ویژگی کارایی (Efficiency) کفش های استپن

15 دقیقه زمان مطالعه
ویژگی کارایی (Efficiency) کفش های استپن

ویژگی کارایی (Efficiency) کفش های استپن

 

آیا در صدد درک ویژگی کارایی کفش های ورزشی استپن هستید؟

آیا قبلاً کارایی کفش‌های ورزشی خود را افزایش داده‌اید، اما بنا به دلایلی، کاربران دیگر همچنان درآمد بیشتری نسبت به شما دارند؟

خب، نگران نباشید، چون آنچه معمولاً مغفول می ماند این است که میزان کسب GST به عوامل زیادی بستگی دارد که ویژگی کارایی (Efficiency) در استپن فقط یکی از آنهاست.

در این راهنما، خواهید آموخت که ویژگی کارایی استپن چه کاری انجام می دهد، چگونه می توانید GST بیشتری کسب کنید، و برای به حداکثر رساندن تاثیر کارایی کفش ورزشی خود باید چه کاری انجام دهید. با ما همراه باشید!

همچنین شما میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ویژگی های کفش استپن، خرید کفش در استپن، انتقال کفش در استپن، اجاره کفش در استپن، نحوه انتقال سولانا به استپن و راهنمای کامل کفش ورزشی در اسپتن به سایت حشم بان مراجعه کرده و از مقالات تهیه شده استفاده کنید.

 

کارایی یکی از ۴ ویژگی کفش های ورزشی در بازی Move-to-Earn استپن است. ویژگی کارایی می تواند بر توانایی شما برای کسب GST بیشتر، به ازای انرژی مصرف شده حین حرکت، تأثیر بگذارد.

هر بار که کفش ورزشی خود را ارتقا می دهید، مقدار مشخصی از امتیازات ویژگی دریافت می کنید که می توانید آن ها را به هر یک از ۴ ویژگی از جمله شانس (Luck)، راحتی (Comfort)، انعطاف پذیری (Resilience) و البته کارایی (Efficiency) اختصاص دهید.

میزان امتیازی که در اختیار دارید به کیفیت کفش ورزشی شما (به عنوان مثال معمولی، غیر معمول، کمیاب و غیره) بستگی دارد و از ۴ تا ۱۲ امتیاز متغیر است.

برقراری یک تعادل سالم بین ویژگی های مختلف مهم است؛ نه تنها به این دلیل که با پیشرفت شما در طول بازی، سایر ویژگی‌ها اهمیت بیشتری پیدا می‌کنند، بلکه نیز به این دلیل که با افزایش کارایی کفش، بازدهی آن کمتر می شود. 

 

یکی دیگر از راه‌های افزایش کارایی کفش بدون اضافه کردن امتیازات ویژگی، افزودن یک جواهر کارایی (Gem Efficiency) به یکی از سوکت‌های آن است. این کار تأثیر کارایی قبلی کفش را افزایش می دهد.

برای آگاهی کامل از عملکرد ویژگی کارایی استپن (STEPN Efficiency)، لطفاً تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

 

ویژگی کارایی در استپن چیست؟

ویژگی کارایی (Efficiency) کفش های استپن
ویژگی کارایی (Efficiency) کفش های استپن

 

کارایی (Efficiency) یکی از ۴ ویژگی همه ی کفش های ورزشی یا اسنیکرها در استپن است. این یکی از عواملی است که تعداد توکن های گرین ساتوشی (GST) یک بازیکن در طول بازی را تحت الشعاع قرار می دهد. GST توکن کاربردی اصلی استپن بوده و در سرتاسر طول بازی لازم می شود.

یکی از اولین چیزهایی که مردم پس از شروع بازی استپن متوجه می شوند این است که کسب GST برای موفقیت در بازی نقش مهمی ایفا می کند.

GST توکن کاربردی استپن (STEPN) و به عبارتی، لازمه ی تمام کارهایی است که حین بازی انجام می شود.

البته این بازی ابعاد دیگری نیز دارد، اما برای اکثریت قریب به اتفاق بازیکنان، GST معیار اصلی برای سنجش پیشرفت شان محسوب می شود. بنابراین کاملاً طبیعی است که بازیکنان خیلی زود به این فکر بیافتند که درآمد GST خود را تا حد امکان افزایش دهند.

ویژگی کارایی کفش ورزشی شما به همین منظور طراحی شده است. در واقع هر کفش های ورزشی در استپن دارای 4 ویژگی مختلف است که بر بازی اثر می گذارند.

اگر بازی استپن را به صورت انفرادی انجام می دهید، کارایی در درآمد GST شما نقش مهمی ایفا می کند.

سطح بالاتر کارایی استپن (STEPN Efficiency)، کسب درآمد بیشتر GST به ازای انرژی مصرف شده را به همراه خواهد داشت.

چنانچه بازی را در حالت ماراتون انجام می دهید، کارایی بر درآمد GST تأثیرگذار نیست، اما به شما کمک می‌کند امتیازهای بورد امتیازات را با سرعت بیشتری جمع ببندید. بنابراین، آیا اهمیت GST در بازی، دلیل خوبی برای افزایش هر چه بیشتر کارایی (Efficiency) است؟

خب، نه لزوماً. این امر به هدف شما بستگی داردچون غالب چیزها در استپن (STEPN) در مقیاس خطی کار نمی کنند.

برای چالش برانگیز کردن بازی، پیشرفت معمولاً با کاهش بازدهی همراه می شود. در بخش بعدی، این موضوع را به تفصیل بررسی خواهیم کرد.

 

چگونه با کارایی ارز دیجیتال GST بیشتری به دست آوریم؟

 

ویژگی کارایی (Efficiency) کفش های استپن
ویژگی کارایی (Efficiency) کفش های استپن

 

در استپن با افزایش ویژگی کارایی استپن کفش های ورزشی خود، می توانید پتانسیل درآمد GST خود را بالا ببرید. این کار با بالا بردن سطح کفش شما و افزودن امتیازات ویژگی که دریافت می کنید به کارایی (Efficiency)، انجام می شود.

با خرید اولین کفش ورزشی خود در استپن، دو عامل بر پتانسیل درآمد GST شما تأثیر می گذارند.

هر نوع کفش ورزشی برای محدوده ی خاصی از سرعت بهینه قابل استفاده است و کفش هایی که برای سرعت های بالاتر ساخته شده اند معمولاً به ازای انرژی مصرفی، GST بیشتری تولید می کنند. این یک اصل ثابت است.

ویژگی کارایی استپن، دومین عامل تاثیرگذار بر درآمد GST است. برخلاف نوع کفش ورزشی شما، ویژگی کارایی استپن تا حدی قابل ارتقا است.

بنابرین سوال را می توان این طور مطرح کرد که با افزایش کارایی تا چه حد می توان درآمد GST را بهبود بخشید؟

از آنجایی که وایت پیپر استپن اطلاعاتی در مورد جزئیات بازی ارائه نمی دهد، می بایست به همین اطلاعاتی که در حال حاضر در دسترس است بسنده کنیم.

خوشبختانه، STEPN Stats یک پایگاه عظیم از داده های جمع سپاری را گردآوری کرده که در ساخت نمودار زیر مفید واقع شده است.

همانطور که در نمودار بالا می بینید، ۴ خط روند حاضر، از نوع خاصی از کفش ورزشی حکایت دارند.

محور Y مقدار GST حاصل به ازای انرژی مصرف شده، و محور X سطح کارایی کفش ورزشی را نشان می دهند.

نتیجه کاملاً واضح است:

هرچه کفش تان کارایی استپن بیشتری داشته باشد، GST بیشتری کسب خواهید کرد.

با این حال، همچنین نسبتاً واضح است که بالا رفتن کارایی کفش، بازدهی را کاهش می دهد.

به عبارتی هر سطح اضافی از کارایی استپن، بهبود کمتر پتانسیل درآمد GST را برایتان به همراه خواهد داشت.

 

بیشتر به دلیل وجود تعادل میان استفاده از امتیازات ویژگی برای کارایی (Efficiency) یا انعطاف پذیری (Resilience)، به سختی می توان گفت که نقطه بهینه کجاست. هر بار که با افزایش سطح کفش تان، امتیازات جدیدی کسب می کنید، هزینه تعمیر کفش تان نیز افزایش می یابد.

بنابراین اگر از تمام امتیازات خود برای کارایی استفاده کنید و هیچ امتیازی را به انعطاف پذیری اختصاص ندهید، با افزایش هزینه ها ممکن است در GST سودی عایدتان نشود.

همچنین میزان تأثیر جواهرات کارایی (Eficiency Gems) در سوکت کارایی استپن (STEPN Efficiency) کفش تان مشخص نیست. همه عوامل اهمیت دارند و همین، تعیین ترکیب بهینه را بسیار دشوار می کند.

اما قبل از همه ی اینها، احتمالاً از خود می‌پرسید که در وهله ی اول چگونه می‌توان کارایی استپن (STEPN Efficiency) را افزایش داد. در بخش بعدی به این موضوع خواهیم پرداخت.

 

چگونه کارایی کفش استپن را افزایش دهیم؟

 

ویژگی کارایی (Efficiency) کفش های استپن
ویژگی کارایی (Efficiency) کفش های استپن

 

با ارتقاء کفش خود و افزودن امتیازات ویژگی به کارایی، می توانید کارایی استپن کفش خود را افزایش دهید.

با ارتقاء بیشتر، می توانید از جواهرات کارایی (Efficiency Gems) نیز استفاده کرده و آنها را در سوکت ها قرار دهید تا کارایی کفش را حتی تا حد بیشتری افزایش دهید.

در واقع ۳ روش برای تاثیرگذاری بر ویژگی کارایی استپن (STEPN Efficiency) کفش ورزشی وجود دارد:

 

-خرید یک کفش ورزشی با کارایی بیشتر.

-کارایی کفش ورزشی خود را در ارتقاء سطح بعدی افزایش دهید

-جواهر کارایی (Eficiency Gem) را در سوکت کفش ورزشی خود جاسازی کنید.

 

در این جا قصد نداریم به نحوه ی خرید کفش ورزشی مناسب بپردازیم زیرا مشخصاً می توانید به سادگی کفش ورزشی بخرید که از قبل کارایی  بیشتری دارد. ارتقاء سطح کفش داستان مسئله ی دیگری است. فرایند ارتقاء سطح در استپن برای ادامه ی بازی اهمیت حیاتی دارد.

در اصل، ارتقاء سطح راه اساسی و موثر برای موفقیت در بازی است. با ارتقاء سطح یک کفش ورزشی، در واقع قابلیت های آن را نیز ارتقا می دهید. بسته به کیفیت کفش ورزشی تان، با هر بار ارتقاء سطح، امتیازات بیشتر یا کمتری دریافت خواهید کرد.

سپس می توانید این امتیازها را به هر یک از ۴ ویژگی مورد نظرتان اضافه کنید و هر کدام از آن ها جنبه های مختلف بازی را تحت تاثیر قرار می دهند. افزودن تمام امتیازات تان به کارایی، ممکن است در نهایت مشا را از سایر ابعاد مهم غافل کند.

به نظر می رسد اکثر مردم نسبت ۳:۱ بین کارایی استپن و انعطاف پذیری را ترجیح می دهند.

دلیل این انتخاب این است که راحتی (Comfort) بر درآمد GMT تأثیر می گذارد ، که فقط در سطح 30 فعال می شود و شانس (Luck) بر احتمال دریافت جعبه های رمز و راز (Mystery Boxes) تأثیر می گذارد ، که اکثراً آن را بلافایده می دانند.

جعبه های رمز و راز (Mystery Boxes) می‌تواند حاوی جواهرات ارزشمندی باشد که می‌توانید آن‌ها را در سوکت های جواهرات (Gem Sockets) کفش‌های ورزشی خود قرار دهید (ابتدا باید قفل این سوکت‌ها را با ارتقاء سطح باز کنید).

با این حال، از آنجایی که امکان خرید این جواهرات در بازار نیز وجود دارد، کسب آنها در جعبه های رمز و راز (Mystery Boxes) همیشه ارزش تلاش را ندارد.

با این وجود، جواهرات (Gems) می‌توانند روی کارایی (Efficiency) و در نتیجه درآمد GST تان داشته باشند، بنابراین قطعاً ارزش بررسی دارند.

 

 

سوالات متداول درباره کارایی کفش های استپن

قبل از پایان، چند سوال متداول در مورد ویژگی کارایی استپن (STEPN Efficiency) را بررسی می کنیم.

 

بهترین ترکیب کارایی و انعطاف پذیری چیست؟

اکثر مردم به نسبت ساده ۳:۱ پایبند هستند. با این حال، می‌توانید از یکی از محاسبات استپن برای شبیه‌سازی ترکیب‌های مختلف استفاده کنید. فقط توجه داشته باشید که صحت آنها به صورت 100٪ تضمین نمی شود زیرا غالب مکانیک ها و فرمول های بازی عیان نیستند.

 

آیا باید کارایی را ارتقا دهم یا منتظر کسب GMT باشم؟

متأسفانه هیچ پاسخ قطعی برای این سوال وجود ندارد. این امر تا حد زیادی به اهداف خودتان و کفش مورد استفاده تان بستگی دارد. ظاهراً ارتقاء کفش‌های ورزشی معمولی به سطح 30 ارزش تلاش را ندارد زیرا در رقابت با سایرین، برای کسب درآمد GMT به مشکل برخواهید خورد.

 

چه زمانی می توان اضافه کردن امتیاز به کارایی را متوقف کرد؟

با کاهش بازدهی، می بایست تصمیم بگیرید که از چه بخشی از بازی بیشتر لذت می برید. تاثیر برخی از ویژگی ها را می توان به راحتی با استفاده از جواهرات (Gems) ارتقا داد، بنابراین شاید اصلاً نیازی به اضافه کردن امتیازات به آن ها نباشد.

 

سخن آخر

کارایی، به خاطر نقشی که در افزایش درآمد GST ایفا می کند، عمدتاً یکی از مهمترین ویژگی های بازی استپن محسوب می شود. با توجه به عوامل بسیار زیادی که بر بازی تأثیر می گذارند، هیچ کس واقعاً نمی تواند بگوید کدام ترکیب بی نقص است.

اگرچه GST برای بازی اهمیت دارد، اما مشخص نیست که آیا اصلاً کسب درآمد از طریق GST واقعا ایده خوبی است یا خیر. این که در نهایت GMT به طور قابل توجهی مهمتر از GST شود، اصلاً بعید و دور از انتظار نیست.

 

ما در آکادمی حشم ­بان، قصد داریم به شما کمک کنیم تا در حد امکان در مورد انقلاب آینده ان اف تی (NFT) بیاموزید. ما به شما کمک می کنیم تا در دنیای جدید و جذاب توکن های غیرقابل تعویض یا ان اف تی (non-fungible tokens) حرکت کنید و نحوه توکنیزه کردن کسب و کارتان را به شما نشان می دهیم.

 

این مقاله را به اشتراک بگذارید
پیام بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *