کریپتو یونیکورنز (Crypto Unicorns) بهترین بازی سال ۲۰۲۲

12 دقیقه زمان مطالعه

کریپتو یونیکورنز (Crypto Unicorns) بهترین بازی سال 2022

کریپتو یونیکورنز (Crypto Unicorns) یکی از بهترین بازی های بلاکچینی است که در آن بازیکنان مزرعه‌های پرورش یونیکورن دارند و آنها را برای مبارزه با سایر بازیکنان آموزش می‌دهند. بازی کریپتو یونیکورنز (Crypto Unicorns) یک بازی فوق العاده برای کسب درآمد در بستر بلاکچین پالیگان (Polygon) است.

بلاکچین پالیگان (Polygon) با تغییر استراتژی و پشتیبانی از سایر روش‌های مقیاس‌پذیری،‌ تحولات مثبتی را ثبت کرده و مورد استقبال واقع شده است. اکوسیستم این پروژه رشد خوبی داشته و برنامه‌های غیرمتمرکز زیادی روی آن اجرا شده‌اند. بازی کریپتو یونیکورنز (Crypto Unicorns) یکی از آنهاست. در این بازی زمین‌ها و ساختمان‌های مختلفی وجود دارد که بازیکنان باید برای از آنها برای ارتقا و رشد یونیکورن‌های خود استفاده نمایند.

با بازی کریپتو یونیکورنز (Crypto Unicorns) بازیکنان می‌توانند از پرورش یونیکورن های خود نه تنها لذت ببرند بلکه با انجام این کار می‌توانند نوعی ارز درون بازی دریافت کنند. بازیکنان بازی کریپتو یونیکورنز (Crypto Unicorns) می توانند ارزها را به یک کیف پول کریپتوکارنسی منتقل کرده و به‌ ازای توکن‌ها یا ارزهایی که می‌توانند برای پرداخت‌های واقعی استفاده شوند، فروخته یا معامله شوند.

امروزه محبوبیت بازی کریپتو یونیکورنز (Crypto Unicorns) بسیار زیاد شده است، چرا که بازیکنان با اجرای این بازی‌ کریپتویی پول دریافت می‌کنند و همین کسب درآمد یکی از مشوق‌های اصلی بازیکنان برای مشارکت فعال در این بازی است.

علاقمندان به بازی کریپتو یونیکورنز (Crypto Unicorns) در سرتاسر جهان می توانند با اتصال کیف پول Polygon خود به وبسایت بازی Crypto Unicorns از این بازی نهایت لذت را برده و کسب درآمد کنند.

برای ورود به بازی کریپتو یونیکورنز (Crypto Unicorns) بازیکنان باید حداقل یک زمین داشته باشند. دقت نمایید کاربران جدید می توانند این زمین ها را از طریق مارکت OpenSea خریداری کنند. همچنین علاوه بر زمین بازیکنان به یک یونیکورن نیز نیاز دارند که آن را نیز می توانند از مارکت OpenSea خریداری نمایند. با ما همراه باشید تا به بررسی و معرفی این بازی بپردازیم.

کریپتو یونیکورنز (Crypto Unicorns) یکی از بهترین بازی های بلاکچینی

از تابستان ۲۰۲۱ بازی کریپتو یونیکورنز (Crypto Unicorns) فروش NFTهای خود را در مارکت OpenSea آغاز کرد و به سرعت به یکی از پرمعامله ترین NFTهای بازار تبدیل گشت. پس از گذشت 6 ماه بود که Laguna Games به قول خود عمل کرد و اولین MVP خود را برای بازی کریپتو یونیکورنز (Crypto Unicorns) منتشر نمود. در مرحله اول شروع این بازی تنها مکانیزم کشاورزی (Farming) در دسترس است اما در آینده ای نزدیک تیم بازی قصد دارد مسابقات Jousting، Racing و PvP را نیز به آن اضافه کند.

بازی کریپتو یونیکورنز (Crypto Unicorns)

زمین بازی کریپتو یونیکورنز (Crypto Unicorns)

قصد کریپتو یونیکورنز (Crypto Unicorns) این است که به یک متاورس (metaverse) تبدیل شود. متاورس (metaverse) شبکه ای از جهان های مجازی است که از طریق پل های ارتباطی بلاکچین به هم مرتبط هستند. بنابراین فرقی ندارد شما در Crypto Unicorns باشید یا Decentraland یا Axie Infinity، ماهیت همه این بازی ها یکی است و شما با یک کیف پول دیجیتال به آنها متصل می شوید. این بازی ها از نظر اقتصادی تمامی آنها در هم تنیده شده اند و توکن های آنها قابل تبدیل به یکدیگر است.

در گیم پلی کریپتو یونیکورنز (Crypto Unicorns) بازیکنان با کاشت دانه ها در زمین های خود می توانند انواع توت را تولید کنند. یونیکورن ها عاشق توت هستند و هرکدام از آن ها بسته به کلاس خود به نوعی از آن علاقه دارند. گیم پلی کشاورزی (Farming) بازی کریپتو یونیکورنز (Crypto Unicorns) را می توان با اختصاص یونیکورن ها به عنوان کارگر بهینه سازی نمود. زمین هایی که به یونیکورن ها واگذار شود محصول بهتر و سریعتری را تولید می کند.

در گیم پلی کریپتو یونیکورنز (Crypto Unicorns) بازیکنان می توانند سازه هایی از قبیل اصطبل، کارگاه، نمودارهای جمع آوری و پرورشگاه را نیز به زمین خود اضافه کنند که هر کدام از این سازه ها عملکرد خاصی درون بازی دارند.

هر چه تعداد اصطبل ها (Stables) بیشتر شود؛ شما می توانید از تعداد یونیکورن بیشتری را در مزارع خود بکار بگیرید. در سازه کارگاه (Workshops) شما قابلیت‌های شخصی سازی سازه‌ها و دیگر بخش ها را دارید. نمودارهای جمع آوری (Gathering Charts) امکان مبادله یا فروش توت ها و دیگر آیتم های درون بازی را فراهم می کند. در آخرین بخش یعنی پرورشگاه امکان  پرورش و زایش (Breeding) فراهم است.

در بازی کریپتو یونیکورنز (Crypto Unicorns) بازیکنان برای پرورش و زایش (Breeding) یونیکورن ها نیاز به توکن Unicorn Milk، توکن Rainbow و توت های Normal دارند. حتی اگر بازیکنان بخواهند می توانند بصورت اختیاری توت Class را نیز اضافه نماید. هر توت Class استفاده شده شانس متولد شدن یونیکورن جدید با کلاس توت استفاده شده را بیشتر می کند.

بازی کریپتو یونیکورنز (Crypto Unicorns)

دارایی بازی کریپتو یونیکورنز (Crypto Unicorns)

در بازی کریپتو یونیکورنز (Crypto Unicorns) زمین ها و یونیکورن ها دارایی شما هستند و هر کدام  از یونیکورن ها ویژگی های خاص خود را دارند. یونیکورن ها به 9 کلاس و 3 گروه کلاسی تقسیم می شوند و همه آنها دارای مجموعه ای از ژن ها هستند. هر یونیکورن دارای 6 قسمت و 18 ژن می باشد، ژن های بهتر منجر به آمار بالاتر می شوند.

در طی پرورش و زایش (Breeding) یونیکورن ها ممکن است ویژگی های خود را به فرزندانشان منتقل نمایند. بازیکنان بازی کریپتو یونیکورنز (Crypto Unicorns) می توانند از طریق خرید بسته های تقویت کننده، اقلام قابل خرید در مارکت و یا انواع کلاس توت بر روند پرورش و زایش (Breeding) تاثیر بگذارند. یونیکورن ها در واقع NFTهای ثانویه گیم پلی بازی بوده و بازده محصولات تولیدی به افزایش تعداد یونیکورن ها با زمین بستگی دارد.

بازی کریپتو یونیکورنز (Crypto Unicorns)

در بازی کریپتو یونیکورنز (Crypto Unicorns) 3 نوع زمین وجود دارد: زمین های Common، زمین های Rare و زمین های Mythic.

تعداد این زمین های Common به میزان 900,000 واحد است که 9 نوع مختلف دارند یعنی یکی برای هر کلاس از یونیکورن ها. زمانی که کلاس یونیکورن ها با زمین یکی باشد برداشت محصولات، جمع آوری و همچنین ساخت و ساز کارآمدتر خواهد بود.

در بازی کریپتو یونیکورنز (Crypto Unicorns) تعداد زمین های Rare به اندازه 90,000 واحد است که 3 نوع مختلف دارند یعنی یکی برای هر گروه کلاسی از یونیکورن ها. هنگامی که کلاس گروه یونیکورن ها با زمین یکی باشد عملیات کشاورزی (Farming) بازیکنان را سرعت می بخشد.

تعداد زمین های Mythic در این بازی 10,000 واحد است که 1 نوع دارند و بر روی تمامی 9 کلاس یونیکورن ها تاثیر مثبت می گذارد. زمین های Mythic کمیاب ترین و با ارزشترین نوع زمین در  بازی کریپتو یونیکورنز (Crypto Unicorns) است.

توکنومیک (Tokenomic) در بازی کریپتو یونیکورنز (Crypto Unicorns)

توکنومیک (Tokenomic) از دو کلمه ی Economy و token ترکیب و تشکیل شده است که به کیفیت یک توکن اشاره می کند. توکنومیک در واقع مرتبط با ویژگی های اقتصادی، مانند مکانیزم های سوزاندن، برنامه صدور و عرضه یک توکن می باشد. بازی کریپتو یونیکورنز (Crypto Unicorns) دارای یک اقتصاد دو توکنی است که بر روی شبکه Polygon میزبانی می شود.

بازی کریپتو یونیکورنز (Crypto Unicorns)

۱.توکن UNIM 

UNIM (Unicorn Milk) توکنی است که از آن برای پرورش و تکامل یونیکورن ها، ساخت اقلام با ارزش و تقویت کننده ها استفاده می شود. بازیکنان با شرکت در رویدادها و تورنومنت های مختلف در بازی کریپتو یونیکورنز (Crypto Unicorns) این توکن را بدست می آورند و زمانی که این توکن برای مصارف خود استفاده کنند، این توکن سوزانده می شود.

بازی کریپتو یونیکورنز (Crypto Unicorns)

۲. توکن RBW

توکن دیگر این بازی RBW (Rainbow Tokens) است. عرضه کلی این توکن 1,000,000 واحد است که 30 درصد از آن برای بازیکنان در نظر گرفته شده است. بازیکنان و سرمایه گذاران این بازی که بیشترین مقدار RBW (Rainbow Tokens) را دارند یک دوره قفل طولانی بر روی توکن هایشان اعمال شده تا از تورم آن جلوگیری شود.

بازیکنان بازی کریپتو یونیکورنز (Crypto Unicorns) می توانند توکن UNIM (Unicorn Milk) را استیک کرده و توکن sRBW دریافت کنند و در رای گیری ها شرکت کنند. مدت زمان استیک بیشتر منجر به قدرت رای بیشتر می شود. از این توکن می توان برای خرید آیتم ها و مواد اولیه از مارکت Rainbow، پرورش و زایش یونیکورن ها، پرداخت هزینه ورود به تورنومنت ها و موارد دیگر استفاده نمود.

قرار است به زودی در این بازی شاهد اولین تورنومنت ها و مسابقه یونیکورن ها باشیم. مسابقه ها و تورنومنت ها مسیر های مختلفی خواهند داشت و هر مسیر دارای ویژگی های منحصر به فرد از جمله شرایط آب و هوایی است. در آینده ای نزدیک تیم بازی Laguna Games قصد دارد مسابقات Jousting، Racing و PvP را نیز به آن اضافه کند.

هم بازی کنید هم کسب درآمد!

به دلیل وجود فناوری بلاکچین که امکان تجارت واقعی توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) را فراهم می‌کند، صنعت بازی کریپتویی میلیاردها دلار ارزش دارد. این یعنی هم بازی کنید و هم درآمد کسب کنید!

بازی کریپتو یونیکورنز (Crypto Unicorns) از جمله بازی هایی است که در آنها بازیکنان می‌توانند از گیم‌پلی‌هایی مانند کشاورزی ، پرورش شخصیت‌های یونیکورنی، برگزاری مسابقات و تورنومنت ها یا کارهای دیگر لذت ببرند. با انجام این کار، می‌توانند نوعی ارز درون بازی دریافت کنند که بعدا برای خرید NFT استفاده یا مستقیما به یک کیف پول کریپتوکارنسی منتقل شود و به‌ ازای توکن‌ها یا ارزهایی که می‌توانند برای پرداخت‌های واقعی استفاده شوند، فروخته یا معامله شوند.

به همین دلیل است که محبوبیت بازی کریپتو یونیکورنز (Crypto Unicorns) بسیار زیاد شده است، چرا که بازیکنان با اجرای این بازی‌ کریپتویی پول دریافت می‌کنند و همین موضوع باعث ترغیب آنها برای مشارکت فعال در این بازی می شود.

این مقاله را به اشتراک بگذارید
پیام بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *