاملات هلیوم پشتیبانی نمی شود صرافی هایی که هلیوم را پشتیبانی نمیکنند کوین بیس هستند و همان طور که قبلا گفته شد میتوانید هلیوم را در صرافی های معتبر مانند بایننس یو اس  و یا بایننس و یا کریپتو  دات کام بفروشید و یا بخرید. بنابراین اگر می خواهید توکن های هلیوم خود را بفروشید  آنها را از کیف پول هلیوم خود به کیف پول بایننس و یا کریپتو دات کام منتقل کنید و سپس آن را به دلار بفروشید. و البته در طول این انتقال ها هزینه هایی را پرداخت خواهید کرد.

نتیجه گیری

هلیوم یک فناوری خاص است که کاربرد های زیادی دارد. البته داشتن پلتفرم دارای بلاک چین نیز بسیار مفید است و در برخی جاها مورد استفاده قرار میگیرند.

استفاده از هلیوم هات اسپات، همه ما می‌توانیم یک شبکه متمایز ایجاد کنیم و در عین حال درآمد غیرفعالی داشته باشیم. امیدواریم این پست به شما کمک کرده باشد تا در مورد استخراج هلیوم و نحوه عملکرد آن بیشتر بدانید. و اگر علاقه مند به امتحان کردن آن هستید، چرا از هم اکنون شروع نکنید و باید  بدانید که با شروع این کار به منبع در آمد زیادی دسترسی پیدا می کنید.

سوالات متداول

آیا کسی میتواند از ماینر هات اسپات من استفاده کند؟

هر ماینر هلیوم رمز گذاری شده است و وقتی شما ماینر خودتان را راه اندازی وثبت کنید هیچ کس قادر به استفاده از آن نیست و خودتان فقط می توانید از آن استفاده کنید. اگر کسی ماینر شما را بدزدد  نمی توانید آن را ریست کنید. همچنین هات اسپات ماینر شما یک عبارت امنیتی 12 کلمه ای را برای دسترسی به کیف پول هلیوم به شما ارائه می دهد.

چگونه میتوانم سود استخراج خود را به حداکثر برسانم؟

راه های زیادی وجود دارد که می توانید سود خود را با آن به حداکثر برسانید، برای انجام این کار باید اطمینان حاصل کنید که هات اسپات شما آنلاین است و به خوبی به اینترنت متصل است. آنتن خود را باید بر اساس محیط خودتان و هات اسپات های نزدیک انتخاب کنید و زیادی آنتن را شلوغ نکنید.

چگونه ماینرهلیوم خارجی نصب کنیم؟

نصب ماینرهای خارجی بسیار آسان است. ماینرهای خارجی نبرا  و PoE که اترنت را پشتیبانی میکند  بسیار  نصبت آسانی دارند و برای نصب آن باید از کابل اترنت استفاده کنید. شما باید فقط هات اسپات خودتان را در جای دلخواه قرارد هید و کابل اترنت را وصل کنید.

آیا استخراج هلیوم یک سرمایه گذاری بدون ریسک می باشد؟

به هیچ وجه، هلیوم یک شرکت جدیدی است و میتواند آینده ای داشته باشد  ویا هیچ چیزی در آینده  برای هلیوم نباشد و در حال حاضر با سایر شرکت های مخابراتی رقابت می کند

این مقاله را به اشتراک بگذارید
پیام بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *