استخراج بیتکوین در منزل در سال ۲۰۲۲

31 دقیقه زمان مطالعه
استخراج بیتکوین در منزل در سال 2022

استخراج بیتکوین در منزل در سال ۲۰۲۲

در دوازده سال اخیرا استخراج بیتکوین مسیر جالبی را طی کرده است و از استخراج با CPU کامپیوترهای خانگی و ساده به دستگاه‌های مخصوص و قدرتمند که در مکان هایی مثل تگزاس، ایسلند مستقر هستند با هزاران اسیک ماینر (ASIC) که شبانه‌روز کاری جز استخراج بیت کوین نمی‌کنند رسید. با این حال آیا استخراج بیت کوین در سال 2022 همچنان سودده است؟

این دقیقا همان چیزی است که ما امروز می‌خواهیم بررسی کنیم. ما انواع استخراج‌های قابل انجام، بعضی از تکنولوژی های مورد نیاز و همچنین بعضی از پیشرفت‌ها در فضایی که استخراج بیتکوین در خانه را راحت تر از همیشه می‌کند پوشش خواهیم داد.

ما به وضوح بررسی خواهیم کرد که آیا هنوز می‌توانید با استخراج بیت کوین درآمد داشته باشید یا نه؟

 

استخراج بیتکوین: تاریخچه مختصر

وقتی که بیتکوین اولین بار در سال ۲۰۰۹ رونمایی شد، در بحث استخراج همه چیز ساده تر و در مقیاس کوچک تر بود.

سایفرپانک ها به راحتی می‌توانستند بلاک های بیتکوین با کامپیوتر های ساده خانگی استخراج کنند و مانند امروز نیازی به تجهیزات قدرتمند استخراج نداشتند زیرا ترافیک کمتری روی شبکه بیت کوین وجود داشت و معاملات کمتری نیاز به انجام داشتند و رقابت کمتری وجود داشت و همچنین سختی استخراج قبل از شروع هاوینگ راحت تر بود.

بیایید نگاهی سریع به کاری استخراج بیتکوین برای شبکه بیتکوین انجام می‌دهد بیندازیم:

بیتکوین هایی که به تازگی استخراج شده اند را به روی شبکه بیتکوین قرار می‌دهد.

معاملات را تایید میکند.

اشخاص بد و دوبار خرج کردن  را ممنوع می‌سازد.

الان سردرگمی زیاد بین نقش نود های بيتکوین و بیتکوین ماینر ها وجود دارد. من اینجا درمورد نودهای بیت کوین حرفی نمیزنم اما اینجا یک عکس از سایت River Finacial وجود دارد که وظایف تحت اختیار نودهای بیتکوین و ماینرها را خلاصه می‌کند.

در ابتدا استخراج بیتکوین برای هر شخصی با یک CPU استاندارد مانند CPU موجود در یک لپ‌تاپ یا کامپیوتر طراحی شده بود.

 اگر چه ماینرهای بیتکوین خیلی سریع فهمیدند که می‌توانند قدرت هشینگ بالاتری با استفاده از کارت گرافیک های قدرت بالا (GPU) مانند کارت گرافیک های کامپیوترهای مخصوص بازی داشته باشند.

بعدا استخراج با کارت گرافیک با اسیک ماینر ها که امروزه بیشتر رواج دارند جایگزین شد. یک اسیک ماینر استاندارد اینگونه است:                                              

با این وجود بعضی از بیتکوین ماینینگ ها هنوز به وسیله CPU ها و GPU ها انجام می‌شوند اما کمتر موثر هستند و معمولا سودآور نیستند. با این حال پیشرفت‌های جالبی در این زمینه وجود دارد.

استخراج بیتکوین فرآیندی است که طی آن معاملات بیتکوین رو شبکه بیتکوین تایید می‌شود و سپس به دفترکل عمومی بلاکچین اضافه می‌شوند.

این کار به وسیله کامپیوترهایی انجام می‌شود که مسائل پیچیده‌ هش رمزنگاری را برای تایید بلاک های معاملات که در بلاکچین به روز رسانی میشوند حل می‌کنند.                                                           

بیتکوین ماینرها این مسائل را به دلیل اینکه به آن ها با بیتکوین هایی که به تازگی  ماین شده پاداش داده می‌شود حل می‌کنند.

بعضی از ماینر ها این کار را بخاطر پاداش انجام‌ می‌دهند درحالی که سایفرپانک این کار را بخاطر انقلاب بیتکوین انجام می‌دهند. شما می‌توانید به هردو علت این کار را انجام دهید.

در ادامه شکلی را میبینیم که در سایت Reddit توسط کاربر InATizzyWhy بارگذاری شده و درباره چگونگی کارکرد استخراج بیتکوین می‌باشد:

استخراج بیتکوین در منزل در سال 2022
استخراج بیتکوین در منزل در سال ۲۰۲۲

 

در گذشته که بیتکوین فقط چندین دلار یا سنت ارزش داشت و اکثر استخراج بیتکوین به وسیله کامپیوترها در خانه ها انجام می‌شد، استخراج بیتکوین با تلاش کم ممکن بود و تا زمانی که اسیک ماینر ها به دلیل کارایی بیشتر در استخراج همه گیر شدند و سطح کار را افزایش دادند ادامه داشت.

برای بسیاری از افراد غالب شدن اسیک ها سادگی استخراج خانگی را نابود کرد. اسیک ها به شدت پر سر و صدا هستند و گرمای زیادی تولید می‌کنند. به مصرف برق که شرایط و پارامترهای دخیل در استخراج بیتکوین را تغییر میدهد دیگر اشاره ای نمی‌کنم. بیاید نگاهی به یک اسیک ماینر خانگی بیندازیم:

گوش دادن به به داستان های بیتکوین ماینرهای خانگی می‌تواند خیلی خنده‌دار باشد چون آنها درباره صدایی حرف میزنند که آنها را دیوانه می‌کند.

 تو شکایت های در و همسایه درباره صدا را می‌شنوی و اینکه آنقدر گرم شده که خانه تبدیل به سونا شده و افراد  با باز نگهداشتن پنجره ها در سرمای زمستان در تلاشند تا محیط را خنک کنند. سپس داستان های کابوس مانندی درباره قبوض غیره منتظره و وحشتناک برق به وجود می‌آید.                                                     

همینطور که‌ معلوم است این راه ایده آلی برای زندگی نیست مخصوصا اگر شما خانواده یا خانه کوچکی دارید.

اگرچه، به محض اینکه بیتکوین سودآور شد، انگیزه زیادی برای ساخت تجهیزات قادر به استخراج مقدار زیادی بیتکوین در ساختمان‌هایی با امکان کنترل دما و به دور از مردم تا کسی مجبور تحمل صدا نباشد ایجاد شد. این به فارم های استخراج بیتکوین و راه حل استخراج میزبان ختم شد.

 

استخراج خانگی بیت‌کوین

بسیاری از افراد به اشتباه فکر میکنند که استخراج در خانه و در مقیاس کوچک هیچ هدفی ندارد چون به نظر می‌رسد که شما درحال رقابت با آن فارم های بزرگ استخراج هستید.

 درحالی که این یک حقیقت است که چیزهایی مانند استخر استخراج وجود دارند که می‌توانند به همسان شدن  رقابت زمین بازی کمک کنند. باور کنید یا نه هنوز هزاران شخص در دوره دنیا وجود دارند که واحدهای تکی استخراج به کار می‌گیرند و پاداش های بیتکوین را بدست می آورند.

اجازه ندهید که تجهیزات چندین میلیون دلاری بیتکوین شما را فقط بخاطر اینکه شما هم سطح آن ها نیستید منصرف کنند و این به معنی نیست که شما نمی‌توانید در همان استخر بازی کنید.

 نیازی به اشاره کردن به این نکته نیست که استفاده از  ماشین های استخراج بیتکوین خانگی همگی بخاطر پول نیستند، تعداد زیادی خدمت بزرگی در غیر متمرکز سازی نرخ هش و قوی سازی شبکه بیتکوین انجام می‌دهند.

درحالی که بدست اوردن پاداش بیتکوین بخاطر استخراج در خانه شیرین به نظر می‌رسد، چیزایی هایی وجود دارند که باید ابتدا درنظر بگیرید. همانطور که اشاره شد، گرما و صدای تولید شده شوخی نیستند.

 اگر شما در یک آپارتمان یک خوابه زندگی می‌کنید، راه اندازی یک ریگ اسیک در خانه برای دیوانه کردن شما ممکن است کافی باشد و اگر شما در یک مکان گرم زندگی می‌کنید، با زندگی در گرمای وحشتناک و با خطر داغ شدن ریگ استخراج مواجح میشوید.                                                                       

همچنین خیلی مهم است که هرینه های برق جايي که زندگی می‌کنید را بفهمید. اگر شما در جایی زندگی می‌کنید بابت برق پولی از شما گرفته نمی‌شود، این می‌تواند یک نکته مثبت باشد اما بسیاری از میانر های بیتکوین فهمیده‌اند که نهایتا پول بیشتری برای برق نسبت‌ به پاداش‌های بیتکوین پرداخت می‌کنند که اصلا خوب نیست.

برای فهمیدن اینکه آیا استخراج بیتکوین برای شما سودآور است یانه، یک ماشین حساب دستی استخراج بیتکوین وجود دارد جایی که شما می‌توانید هزینه های برق خود را وارد کنید و بفهمید که آیا می‌توانید سودی به دست آورید یا نه.

برق از کشوری به کشوری و حتی در بعضی موارد از شهری به شهری هزینه خیلی زیادی دارد. مطابق سایت Bitcoinist.com گران‌قیمت ترین کشور در جهان برای استخراج بیتکوین کره جنوبی است، آلمان و فرانسه نیز گران‌قیمت هستند.

 ارزان ترین ها کشورهایی مثل ونزوئلا کانادا و اکراین هستند. این نقشه متوسط هزینه استخراج بیتکوین در هر کشور را نشان می‌دهد:

همچنین فقط هزینه برق نیست که باید درنظر گرفته شود. هزینه ریگهای اسیک ماینینگ به سقف رسیده چون تقاضا برایشان به سرعت بالا رفته. یک اسیک بیتکوین ماینر خوب بیش از ۱۵ هزار دلار هزینه دارد پس قبل از اینکه متحمل چنین هزینه‌ای شوید، اطمینان حاصل کنید که شما قادرخواهید بود که به اندازه کافی آن را به کار گیرید تا حداقل آنقدر از پاداش‌های بیتکوین بدست آورید تا  مقدار مبلغ سرمایه‌گذاری شده را برگردانید.

اینجا عکسی داریم از میانگین قیمت برای پنج قطعه از تجهیزات محبوب استخراج بیت‌کوین:

همانطور که میبینید قدرت هش واحدهای استخراج بیتکوین مختلف یکسان ایجاد نشده، هرچه قدر قدرت هش بالا تر باشد، بیشتر می‌توانید استخراج کنید ولی هرینه و انرژی بیشتری نیز استفاده می‌کنند.

 

عوامل سوددهی

قیمت بیتکوین و نرخ هش کلی شبکه دو عامل اصلی در تعیین مقدار سودآوری یک فرد در استخراج هستند‌. مطمئن شوید که از ماشین حساب استخراج بیتکوین مانند همان که در بالا دیدیم استفاده می‌کنید.

هزینه های انرژی‌ را بفهمید، هزینه های تجهیزات و میانگین افزایش روزانه در نرخ هش شبکه و چگونگی دریافت مالیات بخاطر استخراج بیتکوین را برای اینکه بفهمید که استخراج بیتکوین برای شما سودآور است را درنظر بگیرید.

هنگامی ما درباره مصرف برق حین استخراج بیتکوین حرف میزنیم، اگر شما نگران تاثیر بد استخراج بیتکوین روی محیط بخاطر تمام عنواین منفی هستید، مطمئن شوید که مقاله ما درباره‌ی مصرف انرژی استخراج بیتکوین یا ویدیو بچه ها را درباره اینکه چرا استخراج بیتکوین برای محیط مضر است  پر از ترس های اغراق می باشد  را چک کنید.

اگر احساس سرزندگی میکنید، لطفی به ما کرده و ویدیو یا مقاله ما  درباره مصرف انرژی را با دوستان و خانواده خود به اشتراک بگذارید چون من از اینکه شهرت بیتکوین دائما بخاطر عناوین و مقالات اشتباه صدمه ببیند به شدت خسته شده‌ام.

استخراج بیتکوین در منزل در سال 2022
استخراج بیتکوین در منزل در سال ۲۰۲۲

 

نیازی نیست اشاره کنیم که بیتکوین و ارزهای دیجیتالی اثبات کار هنوز در معرض ممنوعیت هستند آن هم بخاطره این روایت های اشتباه. نیاز داریم که حقایق و آگاهی‌ را ترویج دهیم.

برگردیم به عوامل سودآوری، چیزهایی از قبیل ارزش بیتکوین و اینکه چندسال قصد ماین کردن دارید نیز باید درنظرگرفته شوند.

بخاطر قیمت بیتکوین و نوسان انرژی، انجام یک آنالیز مناسب درباره اینکه چه مدت طول می کشد یا اصلا استخراج بیتکوین برای شما سودآور است، بسیار سخت است.

اما چیزی که با اطمینان میشود گفت این است که استخراج بیتکوین راه کوتاهِ یک شبه پولدار شدن نیست. بسیاری از کسانی که دستگاه‌های استخراج بیتکوین راه اندازی می‌کنند مدت زیادیست که در این کار حضور دارند بدون اینکع مقدار کمی از سرمایه شان در  دو یا سه سال اول برگردانند.

تعصب شخص نیز در اینجا وارد کار می‌شود، اگر واقعا اعتقاد دارید که بیتکوین روزی میلیون ها ارزش خواهد داشت یا اگر بیتکوین ممکن است ارز ذخیره دنیا تبدیل شود، مثل بسیاری ماینرها، شما ممکن است احساس کنید که یک شبکه  هر ماه ها را بعد از دیگری ازدست می‌دهد و حالا عملیات استخراج ارزش سرمایه‌گذاری بلند مدت دارد.

وقتی که به تمام هزینه ها فکر کردید و از ماشین حساب استخراج بیتکوین کمک گرفتید، انجام آنالیز هزینه چندين بار با استفاده از سطح های مختلفی از هزینه برای هردو هزینه انرژی و ارزش بیتکوین برای به دست‌آوردن آگاهی از سود احتمالی، ایده خوبی است.

مشخص کردن قیمت سربه سر نیز مهم می باشد چون این کار مشخص میکند که آیا شما می‌توانید چیزی از سرمایه استخراج بیتکوین را برگردانید یانه و اینکه چقد ممکن است طول بکشد.

این قدم ها بشدت مهم هستند‌. من اغراق نمی‌کنم وقتی درباره زیادی علاقمندان به استخراج بیت‌کوین صحبت میکنم که فقط بخاطر اینکه بفهمند که قادر نخواهند بود سودی بدست آورند آن هم بخاطر سخت‌افزار و هزینه های برق وارد این کار می‌شوند.

 یا بدتر، چه تعداد از ماینر های بیتکوین ریگ های استخراج خریده‌اند تا بفهمند زیرساخت مناسب یا توانایی فیزیکی نگهداری ریگ های استخراج درحال پردازش را در خانه ندارد.

 

ماینرها چقدر درآمد دارند؟

اگر ما تمام هزینه های مرتبط با استخراج درنظر نگیریم و فقط به پاداش بیتکوین نگاه کنیم، می‌توانیم به این ایده برسیم که چه پاداشی را می‌توان برای استخراج متوقع بود.

پاداش استخراج بیتکوین هر ۴ سال یک بار در اتفاقی به اسم هاوینگ نصف می‌شود. وقتی که بیتکوین برای اولین بار در 2009 استخراج شد، استخراج یک بلاک 50 BTC درامد داشت.

بعد از ۳ مرتبه هاوینگ پاداش بیتکوین به ۶.۲۵ برای هر بلاک کاهش یافت. الان، اشتباه نکنید که به محض راه اندازی یک ریگ استخراج بیتکوین، شما پاداش ها را از همان روز اول بدست خواید آورد.

 چون در سال 2022 شانس حل کردن هش و بدست آوردن  6.25 BTC  یک در 22 تریلیون است و همچنین رقابت زیادی وجود دارد. آن هایی که تنهایی استخراج می‌کنند در واقع درحال تلاش برای بردن لاتاری هستند.

به همین دلیل است که بسیاری از ماینر های بیتکوین برای بدست اوردن پاداش ثابت به استخرهای استخراج می‌پیوندند. بهترین استخر استخراج روزانه براساس مقدار بدست آماده که بر اساس پارامترهای هر استخر استخراج خاص قابل تغییر است و اینکه چقدر نرخ‌هش در استخر دخیل داشتید به شما پاداش می‌دهد.

 

استخر استخراج بیتکوین چیست؟ 

بسیاری از ماینرهای بیتکوین به دیگر ماینرها در چیزی به اسم استخر استخراج می‌پیوندند. کاری که انجام می‌دهد این است که قدرت هش همه تجهیزات استخراج بیتکوین ماینرها را در استخر برای انجام استخراج بیتکوین ترکیب می‌کند.

این به این معناست که پاداش بلاک بیتکوین که تا سال ۲۰۲۴  6.25 BTC است میان همه ماینرهای بیتکوین استخر تقسیم می‌شود. این منجر به پاداش‌های کمتر ولی درعین حال مداوم برای ماینر ها می‌شود درحالی که احتمال دریافت پاداش درواقع افزایش می‌یابد.

 در کل استخر استخراج یکی از متداول‌ترین راهای پیشنهادی است چون پاداش‌های مداوم و قابل اعتمادی را فراهم می‌کند. در ادامه بزرگترین استخرهای استخراج را میبینید:

پاداش ها معمولا بین ماینرها براساس توافق و سهم آن ها در استخراج پخش می‌شود. این کار به شدت عادلانه است زیر اگر یک ماینر 40 اسیک و دیگری 1 اسیک دارد، ماینری که قدرت محاسبه بیشتری دارد باید پاداش بیشتری دریافت کند.

 

چگونه بهترین ماینر بیتکوین را پیدا کنیم؟

اینجا مهم ترین عواملی که موقع خرید یک ریگ استخراج بیتکوین باید درنظر بگیرید را میبینید:

هش‌ریت یا نرخ هش_ چه تعداد هش بر ثانیه ماینر بیتکوین می‌تواند انجام دهد؟ هرچقدر نرخ هش بالا تر باشد قدرت ماینر بیشتر و ریگ هزینه بیشتری خواهد داشت که همین دلیل است که بازده نرخ‌هش مهم است. افزایش نرخ هش باعث افزایش شانس حل بلاک ها می‌شود.

استخراج بیتکوین در منزل در سال 2022
استخراج بیتکوین در منزل در سال ۲۰۲۲

 

کارایی_ دنبال مفید ترین سخت‌افزار استخراج بیتکوین بگردید. الان بسیاری از ماینرهای بیتکوین Halong Mining Dragonmint T1 را بخاطر کارایی بیشتر ترجیح می‌دهند. ماینر ها مقدار زیادی برق استفاده می‌کنند بنابراین شما چیزی میخواهید که برق را به بیشترین مقدار قدرت هش ممکن تبدیل کند.

قیمت_ سخت‌افزار های ارزان استخراج معمولا قدرت هش پایینی دارند. مثل خیلی از چیزهای دیگر در زندگی، درمورد تجهيزات استخراج بیتکوین هم شما پولی که پرداخت می‌کنید را بدست خواهید آورد.

یک حرف احتیاطی_ همانطور که این صنعتِ رمزارز است، کلاهبرداران نیز همه جا هستند. چون کمبود تجهیزات استخراج در دسترس وجود دارد و بسیاری از ماینرهای ناامید صاحب ریگ های استخراج هستند، تعداد زیادی کلاهبردار آن بیرون وجود دارد و کلاهبرداران بدون اینکه چیزی برای فروش داشته باشند از خریداران پول می‌گیرند.

 
مطمئن شوید که تحقیق می‌کنید و یک فروشنده قابل اطمینان پیدا می‌کنید. من تعدادی را اینجا براش شما لیست می‌کنم تا بتوانید تحقیقات خود را شروع کنید.

نکته: eBay را برای ریگ های استخراج بیتکوین دسته دوم چک کنید. چون بسیاری از مردم بدون انجام تحقیق ریگ استخراج می‌خرند و بعد میفهمند که نمی‌توانند پولی بدست آورند یا باعث ایجاد  مشکل می‌شوند. اغلب اسیک دسته دوم مقرون به صرفه‌ای وجود دارند.

 

شرکت های سخت‌افزار استخراج بیتکوین

اینجا لیستی از فروشنده های سخت‌افزار استخراج بیتکوین داریم که‌می‌توانید خرید کردن از آن ها را درنظر داشته باشید:

  • Bitmain: این شرکت انت ماینر تولید میکند که برای استخراج خانگی بسیارخوب است.

 

  • MicroBT WhatsMiner: تولید کننده اسیک ماینر، رقابت بر سر انت ماینر که برای استخراج خانگی بسیارخوب هستند. این ها را می‌توانید از سایت آمازون خریداری کنید.

 

  • canaan: سازنده اسیک ماینر های تجاری برای ریگ های استخراج بزرگتر.

 

  • Asicminervalue.com: مکان خوبی برای بسیاری از فروشنده های اسیک های مختلف می‌باشد.

 

مواردی که بالا اشاره شد در بین ماینرها انتخاب های محبوبی هستند اما توجه من به سمت تعدادی از پیشرفت های اخیر که در فضای استخراج بیتکوین که درطول کنفرانس استخراج بیتکوین میامی اشاره شده کشیده شد که می‌تواند بازی را در حیطه استخراج خانگی بیت‌کوین تغییر دهد.

 

شرکت FutureBit

این شرکت یک شرکت آمریکایی است که یونیت های مؤثرتری را به منظور استخراج خانگی گسترش داده و چیزی که از آن به عنوان آپالو فیوچر بیت همگی در یک ماینر (the FutureBit Apollo all-in-one home miner.)خانگی یاد می‌شود را ارائه می‌کند.

هدف اصلی FutureBit غیرمتمرکز کردن نرخ هش است اما آن ها می‌خواهند یک ماینر FutureBit را در هر خانه ای ببینند و یک ماینر خانگی بسیار خوب را برای انجام‌ این کار گسترش داده اند.
ماینر آپولو FutureBit فقط یک ماین بیتکوین نیست بلکه به عنوان نود کامل و  نگهبان شخص کیف پول بیتکوین عمل میکند.

به اندازه کافی کوچک می باشد که بتوان آن را روی میز نگهداشت و همچنین این تیم به طور موثری ماینر ها را کم صدا تر از دیگر اسیک ماینر های داخل بازار کرده است. به علاوه فقط با مبلغ $۸۹۹.۹۹ پکیج کامل آن قابل تهيه کردن است.

دیگر پیشرفت‌هایی که در کنفرانس استخراج بیتکوین میامی مورد بحث قرار گرفت اهم بلک باکس شرکت  Upstream است. Upstream شرکتی کانادایی است که برای گرفتن ترشحات روغن و صنعت گاز به قدرت ریگ های استخراج بیتکوین متغییر(   power mobile Bitcoin mining rigs.) شناخته شده است.

با متخصص بودن در استخراج بیتکوین، این تیم راه حل فوق‌العاده ای را برای استخراج خانگی گسترش داد و اهم بلک باکس را تولبد کرد. این یونیت می‌تواند 2 تا 24 اسیک ماینر را نگه دارد و گرما و صدایی که به وسیله استخراج بیتکوین تولید می‌شود را دارد. باک باکس ویژگی های مقابل را دارد:

  • مقاوم در برابر ضربه و آتش
  • مقاوم‌ در برار هوا_ مناسب برای همه اقلیم ها
  • کاهش صدا تا ۲۰ db کاهش نویز
  • سازگار با همه مدل های اسیک بیتکوین
  •  ارزیابی قدرت هش تا 42kW

 

بلک باکس از این نظر که نیازی به  خنک کننده های  یا کیت های کاهش نویز ندارد انقلابی است.

 تنها کاری که ماینر بابد انجام دهد این است که اترنت و برق را به بلک باکس وصل کند (run)‌ و بعد آماده کار است. مثل دسترسی داشتن به تمام تجهیزات استخراج در یک جعبه قابل حمل است. شما می‌توانید در upstreamdata.ca بیشتر درمورد آن اطلاعات کسب کنید.

مطمئنم که تعداد زیادی پیشرفت در حوزه استخراج بیتکوین هست که ازدست‌ داده‌ام اما یکی از هیجان انگیز ترین ها چیپ استخراج بیتکوین اینتل ( intel) است.

اینتل ( intel) که در حوزه ساختن چیپ در دنیا پیشرو است، قصد استخراج بی‌کوین در سر دارد.

این می‌تواند اولین تحول جدی در قدرت هشینگ و انرژی ماینر های کارآمد، فراتر از یونیت های اسیک ماینینگ دردسترس باشد.

 این شرکت سال قبل با این کار ما را به شدت غافلگیر کرد. چیپ استخراج بلاک اسکیل نامیده می‌شود. چیپ استخراج جدید شرکت اینتل گفته می‌شود که از نظر انرژی کارایی بیشتری نسبت به اسیک یونیت های موجود داشته باشد و همچنین نرخ هش بالاتری توليد می‌کند.

همچنین Nvidia هم قول تولید چیپ استخراج مشابهی را داده است. بنابراین رقابت برای چیپ استخراج رمزارز بشدت درحال افزایش است.

 

تجهیزات استخراج بیتکوین

منبع تغذیه_ ریگ های بیتکوین به منبع تغذیه ویژه‌ای برای هدایت و استفاده کارآمد از برق نیاز دارند.

فن های خنک کننده و AC یونیت ها (AC units )

شما نیاز خواهید داشت که از فن های خنک کننده استفاده کنید تا وسایل شما بیش از حد داغ نشوند.

بسیاری از بیتکوین ماینرهای از راه حل های AC برای خنک نگهداشتن کیت ها استفاده می‌کنند.

ژنراتور پشتیبان_ این یک گزينه‌ی اختیاری است اما درصورتی برق شما قطع شود برای اینکه بتوانید ماینر ها را راه اندازی کنید ممکن است که به ژنراتور نیاز داشته باشید.

مخازن غوطه ور_ این به خنک شدن تجهیزات و عبور صدا برمی‌گردد. اکثر ماینرهای بیتکوین تجهیزات مخصوصی دارند که به آن ها اجازه می‌دهد که ماینرهای بیتکوین را در آب فرو ببرند.

کیس های قطع کننده صدا_ با ساکت نگهداشتن همه چیز  همسایه را خوشحال نگهدارید.

کابل اینترنت و دسترسی به اینترنت_ که نیازی به توضیح ندارد.

کامپیوتری با دسترسی به اینترنت و موتور جست‌ و جوگر_ نیازی به توضیح نیست.
کیف پول بیتکوین_ که برای پاداش‌هاست

میدانم که همه این صحبت ها درباره سخت‌افزار ها و کیت ها برای همه افراد مناسب ترین راه نیست. خوشبختانه راه هایی برای دخیل شدن در استخراج بیتکوین بدون نیاز به سخت‌افزار های اضافی وجود دارد.

استخراج بیتکوین در منزل در سال 2022
استخراج بیتکوین در منزل در سال ۲۰۲۲

استخراج بیتکوین بدون سخت‌افزار

اصولأ استخراج بیتکوین بدون داشتن تجهیزات خاص و داشتن سخت‌افزارهای قدرتمند امکان پذیر است. انجام استخراج با کامپیوترهای معمولی امکان پذیر است،اگرچه شما سود خاصی بدست نخواهید آورد و در نهایت بیش از آنکه ارزش داشته باشد به کامپیوتر خانگی خود ضرر میزنید.

اگر می‌خواهید که با کامپیوتر خانگی خود استخراج را انجام دهید، اینجا راهنمای قدم به قدم درباره چگونگی انجام استخراج بیتکوین با کامپیوتر خانگی در سایت ۲miners.com وجود دارد.

 گزینه بهتر رفتن به سمت راه حل های استخراج بیتکوین میزبان است.

 

استخراج بیتکوین به روش میزبان

اگر شما فضا یا میلی به نگهداشتن تجهیزات استخراج خود ندارید، راه حل های استخراج میزبان در دسترس شما هستند.
شرکت هایی وجود دارند که فضا و تجهیزات مورد نیاز را اجاره می‌دهند به افرادی که می‌خواهند خودشان از تجهیزات استخراج محافظت کنند.

این اساسا یک فضای دردسترس  است برای گروهی از ماینرها که همگی تجهیزاتشان را در یک سازه که دما را کنترل میکند و وظایف مربوط به نگهداری تجهیزات را انجام می‌دهند نگه میدارند.

 مثل یک دفترکار اجاره‌ای به آن فکر کنید که فقط به جای مکان، فضا موردنیاز برای اسیک هایتان را اجاره می‌کنید و برای نگهداری از آن ها به شخص دیگری پول می‌دهید.

قناعت بزرگ ترین سود استفاده از راه حل میزبان است چون تمام جابه‌جایی های سنگین را میزبان انجام می‌دهد. راه حل های دردسترس زیادی بر اساس نیاز و بودجه وجود دارند.

بعضی از این مکان ها نیازمند خرید اسیک و تمام تجهیزات موردنظر هستند که سپس خودتان به آن ها تحویل می‌دهید درحالی که بقیه به شما اجازه اجاره کردن تجهیزات را می‌دهند درحالی که مقداری از سود را برمی‌دارند و این بدین معناست که شما به هیچ‌وجه نیازی به رفتن به آنجا ندارید.

اگرچه شما باید مراقب باشید چون شرکت های کلاهبرداری وجود دارند که چنین راه حل هایی را پیشنهاد می‌دهند.

استخراج میزبان بسیار محبوب شده بخاطر  بیتکوین ماینر هایی که نمی‌خواهند با پردازش عذاب آور تجهیزاتشان سروکله بزنند.

فقط اطمینان حاصل کنید که از یک شرکت معتبر با امنیت بالا استفاده می‌کنید و موقعیت مکانی با هدف کنترل کردن فعالیت درنظر بگیرید و مطمئن شوید که بیش از مقداری که بدست می‌آورید پرداخت نمی‌کنید چون بعضی از راه حل های میزبانی می‌توانند هزینه بر باشند.

برای اطلاع بیشتر درباره راه حل های استخراج میزبان مقاله‌ی بیتکوین ماینرهای میزبان را در سایت datacenters.com مطالعه کنید.

 

جمع بندی: آیا استخراج بیت‌کوین سودده است؟

برای استخراج در مقیاس بالا در مناطق کم هزینه صد البته استخراج بیت‌کوین سودآور است، به این دلیل که تعدادی شرکت استخراج بیتکوین همیشه ظاهر می‌شوند و بخاطر گردش پول های صنعتی سرمایه‌گذاری شده در شرکت‌های استخراج بیت‌کوین.

برای استخراج های شخصی بیتکوین تا زمانی هزینه برق شما از پاداش ها بالاتر نباشد، بله سودآور است.

اگر هزینه تجهیزات موردنظر را کم نگهدارید و هزینه‌های انرژی نیز کم باشد، استخراج بیتکوین نه تنها راه بسیارخوبی برای مشارکت در اکوسیستم بیتکوین و غیر متمرکز کردن نرخ هش می‌باشد بلکه چندین ساتوشی برای تلاشتان نیز بدست خواهید آورد‌.

 دوستان من که ریگ های استخراج را در مقیاس کوچک در خانه هایشان پردازش می‌کنند بین چند سنت تا پانزده دلار در روز پاداش بدست می‌آورند. اما این نیز بسیار به استخرهای استخراج و مشارکت نرخ هش بستگی دارد. 

خیلی غیرمحتمل است که با استخراج بیتکوین میلیونر شوید. اگر از سال ۲۰۰۹ شروع کرده بودید قطعا ولی الان بیتکوین ماینرهای زیادی و تعداد زیادی فارم استخراج وجود دارند، که این به معنی رقابت بالا و پاداش کم می‌باشد.
براساس‌ تحقیقات اخیر، استخراج بیتکوین به شدت متمرکز است و 10% از بیت‌کوین ماینر ها 90% گنجایش استخراج روی شبکه را کنترل می‌کنند. حیقیت دیوانه کننده این است که 0.1% همه ماینرها 50%گنجایش استخراج را صاحب و دارا می‌باشند. این به این معناست که پاداش‌ها به طور نامناسب پخش می‌شوند.

این ها عواملی هستند که در استخراج تکی بیت‌کوین  که بی ثمر است دخیل هستند و به همین دلیل است که استخر های استخراج محبوب شدند.

اگر تنهایی استخراج می‌کنید و به شانس یک در تریلیون در استخراج یک بلاک کامل رسیدید پس خیلی عالی است. اگر به استخرهای استخراج به پیوستید، شما درامدی روزانه بدست خواهید آورد ولی نه به اندازه ای که شغل خورد را رها کنید مگر اینکه قصد سرمایه‌گذاری چندصد دلاری روی تجهیزات استخراج و ایجاد فارم استخراج داشته باشید.

اگر اعتقاد دارید که ارزش بیت‌کوین بی نهایت خواهد شد، پس من حرفم را پس می‌گیرم و شما یک میلیونر بیت کوین با پاداش‌های اندکی که بدست می‌خواهید شد. همانطور که اشاره شد بیتکوین راه یک شبه پول دار شدن نیست و یک سرمایه گذاری جدی روی زمان و پول می باشد.

این مقاله را به اشتراک بگذارید
پیام بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *