جعبه رمز و راز استپن (Stepn Mystery Box) چیست؟

17 دقیقه زمان مطالعه
جعبه رمز و راز استپن (Stepn Mystery Box) چیست؟

جعبه رمز و راز استپن (Stepn Mystery Box) چیست؟

 

آیا به دنبال اطلاعاتی در مورد سیستم جعبه رمز و راز استپن هستید؟

شاید اخیراً متوجه تغییرات زیادی که استپن در جعبه های رمز و راز استپن ایجاد کرده شده اید و اکنون می خواهید در مورد تاثیر این تغییرات بر بازی اطلاعات کسب کنید؟

خب، نگران نباشید، زیرا ما در جامعه ی کاربران تحقیقاتی صورت داده ایم و تمام یافته‌های خود را در راهنمای حاضر در مورد جعبه رمز و راز (Mystery Box) گردآوری کرده ایم.

در این راهنما، به طور کامل با مفهوم جعبه های رمز و راز استپن، محتویات آن ها و هزینه ی باز کردن شان، آشنا خواهید شد. با ما همراه باشید!

همچنین شما میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ویژگی های کفش استپن، ویژگی انعطاف پذیری کفش استپن، ویژگی راحتی کفش استپن، ویژگی شانس کفش استپن، ویژگی کارایی کفش استپن، خرید کفش در استپن، انتقال کفش در استپن، اجاره کفش در استپن، نحوه انتقال سولانا به استپن و راهنمای کامل کفش ورزشی در اسپتن به سایت حشم بان مراجعه کرده و از مقالات تهیه شده استفاده کنید.

 

برای بسیاری از افراد، جعبه های رمز و راز یکی از دور از دسترس ترین جنبه های بازی استپن هستند.

جعبه های رمز و راز (Mystery Boxes)، همان جعبه های جایزه هستند که ممکن است پوچ یا حاوی آیتم های ارزشمندی باشند که می توانید در بازی از آنها استفاده کنید. این اقلام شامل جواهرات (Gems) در انواع و سطوح مختلف و همچنین طومارهای ضرب (Minting Scrolls) است.

هم میزان دریافت و هم کیفیت جعبه های رمز و راز تحت تأثیر میزان انرژی مصرفی شما حین دویدن و میزان شانسی (Luck) کفش ورزشی تان، قرار دارند. بدیهی است که یک عنصر تصادفی قوی نیز در این میان نقش ایفا می کند. 

برای باز کردن جعبه ی رمز و راز (Mystery Box) که دریافت کرده اید، باید مدت زمان مشخصی را منتظر بمانید و همچنین یک مقدار پایه GST را خرج کنید.

البته با هزینه ی مقداری GST، می توان این دوره ی انتظار را حذف کرد ولی در غالب مواقع، این کار از نظر اقتصادی مطلوب نیست.

ظاهراً توافق عمومی این است که میزان شانس(Luck)  ایده آل برای یک کفش ورزشی بین 15 تا 20 است. علاوه بر این، بهتر است تمرکزتان روی جعبه های رمز و راز در سطح 3 یا بیشتر، باشد.

برای آشنایی کامل با نحوه عملکرد جعبه های رمز و راز استپن، لطفاً تا پایان مقاله با ما همراه باشید. 

 

جعبه رمز و راز استپن چیست؟

جعبه رمز و راز استپن (Stepn Mystery Box) چیست؟
جعبه رمز و راز استپن (Stepn Mystery Box) چیست؟

 

جعبه های رمز و راز (Mystery Boxes)، نسخه استپن از به اصطلاح جعبه های جایزه است که در بسیاری از بازی های دیگر نیز یافت می شوند.

جعبه های رمز و راز معمولاً جواهرات (Gems) یا طومارهای ضرب (Minting Scrolls) هستند که می‌توانند برای جنبه‌های مختلف بازی، مانند تقویت ویژگی‌های کفش‌های ورزشی یا ضرب کفش‌های کاملاً جدید مفید واقع شوند. 

حتی اگر در بازی استپن تازه کار باشید، به احتمال زیاد قبلاً اسم جعبه های رمز و راز که می توانید در این بازی به دست آورید، به گوش تان خورده است.

اما احتمالاً از خود می‌پرسید که جعبه های رمز و راز چیستند و اصلاً چه کاربردی دارند؟

بسیاری از افرادی که وارد استپن می شوند لزوماً با مفهوم جعبه های جایزه آشنا نیستند، بنابراین ابتدا برخی از اصول اولیه را به سرعت مرور می‌کنیم.

جعبه های رمز و راز، جعبه های جایزه در سیستم بازی استپن هستند که می‌توانید هنگام راه رفتن یا دویدن با استپن آن ها دریافت کنید. احتمال دریافت و محتوای این جعبه ها تحت تأثیر عوامل مختلف و شانس و اقبال تان است. 

 

اگرچه مشخصاً یک فرمول ریاضی در این خصوص وجود دارد که همه این موارد را تعیین می کند، ولی چنین جزئیاتی معمولاً توسط توسعه دهندگان بازی مخفی نگه داشته می شوند.

بازی استپن اصلی از ۵ نوع مختلف از جعبه های رمز و راز برخوردار بود و دریافت هر یک از این جعبه ها، در درجه اول به میزان انرژی استفاده شده و میزان شانس(Luck)  استپن کفش‌های ورزشی تان بستگی داشت. با این حال، بعدها استپن سیستم خود را تغییر داد و در حال حاضر مجموعاً ۱۰ سطح مختلف از جعبه های رمز و راز را دارا می باشد:

 

جعبه رمز و راز استپن (Stepn Mystery Box) چیست؟
جعبه رمز و راز استپن (Stepn Mystery Box) چیست؟

 

انرژی (Energy) و شانس(Luck) همچنان تعیین کننده‌ی احتمال دریافت انواع مختلف جعبه های رمز و راز استپن هستند، هرچند به نظر می رسد آستانه ی جعبه های بسیار رایج به طور قابل توجهی کاهش یافته است.

در داخل برنامه، هر کاربر در آن واحد، از شانس دریافت حداکثر ۴ جعبه ی رمز و راز مختلف برخوردار است. 

این منطقی به نظر می رسد چون امکان باز کردن آنی جعبه های رمز و راز وجود ندارد (در ادامه در این خصوص توضیحات بیشتری ارائه خواهد شد). بنابراین، بسته به پیشرفت تان در بازی، می بایست نه کمیت، بلکه کیفیت جعبه های رمز و راز را در کسب شان مد نظر قرار دهید.

با این که هیچ استراتژی بی عیب و نقصی برای استپن وجود ندارد، آکادمی حشم بان در مقاله های دیگرش، برخی از ابعاد کلیدی دیگر بازی را پوشش داده است.

 

جعبه‌ رمز و راز استپن چه پاداش هایی را شامل می شوند؟

جعبه رمز و راز استپن (Stepn Mystery Box) چیست؟
جعبه رمز و راز استپن (Stepn Mystery Box) چیست؟

 

جعبه های رمز و راز استپن می‌توانند حاوی جواهرات یا طومارهای ضرب یا کاملاً پوچ باشند. هم کمیت و هم کیفیت اقلام موجود در آنها بسته به سطح جعبه های رمز و راز (Mystery Boxes)، متفاوت است که این عوامل نیز به نوبه خود تحت تأثیر ویژگی شانس (Luck) کفش ورزشی تان قرار دارند.

ممکن است این فکر به ذهن تان خطور کند که چرا اصلاً باید به جعبه های رمز و راز اهمیت دهید. خوب، این جعبه های رمز و راز معمولاً حاوی یک یا چند مورد از آیتم های زیر هستند: (توجه داشته باشید: برخی از جعبه ها نیز کاملاً پوچ هستند)

جواهرات (Gems)

طومارهای ضرب (Minting Scrolls)

 

این که چه تعداد از این اقلام در جعبه های رمز و راز یافت می شوند، به شدت تحت تأثیر ویژگی شانس (Luck) کفش تان قرار دارد. 

جواهرات (Gems) مهم هستند زیرا به شما امکان می دهند ویژگی های کفش ورزشی خود را تقویت کنید.

از جواهرات (Gems) متعدد از نوع و سطح یکسان نیز می توان برای ارتقاء آنها به یک جواهر (Gem) سطح بالاتر استفاده کرد. اگر مایلید در مورد نحوه عملکرد این روش بیشتر بدانید، به راهنمای ما در مورد هزینه‌های ارتقاء سطح استپن مراجعه نمایید.

طومارهای ضرب(Minting Scrolls)  نیز مهم هستند زیرا با ارتقاء کفش تان به سطح 5، می توانید از آنها برای ضرب کفش های جدید استفاده کنید (مقاله ی ما در مورد استراتژی ضرب کردن را بخوانید).

بنابراین، همانطور که می بینید، کاربرد جعبه های رمز و راز صرفاً جذاب تر کردن بازی نیست، بلکه بخش مهمی از بازی استپن محسوب می شوند.

 

احتمال دریافت جعبه رمز و راز استپن چگونه افزایش می‌یابد؟

جعبه رمز و راز استپن (Stepn Mystery Box) چیست؟
جعبه رمز و راز استپن (Stepn Mystery Box) چیست؟

 

احتمال جعبه های رمز و راز استپن در درجه اول تحت تاثیر میزان انرژی مصرفی شما در حین پیاده روی یا دویدن و همچنین میزان بالای ویژگی شانس (Luck) کفش ورزشی تان قرار دارد.

اگرچه این عوامل شانس تان را برای دریافت یک جعبه افزایش می دهد، اما بخت و اقبال هم در این میان نقش پررنگی دارند. وقتی تازه بازی استپن را شروع می کنید، ممکن است این تصور برایتان پیش بیاید که هرگز یک جعبه ی رمز و راز(Mystery Box) عایدتان نخواهد شد.

و با توجه به کاهش قابل توجه آستانه دریافت جعبه ها از زمان معرفی سیستم جدید جعبه های رمز و راز (Mystery Boxes)، این اتفاق هم قرار نیست به راحتی رخ دهد.

وایت پیپر رسمی استپن اطلاعاتی در مورد فرمول هایی ارائه می دهد که به تعیین احتمال دریافت جعبه های رمز و راز استپن کمک می کند.

این سند همچنین حاوی فرمولی در خصوص نحوه تعیین کیفیت جعبه های رمز و راز است.

 

MysteryBoxValue (V) = N * (PSL+PSLC)^SystemValue3

 

اما راستش را بخواهید، ما وایت پیپر را چندان مفید نیافتیم. غالب توضیحات مبهم و گاهاً گیج کننده هستند و به وضوح بخش زیادی از اطلاعات را ارائه نداده است. 

به طور کلی، میزان احتمال دریافت جعبه های رمز و راز (Mystery Boxes)، بر اساس میزان انرژی مصرفی و ارزش شانس (Luck) کفش ورزشی تان تعیین می‌شود. 

بر اساس آمارهای عمومی و همچنین گزارش‌های کاربران، رویکرد بهینه برای دریافت جعبه های رمز و راز (Mystery Boxes)، برخورداری از حدود 15-20 شانس و استفاده از حداقل 5 واحد انرژی است.

 

باز کردن جعبه رمز و راز چقدر هزینه دارد؟

جعبه رمز و راز استپن (Stepn Mystery Box) چیست؟
جعبه رمز و راز استپن (Stepn Mystery Box) چیست؟

 

باز کردن یک جعبه ی رمز و راز (Mystery Box) سطح ۱ برای شما ۵ GST هزینه دارد و باید ۲ روز صبر کنید تا بتوانید آن را باز کنید. 

یک جعبه در سطح ۱۰ به ۱۸ روز انتظار و ۱۰۰ GST نیاز دارد. البته پرداخت هزینه ی بیشتر به شما این امکان را می دهد که بلافاصله جعبه را باز کنید، ولی این کار معمولاً از نظر اقتصادی به صرفه نیست.

اگر فکر می‌کردید که کسب یک جعبه ی رمز و راز استپن سخت است، خودتان را آماده کنید چون کارتان از این هم دشوارتر است. 

همانطور که می بینید با دریافت یک جعبه ی رمز و راز (Mystery Box)، در یکی از 4 مکانی که در اکانت تان به این منظور تعبیه شده، جای می گیرد. به یاد داشته باشید که امکان برخورداری از بیش از ۴ جعبه باز نشده را در آن واحد ندارید.

این شاید مسئله ی غامضی به نظر نرسد ولی می بایست بدانید که امکان باز کردن جعبه های رمز و راز بلافاصله بعد از دریافت وجود ندارد. درست است، بسته به سطح جعبه های رمز و راز باید بین ۲ تا ۱۸ روز صبر کنید تا بتوانید بازشان کنید.

و حتی با اتمام زمان انتظار هم، برای باز کردن یک جعبه باید از GST تان هزینه کنید.

 

جعبه رمز و راز استپن (Stepn Mystery Box) چیست؟
جعبه رمز و راز استپن (Stepn Mystery Box) چیست؟

 

آن دسته از کاربرانی که تاب انتظار کشیدن را ندارند، با هزینه ی ارز ديجيتال گرین ساتوشی(Green Satoshi Token)  بیشتر، می توانند فوراً جعبه را باز کنند (به این تقویت می گویند).

فرمول محاسبه ی تقویت یک جعبه ی رمز و راز(Mystery Box) استپن به این قرار است:

 

ارتقا = زمان بر حسب ساعت * ۰.۳ GST در ساعت + قیمت پایه به GST

 

جعبه های رمز و راز می‌توانند حاوی پاداش‌های زیاد، یا پوچ باشند، بنابراین صرف زمان و GST برای باز کردن جعبه همیشه ریسک به همراه دارد. 

در برخی موارد، حتی جوایز موجود در یک جعبه نیز ممکن است هزینه ی باز کردن شان را توجیه نکند.

برخی از کاربران همچنین گفته‌اند که جعبه‌های سطح 1 و سطح 2 معمولاً آنقدر بد هستند که احتمالاً استپن در تلاش است از آنها به عنوان یک مکانیسم توکن سوزی غیررسمی برای کاهش مقدار GST در گردش استفاده کند.

بنابراین طریق اولی این است که همیشه یک استراتژی مناسب برای برخورد با جعبه های رمز و راز استپن در چنته داشته باشید.

توصیه ما این است که به جای کمیت، بر کیفیت تمرکز کنید.

 

سوالات متداول

به عنوان حسن ختام، چند سوال متداول در مورد جعبه های رمز و راز استپن را بررسی می کنیم:

 

جعبه های رمز و راز در استپن چگونه کار می کنند؟

بسته به سطح و ویژگی های کفش ورزشی تان و همچنین میزان انرژی که در طول دویدن مصرف می کنید، این شانس را دارید که یک جعبه ی رمز و راز به دست آورید.

جعبه های رمز و راز حاوی اقلامی هستند که در جای دیگری از بازی مورد نیاز بوده و می توانند سطح بازی تان را ارتقا دهند. 

 

محتویات جعبه های رمز و راز استپن چیست؟

جعبه های رمز و راز می توانند حاوی جواهرات (Gems)، طومارهای ضرب(Minting Scrolls)  یا کاملا پوچ باشند. مقدار و کیفیت اقلام به عوامل مختلفی از جمله شانس بستگی دارد.

 

آیا کسب هر جعبه ای در استپن قابل توجیه است؟

همه چیز به نوع استراتژی بازی شما بستگی دارد. به خصوص جعبه های رمز و راز سطح بالاتر (۳ و بالاتر) معمولاً حاوی اقلام ارزشمندتری هستند. با این حال، ظاهراً اتفاق نظر کلی این است که باز کردن اکثر جعبه های رمز و راز رایج، ارزش صرف وقت و GST را ندارند.

 

سخن آخر

سیستم جعبه ی رمز و راز (Mystery Box) استپن برای بسیاری از مبتدیان این بازی به معنای واقعی کلمه به یک رمز و راز تبدیل شده است.

اما این جعبه ها در واقعیت آنقدرها هم پیچیده نیستند و مادامی که به برخی از قوانین اساسی پایبند باشید، معمولاً به طور منظم شاهد دریافت جعبه ی رمز و راز مناسب خواهید بود. مسئله اصلی، نوع استراتژی است که برای باز کردن این جعبه ها اتخاذ می کنید.

ما در آکادمی حشم ­بان، قصد داریم به شما کمک کنیم تا در حد امکان در مورد انقلاب آینده ان اف تی (NFT) بیاموزید. ما به شما کمک می کنیم تا در دنیای جدید و جذاب توکن های غیرقابل تعویض یا ان اف تی (non-fungible tokens) حرکت کنید و نحوه توکنیزه کردن کسب و کارتان را به شما نشان می دهیم.

 

 

این مقاله را به اشتراک بگذارید
پیام بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *