بازی های درآمدزا ارز دیجیتال

30 دقیقه زمان مطالعه
بازی های درآمدزا ارز دیجیتال

بازی های درآمدزای واقعی در ارز دیجیتال

بازی‌های کریپتو جدید و پرطرفدار هستند و بسیاری از بازی‌های بلاکچین  در سال 2021 و 2022  اقتصاد قوی بازی‌های P2E و عملکرد خوب و کامل NFTها را نشان می‌دهند.

البته این روند فقط ناشی از و مختص به  بازی‌ها کریپتوی P2E نیست. بلکه NFT نیز نیروی محرک بزرگی در پس این قضیه محسوب می‌شود و سایت‌های معامله NFT مانند OpenSea دارند پول پارو می‌کنند.

این مقاله علاوه بر ارائه مقدمه‌ای در مورد ارزهای دیجیتال، بلاک چین و NFTها، عمیق‌تر به بازی‌های کریپتو و مدل بازی‌های P2E می‌پردازد.

قبل از شروع، اجازه دهید چند چیز را با هم مرور کنیم. در اینجا خلاصه‌ای کوتاه از برخی از اصطلاحات فنی استفاده شده در این مقاله آورده شده است.

 

ارز دیجیتال چیست؟

کریپتوکارنسی، رمزارز یا کریپتو یک ارز دیجیتال یا به اصطلاح ارزی مجازی است که ایمنی آن توسط رمزنگاری انجام شده است؛ همین باعث می‌شود جعل کردن یا دوبار خرج کردن (Double Spending) آن تقریباً غیرممکن باشد.

ارزهای دیجیتال برای استفاده به عنوان یک وسیله مبادله از طریق شبکه کامپیوتری طراحی شده است که حفظ یا نگهداری آن به هیچ مرجع مرکزی مانند دولت یا بانک وابسته نیست.

سوابق مالکیت هر سکه متمایز در یک دفتر کل دیجیتال ذخیره می‌شود، که در واقع یک پایگاه داده کامپیوتری با استفاده از رمزنگاری قوی است و هدف از این کار ایمن کردن سوابق تراکنش، کنترل و ممانعت از ایجاد سکه‌های اضافی و تأیید انتقال مالکیت سکه است.

ارز دیجیتال به شکل فیزیکی (مانند پول کاغذی) وجود ندارد و معمولاً توسط یک مرجع مرکزی صادر نمی‌شود. ارزهای دیجیتال معمولاً از کنترل غیرمتمرکز، بر خلاف ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC)، استفاده می‌کنند.

بازی های درآمدزا ارز دیجیتال
بازی های درآمدزا ارز دیجیتال

هنگامی که یک ارز دیجیتال در مرحله پیش از انتشار قرار دارد یا توسط یک منتشرکننده واحد عرضه شده است، عموماً متمرکز محسوب می‌شود.

هنگامی که ارز دیجیتال با کنترل غیرمتمرکز پیاده‌سازی می‌شود، هر ارز دیجیتال از طریق تکنولوژی لجر منتشرشده، که معمولاً یک بلاکچین است، کار می‌کند و به عنوان پایگاه داده تراکنش‌های مالی عمومی عمل می‌کند.

ارز دیجیتال یک دارایی دیجیتال قابل مبادله یا شکل دیجیتالی پول است که بر اساس فناوری بلاکچین ساخته شده است و فقط به صورت آنلاین در دسترس قرار دارد.

 

بلاکچین چیست؟

بلاکچین یک پایگاه داده توزیع‌شده است که بین گره‌های یک شبکه کامپیوتری به اشتراک گذاشته شده. یک بلاکچین به‌عنوان یک پایگاه داده اطلاعات را به صورت الکترونیکی و در قالب دیجیتال ذخیره می‌کند.

بلاکچین‌ها بیشتر به دلیل نقش حیاتی خود در سیستم‌های ارزهای دیجیتال، مانند بیت کوین، برای حفظ رکورد ایمن و غیرمتمرکز تراکنش‌ها شناخته شده هستند.

نوآوری موجود در بلاکچین این است که صداقت و امنیت رکورد داده‌ها را تضمین می کند و بدون نیاز به شخص معتمدثالث، اعتماد ایجاد می‌کند.

 

بازی‌‌ کریپتویی چیست؟

بازی‌های کریپتو مانند بازی‌های معمولی هستند با این تفاوت که  بر روی بلاک چین قرار دارند. این مسئله فرصت‌های جدیدی را برای بازیکنان به وجود می‌آورد که از طریق مدل بازی‌های P2E جایزه ببرند. این راهنما به شما کمک می‌کند تا بهترین بازی‌های ارز دیجیتال را انتخاب کنید.

بازی کن، پول بگیر به عنوان مدل رایج در میان بازی‌های کریپتو در حال ظهور است و بازیکنان می‌توانند جوایز خود را در  قالب سکه دیجیتال، توکن و NFT  دریافت کنند. این تنها از طریق فناوری بلاکچین غیرمتمرکز امکان‌پذیر است.

بازی‌های سنتی کامپیوتری همیشه متمرکز بوده‌اند، به این معنی که آیتم‌ها و تجربه‌های (XP) به‌دست‌آمده در طول یک بازی را نمی‌توان به بازی‌های دیگر منتقل کرد و در بازی‌های دیگر استفاده کرد.

بازی‌های کریپتو اما متفاوت هستند. بازیکنان اکنون می توانند از جوایز و آیتم‌های خود در بازی‌های کریپتوی مختلف استفاده کنند.

بازیکنان می توانند به روش های مختلف در این بازی‌ها جوایز کسب کنند. به عنوان مثال Axie Infinity را در نظر بگیرید. کاربران می‌توانند شخصیت‌هایی به نام Axie را خریداری کرده، سطح آن‌ها را ارتقا دهند و سپس با قیمت بالاتری بفروشند.

بازیکنان همچنین می توانند با Axieهای خود برای کسب SLP و AXS، که توکن‌های بازی کریپتو مبتنی بر اتریوم هستند، با یکدیگر مبارزه کنند. این توکن‌ها دارای ارزشی هستند که می تواند متناسب با محبوبیت بازی و نوسانات قیمت توکن‌ها در بازار آزاد افزایش یا کاهش یابد.

این یک در کاملاً جدید را در صنعت بازی باز می‌کند. گیمرها می توانند در حین بازی کریپتو کسب کنند! انقلاب بازی‌های کریپتوی P2E فرا رسیده است!

 

NFT چیست؟

NFT مخفف عبارت Non-Fungible Token به معنای توکن غیرقابل تعویض است.

بازی های درآمدزا ارز دیجیتال
بازی های درآمدزا ارز دیجیتال

توکن‌های غیرقابل تعویض، دارایی‌های دیجیتال منحصربه‌فردی هستند که مستقیماً با دارایی دیجیتال دیگری قابل معاوضه نیستند. بسیاری از دارایی های فیزیکی نیز غیر‌قابل تعویض هستند.

به عنوان مثال، نقاشی‌ها و آثار هنری غیرقابل تعویض هستند، زیرا هر اثر هنری منحصر به فرد است. در مقابل توکن های تعویض‌پذیر قابل تقسیم و غیر منحصر به فرد هستند.

 

بهترین پلتفرم‌های معامله NFT

OpenSea اولین و بزرگترین بازار NFT جهان است که در آن هر کسی می‌تواند NFT هایی را که از انجام بهترین بازی‌های کریپتوی P2E به دست می‌آورد، جمع‌آوری کند و بفروشد.

بسیاری دیگر از بازی‌های کریپتو بازارهای تجاری مخصوص به خود را دارند که می‌توان به راحتی از طریق صفحه اصلی هر بازی به آنها دسترسی پیدا کرد.

 

«بازی کن و پول بگیر» چیست؟

بازی‌های Play To Earn بازی‌های ویدیویی‌ای هستند که در آن بازیکن می‌تواند جایزه‌هایی با ارزش واقعی کسب کند. این جایزه‌ها می‌تواند هر چیزی و به هر شکلی باشد، از پول واقعی گرفته تا سکه دیجیتال، توکن‌های ارز دیجیتال، NFT و موارد دیگر.

در بازی های معمولی هیچ انگیزه‌ای برای بازی غیر از لذت خالص وجود ندارد. رابطه یک طرفه است.

بازی های درآمدزا ارز دیجیتال
بازی های درآمدزا ارز دیجیتال

بازیکنان هزینه بازی را پرداخت می‌کنند و تا زمانی که بازیکنی حرفه‌ای در بازی‌های ورزشی یا یک استریمر پرطرفدار نباشند، هرگز نمی توانند از بازی کردن خود کسب درآمد کنند. در مقابل، بازی‌های P2E به بازیکنان این فرصت را می‌دهد که جوایز واقعی کسب کنند.

فناوری بلاکچین یک مزیت اضافی عرضه می‌کند. بازیکنان را قادر می‌سازد تا ارزشی که در اختیار دارند را انتقال دهند و صرف نظر از اینکه چه کسی هستند یا در کجای جهان هستند، برای بازی کردن پول دریافت کنند. بله، بازی‌های کریپتوی P2E  دنیای بازی را تغییر می‌دهند!

 

لیست بازی‌های کریپتوی «بازی کن و پول بگیر»

بهترین منبع به‌روزی که برای فهرست بازی‌های کریپتو پیدا کرده‌ام در سایت PlayToEarn قرار دارد که می‌توانید آن را در این آدرس پیدا کنید: https://playtoearn.net/id/blockchaingames

به‌جای بررسی کامل فهرست بهترین بازی‌ها کریپتوی P2E، من ۱۰ مورد برتر این لیست را انتخاب کرده‌ام تا در مورد جزییات هر کدام بیشتر بحث کنیم.

 

۱۰ بازی برتر کریپتویی «بازی کن و پول بگیر»

 

Axie Infinity

اکسی اینفینیتی Axie Infinity محبوب‌ترین بازی NFT جهان در حال حاضر است و اولین بازی NFT مبتنی بر اتریوم بود که به فروش ۱ میلیارد دلاری رسید. این بازی بیش از یک میلیون کاربر فعال دارد. این بازی در حال حاضر پادشاه بازی های کریپتوی P2E است.

Axie Infinity یک بازی الهام گرفته از پوکمون است که در آن بازیکنان می توانند مبارزه کنند، جمع‌آوری کنند و کسب درآمد کنند!

بازیکنان می توانند تیمی از موجوداتی به نام Axie بسازند و از آن‌ها برای مبارزه با بازیکنان دیگر در حالت Arena یا مبارزه با دشمنان در حالت Adventure استفاده کنند.

دو توکن در بازی وجود دارد. توکن اصلی Axie Infinity Token (AXS)  نام دارد و دیگری Smooth Love Potion (SLP) است.

بازیکنان می توانند AXS را با قرار دادن آن در جدول امتیازات PVP بازی دریافت کنند، در حالی که SLP با به پایان رساندن مراحل حالت ماجراجویی و برنده شدن در مسابقات آرنا به دست می‌آید.

بازی های درآمدزا ارز دیجیتال
بازی های درآمدزا ارز دیجیتال

هر دو توکن برای پرورش Axieها مورد نیاز هستند و برای انجام این کار بازیکنان حداقل به دو Axie نیاز دارند.

هر Axie یک NFT است و دارای مجموعه‌ای منحصر به فرد از اعضای بدن است که مهارت‌ها و وجوه نادر بودن آن را تعیین می‌کند. Axieهای بسیار کمیاب حتی به قیمت صدها هزار دلار فروخته شده‌اند!

در حالی که Axie Infinity یک بازی برای کسب درآمد است، اما با این حال کلکسیونرهای NFT را نیز به خود جذب می کند زیرا Axieها می‌توانند با قیمت‌های زیادی به فروش برسند.

در زمان نگارش این متن (فوریه ۲۰۲۲) قیمت Axie Infinity Token (AXS)  66.87 دلار آمریکا و قیمت Smooth Love Potion (SLP)  0.02908303 دلار است.

سایت رسمی: https://axieinfinity.com

 

Decentraland

دیسترالند Decentraland یک سازمان خودگردان غیرمتمرکز (DAO) است که توسط بلاکچین اتریوم پشتیبانی می‌شود. بازیکنان می توانند در دنیایی که متعلق به کاربران است خلق کنند، کاوش کنند و تجارت کنند.

 

سازمان خودگردان غیرمتمرکز Decentraland چیست؟

سازمان خودگردان غیرمتمرکز Decentraland دارای مهم‌ترین قراردادها هوشمند و دارایی‌هایی است که اساس Decentraland را تشکیل می‌دهند؛

بازی های درآمدزا ارز دیجیتال
بازی های درآمدزا ارز دیجیتال

قراردادهای سرزمین، قراردادهای املاک، پوشاک، سرورهای محتوا و بازار. همچنین این سازمان دارای ذخیره قابل‌توجهی از MANA است که به آن امکان می‌دهد واقعاً خودمختار باشد و همچنین به عملیات‌ها و ابتکارات مختلف در سراسر Decentraland کمک مالی کند.

در زمان نگارش این مطلب (فوریه ۲۰۲۲) قیمت هر توکن MANA برابر با 3/181 دلار آمریکاست.

سایت رسمی: https://decentraland.org

 

The Sandbox

بازی سندباکس Sandbox یک پلتفرم اجتماع محور است که سازندگان می‌توانند از دارایی‌های voxel و تجربیات بازی در بلاکچین کسب درآمد کنند. این یکی از بزرگ‌ترین پلتفرم‌های محتوا و بازی مستقل تولید‌شده توسط کاربران در جهان است که میلیون‌ها بار دانلود شده و بیش از یک میلیون کاربر فعال ماهانه دارد.

نسخه جدید بلاکچین مبتنی بر Voxel این بازی امکانات خلاقانه و تجاری جدیدی را اضافه کرده است که آن را از سایر بازی‌های کریپتویP2E متمایز می‌کند.

محتوای سه بعدی تولید‌شده توسط کاربران از طریق VoxEdit، یک نرم افزار ویرایشگر voxel که هنرمندان می‌توانند به وسیله آن دارایی‌های خودشان را ایجاد کنند، ساخته می‌شود.

تا این تاریخ، بازی‌های وکسل موجود بسیار متمرکز بوده‌اند، بنابراین به هنرمندان وکسل اجازه نمی‌دهند ارزش کامل کار خود را دریافت کنند.

بازی های درآمدزا ارز دیجیتال
بازی های درآمدزا ارز دیجیتال

Sandbox یک رویکرد غیرمتمرکز و کاربر محور منحصر به فرد را برای ارائه بیشتر به هنرمندان و بازیکنان در پیش گرفته است. به لطف این طراحی، هر کسی می تواند اشیاء voxel سه بعدی خود را بسازد یا وارد بازی کند، آن‌ها را متحرک کند و به NFT تبدیل کند.

SAND توکن ابزاری است که در سراسر اکوسیستم Sandbox به عنوان پایه‌ای برای تراکنش‌ها و تعاملات استفاده می شود. این یک توکن ابزاری ERC-20 است که بر روی بلاکچین اتریوم ساخته شده است. این توکن محدودیت عرضه 3,000,000,000 عددی دارد.

در زمان نوشته شدن این مطلب (فوریه ۲۰۲۲) ارزش هر ارز دیجیتال این بازی ۴.۶۷۰۹۹۷ دلار آمریکاست.

سایت رسمی: https://www.sandbox.game/en

 

Plant VS Undead

Plant vs Undead در دنیای بازی‌های کریپتوی P2E یک نسخه کاملاً همه‌جانبه است. این بازی در اسمارتچین  Binance قرار دارد و بازیکنان در این بازی می‌توانند هم کشت (FARM) کنند و هم می‌توانند مبارزه کنند.

در حالت کشت، بازیکنان می‌توانند مزرعه خود را مدیریت کنند و ارز درون بازی را که به نام Light Energy (LE) شناخته می شود، تولید کنند.

مدیریت مزرعه شامل انجام وظایف و ماموریت‌های روزانه مانند آبیاری گیاهان و برداشت دانه‌ها است. این توکن‌های Light Energy را می‌توان به توکن ارز دیجیتال معروف به توکن Plant vs Undead (PVU) تبدیل کرد و در صرافی‌های غیرمتمرکز (DEX) مختلف معامله کرد.

بازی های درآمدزا ارز دیجیتال
بازی های درآمدزا ارز دیجیتال

بازیکنان همچنین می توانند با قرار دادن گیاهان خود در برابر undeadها ، به شکل NFT، درآمد کسب کنند.

گیاه‌های NFT را می‌توان در بازار آزاد فروخت، جایی که گیاه‌های معمولی NFT با حدود 10 توکن PVU به فروش می‌رسند و نمونه‌های کمیاب می‌توانند تا بیش از 100 توکن PVU ارزش داشته باشند.

در زمان نگارش این متن (فوریه ۲۰۲۲) قیمت هر توکن این بازی (PUV) 0.079432 دلار آمریکاست.

سایت رسمی: https://plantvsundead.com

 

Gods Unchained

Gods Unchained توسط تیم Immutable X که همان تیم پشت پروژه Ethereum layer-2 scaling solution است، ساخته شد.

این به این معنی است که بازی روی اتریوم اجرا می‌شود و از Immutable X استفاده می‌کند، جایی که برنامه‌های غیرمتمرکز (dApps) می‌توانند بدون پرداخت هزینه به‌صورت مستقیم و بلاواسطه معامله کنند.

همچنین، حداکثر تا۹۰۰۰ تراکنش در ثانیه (TPS) قابل پردازش است که حتی در بین بهترین بازی‌های P2E  عدد بالایی محسوب می‌شود. 

Gods Unchained یک بازی کارتی تریدینگ است که در آن بازیکنان با استفاده از یک دسته کارت با بازیکنان دیگر مبارزه می‌کنند. بازی از کارت های اصلی و کارت های فرعی تشکیل شده است.

بازیکنان در حین بازی کارت های اصلی را به‌صورت رایگان دریافت می‌کنند، اما بسته های کارتی نیز وجود دارد که بازیکنان می‌توانند در صورت تمایل به تسریع روند بازی خود، آن‌ها را خریداری کنند.

بازی های درآمدزا ارز دیجیتال
بازی های درآمدزا ارز دیجیتال

هر کارت دارای ویژگی‌های نادر متفاوت است. هرچه یک کارت کمیاب‌تر باشد، ارزش آن بیشتر است. این کارت‌ها قبل از عرضه بازی فروخته شده‌اند و دیگر تولید نمی‌شوند.

این بدان معناست که اگر بازیکنان می‌خواهند از آن‌ها استفاده کنند، باید آن‌ها را از بازیکن دیگر خریداری کنند. کارت‌ها را می‌توان در بازار تغغیرناپذیر X که از اتریوم به‌عنوان ارز استفاده می‌کند، خرید و فروش کرد، بنابراین بازیکنان به یک MetaMask یا کیف پول پشتیبانی‌شده مشابه نیاز دارند.

توکن Gods Unchained (GODS) یک توکن ERC-20 است. بازیکنان می‌توانند از توکن‌های GODS برای ساخت NFT، خرید بسته‌ها از بازارGods Unchained و کسب جوایز بیشتر از طریق نگه‌داشتن توکن‌ها در Immutable X استفاده کنند.

توکن GODS همچنین نشان‌دهنده قدرت رأی‌دهی است و بازیکنان را قادر می‌سازد در روند تصمیم‌گیری‌های اداره بازی شرکت کنند که بر توسعه آینده بازی تأثیر می‌گذارد.

در زمان نگارش این متن (فوریه ۲۰۲۲) ارزش در توکن بازی برابر با۲۳/۲ دلار آمریکاست.

سایت رسمی: https://godsunchained.com

 

Illuvium

Illuvium یک بازی جهان باز سه بعدی رول پلی در بستر بلاکچین اتریوم با گیم پلی نبرد خودکار است. مانند گیم‌پلی‌های بازی‌های رول پلی قدیمی، وظیفه اصلی بازیکنان برنده شدن در جنگ ها، تکمیل ماموریت‌ها و ارتقاء رتبه است. جوایز بازی به شکل توکن‌های ILV به دست می‌آید.

بازی های درآمدزا ارز دیجیتال
بازی های درآمدزا ارز دیجیتال

بازیکنان می‌توانند NFT‌های ایلوویال را جمع‌آوری کنند و ارتقا دهند و از آن‌ها برای نبرد یا معامله در بازار Illuvium استفاده کنند.

در زمان نگارش این متن (فوریه ۲۰۲۲) قیمت هر توکنILV برابر با 78/679 دلار آمریکاست.

سایت رسمی: https://www.illuvium.io

 

Age of Rust

Age of Rust یک بازی کریپتوی داستان محور اکشن و ماجراجویانه اول شخص است که در آینده تاریک علمی تخیلی اتفاق می‌افتد، جایی که هوش مصنوعی کهکشان را تسخیر کرده است.

برای موفقیت در جایی که دیگران قبلاً شکست خورده‌اند، بازیکنان باید در برابر ماشین‌ها و کسانی که علیه آن‌ها توطئه می‌کنند مبارزه کنند. محیط‌های مختلف را کاوش کنند، سرنخ ها را بیابند و پازل‌های چالش‌برانگیزی را حل کنند که راه را رو به جلو باز می‌کند.

باید زنده بمانند و کلید توقف ماشین‌ها  را کشف کنند… شکست خوردن همانا و پایان یافتن امید بشریت برای نجات همانا!

این بازی مبتنی بر بلاکچین اتریوم است که تحت پروتکل ENJIN ساخته شده است.

دسترسی به برخی از آیتم‌ها یا پازل‌های بازی فقط با داشتن توکن‌های خاصی در کیف پول Enjin شما امکان‌پذیر است. بازیکنان می‌توانند این توکن‌ها را با حل برخی از پازل‌ها یا از بازیکنان دیگر از طریق Enjin Marketplace یا OpenSea دریافت کنند.

توکن‌های کارت ماموریت، توکن‌های مهمی هستند که باید برای باز کردن قفل دسترسی به پازل‌های بیشتر به دست آورید.

بازی های درآمدزا ارز دیجیتال
بازی های درآمدزا ارز دیجیتال

Rustbitها توکن‌های اولیه Age of Rust هستند. آن‌ها زنگ‌های(اکسیدهای) رادیواکتیو هستند که از بدنه کشتی‌های رها‌شده‌ای که در مدار یک ستاره در حال مرگ در چرخشند هستند، جدا شده‌اند.

این ستاره آنقدر رادیواکتیو است که به کشتی‌ها آسیب می‌رساند و اگر بازیکنان خیلی به آن نزدیک شوند، برایشان مرگبار خواهد بود. از بین بردن ذرات زنگ از کشتی‌های به گل نشسته دشوار و ارزشمند است.

زنگ دارای یک امضای رمزنگاری کوانتومی است و در تراشه های خطی محافظ ذخیره می‌شود … همچنین با کیف پول‌های Enjin در زمین سازگار است.

به منظور سازگاری بیشتر با محیط زیست و داشتن تراکنش های رایگان برای بازیکنانی که دارای توکن‌ها وNFTهای Age of Rust هستند، بازی و توکن‌های آن به Enjin JumpNet منتقل می‌شوند.

این نوآوری باعث می‌شود که بازیکنان بتوانند بدون پرداخت هزینه تراکنشNFT را از Age of Rust دریافت کنند.

این به‌روزرسانی در نسخه اصلی بازی که در سال 2022 عرضه می‌شود، گنجانده خواهد شد. ما مشتاقانه منتظریم تا بتوانیم به زودی ماجراجویی در پی NFT‌ها و توکن‌های  Age of Rust را در JumpNet پی بگیریم.

سایت رسمی: https://www.ageofrustgame.com

 

Gala Games

بازی‌های Gala یک پلتفرم بازی بلاکچینی است که دارای تعدادی بازی کریپتوی P2E مانند The Walking Dead Empires، Last Expedition، Mirandus، Spider Tank، Town Star، Fortified و Echoes of Empires است.

سکه GALA به عنوان جایزه و توکن ابزاری برای تراکنش های بازیکنان درون اکوسیستم بازی کاربرد دارد. اقلام درون بازی را می توان در بازار NFT بازی Gala داد و ستد کرد.

بازی های درآمدزا ارز دیجیتال
بازی های درآمدزا ارز دیجیتال

مانند OkLetsPlay  ادغام Gala Games با سایر بازی‌های کریپتویP2E  در آینده به بازیکنان امکان می‌دهد NFT ها را از یک بازی به بازی دیگر منتقل کنند.

سایت رسمی: https://app.gala.games/about

 

UFO Gaming

به طور خلاصه، بازی UFO قصد دارد با شرکت‌های بازی سنتی همکاری کند تا آن‌ها را در بلاکچین ادغام کند و ویژگی‌های جدیدی را در بازی‌های بلاک‌چین توسعه دهد.

UFO Gaming ($UFO) یک پلتفرم بازی کاملاً غیرمتمرکز است که بازی‌های سنتی را روی بلاکچین قرار می‌دهد و به بازیکنان توانایی کسب درآمد در حین بازی را می‌دهد.

$UFO توکن اصلی Dark Metaverse خواهد بود. در The Dark Metaverse، هر بازی که UFO منتشر می‌کند، سیاره مختص خودش را خواهد داشت.

بازی های درآمدزا ارز دیجیتال
بازی های درآمدزا ارز دیجیتال

بازی شامل یک قلمرو همیشه در حال گسترش و اکوسیستم بی‌نهایت است که بازی‌های P2E، NFT‌های قابل پرورش درون‌بازی ، کسب درآمد از زمین مجازی و لانچ‌پد متاورس را در بر می‌گیرد و به‌طور مداوم به توکن‌های UFO نیاز دارد.

اولین بازی یا سیاره ای که قرار است در Dark Metaverse منتشر شود Super Galactic است. در زمان نگارش این مقاله (فوریه 2022) قیمت هر توکن ILV 00001494/0 دلار است.

سایت رسمی: https://ufogaming.io

 

OkLetsPlay

کسب‌وکارهای دیگری نیز در حال حرکت به سمت بازی‌های بلاکچین و فضای بازی‌های کریپتوی P2E هستند که هدفشان کمک به بهبود تجربه بازی‌های بلاکچین و ارائه پاداش‌های اضافی به بازیکنان برای درگیر شدن بیشتر با بازی‌های مورد علاقه‌شان است.

یکی از این شرکت‌ها که در صدر جدول قرار دارد، OkLetsPlay است که بخشی از بازار را با مالکیت معنوی ثبت‌شده خود قبضه کرده است.

OkLetsPlay یک پلتفرم مسابقات eSports   ساخته شده و آماده بازار، با پول واقعی و ارز دیجیتال است که از مسابقات بازی‌های موبایلی یک به یک معمولی گرفته تا مسابقات ورزشی حرفه‌ای چند نفره بزرگ در موبایل، رایانه شخصی و سایر پلتفرم‌های بازی آنلاین پشتیبانی می‌کند.

با فناوری ثبت اختراع متشکل از یک مجموعه شرط‌بندی خارج از بازی قوی و انعطاف‌پذیر، بازیکنان می‌توانند به‌طور یکپارچه حریفان و مسابقات را پیدا کنند و وارد یک بازی شوند.

OkLetsPlay تجربه بازیکن و توسعه‌دهنده بازی را برای مسابقات بازی‌های ویدیویی با پول واقعی، هم در عرصه بازی‌های سنتی و هم در بازی‌های بلاکچین، بهینه کرده است.

راه اندازی بتا شاهد ۹۰۰۰ حساب بازیکن، بیش از ۴۰۰۰ مسابقه نفر به نفر و ۲۰۰ تورنمنت در بازی‌های عنوان‌‌دار باکیفیتی همچون League of Legends، CS:GO و Delivery Dash بود که با موفقیت انجام شد.

بازی های درآمدزا ارز دیجیتال
بازی های درآمدزا ارز دیجیتال

توکن OkLetsPlay (OKLP) یک توکن جدید و منحصربفرد ارز دیجیتال با کاربرد فوری در پلتفرم مسابقات ورزشی الکترونیکی OkLetsPlay است.

توکن OkLetsPlay (OKLP) بر روی بلاک چین Polygon که یک پروتکل و چارچوبی برای ایجاد و اتصال شبکه های بلاک چین سازگار با اتریوم است، ساخته شده است. تجمیع راه‌حل‌های مقیاس‌پذیر در اتریوم که از اکوسیستم اتریوم چند زنجیره‌ای پشتیبانی می‌کند.

توکن OkLetsPlay (OKLP) یک توکن جدید و منحصربه فرد ارز دیجیتال با کاربرد فوری در پلتفرم مسابقات ورزشی الکترونیکی OkLetsPlay است.

توکن OkLetsPlay (OKLP) بر روی بلاکچین Polygon، که یک پروتکل و چارچوب برای ایجاد و اتصال شبکه‌های بلاکچین سازگار با اتریوم است، ساخته شده است. راه‌حل‌های مقیاس‌پذیر در اتریوم که از اکوسیستم اتریوم چند زنجیره‌ای (مولتی چین) پشتیبانی می‌کند را تجمیع می‌کند.

OkLetsPlay پس از معرفی استودیو Polygon با تیم کلاس جهانی Polygon کار کرد.

از طریق OkLetsPlay، بازیکنان می‌توانند در رویدادهای ویژه مانند مسابقات صنفی حمایت‌شده، با استخرهای جوایز در بازی‌های کریپتوی مورد علاقه خود و همچنین مسابقات نفر به نفر و تورنمنت‌های عمومی شرکت کنند.

با ورود به این مسابقات در بیشتر موارد، بازیکنان نه تنها جوایزی به شکل توکن مختص هر بازی بلاکچین، بلکه جوایزی در قالب توکن خاص OkLetsPlays نیز دریافت خواهند کرد. این بدان معناست که بازیکنان اساساً پاداش‌های بازی کریپتوی P2E خود را دو برابر خواهند کرد!

این یک دنیای کاملاً جدید از فرصت‌ها را برای گیمرها فراهم می‌کند و به OkLetsPlay و توکن OKLP اجازه می‌دهد به طور ارگانیک رشد کنند، در حالی که به کل اکوسیستم بازی‌های بلاکچین و توکن‌ها به اندازه یکسان ارزش می‌افزاید.

موسس و مدیر عامل OkLetsPlay، راسل الکسی فکر می‌کند که این یک اتفاق برد-برد برای بازیکنان و اکوسیستم بازی‌های بلاکچین است:

«این یک سناریوی برد-برد است که در آن ما (توکن OkLetsPlay / OKLP) با کمک به رشد کل اکوسیستم بازی بلاکچین می‌توانیم رشد کنیم. با اتخاذ یک رویکرد سازنده و کل‌نگر برای رشد و دادن راه‌های اضافی به بازیکنان برای تعامل با بازی‌های بلاکچین مورد علاقه‌شان، به ارزش کل زنجیره اضافه می‌کنیم.»

سایت رسمی: https://okletsplay.io

 

برترین بازی‌های کریپتویی «بازی کن و پول بگیر» رایگان

این‌ها بهترین بازی‌های کریپتوی P2E رایگان از نظر من هستند:

Gods Unchained

Splinterlands

Chainmonsters

Axie Infinity Scholarship

Coin Hunt World

The Sandbox

 

چطور از بازی‌های کریپتویی Play To Earn پول دربیاوریم؟

خوب، اکنون شما در مورد جدیدترین و بهترین بازی‌های کریپتوی P2E اطلاعات دارید و همه چیزهایی که مربوط به آن‌ها است را می‌‌دانید، اما چگونه می‌توانید از این بازی‌ها درآمد کسب کنید؟

پاسخ ساده با زحمت کشیدن است. بازی‌ای را پیدا کنید که از آن لذت می برید و مدتی را صرف آشنایی با آن کنید. بهترین منبع برای یادگیری گیم پلی هر بازی کریپتو یوتیوب است.

کانال‌های بسیار خوبی وجود دارند که در ارائه ویدیوهای آموزشی در مورد همه چیز، از کنترل‌ گرفته تا بهترین استراتژی‌های بازی کریپتویP2E،  تخصص دارند. از کم شروع کنید و به سمت زیاد بروید.

فیلم ها را به دقت ببینید و از مشکلاتی که باید از آنها اجتناب کنید، بیاموزید. هر بازی کمی متفاوت است و بهترین راه‌های کسب درآمد از یک بازی به بازی دیگر بسیار متفاوت است.

سنگ بنای این گونه از بازی‌ها، اختصاص دادن زمان برای به دست آوردن جوایز و NFT های نادر است، اما شما باید ابتدا وظایف خود را انجام دهید تا بدانید هدفتان چیست و چگونه می توانید به بهترین شکل به آن دست یابید.

بازی‌ای را پیدا کنید که از آن لذت می‌برید، آموزش‌های یوتیوب را تماشا کنید، یک استراتژی واضح برای رسیدن به اهداف خود تعیین کنید و سپس استراتژی را اجرا کنید تا به نتایجی که خودتان تعریف کرده‌اید، برسید. همیشه ابتدا خود را آموزش دهید و ایمن عمل کنید زیرا شما می‌توانید درآمد کسب کنید، اما همچنین می توانید پول را از دست بدهید، و ما این را نمی خواهیم!

 

جمع‌ بندی

یک دنیای هیجان‌انگیز در آنجا منتظر همه ما است که پر از بهترین بازی‌های کریپتوی بازیکن و پول بگیر است. خودتان را آموزش دهید و بهترین شانس را برای کسب درآمد از بازی‌های کریپتوی P2E برای خود فراهم کنید.

اکنون که مسلح و آماده برداشتن اولین قدم‌هایتان هستید، برایتان آرزوی موفقیت دارم، بازی کردن خوش بگذرد!

این مقاله را به اشتراک بگذارید
پیام بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *