انرژی استپن چیست و چگونه کار می کند؟

12 دقیقه زمان مطالعه
انرژی استپن چیست و چگونه کار می کند؟

انرژی استپن چیست و چگونه کار می کند؟

 

آیا به دنبال یک راهنمای مفید در مورد انرژی استپن هستید؟ آیا هنوز در مورد عنصر مهم در انرژی در بازی استپن ابهام دارید؟

خوب، نگران نباشید، مبحث انرژی از آنچه به نظر می رسد به مراتب ساده تر است و آکادمی حشم بان در این راهنما همه ی چیزهایی را که باید در این خصوص بدانید گردآوری کرده است.

طرز کار انرژی استپن، نحوه افزایش انرژی و معنای پل انرژی جدید استپن از جمله مباحثی هستند که در این راهنما یاد خواهید گرفت. با ما همراه باشید!

همچنین شما میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ویژگی های کفش استپن، جعبه رمز و راز استپن، ویژگی انعطاف پذیری کفش استپن، ویژگی راحتی کفش استپن، ویژگی شانس کفش استپن، ویژگی کارایی کفش استپن، خرید کفش در استپن، انتقال کفش در استپن، اجاره کفش در استپن، نحوه انتقال سولانا به استپن و راهنمای کامل کفش ورزشی در اسپتن به سایت حشم بان مراجعه کرده و از مقالات تهیه شده استفاده کنید.

 

انرژی، به عنوان عامل اصلی محدود کننده میزان درآمد ارز دیجیتال GST تان، یکی از جنبه‌های مهم بازی استپن محسوب می شود.

فقط در صورتی می توانید انرژی جمع آوری کنید که حداقل ۱ کفش ورزشی در اختیار داشته باشید. در هر ۶ ساعت تا ۲۵ درصد انرژی جمع می شود و با سرعت ۰.۲ انرژی در دقیقه مصرف می شود.

با عرضه کفش ورزشی خود در بازار، آن را از تمام بازی مربوط به انرژی محروم می کنید تا زمانی که دوباره آن را از لیست فروش خارج کنید.

با تهیه کفش‌های ورزشی بیشتر و همچنین کفش‌های کمیاب‌تر، می توانید سقف انرژی روزانه خود را افزایش دهید. البته نهایت انرژی قابل دریافت، 20 واحد است.

در آینده با راه‌اندازی سومین قلمروی استپن در اتریوم، تیم یک به اصطلاح پل انرژی (Energy Bridge) را وارد عرصه می کند که انتقال دارایی‌های از یک قلمرو به قلمرو دیگر را میسر می کند.

به هر حال، مسئله این نیست. در واقع، پل انرژی (Energy Bridge) چیزی نیست جز یک مدل مشوق موقت برای تشویق بازیکنان موجود به انتخاب قلمروهای بیشتر. اما فایده واقعی این کار روشن نیست. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد طرز کار انرژی استپن، لطفاً تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.  

 

انرژی استپن چگونه کار می کند؟

انرژی استپن چیست و چگونه کار می کند؟
انرژی استپن چیست و چگونه کار می کند؟

 

انرژی محدود کننده ترین عامل در بازی استپن است. انرژی میزان دقایق در روز را که در ازای دریافت پاداش در بازی، می توان صرف فعالیت بدنی کرد، تعیین می کند. پس از مصرف تمام انرژی خود، می بایست منتظر بمانید تا دوباره پر شود تا بتوانید دوباره از آن استفاده کنید.

اینجا در آکادمی حشم بان ما قبلاً به طور مفصل در مورد ابعاد مختلف بازی استپن صحبت کرده ایم.

ما در مورد ۴ ویژگی استپن و همچنین تأثیر آنها بر میزان موفقیت شما در زمینه های خاصی مانند احتمال یافتن جعبه های رمز و راز (Mystery Boxes) صحبت کرده ایم.

با این حال، هرگز واقعاً به نحوه عملکرد انرژی استپن نپرداخته ایم. خب، از بین همه عوامل مختلف مهم در استپن، انرژی احتمالاً مهمترین عامل است. ممکن است تعجب کنید که چرا اینطور است.

خب، بیشتر به این دلیل که محدود کننده ترین نقش را در بازی همه دارد.

هر چقدر هم که کفش ورزشی تان عالی باشد، اگر انرژی استپن کافی در اختیار نداشته باشید، در ازای حرکت پاداشی دریافت نخواهید کرد.

به عبارت دیگر: عدم وجود انرژی استپن به معنای عدم کسب GST است و انرژی بیشتر به کسب درآمد بیشتر را میسر می کند.

مواردی در خصوص انرژی استپن هست که می بایست از آنها اطلاع داشته باشید.

اول از همه، تا زمانی که اولین کفش ورزشی خود را خریداری نکرده باشید، انرژی استپن به دست نخواهید آورد. با تهیه اولین کفش، حداکثر ۲ انرژی در اختیار خواهید داشت (این سقف انرژی شما است).

با دویدن یا پیاده روی، انرژی استپن با سرعت ۰.۲ واحد در دقیقه خرج می شود. در واقع شما فقط برای حدود ۱۰ دقیقه می توانید کسب درآمد کنید. امکان افزایش سقف انرژی استپن وجود دارد که بعدتر به آن خواهیم پرداخت.

دریافت جعبه های رمز و راز نیز از همان ابتدا میسر نیست زیرا برای دریافت هر جعبه، به حداقل 5 واحد انرژی نیاز است.

اگر کفش ورزشی خود را در بازار عرضه کنید، انرژی مربوطه را از دست خواهید داد و سقف انرژی تان نیز کاهش می یابد. و در نهایت، با مصرف تمام آن، انرژی استپن شما هر ۶ ساعت یکبار با سرعت ۲۵ درصد مجدداً شارژ می شود. بنابراین یک شارژ کامل ۲۴ ساعت طول می کشد.

 

به عبارتی دیگر:

برای کسب انرژی می بایست یک کفش ورزشی داشته باشید

۱ کفش ورزشی نهایتاً ۲ انرژی برایتان به همراه می آورد

انرژی استپن با ۰.۲ واحد در دقیقه مصرف می شود

عرضه ی یک کفش ورزشی برای فروش، اساساً آن را از انرژی محروم می کند

انرژی استپن هر ۶ ساعت ۲۵% شارژ می شود

 

نحوه افزایش انرژی در استپن

انرژی استپن چیست و چگونه کار می کند؟
انرژی استپن چیست و چگونه کار می کند؟

 

با خرید کفش های ورزشی بیشتر و همچنین اطمینان از خرید کفش های کمیاب، می توانید انرژی خود را در استپن افزایش دهید. در حال انرژی سقف انرژی ۲۰ واحد است، که راه های زیادی برای رسیدن به این میزان وجود دارد.

احتمالاً تا به حال متوجه شده اید که چرا اکثر مردم می خواهند هر چه زودتر سقف انرژی خود را افزایش دهند. خوشبختانه، افزایش سقف انرژی استپن نسبتاً آسان است و در چارچوب مجموعه قوانین از پیش تعیین شده میسر می شود.

۲ راه برای افزایش انرژی در استپن وجود دارد:

خرید کفش های بیشتر

خرید کفش‌های باکیفیت تر/ کمیاب‌ تر

همانطور که گفته شد، به خاطر داشته باشید که حداکثر سطح انرژی فعلی برای هر کاربر نهایتاً ۲۰ واحد است. برای فهم بهتر موضوع انرژی در بازی استپن، ما یک جدول مربوط به انرژی در استپن تهیه کرده‌ایم:

 

انرژی استپن چیست و چگونه کار می کند؟
انرژی استپن چیست و چگونه کار می کند؟

 

و همچنین جدول دیگری تهیه کرده‌ایم که توضیح می‌دهد چگونه کفش‌های ورزشی کمیاب‌تر انرژی بیشتری را افزایش می‌دهند:

 

انرژی استپن چیست و چگونه کار می کند؟
انرژی استپن چیست و چگونه کار می کند؟

 

در ادامه این موضوع را با دو مثال واقع گرایانه تشریح می کنیم.

مثال ۱:

۱ کفش ورزشی غیر معمولی + ۱ کفش ورزشی معمولی = مجموع ۳ انرژی (۲ انرژی پایه + ۱ جایزه)

 

مثال ۲:

۲ کفش ورزشی کمیاب + ۱ کفش ورزشی معمولی = مجموع ۸ انرژی (۴ انرژی پایه + ۴ جایزه)

 

پل انرژی استپن چیست؟

انرژی استپن چیست و چگونه کار می کند؟
انرژی استپن چیست و چگونه کار می کند؟

 

در واقع، پل انرژی استپن (STEPN Energy Bridge) یک پل حقیقی نیست که انتقال دارایی ها از یک قلمرو به قلمروی دیگر را میسر کند. بلکه، یک مدل انگیزشی با زمان محدود بر اساس دارایی‌های موجود شما در قلمروهای دیگر است.

انگار که یک مائده ی آسمانی موقت باشد که در نهایت هم ناپدید شود. همانطور که احتمالاً می دانید، بازی استپن در قلمروهای موازی تقسیم می شود.

 

در حال حاضر ۲ قلمروی استپن وجود دارد: یکی در سولانا (Solana) و دیگری در شبکه بایننس (Binance Chain).

تا همین اواخر، اشتراک انرژی در قلمروهای مختلف غیرممکن بود و آنها کاملاً از یکدیگر جدا بودند. با این حال، در اوایل این ماه، استپن اعلام کرد که قلمروی ۳ را بالای اتریوم (Ethereum) راه اندازی می کند.

به غیر از این واقعیت که این امر درهای استپن را به روی یک اکوسیستم ارز دیجیتال کاملاً جدید باز کرده و تغییرات شگرفی را نیز در زمینه ی اشتراک انرژی به همراه می آورد. با راه اندازی قلمروی ۳ (Realm 3)، کاربران با بازی در قلمروهای دیگر نیز می توانند انرژی بیشتری به دست آورند.

بنابراین، برای مثال، اگر از قبل در سولانا و زنجیره بایننس کفش در اختیار داشته باشید، 2 انرژی اضافی در قلمرو جدید دریافت خواهید کرد (1 واحد انرژی در هر قلمرو موجود).

با این حال، سقف این انرژی اضافی نه تنها محدود است، بلکه با هر ماه حضور در قلمروی جدید، این سقف نیز کاهش می‌یابد.

به عبارت دیگر، استپن در تلاش است تا مشوق‌های بیشتری را برای شما فراهم کند تا شما را به یک قلمرو جدید سوق دهد تا در آن کفش‌های بیشتری خریداری کنید. حقیقت را بخواهید، از نظر ما این کار سودی در بر ندارد.

عقل حکم می کند که قبل از پرش به قلمروی جدیدی که مستلزم هزینه ی بیشتر است، منتظر بمانیم و پیشرفت امور را رصد کنیم.

 

سخن آخر

واضح است که انرژی یکی از مهم ترین عوامل در بازی استپن است. افزایش سقف انرژی آسان است، هر چند، سرمایه گذاری بیشتری هم می طلبد.

به همین دلیل توصیه ی اکید ما این است که مراقب پل انرژی استپن آینده باشید؛ زیرا معتقدیم این پل در واقع یک گرگ در لباس میش است.

ما در آکادمی حشم ­بان، قصد داریم به شما کمک کنیم تا در حد امکان در مورد انقلاب آینده ان اف تی (NFT) بیاموزید. ما به شما کمک می کنیم تا در دنیای جدید و جذاب توکن های غیرقابل تعویض یا ان اف تی (non-fungible tokens) حرکت کنید و نحوه توکنیزه کردن کسب و کارتان را به شما نشان می دهیم.

 

این مقاله را به اشتراک بگذارید
نظرات 2
  • دوست عزیز سلام ممنون از دانش و دقت شما در رسوندن اطلاعات مفید .راستش من چند روز پیش بدون کد تونستم وارد برنامه بشم وشدم و خواستم حسابم رو شارژ کنم و ارز جی ام تی له تعداد ۷۵ عدد خریدم و ارسال کردم به کیف پولس که تو برنامه بود ولی بعد از گذشته ۵ روز هنوز به حسابم نیامده به نطر شما اشتباهی فرستادم یا نباید ارز جی ام تی میفرستادم راهنمایی میکنید من رو ممنون ایمیلم هستش استاد مچکرم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *