ویژگی شانس (Luck) کفش های استپن

12 دقیقه زمان مطالعه
ویژگی شانس (Luck) کفش های استپن

ویژگی شانس (Luck) کفش های استپن

 

آیا تمایل دارید با طرز کار ویژگی شانس در استپن آشنا شوید؟ آیا به تازگی بازی استپن را شروع کرده‌اید، اما عوامل مختلف موثر بر بازی گیج تان کرده است؟

خب، نگران نباشید، کاملاً طبیعی است که مبتدیان در این بازی تحت تاثیر ویژگی‌های مختلف و آیتم‌های درون بازی آشفته و گیج شوند. در این راهنما، با طرز کار ویژگی شانس در استپن و تاثیر آن بر استراتژی استپن تان آشنا خواهید شد. با ما همراه باشید!

 

شانس یکی از چهار ویژگی کفش‌های ورزشی در بازی Play-to-Earn استپن است. ارزش شانس کفش شما، بر احتمال دریافت جعبه های رمز و راز (Mystery Boxes) در بازی تأثیر می گذارد. با داشتن شانس بیشتر، احتمال دریافت جعبه ی رمز و راز نیز بیشتر خواهد شد.

با استناد به داده ها و آنالیز STEPNStats، ظاهراً یک محدوده ی بهینه برای ویژگی شانس وجود دارد:

-هر کاربر می بایست حداقل ۱۵ تا ۲۰ واحد شانس داشته باشد.

-حداکثر شانس بهترین کفش های ورزشی، بین ۴۰ تا ۶۰ واحد است.

سایر ویژگی های استپن، کارایی، راحتی و انعطاف پذیری هستند. هر ویژگی بر جنبه ی متفاوتی از بازی تأثیر می گذارد و ویژگی ها نیز می توانند اثربخشی یکدیگر را تحت الشعاع قرار دهند. به عبارت دیگر: آنها به طور متقابل به هم وابسته هستند.

برای آشنایی کامل با نحوه ی تأثیرگذاری شانس در استپن بر بازی، لطفاً تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

همچنین شما میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ویژگی های کفش استپن، ویژگی کارایی کفش استپن، خرید کفش در استپن، انتقال کفش در استپن، اجاره کفش در استپن، نحوه انتقال سولانا به استپن و راهنمای کامل کفش ورزشی در اسپتن به سایت حشم بان مراجعه کرده و از مقالات تهیه شده استفاده کنید.

 

ویژگی شانس در استپن چیست؟

ویژگی شانس (Luck) کفش های استپن
ویژگی شانس (Luck) کفش های استپن

 

شانس (Luck) یکی از 4 ویژگی کفش ورزشی یا اسنیکر در بازی Move-to-Earn استپن است. ویژگی‌های کفش‌های ورزشی شما بر جنبه‌های مختلف بازی، من جمله توانایی شما در کسب GST، توکن کاربردی اولیه ی استپن، تاثیر می گذارند.

همانطور که حتماً تا الان توجه کرده اید، کفش های ورزشی نقش بسیار مهمی در مکانیک بازی استپن ایفا می کنند. این کفش ها نه تنها در انواع مختلف، که نیز در کیفیت ها و در سطوح متفاوت یافت می شوند.

هر کفش ورزشی همچنین دارای ۴ ویژگی است که بسته به میزان آن ها، ابعاد مختلف بازی را تحت تاثیر قرار می دهند.

به عنوان مثال، این ویژگی‌ها بر پتانسیل درآمد GST و GMT، دوام و هزینه تعمیر کفش و همچنین احتمال دریافت جعبه های رمز و راز (Mystery Boxes) تاثیر می گذارند.امروز می خواهیم به طور خاص به ویژگی شانس در استپن بپردازیم.

ویژگی شانس در استپن در فراوانی و احتمال دریافت جعبه های رمز و راز نقش تعیین کننده دارد.

و البته، این ویژگی نه تنها زمانی که خودتان بازی می کنید، بلکه وقتی کفش های تان را به شخص دیگری اجاره دهید نیز تأثیرگذار و تعیین کننده هستند.

ممکن است از خود بپرسید اصلاً چرا باید فکرتان را مشغول این موارد کنید؟

خب، سطوح مختلفی از جعبه های رمز و راز وجود دارد که آنها حاوی به اصطلاح جواهرات (Gems) و طومارهای ضرب (Minting Scrolls) هستند. این اقلام در نهایت برای بهبود بازی به کارتان می آیند.

از جواهرات (Gems) برای تقویت ویژگی‌های مختلف کفش‌ها استفاده می‌شود و برای تولید کفش‌های ورزشی جدید نیز به طومارهای ضرب (Minting Scrolls) نیاز است.

 

چگونه ویژگی شانس در استپن بر جعبه های رمز و راز تأثیر می گذارد؟

ویژگی شانس (Luck) کفش های استپن
ویژگی شانس (Luck) کفش های استپن

 

مقدار شانس کفش ورزشی شما عامل مهمی در تعیین احتمال دریافت جعبه های رمز و راز در طول بازی محسوب می شود. با ارتقای ویژگی شانس کفش ورزشی، می توانید احتمال دریافت جعبه های رمز و راز (Mystery Boxes) افزایش دهید.

در واقع، فقط توسعه دهندگان استپن از نحوه ی تاثیرگذاری عوامل مختلف بر یکدیگر آگاهی کامل دارند. توجه داشته باشید که علی رغم تاثیر مثبت برخی عوامل بر تعدادی از ویژگی ها، ممکن است در سایر زمینه ها پیامدهای منفی داشته باشند.

بیایید به ارزش جعبه های رمز و راز، که احتمال دریافت آنها را تعیین می‌کند، نگاهی گذرا داشته باشیم:

 

MysteryBoxValue (V) = N * (PSL+PSLC)^SystemValue3

این متغیرها به چه معنا هستند؟

 

PSL: شانس کفش بازیکن

PSLC: ضریب شانس کفش بازیکن (جواهرات (Gems) / سوکت‌ها، نشان‌های NFT

 

می توانیم فرمول را به صورت زیر ساده کنیم:

احتمال دریافت = انرژی * شانس ^ SystemValue3

 

هیچ کس از ارزش واقعی SystemValue3 (SV3) اطلاع ندارد، اما آنالیز جامعه نشان می دهد که ممکن است نزدیک به 0.26 باشد.

شاید تصور کنید که فرمول فوق برای افزایش هر چه بیشتر ویژگی شانس در استپن است. ولی این طور نیست.

طبق فرمول بالا و با در نظر گرفتن SV3، نقطه ای وجود دارد که در آن ویژگی شانس (Luck) شروع به تأثیرگذاری بر پتانسیل کسب GST می کند.

تجزیه و تحلیل نسبتاً دقیقی در یک تاپیک توییتر موجود است و Krit از STEPNstats این فرمول را باز کرده است.

نکات کلیدی آن عبارتند از:

حداقل شانس در بازی استپن برای هر کاربر استپن (STEPNer) باید 15 تا 20 واحد باشد.

حداکثر شانس در استپن که بهترین کفش های ورزشی چند ظرفیتی باید داشته باشند حدود ۴۰ واحد است. مطلب در مورد جعبه های رمز و راز (Mystery Boxes) زیاد است، اما ما آن در یک مقاله اختصاصی به آنها خواهیم پرداخت.

نکته اصلی که باید به خاطر بسپارید این است که شانس بر احتمال دریافت جعبه های رمز و راز (Mystery Boxes) تأثیر می گذارد و با پیشروی در بازی، به قابلیت این ویژگی نیاز پیدا خواهید کرد.

البته می بایست حواستان باشد که بیش از حد روی گسترش یک ویژگی خاص تمرکز نکنید چون این کار، به جز در موارد نادر، منطقی نیست. 

 

ویژگی های دیگر کفش های استپن چیست؟

در مجموع ۴ ویژگی استپن مختلف وجود دارد که کفش های ورزشی می توانند آنها را دارا باشند:

کارایی (Efficiency)

شانس (Luck)

راحتی (Comfort)

انعطاف پذیری (Resilience)

 

ویژگی شانس (Luck) کفش های استپن
ویژگی شانس (Luck) کفش های استپن

 

هر ویژگی بعد متفاوتی از مکانیک بازی استپن را تحت الشعاع قرار می دهد.

حالا که ویژگی شانس در استپن را به طور دقیق تری بررسی کردیم، می توانیم به سایر ویژگی های کفش های ورزشی نیز نگاهی داشته باشیم.

البته در این جا فرصت کافی برای پرداختن به جزئیات هر یک از این ویژگی ها وجود ندارد، بنابرین به توضیحات کلی بسنده می کنیم.

۴ ویژگی کفش های ورزشی استپن به این قرار هستند:

کارایی: این ویژگی بر پتانسیل درآمد GST شما تأثیر می گذارد. کارایی (Efficiency) بیشتر در استپن، کسب درآمد GST بیشتر به ازای انرژی مصرفی را به همراه دارد.

 

شانس: همانطور که پیش تر در این مقاله ذکر شد، شانس در استپن بر احتمال دریافت جعبه های رمز و راز تاثیر می گذارد.

 

راحتی: این ویژگی در حال حاضر در حال توسعه است. تنها چیزی که در حال حاضر می دانیم این است که بر درآمد GMT تأثیر می گذارد. راهنمای ما در مورد ویژگی راحتی (Comfort) در استپن (STEPN) برخی از اثرات احتمالی این ویژگی را بررسی می کند.

 

انعطاف پذیری: از آنجایی که کفش های ورزشی به مرور زمان دچار پوسیدگی و پارگی می شوند، باید آنها را تعمیر کنید. انعطاف پذیری (Resilience) در استپن باعث دوام بیشتر کفش های کتانی ورزشی شما می شود.

 

آکادمی حشم بان در قالب راهنماهای کوتاه و اختصاصی هر یک از ویژگی ها را با جزئیات بیشتری بررسی کرده است و تعدادی از آن مقالات تا کنون در سایت حشم بان منتشر شده اند و تعدادی نیز در آینده نزدیک منتشر خواهد شد. همچنین ما در آکادمی حشم بان اذعان داریم که اولین و معتبرترین منبع آموزش و راهنمای بازی ارز دیجیتال استپن هستیم.

 

کار با استپن را چگونه شروع کنیم؟

ویژگی شانس (Luck) کفش های استپن
ویژگی شانس (Luck) کفش های استپن

 

بهترین راه برای شروع کار با استپن این است که اپلیکیشن آن را در تلفن همراه تان دانلود کنید، یک حساب کاربری ایجاد کرده، آن را با استفاده از کد فعال سازی استپن فعال کنید و راهنمای استپن ما را در مورد بازی مطالعه کنید.

با بازی استپن آشنا نیستید و نمی دانید از کجا شروع کنید؟ نگران نباشید، زیرا استپن برای خیلی از کاربران دیگر هم گیج کننده است.

این بازی سیستم نسبتاً پیچیده ای دارد که عناصر مختلف و متعددی در آن نقش ایفاد می کنند.

و اگر در فعال کردن حساب استپن خود ابهام دارید، به راهنمای ما در مورد نحوه دریافت کد فعال سازی استپن مراجعه کنید.

هر چند ممکن است دشوار به نظر برسد ولی با مطالعه مقالات آکادمی حشم بان، ظرف تنها یک ساعت می توانید پاسخ سوالات خود را دریافت کنید.

 

سخن آخر

استپن یکی از هیجان‌انگیزترین مفاهیم جدید Move-to-Earn است که از شوق و اشتیاق اخیر نسبت به رمزارز و ان اف تی (NFT) سربرآورده است.

ما صمیمانه معتقدیم که بازی‌های ارز دیجیتال و ان اف تی (NFT) مانند استپن، با ترکیب دنیای واقعی و مجازی، از پتانسیل ایجاد اقتصادهای جدید و هیجان‌انگیز برخوردار هستند. و بهترین نکته در مورد این بازی این است که برای سلامتی جسمی نیز مفید است.

ما در آکادمی حشم ­بان، قصد داریم به شما کمک کنیم تا در حد امکان در مورد انقلاب آینده ان اف تی (NFT) بیاموزید. ما به شما کمک می کنیم تا در دنیای جدید و جذاب توکن های غیرقابل تعویض یا ان اف تی (non-fungible tokens) حرکت کنید و نحوه توکنیزه کردن کسب و کارتان را به شما نشان می دهیم.

 

این مقاله را به اشتراک بگذارید
پیام بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *