کسب درآمد با برنامه‌های غیرمتمرکز: حرکت کن، پول بگیر (Move2Earn)

21 دقیقه زمان مطالعه
کسب درآمد با برنامه‌های غیرمتمرکز: حرکت کن، پول بگیر (Move2Earn)

کسب درآمد با برنامه‌های غیرمتمرکز:

حرکت کن، پول بگیر (Move2Earn)

 

تناسب اندام و کسب درآمد؛ چقدر خوب!

چندی پیش، درحال گوش دادن به قسمتی از یک پادکست درباره رانندگی و پاداش بودم. ظاهراً انسان‌ها از نظر بیولوژیکی طوری طراحی شده‌اند که خواهان چیزی باشند، درست مانند میل به خاراندن محل خارش.

این محرکه اولیه معمولاً به چیزها یا تجاربی که ارضای آنها ساده است، مانند خرید آنلاین چیزی یا خوردن یک خوراکی خوشمزه منجر می‌شود. اصطلاح غیرعلمی برای این پاداش‌ها، پاداش T1 است و زمان احساس رضایت در آنها کوتاه است.

پس از آن پاداش‌های T2 وجود دارد. این پاداش‌ها دوره رضایت بسیار طولانی‌تری داشته و حس خوشی بهتری نیز ایجاد می‌کنند. این پاداش‌ها می‌تواند جهت تلاش برای یادگیری یا انگیزه‌دادن به‌خود برای ورزش‌ مؤثر باشد.

برای آدم تنبلی مثل من که همیشه به‌دنبال راه‌هایی برای رهایی از ورزش است، مشوق‌های بسیار کمی در دنیا وجوددارد که واقعاً به من انگیزه بلند شدن از روی مبل را دهد.

سفر به فروشگاه جلاتو یکی از آنهاست. اگرچه احساس گناهی که بعد از خوردن با خوشحالی جلاتو تجربه می‌کنم از عوارض جانبی ناگوار آن است. پس‌از‌آن با حرکت Move2Earn مواجه شدم. همانطور که از نامش پیداست، من می‌توانم با حرکت در اطراف (در این مورد، رمزارز) کسب درآمد کنم.

مزایای سلامتی در آن واضح است. بیشتر اوقات ورزش تجویزی برای یک زندگی سالم‌تر است. اما بستن بند کفش‌هایتان و بلندشدن از خواب در صبح یخبندان، چالش‌برانگیزترین بخش برای حرکت است.

تمایل به سالم‌ماندن یا انجام آن برای آینده برای بسیاری از ما کمی بیش از حد انتزاعی است. بااین‌حال، دریافت پول برای ورزش آن‌را بسیار ملموس‌تر می‌کند.

کسب درآمد با برنامه‌های غیرمتمرکز: حرکت کن، پول بگیر (Move2Earn)
کسب درآمد با برنامه‌های غیرمتمرکز: حرکت کن، پول بگیر (Move2Earn)

چرا Move2Earn؟

همه چیز با بازی‌ها شروع‌ شد. بازیکن‌های جوانی که ساعت‌ها با بازی کردن مسئولیت‌های خود را نادیده می‌گیرند، دردسر بزرگ والدینشان بوده‌اند.

«شما سازنده نیستید و زمان را تلف می‌کنید» رمزی است برای «شما کاری انجام نمی‌دهید که بتواند برای شما پولساز باشد».

بهره‌وری مساوی است با کسب درآمد، معیاری است که 95 درصد از مردم جهان با آن زندگی می‌کنند و می‌میرند.

زمانی‌که Play2Earn به‌صورت یک رمزنگار معرفی شد، چیزی بیشتر ازاین نبود ‌که به بازیکن‌ها دلیل اساسی‌تری برای بازی و کسب مقداری هم پول دهد. همراه با آمدن Axie Infinity ناگهان تغییر کرد و دیگر فقط پول خرد نبود، بلکه حداقل برای برخی از افراد مقدار پول جدی به حساب می‌آمد.

با دیدن موفقیتی که توسط Play2Earn به‌دست آمد، کل مفهوم “XXX2Earn” واقعاً سر خود را بالا برد و شروع به ایجاد انواع فعالیت‌ها جهت ایجاد سرگرمی برای مردم کرد که همزمان بتوانند مقداری پول نیز دریافت کنند.

Wear2Earn برنامه غیرمتمرکز بعدی بود که به‌دنبال Move2Earn ظهورکرد (اگرچه بخش «درآمد» بیشتر از برگرداندن NFT ها ناشی ‌می‌شود تا اینکه واقعاً برای پوشیدن NFT ها دستمزد دریافت ‌کنید) و آخرین جنون برای هجوم به صحنه درآمد ارزهای دیجیتال است.

 

Move2Earn چیست؟

مشابه Play2Earn، Move2Earn از مفاهیم Game-Fi، شبکه‌اجتماعی و NFT استفاده می‌کند تا شرکت‌کنندگان را به ورزش تشویق کند. هرچه بیشتر ورزش کنید، NFT های کمتری دریافت می‌کنید و همچنین می‌توانید آمار خود را در رسانه‌های اجتماعی منعطف کنید (کاری که مردم درواقع برای لاف‌زدن انجام نمی‌دهند!).

نکته جالب درمورد برنامه‌های Move2Earn ترکیب اقلام دنیای واقعی مانند پوشیدنی‌های دیجیتال، GPS در تلفن همراه یا برنامه‌های سلامت موجود برای ردیابی حرکات کاربران است.

اگر هنگامی که در حال راه‌رفتن یا دویدن هستید آن را روشن کنید، شروع به پیگیری آمار شما مانند مسافت، سرعت، تعداد قدم‌ها و غیره می‌کند.

برخی حتی ممکن است با نمایش میزان کالری‌سوزی نیز همراه باشند (اگرچه من هنوز آن را ندیده‌ام). هنگامی که تمرین خود را کامل کردید، پاداش‌ها ظاهر می‌شوند، مشروط به سلامت شبکه (سولانا، من به شما نگاه می‌کنم!)

یک ریسک واضح این است که داده‌های شما مربوط به اجرای برنامه در مکانی ذخیره می‌شود که برخی از اشخاص مرکز به آن دسترسی دارند. اما شما درحال‌حاضر از FitBit، Apple Watch و غیره استفاده می‌کنید،پس هیچ ضرری نمی تواند برای شما داشته‌باشد، درست است؟

کسب درآمد با برنامه‌های غیرمتمرکز: حرکت کن، پول بگیر (Move2Earn)
کسب درآمد با برنامه‌های غیرمتمرکز: حرکت کن، پول بگیر (Move2Earn)

چگونه Move2Earn بازی کنیم؟

یک نظرسنجی سریع در اینترنت نشان می‌دهد که هیچ کمبودی برای انتخاب در برنامه‌های Move2Earn وجود ندارد. بیشتر آنها در مورد شمارش گام‌ها هستند، مانند کاری که FitBit و بسیاری از پوشیدنی‌های دیجیتال انجام می‌دهند.

با این حال برخی از آن‌ها سعی می‌کنند با گنجاندن وضعیت بدن و حرکات بدن و سایر اشکال فعالیت‌ها مانند هل‌دادن به سمت بالا، فراتر از آن عمل کنند. بازی فوتبال یا دوچرخه‌سواری نیز می‌تواند در حرکت Move2Earn گنجانده‌شود.

 

پلتفرم استپن (Stepn)

StepN درحال‌حاضر داغ‌ترین بازی در فضای Move2Earn است. این سیستم که بر روی اکوسیستم سولانا ساخته‌شده‌است، درحال‌ گذراندن مراحل برای رسیدن به دنیای رمزنگاری است.

کاربران، برنامه StepN را دانلودکرده و وارد سیستم می‌شوند، یک کد فعال‌سازی را از یک کاربر موجود یا کانال Discord می‌گیرند تا به برنامه دسترسی پیداکنند. شروع با دو گزینه همراه‌است:

اگر می‌خواهید بدون کسب درآمد به تناسب اندام برسید، به‌سادگی به برنامه اجازه‌دهید به فعالیت بدنی شما دسترسی داشته‌باشد و می‌توانید شروع به شمارش قدم‌هایتان توسط برنامه کنید.

اگر اکثر کاربران StepN را دوست دارید، می‌خواهید ارز دیجیتال کسب کنید، باید یک کفش ورزشی NFT بخرید (حداقل قیمت حدود 12 SOL، تقریباً 1000 دلار درحال‌حاضر).

احتمالاً ابتدایی‌ترین کفش‌های ورزشی را خواهیدداشت، که هرچه بیشتر آن را در هنگام ورزش بپوشید، سطح آن بالاتر می‌رود.

این کفش ورزشی دارای ویژگی‌های زیر است: کارایی، شانس، راحتی و انعطاف‌پذیری. ترکیبی از این عوامل قیمت کفش ورزشی را تعیین می‌کند. سطوح مختلف از پایه تا پیشرفته، برای پیاده‌روی یا مربی‌گری، قدم‌زدن و دویدن هستند.

حرکت در داخل خانه به‌عنوان راه‌رفتن روی ماه شناخته‌می‌شود و در شمارش گام‌ها به‌حساب نمی‌آید. این یک استراتژی ضد تقلب است که توسط طراحان برنامه اجراشده‌است تا همه چیز را برای همه منصفانه کند.

همچنین شما میتوانید بصورت کامل از طریق مقاله‌ی

آموزش بازی استپن (Stepn) و ارز دیجیتال GMT و GST و همچنین مقاله‌ی راهنمای کامل استپن Stepn: اکتیویشن کد، راهنمای انتخاب اسنیکر و ترفندها موجود در سایت نعیم حشم بان، اطلاعات کامل و مفیدی درباره بازی استپن بدست بیاورید.

کسب درآمد با برنامه‌های غیرمتمرکز: حرکت کن، پول بگیر (Move2Earn)
کسب درآمد با برنامه‌های غیرمتمرکز: حرکت کن، پول بگیر (Move2Earn)

 

ارزهای دیجیتال بازی استپن: GST و GMT

دو نوع توکن در برنامه StepN استفاده می‌شود: توکن گرین ساتوشی (GST) و توکن گرین متاورس (GMT).GST ارزدیجیتال سوددهنده است که به کاربران هنگام راه‌رفتن و دویدن با کفش ورزشی NFT پاداش می‌دهد.

عرضه این توکن نامحدود می‌باشد. این توکن‌ها از طریق فعالیت‌های مختلف مانند ضرب و تعمیر کفش‌های ورزشی سوزانده می‌شوند.

GMT توکن حاکمیتی است که به دارندگان اجازه رای دادن در مورد پیشنهادات را می‌دهد و دارای عرضه محدود به 6 میلیارد توکن است. این توکن‌ها همچنین برای جمع‌آوری پول در اوایل چرخه عمر پروژه مورد استفاده قرار گرفتند.

با لیست‌کردن اخیر هر دو توکن در صرافی‌های متمرکز مانند بایننس و کراکن، قیمت این توکن‌ها طرفداران بازار ارزهای دیجیتال را به وجد آورده‌ است.

 

پلتفرم Dotmoov

برخلاف StepN و سایر برنامه‌های شمارش گام، Dotmoov روی ورزش، به‌ویژه فوتبال‌سالنی/فوتبال تمرکز می‌کند که به رقص منشعب می‌شود.

آنها این کار را با توسعه یک «سیستم هوش‌مصنوعی اختصاصی، برخی الگوریتم‌های بینایی رایانه‌ای پیشرفته و یک موتور داوری که بدن انسان و موقعیت‌های مختلف اندام‌هایش را تشخیص می‌دهد، و به دنبال آن یک الگوریتم امتیازدهی برای اندازه‌گیری مهارت بازیکن» انجام می‌دهند، همانطوری‌که در وب‌سایت آنها توضیح داده‌شده‌ است.

این برنامه که اکنون به‌عنوان برنامه فوتبالی شناخته می‌شود به شما امکان کسب رمز ارز را داده و به بازیکنان مختلف در سراسر جهان اجازه شرکت در مسابقات دوستانه را می‌دهد. همچنین NFT های توپ‌های مجازی فوتبال نیز وجوددارد که می‌توانید آنها را جمع‌آوری کنید (و در بازار بفروشید).

کسب درآمد با برنامه‌های غیرمتمرکز: حرکت کن، پول بگیر (Move2Earn)
کسب درآمد با برنامه‌های غیرمتمرکز: حرکت کن، پول بگیر (Move2Earn)

 

ارز دیجیتال پلتفرم دوت‌موو: MOOV

توکن MOOV یک توکن کاربردی است که بازیکنان می‌توانند از آن برای خرید و اجاره NFT استفاده‌کنند. همچنین برای شرط‌بندی در چالش‌های افسانه‌ای استفاده می‌شود، جایی‌که بازیکنان، بازیکنان ماهر رتبه برتر را به چالش می‌کشند. آنها از طریق چالش‌ها و تکمیل مراحل مهم در برنامه به‌دست می‌آیند. همچنین می‌توانید برای کسب سود، توکن را به اشتراک بگذارید.

سقف ۱ میلیارد توکن وجوددارد که از ۳۲٪ آنها برای جمع‌آوری سرمایه از سرمایه‌گذاران استفاده‌ شده‌است و تیم 10٪ آنها را حفظ می‌کند. بقیه برای تامین نقدینگی و ذخایر برای سرمایه‌گذاری و توسعه اکوسیستم از طریق مشارکت و بازاریابی تقسیم می‌شوند.

اگر علاقه‌مند به انتخاب آن هستید، در PancakeSwap، Uniswap و Gate.io موجود است. این توکن همچنین در شبکه Polygon به‌عنوان ERC20، BEP20 پشتیبانی می‌شود.

 

وقتی از طریق Dotmoovs تصویر MOOV را به دست می‌آورید، چه کاری می‌توانید انجام‌دهید؟

Move2Earn فقط دامنه انحصاری پروژه‌های راه‌اندازی کریپتو نیست. شرکت‌های تناسب اندام نیز در تلاش هستند تا با ارائه تخصص خود در زمینه سلامت و تناسب اندام و ترکیب آن با جنبه کسب درآمد از طریق رمزنگاری، بخشی از دامنه رمزنگاری را به‌دست‌آورند.

دو شرکتی که در ادامه به آنها اشاره شده‌است، تنها برخی از نمونه‌های موجود در بازار هستند.

کسب درآمد با برنامه‌های غیرمتمرکز: حرکت کن، پول بگیر (Move2Earn)
کسب درآمد با برنامه‌های غیرمتمرکز: حرکت کن، پول بگیر (Move2Earn)

پلتفرم PUML Better Health

PUML، مخفف Personal Unit and Movement Levels، یک برنامه استرالیایی است که برای پاداش دادن به شما برای ورزش‌کردن، انجام مدیتیشن و خواب خوب طراحی شده‌است!

به‌تنهایی به‌عنوان یک برنامه کارمی‌کند، همچنین می‌تواند با انواع پوشیدنی‌ها مانند Apple Watch، Garmin، FitBit و غیره همگام شود تا بیشترین بهره را از فعالیت ورزشی خود ببرید.

چالش‌های موجود در برنامه برای تمامی شرکت‌کنندگان باز است. شرکت‌ها و برندها نیز از این موارد حمایت می‌کنند. همچنین یک نسخه پریمیوم از برنامه وجود دارد که برای باز کردن قفل ویدیوها و محتوای بیشتر به پرداخت اولیه نیاز دارد.

 

پلتفرم PUML

با حمایت مالی از چالش‌های بین شرکتی PUML از طریق PUML Image کارکنان را به تناسب اندام برسانید.

آنها همچنین دارای یک برنامه طراحی‌شده سلامت برای شرکت ها هستند تا کارکنان خود را برای داشتن یک زندگی سالم‌تر و مناسب‌تر هدایت کنند.

کارمندان می‌توانند چالش‌های سلامت بین شرکتی را به‌عنوان تمرین تیم‌سازی درنظر بگیرند و برای مشارکت پاداش دریافت کنند. برخی از مشتریان شرکتی آنها عبارتند از Deloitte، Western Union و TagHeuer.

 

ارز دیجیتال PUML

توکن PUML به عنوان پاداش برای کاربران صادر می‌شود و می‌توان از آن برای مبادله اقلام واقعی یا ارزهای دیجیتال استفاده کرد. همچنین می‌توانید آنها را به خیریه اهداکنید یا از آنها برای خرید NFT قهرمانان استرالیایی استفاده کنید. به گفته CoinGecko، این توکن در زمان نگارش این مقاله در حدود 0.061306 دلار معامله می‌شود.

 

پلفترم OliveX

OliveX یکی از زیرمجموعه‌های Animoca Brands، اقدامی از سوی این شرکت جهت کاوش بیشتر در متاورس برای پیگیری سهام خود در Sandbox است. آنها دنیای تناسب اندام را با بازی ترکیب کرده و به‌جای فقط بازی، با استراژی‌هایی منجر به جذب بازیکن‌ها می‌شوند.

یک مثال عالی، اپلیکیشن Dustland Runner است. با اجرای این برنامه که به‌عنوان «اولین بازی Proof of Workout در جهان» معرفی می‌شود میتوان داستان پیچیده بقا را همراه با توانایی جمع‌آوری NFT و رمزنگاری بازکرد.

هر روز ماموریتی متشکل از ۵ فایل صوتی و تعدادی آیتم برای جمع‌آوری وجود دارد. فایل‌های صوتی زمانی آشکار می‌شوند که مقدار مشخصی ورزش کرده باشید (نه آنقدر که فکر می‌کنید لازم است!).

کسب درآمد با برنامه‌های غیرمتمرکز: حرکت کن، پول بگیر (Move2Earn)
کسب درآمد با برنامه‌های غیرمتمرکز: حرکت کن، پول بگیر (Move2Earn)

 

پلفترم dustland runner

هنگام اجرای برنامه Dustland Runner Image، قفل فایل‌های صوتی را بازکرده و آیتم‌ها را جمع‌آوری کنید.

برنامه Dustland Rider نیز وجود دارد، برنامه‌ای که از سنسورهای بلوتوث در چرخه‌های ورزشی بازی از مکانیک‌هایی مشابه برنامه Runner استفاده می‌کند. این برنامه هنوز در حال پیشرفت است.

این شرکت قصد دارد با تبدیل شدن به یک شرکت برتر در برندهای تناسب اندام که می‌خواهند تناسب اندام را به متاورس بیاورند، از ارتباط خود با Sandbox متاورس استفاده کند.

 

ارز دیجیتال DOSE

DOSE کامل‌ترین کاغذ سفید را دربین تمام برنامه‌های تناسب اندام تحت پوشش دارد. این یک توکن ابزاری ERC20 است که توسط OliveX صادرشده است و برای شرکت در چالش‌ها و بازکردن مراحل بازی در برنامه‌هایی که پشتیبانی می‌کند برای کاربران صادر می‌شود. مجموع عرضه DOSE به 5 میلیارد می‌رسد و در شبکه Polygon تراکنش ها را بسیار ارزان‌تر از شبکه اصلی اتریوم می‌کند.

کسب درآمد با برنامه‌های غیرمتمرکز: حرکت کن، پول بگیر (Move2Earn)
کسب درآمد با برنامه‌های غیرمتمرکز: حرکت کن، پول بگیر (Move2Earn)

پلفترم GenoPets

اپلیکیشن تناسب اندام که بیشتر یادآور پوکمون‌گو است GenoPets می‌باشد.

به‌جای گرفتن پوکمون‌ها در طبیعت و اهلی‌کردن آن‌ها برای مبارزه در جنگ‌ها، یک GenoPet نوزاد به‌صورت رایگان دریافت می‌کنید، یا می‌توانید یکی از آن‌ها را که دارای برخی مشخصه‌های خوب است در بازار ثانویه خریداری کنید.

همانطور که ورزش می‌کنید، XP به‌دست می‌آورید که از آن برای رشد حیوان‌خانگی استفاده می‌شود تا بعداً مهارت‌های مفید در نبردها را به‌دست آورید.

من آن‌را عمدتاً یک بازی Play2Earn با عنصر Move2Earn درنظرمی‌گیرم. چیزی که GenoPets را در مقایسه با سایر بازی‌های Play2Earn جالب می‌کند، مکانیک بازی آن است که هم نسخه پولی و هم رایگان دارد.

به‌عنوان یک کاربر رایگان می‌توانید حیوان‌خانگی خود را از طریق ورزش و XP ارتقا دهید و در زمانی که آماده‌شدید آن‌ را در بازار ثانویه فروخته و مقدار زیادی پول نقد به‌دست آورید، به‌خصوص اگر برخی از ویژگی های نادر این کار را داشته باشد.

حیوانات خانگی بسیار ماهر درگیر نبرد با یکدیگر می‌شوند، به همین دلیل است که برخی از بازیکنان ممکن است بخواهند روی این جنبه از بازی تمرکز کنند و در ازای سخت‌کوشی برای بزرگ کردن حیوان خانگی‌شان، مقدار زیادی پول نقد از دست بدهند.

کسب درآمد با برنامه‌های غیرمتمرکز: حرکت کن، پول بگیر (Move2Earn)
کسب درآمد با برنامه‌های غیرمتمرکز: حرکت کن، پول بگیر (Move2Earn)

 

اگر می‌خواهید از بازی بهره بیشتری ببرید، خرید یک زیستگاه برای حیوان خانگی کلید بازکردن مراحل بازی Play2Earn است. با Habitat، حیوانات خانگی شما می‌توانند در آن زندگی کنند تا مهارت‌های خود را ارتقادهند، یا می‌توانید آن‌را به بازیکنان دیگر اجاره‌دهید.

یک حیوان خانگی در هر زیستگاه. هنگامی که یک زیستگاه دارید، می‌توانید کریستال‌های ژنی را بسازید که برای “توربوشارژ کردن” خود حیوان خانگی استفاده می‌شود. همه اینها، از جمله حیوان‌خانگی، را می‌توان در بازار ‌ثانویه به سایر بازیکنان فروخت تا پول نقد یا ارزدیجیتال به دست آورید.

 

ارزهای دیجیتال پلتفرم جنوپت: (KI / GENE)

دو نوع توکن در GenoPets وجود دارد: $KI و $GENE. اولی همراه با XP برای ارتقاء سطح حیوانات خانگی به‌دست می‌آید. $GENE نشانه توکن حاکمیتی است که در توزیع توکن اولیه برای جمع‌آوری سرمایه نقش دارد.

درحالی‌که $KI به‌نظر یک نماد پاداش تورمی است که هنگام استفاده برای ارتقاء زیستگاه و ارتقاء سطح حیوانات خانگی سوزانده می‌شود. $GENE یک عرضه ثابت 100 میلیونی دارد که 41٪ آن برای انجمن است و 32.5٪ به‌عنوان پاداش در فروش خصوصی استفاده می‌شود و تیم 25٪ سهم دارد. فقط 1.5٪ برای فروش عمومی باز است.

 

سایر پلتفرم‌های Move2Earn

برنامه‌های ذکرشده در بالا به‌هیچ‌وجه نمایش‌دهنده این روند نیستند. من آنها را معرفی‌کردم تا انواع برنامه‌های موجود در آنجا را نشان دهم. با وجود اپلیکیشنی مانند StepN، انواع دیگری نیز در بازار وجوددارد. انواع آن‌را می توان به طور گسترده به دو دسته طبقه‌بندی کرد:

Game Mechanics – برنامه هایی مانند JumpN و CycGo در این دسته قرار می گیرند. آنها دارای مکانیک بازی مشابه StepN با دو توکن پاداش و خرید یک آیتم مجازی برای مطابقت با حرکت دارند.

در مورد JumpN، یک انتخاب از نوع پرش معمولی با طناب پرش در مقابل حالت باشگاه برای کاربران وجود دارد. همراه با الزامات خرید یک طناب پرش مجازی یا یک مچ‌بند مانند نوعی که توسط اعضای‌باشگاه استفاده‌می‌شود. با CycGo، هنگام دوچرخه‌سواری، یک دوچرخه مجازی می‌خرد تا جوایزی کسب کند.

فرمت تمرین این برنامه‌ها فرمت تمرینی مشابهی برای شمارش گام‌ها دارند. برنامه هایی مانند SweatCoin، SprintN و Step جهت کسب درآمد فقط به دو پای خود، بدون ابزار اضافی دیگر تکیه‌می‌کنند. شما می‌دوید، عرق می‌ریزید، درآمد کسب می‌کنید.

کسب درآمد با برنامه‌های غیرمتمرکز: حرکت کن، پول بگیر (Move2Earn)
کسب درآمد با برنامه‌های غیرمتمرکز: حرکت کن، پول بگیر (Move2Earn)

جمع بندی درباره پلتفرم‌های Move2Earn

حرکت Move2Earn به تازگی شروع شده‌است. از آنجایی که برنامه‌های مختلف تلاش می‌کنند تا حداکثر تعداد کاربر را به‌دست‌آورند، چیزی که من می‌بینم روند بزرگ‌تری برای بدست‌آوردن تجربیات و پرکردن آن‌ها با تجربه‌های باارزش تبادلی قابل اندازه‌گیری است.

«از آنجایی که به هر حال این کار را انجام می‌دهید، چرا کسب درآمد نکنید؟» این دلیل خوبی برای کسانی که از قبل انگیزه دارند می‌باشد.

چه اتفاقی برای جامعه‌ای می‌افتد که در آن تقریباً هر فعالیتی با پاداش پولی گره‌خورده‌است؟آیا شاهد گسترش سایر روندهای “xxx2Earn” مانند Read2Earn، Share2Earn، EatHealthy2Earn، Vote2Earn و غیره خواهیم بود؟

به‌جای اینکه چیزی را برای لذت کاوش و ارضای کنجکاوی دنبال کنیم، می‌ترسم به سمت انجام فعالیت‌هایی هدایت شویم که تمرکز اولیه بر پاداش پولی است که می‌توانیم برای انجام آن دریافت کنیم.

همانطور که یانیس واروفاکیس در کتاب «صحبت‌ با دخترم درباره اقتصاد» اشاره‌کرده‌است، کمک داوطلبانه به کسی که نیازمند است و پرداخت پول به کسی برای انجام همان عمل، به طرق مختلفی شکل می‌گیرد.

وقتی مهربانی به‌خاطر مهربانی به‌خودی‌خود در مقایسه با دریافت دستمزد برای مهربان‌بودن در درجه دوم اهمیت قرارمی‌گیرد، در نهایت می‌توانیم جامعه‌ای خودخواه‌تر از آنچه که هستیم، شویم.

این مقاله را به اشتراک بگذارید
پیام بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *